Şimdi Ara

Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Erdoğan: Evet, hayat pahalılığı var  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de ‘Kuruluşundan Günümüze AK Parti Milletvekilleri ve İl Başkanları Buluşması’nda konuştu.

  Konuşmasında hayat pahalılığının olduğunu söyleyen Erdoğan, “Ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Hayat pahalılığının önüne geçmek, vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.

  Erdoğan, ayrıca “Elektrik, doğalgaz ve akaryakıt desteği için geçen yıl 165 milyar liralık kaynak kullandık. Vergi kayıplarıyla bu rakam 200 milyar liranın üzerindedir” dedi.


  “KADRO DEĞİŞİMİ, BAYRAK YARIŞIDIR”


  Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

  * AK Parti’nin kadro değişimlerini bayrak yarışı olarak gördüğümüzü söylüyoruz. Sizlerle birlikte mahalle ve sandık temsilcisinden yönetim organlarındaki kardeşlerimize kadar beraber görev yaptığınız, şehrinize, bölgenize hizmet ettiğiniz herkes bu yarışta görev almıştır.

  * AK Parti ailesi içinde yer alan her bir kardeşimin Türkiye’nin son 20 yılında elde edilen her bir kazanımda, zaferde payı, katkısı, rolü, hakkı vardır. Partimizi medeniyetimizin, tarihimizin ve ülkemizin tüm birikimini ortaya koyan bir büyük resim olarak değerlendiriyorum.

  * Bu resmin içinde hangi renk, motif, çizgiyi bırakırsanız orada büyük eksiklik ortaya çıkar. Ağustos ayında 21. yılını geride bırakacağımız AK Partimizin çatısı altında sorumluluk üstlenmiş tüm kardeşlerimedir sözlerim. Türkiye’nin en büyük siyasi teşekkülü, dünyanın da belki en büyük sivil toplumu hareketi olan bu parti sizlerin evidir.

  * İnsan kendi evine sahip çıkmak, büyütmek, güçlendirmek için herhalde davet beklemez. Ülkemizin en kıymetli birikimi, paha biçilmez zenginliği bugün buradadır. Bu değerli birikim ülkenin ve milletin çok büyük fedakarlık, bedellerle ayırdığı vakitle elde edilmiştir. Ne parti, ne ülke olarak böylesine bir hazineye sırt çeviremeyiz, böyle bir vebalin altına giremeyiz.


  “BİR KEZ DAHA SAFLARINIZI SIKLAŞTIRMAYA ÖZELLİKLE DAVET EDİYORUM”


  * Ülkeye hizmet etmek sadece unvanla, makam, mevkiyle olmaz. Anadolu’yu kendimize dervişi, ahisi, abdalıyla birlikte hep birlikte vatan yaptık. Milli mücadeleyi, ‘hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır’ anlayışıyla kadın, erkek, her yaştan, her kökenden vatandaşımızın gayretiyle kazandık. Türkiye’yi vesayetin, darbecilerin geri kalmışlığından hep birlikte kurtardık.

  * Bugün de içinden geçtiğimiz kritik dönemde aynı azimle çalışmamız, gayret göstermemiz gerekiyor. Bulunduğunuz çevrede gücü ve etkisi şöhretle, maddi değerle ölçülemeyecek değerde bir markasınız. Bu marka değerinin hakkını vermenizi istiyorum. Sizlerden evlatlarınıza, torunlarınıza miras bırakacağınız Türkiye için sahip olduğunuz güç, itibar, çevreyi, imkanları sonuna kadar kullanmanızı istiyorum.

  * Aktif çalışma hayatınızı bitirip de köşenize çekildiğinde gurur içerisinde ‘her hal ve şart altında üzerime düşeni yaptım’ diyebileceğiniz bir gayret sarf edeceğinizi özellikle istiyorum. Sizlerden küçük cihadı bitirdiğinde büyük cihada başlamayı emreden medeniyet duruşu, kim var denildiğinde sağına soluna bakmadan ben varım diyebilecek dava adamı kararlılığı istiyorum.

  * Sizleri bir kez daha saflarınızı sıklaştırmaya özellikle davet ediyorum. Buradaki her bir arkadaşımda ve temsil ettiği tüm kardeşlerimizde tüm bunları Allah için yapacak bir inanç, bir irade, bir adanmışlık, bir mücadele azmi olduğunu biliyorum. Biz bugüne kadar girdiğimiz her mücadelenin sizlerin desteğini, duasını, varlığını yanımızda hissederek verdik.

  * Bölgemizin ve dünyanın ekonomik krizler, savaşlar, sosyal ve siyasi mühendislik oyunlarıyla yeniden şekillendirmeye çalışıldığı şu dönemde sizleri bir kez daha saflarımızı sıklaştırmaya özellikle davet ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde 2023 hedeflerimize ulaşmak, ülkemizin büyük emek ve zahmetle elde ettiği kazanımlarını korumak, büyük Türkiye inşasını tamamlamak için mücadele bayrağını yükseltelim diyorum.


  “AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ZORLUK YOK”


  * Kendi içinde birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışmamızı güçlü tuttuğumuz sürece Allah’ın izniyle aşamayacağımız hiçbir zorluk, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur.

  * Sizler başta olmak üzere AK Parti ailesinin her bir ferdi karşımızdaki muhalefetin tümünü cebinden çıkaracak birikime, enerjiye, kabiliyete, dirayete sahiptir. İnşallah 2023 Haziran’ında seçim zaferini beraberce kutlayacağız. Bu doğrultuda göstereceğiniz gayretler için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim doğruların yardımcısıdır.

  * Bugün düzenlenen Forum Metaverse toplantısında partililerimiz, akademisyenlerimiz, gençlerimizle geleceğin teknolojilerini konuştuk. Bizim gibi geçiş dönemi nesillerine düşen çok önemli görevler var. AK Parti iktidarına geldiğinde asırlık ihmalleri, altyapı ve üstyapı ihmallerini kucağında bulmuştu.

  * Hemen planlarımızı hazırladık, kısa sürede Cumhuriyet döneminde yapılanların tamamında yapılanların üçe, beşe katlayan eser ve hizmetler ortaya koyduk. Tüm gayretlerimize rağmen arzu ettiğimiz yere gelmekte zorlanıyorduk. Kusura bakmayın, Cuma günü malum 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışını yaptık, orada da şifa bulduk elhamdülillah. İnşallah bu hafta da Tokat Havalimanı’nın açılışını yapacağız. Bir de buna 2013’te başlayan kesintisiz devam eden kaos çıkarma, istikrarımızı bozma, güvenliğimizi zayıflatma girişimleri eklendi, hamdolsun hepsinin üstesinden geldik.

  * Salgınla beraber küresel düzeyde yaşanan sarsıntı önümüze tarihi fırsat çıkardı. Yaşadığımız zorlu hadiselerin etkisiyle ekonomi programımızda köklü bir değişikliğe gitme zorunluluğu ile karşılaştık. Ülkemizi klasik, faiz, kur, enflasyon kabullerinin dışına çıkartarak kendi ihtiyaçlarımıza uygun, önümüze çıkan fırsatları değerlendirebilmemize imkan sağlayacak yeni bir ekonomi programını hayata geçirdik. Dünyanın salgınla sarsılan dengelerinin, bölgesel, siyasi ve ekonomik gerilimlerin ardından Ukrayna-Rusya savaşı gibi sıcak çatışmalarla iyice bozulduğu bir dönemdeyiz. Bu durumun olumsuz etkilerini de yaşıyoruz.


  “VATANDAŞIN EN ÖNEMLİ ŞİKAYETİNİN HAYAT PAHALILIĞI OLDUĞUNU BİLİYORUZ”


  * Önce kurdaki istikrarsızlığı aldığımız tedbirler ve kurduğumuz mekanizmalarla önemli ölçüde kontrol altına aldık. Ardından hem kurdaki yükseliş hem de küresel emtia fiyatlarındaki dalgalanmanın tetiklediği hayat pahalılığına karşı vatandaşlarımızı koruma altına alacak politikalara yöneldik.

  * Bu doğrultuda asgari ücret artışından memur ve işçi maaşlarına yapılan zamlara, sosyal desteklerin yelpazesinin genişletilmesinden enerji sübvansiyonlarına kadar pek çok adımı attık. Sadece elektrik, doğal gaz ve akaryakıt desteği için geçen yıl 165 milyar liralık bir kaynak kullandık. Vergi kayıplarıyla bu rakam 200 milyar liranın üzerindedir.

  * Elektrik ve doğalgazda ciddi sübvansiyon yapıyoruz. Sadece bu iki alandaki destek rakamının yıl sonunda 300 milyar lirayı bulması bekleniyor. Ülkemiz bütçesi için bunlar çok büyük, çok önemli rakamlardır. Buna rağmen vatandaşlarımızın en önemli sıkıntısının, sancısının, şikayetinin, hayat pahalılığı olmaya devam ettiğini biliyoruz. İster küresel emtia fiyatlarındaki artıştan, ister içimizdeki bazı kesimlerin aç gözlülüğünden kaynaklansın hayat pahalılığının önüne geçmek, vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek boynumuzun borcudur. Ukrayna’daki savaş başta olmak üzere bölgesel krizlerle uğraşırken vatandaşımızın günlük hayatını etkileyen sorunları asla ihmal etmiyoruz.

  * Ancak bu hususları değerlendirirken şu gerçeklerin de asla unutulmaması gerektiğine inanıyoruz. Her şeyden önce Türkiye, insanlarının can ve mal güvenliği konusunda en küçük bir tereddüt yaşanmadığı bir ülkedir. Bunun yanında Türkiye, insanların yatırım, istihdam, üretim, ihracat için çalışırken devletinden her türlü desteği aldığı bir yerdir. Asıl önemlisi, Türkiye, istihdamı yani insanların çalışacak iş, evlerine götürecek ekmek, kirasını ödeyecek para, çocuklarına mahcup olmayacak geçim meselesini her şeyin önünde tutan bir ülkedir. Evet, hayat pahalılığı vardır ama insanların düne göre biraz daha az miktarda alabiliyor olsa da istedikleri her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz.


  SATIN ALMA GÜCÜ MESAJI


  * Hayat pahalılığının olumsuz etkileri yanı başımızdaki Avrupa başta olmak üzere dünyanın her yerindeki insanlar tarafından hissediliyor. Her hesabı Türkiye ile gelişmiş Avrupa ülkelerindeki asgari ücret karşılaştırmasıyla yapanlar bir de bu mukayeseyi, insanların alışageldiği hayat biçimleri, satın alma güçleri bakımından yapsınlar da ortaya çıkan fotoğrafı görsünler.

  * Kiradan benzine, yol parasından yiyeceğe, kıyafetten doğalgaza bu mukayeseyi yaptığınızda gerçek durum daha iyi anlaşılacaktır. İstihdamı yani insanımızın çalıştığı işini, oradan elde ettiği gelirini koruma öncelikli ekonomi politikamızı sürdüreceğiz. Sosyal destek programlarımızın etkinliğini artırarak hiçbir vatandaşımızın sahipsiz, aç, açıkta, umutsuz kalmadığı bir sistemle hedeflerimize doğru yürümeyi sürdüreceğiz.

  * Salgın döneminde üretim ve lojistik gücümüzün cazibesi artmış, ihracatımız rekor üstüne rekor kırarak büyümüştür. Ukrayna kriziyle birlikte finans ve turizm gibi hizmet sektörlerinde de ülkemizin yıldızı yükselişe geçti. İnşallah bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına çıkarma sözümüzü yerine getireceğiz.

  * Seçim sürecine hem bu sıkıntılar hem bu fırsatlarla birlikte giriyor olmamız, kendimizi doğru şekilde anlatarak her kesimden insanımızın gönlünü kazanmamızın şart olduğuna işaret ediyor. Bu konuda en büyük desteği de sizlerden bekliyoruz.

  * İnşallah hep beraber, kol kola, yürek yüreğe vermek suretiyle 2023’te hem Cumhurbaşkanlığını kazanarak hem Meclis’te Cumhur İttifakı’nı çoğunluğa geçirerek Türkiye’yi hak ettiği yere inşallah çıkartacağız. Ülkemizin son 20 yılına nasıl eserlerimizle mührümüzü bastıysak 2023’ten başlayarak geleceğine de yine biz damgamızı vuracağız. Rabbim birliğimizi, kardeşliğimizi son nefesimize kadar daim eylesin.


  K:
 • Alamadıktan sonra her ürüne erişebilsem ne olacak. Yeni laptop almak istiyorum ama alamıyorum, benzin istasyonları var ama benzin pahalı olduğu için aracımı kullanamıyorum. Global dünya da ürüne erişebilmekten çok alabilmek önemli. Alamadıktan sonra banane ürünün olup olmaması, Türkiye de Ferrari de satılıyor ama beni ilgilendirmiyor erişebilir olup olmaması. Ben alabiliyor muyum ona bakarım gerisi hiç alakadar etmez.
  21. Yüzyıldayız ta Canadadan mercimek, nohut vb. ürünler gelebiliyorsa burnumuzun dibinden Avrupa'dan ürün gelmesi abes kaçmaz.

  Her zaman erişiliyordu ve bu ülkede 2002 den önce düzgün maaşlı çalışan biri et yiyebiliyor kendine ev araba alabiliyordu. Şimdi çıksın maaşlı çalışan biri sıfır ev araba alabiliyorum desin alnını karışlarım alnını !!


  Ak parti açlık yoksulluk demektir insanlar daha düzgün beslenemiyor bile !

 • Alamadıktan sonra her ürüne erişebilsem ne olacak. Yeni laptop almak istiyorum ama alamıyorum, benzin istasyonları var ama benzin pahalı olduğu için aracımı kullanamıyorum. Global dünya da ürüne erişebilmekten çok alabilmek önemli. Alamadıktan sonra banane ürünün olup olmaması, Türkiye de Ferrari de satılıyor ama beni ilgilendirmiyor erişebilir olup olmaması. Ben alabiliyor muyum ona bakarım gerisi hiç alakadar etmez.
  21. Yüzyıldayız ta Canadadan mercimek, nohut vb. ürünler gelebiliyorsa burnumuzun dibinden Avrupa'dan ürün gelmesi abes kaçmaz.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Savaş çıksın gor bak neye erişim var. Saman bile bulamazsın. Kıbrısta olay çıksa kuyruklar uzar yine.


  Bilgisayar üretebiliyon mu? Tarım yeterli mi? Doktor yeterli mi? Eğitim?
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 22 Mart 2022; 8:29:3 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ürünlere erişebiliyor dediyse, görüyoruz manasında demiş😀

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Bu hayata izlemeye gelmişiz dedirtmeye başladın milleti sayende.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • o kadar yaziyi okumaya usendim kendi bile bunlari soylemiyor brileri hazirliyor.Erismek istedigim tek sey 2023 Seçimleri Sayin Cumhurbaskanim baskada biseye erismek istemiyorum.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bir villa, özel uçak, Ferrari gibi imkanlara erişebilirsiniz ama alamazsınız.


  Alamadıktan sonra erişmenin bir açıklaması olmaz.

 • Her zaman erişiliyordu ve bu ülkede 2002 den önce düzgün maaşlı çalışan biri et yiyebiliyor kendine ev araba alabiliyordu. Şimdi çıksın maaşlı çalışan biri sıfır ev araba alabiliyorum desin alnını karışlarım alnını !!


  Ak parti açlık yoksulluk demektir insanlar daha düzgün beslenemiyor bile !

 • yo erişemiyorum. alamayacağım şeye erişiyorum diyemem ki?? neyin kafası bu?

 • Bahsi geçen erişim...


  Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz
 • Tabii ki erişim var...Özellikle 400 sene bir valiyle yönetmekle övüdüğümüz Yunanlılar Türkiye'ye gelince adeta birkaç basamak birden sınıf atlar hale geldi.Yunanistandan yoksul birisi Türkiye'ye gelse anında zengin hayatına terfi eder.Orta sınıf bir yunanlı gelse o da milyarderler arasına girer.Zenginler gelse ultra milyarder sınıfına geçiş yapar.


  En basitinden geçenlerde açılan Çanakkale köprüsünden biz Türkler yani Yunanlıları 400 sene bir valiyle idare eden anlı şanlı Osmanlı torunları olarak 200 lira gibi bir cüzi rakamla (!) geçerken 400 sene valiyle idare ettiğimiz Yunanlılar 13 Euro vererek geçiş yapabiliyor.


  Eee nankörler görüyorsunuz işte gayette her şeye erişim var...


  Ancak erişiminizin olması için ya dolar ya da euro cinsinden maaş alıyor olmanız gerek.Eğer dolar ve euro cinsinden maaş alıyorsanız kainat lideri sağolsun Türkiye her açıdan ucuz bir ülke...Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz 

 • quote:

  * AK Parti ailesi içinde yer alan her bir kardeşimin Türkiye’nin son 20 yılında elde edilen her bir kazanımda, zaferde payı, katkısı, rolü, hakkı vardır. Partimizi medeniyetimizin, tarihimizin ve ülkemizin tüm birikimini ortaya koyan bir büyük resim olarak değerlendiriyorum.


  Kesinlikle.

  Ve hayat pahalılığı AKP sayesinde var, arza erişim imkânı ise globalleşme sayesinde. Sizin yaralı parmağa işemişliğiniz yok yani.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • stableRevulation kullanıcısına yanıt

  gözünün önünde yani...böyle markete gidince görüyorsun falan ...onu diyor yani 😉


  Mesela Almanya'da raflar boş...ama ülkemizde raflar hep dolu..hep eleştiri hep muhalefet. bir hizmeti de tebrik edin ya


  Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 22 Mart 2022; 14:42:32 >
 • lazer__ kullanıcısına yanıt

  oh bu beni gafil avlar Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz 

 • star scream s kullanıcısına yanıt
  Alım gücümüz yerinde cümlesini kullanamadığı için, herkes istediği ürüne erişebiliyor diye algı oyunu yapıyor, kısaca karşısındakilerin anlayacağı yani kendisini yararlı / faydalı biri gibi anlayacağı dilden konuşuyor, siyaseten konuşması doğru, ama söyledikleri doğru gelmiyor işte, bizim gibi algıları açık insanlara....

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Hayat pahalılığının olduğu bir ülkede, istediğin ürüne erişebilmek;, sadece parası değerli yabancıya hizmetçi olduğumuz anlamına gelir.

 • Beavis34 kullanıcısına yanıt

  İllaha alıcaz diye bişey yok, bi bakıp çıkarız bizdeEvet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz 

 • 20 yıl gecmiş adamlar hala sabredin diyor Evet, hayat pahalılığı var ama insanların istediği her ürüne erişiminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz 


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

 • < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.