Şimdi Ara

EVGA GeForce GTX 1080 Tİ FTW 3 11 GB - Kullanıcı İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
8
Favori
23.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: techniquest35

İptal olma gibi bir durumu olmaz umarım. Şuanki fiyatlar yüksek.

Benim de çok istediğim bi kart gecenlerde 759$ dolardi. Elimde nakit para yoktu olsa hemen alacaktım yaklaşık 3200 tl ye felan geliyordu. Bi eski kartım gtx 1070 FTW den çok memnundum. Daha sonra hb indirimden 2000 tl ye msi gtx 1080 x i aldım. Açıkcası ftw serisi msi x serisinden hem daha serin hem daha sessiz çalışıyor.
  • xLmNt13 kullanıcısına yanıt
    Şu an hâlâ 759$ zaten. Kargo ve vergi dahil 3241 TL.na geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elinize saglık güzel inceleme olmuş
  • Grand Theft Auto V 4K+Gelişmiş Grafikler Açık şekilde performans videosu eklenmiştir.

Videoyu 1440p 60 Fps izlenecek şekilde upload ettim.Performansı merak edilen oyunlar arasında yer aldığını düşündüğümden dolayı kaliteyi mümkün mertebe yüksek tutmaya çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 28 Temmuz 2017; 23:1:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Grand Theft Auto V 4K+Gelişmiş Grafikler Açık şekilde performans videosu eklenmiştir.

Videoyu 1440p 60 Fps izlenecek şekilde upload ettim.Performansı merak edilen oyunlar arasında yer aldığını düşündüğümden dolayı kaliteyi mümkün mertebe yüksek tutmaya çalıştım.

güzel performans vermiş kart..

• canskru kullanıcısına yanıt
    Oyun çıkalı epey süre geçmesine rağmen performans konusunda üst seviye kartları ciddi oranda zorluyor.Aynı ayarlarda serinin diğer kartları ile oynamıştım fakat haliyle en iyi performansı bu kart ile aldım.Her ne kadar bir miktar overclock olsada default haline göre fazla bir değişim olmadığını söyleyebilirim.
  • quote:

Oyun çıkalı epey süre geçmesine rağmen performans konusunda üst seviye kartları ciddi oranda zorluyor.Aynı ayarlarda serinin diğer kartları ile oynamıştım fakat haliyle en iyi performansı bu kart ile aldım.Her ne kadar bir miktar overclock olsada default haline göre fazla bir değişim olmadığını söyleyebilirim.

hocam birşey soracaktım. overclock yapınca bazen alakasız çökmelerle karşılaşıyor musunuz. overclocku biraz kısınca düzelen, ama overclock kısmadan da bir iki saat oynatan eninde sonunda çökme yaratan bir durumla karşılaştınız mı?
    Stabil overclock değerlerini belirledikten sonra herhangi bir çökme yada Ctd(crash to desktop) ile karşılaşmıyorum.

Herhangi bir bileşen için stabil olduğu hızları belirleyip oyun kaynaklı bir sorun yada sistemin diğer bileşenlerinde herhangi bir stabilite sorunu mevcut değilse uzun oyun oturumlarında dahi çökme olmaması yada sistemsel hata alınmaması gerekir.Şu anda kullandığım sistemde işlemci-bellekler ve ekran kartı overclocklu iken oyunlarda herhangi bir hata gözlemlemedim.Bazen sürücüden yada oyuna gelen bir güncellemeden kaynaklı sorunlar oluşabilir bu durum ise ya hotfix sürücüleri ile düzeltilir yada oyun yapımcısı bir güncelleme yayınlayarak crash sorununu büyük oranda çözer.Oyun kaynaklı yada sistemde yüklü olan yazılımlar kaynaklı bir sorunda yine çökmelere neden olabilir.

• quote:

Stabil overclock değerlerini belirledikten sonra herhangi bir çökme yada Ctd(crash to desktop) ile karşılaşmıyorum.

Herhangi bir bileşen için stabil olduğu hızları belirleyip oyun kaynaklı bir sorun yada sistemin diğer bileşenlerinde herhangi bir stabilite sorunu mevcut değilse uzun oyun oturumlarında dahi çökme olmaması yada sistemsel hata alınmaması gerekir.Şu anda kullandığım sistemde işlemci-bellekler ve ekran kartı overclocklu iken oyunlarda herhangi bir hata gözlemlemedim.Bazen sürücüden yada oyuna gelen bir güncellemeden kaynaklı sorunlar oluşabilir bu durum ise ya hotfix sürücüleri ile düzeltilir yada oyun yapımcısı bir güncelleme yayınlayarak crash sorununu büyük oranda çözer.Oyun kaynaklı yada sistemde yüklü olan yazılımlar kaynaklı bir sorunda yine çökmelere neden olabilir.

yüzde yüz stabil olduğunu anlamanın en iyi yöntemi nedir sizce?

benim 980 ti bazı oyunlarda çalıştığı oc değeriyle başka bir oyunda çökme yapabiliyor.

oc değerini düşürdüğümde bu çökme meydana gelmiyor.

fallout 4 de beş dakikada bir oyundan atıyordu, oc kıstığım zaman saatlerce oynasam da oyundan atmadı. bunu defalarca test ettim.

+50 oc değerini +25 e düşürdüm böyle düzeltebildim.

• Çok güzel kart ya. 4x SLI 1080 ti istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun
  • quote:

Grand Theft Auto V 4K+Gelişmiş Grafikler Açık şekilde performans videosu eklenmiştir.

Eline saglik

Herhangi bir bileşenin tam olarak stabil olduğunu belirlemek için belirli bir süre gerekli çünkü sadece stress testlerinde yada sadece oyunlarda hata alınmaması o bileşenin %100 stabil olduğu anlamına gelmez.Saatlerce prime95 de çökmeyen işlemcinin masaüstünde bsod aldığını yada sentetik benchmarklarda çökmeyen kartın oyuna girdiği anda DirectX hatası verdiğini bilirim.Bu nedenle tüm sentetik testlerden yada stress testlerinden geçen bir ürün bana göre %99 stabildir ama %100 değildir.

Tam stabiliteyi belirlemek için işlemciler adına sadece yük altında değil günlük kullanımdaki durumu(browserlar,nette gezinme vs.),ekran kartları için oyunlardaki fps değişimlerinin ne oranda olduğu gibi etkenlerde önemli,mesela 3D Mark stress testlerinde frame değişimleride test esnasında ölçülüyor ve bu değişimlere göre stabilite testi sonucunda bir stabilite yüzdesi veriyor.İşlemciler içinde benzer şekilde işlem gücünün her aşamada ne kadar değiştiğini yada stabil kaldığını belirten uygulamalarda mevcut.Bu nedenle belirli bir süre sonrası stabil olan bileşen gerek günlük kullanım gereksede yük altında kendisini belli ediyor.

Oyunlara gelirsem oyunlardaki durum daha farklı çünkü sentetik testlerde önceden hazırlanmış ve kontrolü bizde olmayan hazır sahneler üzerinden test ediyoruz fakat oyunlarda oyunun izin verdiği sınırlar doğrultusunda oynanışı biz kontrol ediyoruz.Bu nedenle değişken durumlarda stabiliteyi sağlamak daha zor oluyor ve bazı oyunda stabil olan değerlerde bir başka oyunda aynı hızlarda kullanamıyoruz.Bu durum için çok sayıda neden söylenebilir örneğin sürücü,oyun optimizasyonu,oyun motorunun hızaşırtmaya verdiği tepki yada oyunda yer alan bazı teknolojılerin stabiliteyi bozması gibi.Bu etkenleri biz kontrol edemediğimiz için haliyle stabilite sorunu yaşamamız gayet normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 29 Temmuz 2017; 21:22:22 >

• demircibu kullanıcısına yanıt
    Sağolasın Neo Başkan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 29 Temmuz 2017; 17:18:17 >
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler biraz şans işi bu işler o zaman
  • Tasarım falan çok güzel olmuş gerçekten...

1080Ti ile güzel günlere :)
  • Dishonored 2 4K Ultra grafik ayarlarındaki performans videosu eklenmiştir.

• Sıcaklık çok iyi gözüküyor. Keşke benim kart da inebilse o sıcaklığa. Tebrikler.

Hangi osd yazılımını kullanıyorsunuz bu arada?

• Vandelay V kullanıcısına yanıt
    OSD ekranı için Msi Afterburner+HWInfo64 programlarını kullanıyorum.Arka planda ayrı olarak EVGA Precision XOC yazılımıda fanları sadece bu programla ayarlayabildiğim için açık durumda bulunuyor.

Msi Afterburner üzerinde isimlendirmeleri değiştirebiliyorsunuz.Videolarda gördüğünüz isimlendirme ve konumlarını yazılım üzerinden ayarladım.Böylece daha anlaşılır oluyor.Ekran kartınında harcadığı gücü Hwınfo64 üzerinden RTSS üzerine aktarıyorum.Özellikle güç tüketimini merak eden kullanıcılar için yararlı oluyor.Fan hızlarını ise fazla yer kaplamasından ötürü eklemedim çünkü hem 3 fan hızı var hemde 9 adet sensör,bunları Osd ye aktarsam sanırım ekrana sığmayacaktır.

Teşekkürler.

• Battlefield 1 4K Dx12 Ultra ayarlarda Senaryo modunda kaydedilen frame rate performans videosu eklenmiştir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.