Şimdi Ara

Evet çıktığı takdirde bir daha Referandum olmayacak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anayasa rafa kaldırılabilir, şeriat getirilebilir, AB uyum yasaları iptal edilebilir, eyalet sistemine geçilip güneydoğu kürtlere silah bırakma şartıyla verilebilir (ki yine de pkk asla bırakmaz), üniversiteler kapatılabilir, eğitim sistemi tamamen kur'an kursuna dönüştürülebilir.

Ve bunların hiç biri için bir daha halka gidilmez, gerek olmaz, zaten tüm yetki tek bir noktaya geçmiş olur. Denetleme ve engel olma işlemlerini ise tamamen unutun. Türkiye bir polis devleti haline getirilecek, rejim polisleri rejim karşıtı olduğunuzu hissettiği anda sizi süresiz göz altına alacaktır.

• OHAL ile baskıyı kurdular, referandumdan Evet çıkarsa işlem tamamdır.

En güzel örneği Esad'dır. Sözde seçimler ve gelsin parti devleti...
  • Özerklik olayı için referandum yapılacak. Bu kararın bilerek halk tarafından verilmesi sağlanacak ki ileride biz hak iddia edemeyelim diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cumhuriyetle, Atatürkle ve Türklükle hesaplaşıyorlar akıllarınca!
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Özerklik olayı için referandum yapılacak. Bu kararın bilerek halk tarafından verilmesi sağlanacak ki ileride biz hak iddia edemeyelim diye.

Ozerklik verilmesine ben de kesin gözüyle bakiyorum da referandumla degil de onceden medya tarafindan faydalari pompalanip veya bir sekilde uygun sartlari getirip aniden bir gun ozerkligi ilan edecegini dusunuyorum baskanin.

• Çok şey değişecektir evet ama şeriat falan geleceğini düşünmüyorum ben, akp kurmaylarının son zamanları artık hepsi yargılanmamak için gücü elinde tutmaya çalışıyor.

Gerçekten bu tür düşünceler ortaya çıkarsa iç savaşı tetikler diğer ülkelerden bile müdahale gelebilir.

Diğer bir konu şeriat vs isteyen tayfa akp kitlesi içerisinde bile çok az yer tutuyor, geniş bir destek kitle bulamaz, bizim insanlar keyfine rahatına düşkündür sevmez böyle şeyleri.

En önemli konu ise para, değil akp bizim insanımız para konusunda babası yamuk yapsa onu bile siler, bu durumda akpnin istediği şeyleri yoluna koyabilmek için ekonomiyi sürekli düzgün tutmak zorunda, referandum öncesi ekonominin durumu doların baskılanması falan da sırf bu yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterKill88 -- 21 Şubat 2017; 12:55:14 >
  • anlattıkların olayı iş savaşa götürür, hayır çıkacağına inanıyorum bir halk bu kadar gerizekalı olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Özerklik olayı için referandum yapılacak. Bu kararın bilerek halk tarafından verilmesi sağlanacak ki ileride biz hak iddia edemeyelim diye.

Ozerklik verilmesine ben de kesin gözüyle bakiyorum da referandumla degil de onceden medya tarafindan faydalari pompalanip veya bir sekilde uygun sartlari getirip aniden bir gun ozerkligi ilan edecegini dusunuyorum baskanin.

Cumhurbaşkanının bir bölgeyi özerk bölge olarak ilan etmesi mümkün değildir. O bölgenin liderinin veya halkının isteği ve onayı gerekir.

• quote:

quote:

quote:

Cumhurbaşkanının bir bölgeyi özerk bölge olarak ilan etmesi mümkün değildir. O bölgenin liderinin veya halkının isteği ve onayı gerekir.

Bugün orada referandum olsa özerklik çıkar(öyle yada böyle). Bu yeni sistemde bu konuyu gündeme getirmek kolaylaşıyor. O yüzden istenirse özerklik verilir.

• quote:

quote:

quote:

Cumhurbaskani kararnamesi çıkarsa anayasadaki yetkiyle

Madde 123 ve 126 ile ozerkligin onu tamamen açık

Gerek var mi referanduma?

•  Evet çıktığı takdirde bir daha Referandum olmayacak!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilir_kisi_M -- 21 Şubat 2017; 13:51:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.