Şimdi Ara

[EVET ANA KONU] EVET HAYIRLI OLSUN! 🎉 ORTALAMA %51,4 EVET 48,6 hayır (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.745
Cevap
6
Favori
129.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
269 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.
    Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin. Eğer tevbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Haksızlık etmezsiniz, haksızlığa da uğramazsınız...Allah ve Elcısıne karşı savaşırsak kim kazanır sizce..derhal azı cogu demeden kaldırılmalı faız..muslumansak b boyle olmalı..ekonomıyı Allahdan ıyı bılecek halımız yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewdewdwe

O kadar veletsinki o lafla ironi yaptığımi bile anlamadım Nese sen makarnaya devam.

evet makarna :) uyusana kardeşim sen artık annen baban kızmıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atatürkcü adam

quote:

O kadar veletsinki o lafla ironi yaptığımi bile anlamadım Nese sen makarnaya devam.

Senin anan kızmıyormu ? Boyundan büyük laf etmene?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.
    Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin. Eğer tevbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Haksızlık etmezsiniz, haksızlığa da uğramazsınız...Allah ve Elcısıne karşı savaşırsak kim kazanır sizce..derhal azı cogu demeden kaldırılmalı faız..muslumansak b boyle olmalı..ekonomıyı Allahdan ıyı bılecek halımız yok..

Öyle de hocam devlet bile burs öderken ödemesini faiziyle alıyor. faizsiz devlette ekonominin düzeni sarsılır. malesef dünyada düzen böyle. faiz olmadan imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atatürkcü adam -- 17 Nisan 2017; 2:53:48 >
  • quote:

quote:

quote:

Senin anan kızmıyormu ? Boyundan büyük laf etmene?

Ben evde kalıyorum tek bursa'da annem İstanbul'da kardeşim

• atatürkcü adam A kullanıcısına yanıt
    olurmu kardes ne demek ekonomı sarsılır Allah faıze dayalı ekonomıyı daraltır sadakaya(vergıye) dayalı ekonomıyı genışletir..dünya düzeni ne olursa olsun biz müslimansak Allah ne emr edıyor ona bakmalıyız..
  • quote:

olurmu kardes ne demek ekonomı sarsılır Allah faıze dayalı ekonomıyı daraltır sadakaya(vergıye) dayalı ekonomıyı genışletir..dünya düzeni ne olursa olsun biz müslimansak Allah ne emr edıyor ona bakmalıyız..

Faizin indirilmesini destekliyorum ama tamamen kaldırılması imkansız hocam. Bankalarımız, paramız dünyayla bağlantılı çarklar gibi. senin dediğin ütopik bir düzen keşke olsa.

• atatürkcü adam A kullanıcısına yanıt
    lütfen bu konuda kı ılgılı ayetlerı tekrar okuyun (düzgün bir mealden) ve konuyu tekraren dusunun..siz tıp okuyorsunuz bunlar ;Allahın yarattıgı ayetlerdir..Kuran da Allahın ındırdıgı ayetlerdır..bu ıkısı arasında yuzde yuz uyum vardır..ekonomı ve Kuran ılıskısıde boyledır..
  • quote:

lütfen bu konuda kı ılgılı ayetlerı tekrar okuyun (düzgün bir mealden) ve konuyu tekraren dusunun..siz tıp okuyorsunuz bunlar ;Allahın yarattıgı ayetlerdir..Kuran da Allahın ındırdıgı ayetlerdır..bu ıkısı arasında yuzde yuz uyum vardır..ekonomı ve Kuran ılıskısıde boyledır..

Hocam uygulaması mümkün olsa REİS uygular zaten. umarım da olur ben desteklerim. Reis hepimizden iyi biliyordur ayetleri mümkünse uygular zaten. ama zor dediğim gibi. yoksa ben ayetlere katılıyorum tabi ki. birine borç verirsem asla faiz almam şahsen.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vitallion

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dur gücünüze gidiyordur şimdi koyun kardeşler

ÇE O MA RE

Şu ülkeden bi gitmediniz...

Siz gidin bu ülkeden Allah'ın çapulcuları. 8 seçimdir hezimete uğrayıp uğrayıp aşağılık kompleksi ile millete çomar diyorsunuz. nerelisin sen millete çomar diyorsun.

ben istanbul'luyum mesela kütüğüm oraya kayıtlı. büyük dedemin eşi 5.Mehmetin kızı oluyor. dedemin dayısının kızı köprülülere gelin gitmiş. sen nerelisin? millete çomar, köylü diyorsun ama aç kütüğüne bak. 3 nesil önce deden köyünde at pisliği temizliyordu.

oha okuma yazma biliyor musun?

Espri mi yaptın o küçük beyninle şimdi.

Beynin gelişmişliği ile hacminin alakası yok. 500 kromozomlu eğrelti otu size göre insandan gelişmiş zaten

Dedemin at pisliği temizlediğini nereden biliyorsun? Survivor izlerken alt yazı mı geçti?

Benimkiler seferdeyken seninkiler köyde at pisliği temizliyordu muhtemelen başka ne işi olabilir ki? ayrıca ben bunu durup dururken söylemem asla ama sen çomar dersen ona buna derim.

Pislik temizliyorsak oda sizin atalarınızın o zaman korkudan altına sıçtığı pislikleri temizliyorduk

Fatih, Kanuni, Yavuz mu korkuyordu?

Ahahaha kendini fatihin kanunin neslinden sanıyor

Neyse dostum sen devam et böyle bol bol makarna ye oldu mu?

• Yazık gerçekten, twitterda 1-2 hastag okudum, Cumhurbaşkanına edilen hakaretlerin haddi hesabı yok, yaşadığı ülkenin en üst makamına neden hakaret eder insan. Edilen küfürler hakaretler Recep Tayyip Erdoğan'a değil, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına ediliyor. Yazık gerçekten yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.uzun -- 17 Nisan 2017; 3:19:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.uzun

Yazık gerçekten, twitterda 1-2 hastag okudum, Cumhurbaşkanına edilen hakaretlerin haddi hesabı yok, yaşadığı ülkenin en üst makamına neden hakaret eder insan. Edilen küfürler hakaretler Recep Tayyip Erdoğan'a değil, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına ediliyor. Yazık gerçekten yazık.

Takmayın hocam havlayan köpekleri.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dur gücünüze gidiyordur şimdi koyun kardeşler

ÇE O MA RE

Şu ülkeden bi gitmediniz...

Siz gidin bu ülkeden Allah'ın çapulcuları. 8 seçimdir hezimete uğrayıp uğrayıp aşağılık kompleksi ile millete çomar diyorsunuz. nerelisin sen millete çomar diyorsun.

ben istanbul'luyum mesela kütüğüm oraya kayıtlı. büyük dedemin eşi 5.Mehmetin kızı oluyor. dedemin dayısının kızı köprülülere gelin gitmiş. sen nerelisin? millete çomar, köylü diyorsun ama aç kütüğüne bak. 3 nesil önce deden köyünde at pisliği temizliyordu.

oha okuma yazma biliyor musun?

Espri mi yaptın o küçük beyninle şimdi.

Beynin gelişmişliği ile hacminin alakası yok. 500 kromozomlu eğrelti otu size göre insandan gelişmiş zaten

Dedemin at pisliği temizlediğini nereden biliyorsun? Survivor izlerken alt yazı mı geçti?

Benimkiler seferdeyken seninkiler köyde at pisliği temizliyordu muhtemelen başka ne işi olabilir ki? ayrıca ben bunu durup dururken söylemem asla ama sen çomar dersen ona buna derim.

Pislik temizliyorsak oda sizin atalarınızın o zaman korkudan altına sıçtığı pislikleri temizliyorduk

Fatih, Kanuni, Yavuz mu korkuyordu?

Ahahaha kendini fatihin kanunin neslinden sanıyor

Neyse dostum sen devam et böyle bol bol makarna ye oldu mu?

Sen kimin neslisin ? Dedelerini marstan mı indirdiler ? Soyunu çok iyi biliyorsun baksana

• quote:

Orijinalden alıntı: s.uzun

Yazık gerçekten, twitterda 1-2 hastag okudum, Cumhurbaşkanına edilen hakaretlerin haddi hesabı yok, yaşadığı ülkenin en üst makamına neden hakaret eder insan. Edilen küfürler hakaretler Recep Tayyip Erdoğan'a değil, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına ediliyor. Yazık gerçekten yazık.

Geçer zırlamaları merak etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

olur veya olmaz bunu şimdiden bilemeyiz..
    yarın yaşayacağımızın garantisi bile yok..
    koyduğunuz resme ithafen görüşümü belirttim.
    inşallah ülkemiz için hayırlısı olur
    saygılar

haklısın kardeşim canımsın bizden saygılar
  • Diriliş işte şimdi başlıyor. Bir Yiğit Erzincanlı bir yiğit Rizeli ve bir yiğit Osmaniyeli sayesinde Türkiye çağ atlayacak. Dik dur eğilme, bu millet sizinle.

[EVET ANA KONU] EVET HAYIRLI OLSUN! 🎉 ORTALAMA %51,4 EVET 48,6 hayır
  • Benim evetçilere sorum şudur:

Madem demokrasi aşığısınız, seçimi tekrar etmek ister misiniz damgasız pusulalar olmadan?

Neden mühürsüz pusulalara tek tepki hayır cephesinden geliyor?

Hepiniz gerçekleri çok iyi biliyorsunuz. Müslümanlığın ne olduğunu çok güzel kanıtladınız bu hareketlerinizle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rad-diculous -- 17 Nisan 2017; 3:44:12 >
  • Türkiyenin konusmak yerine icraat yapan ,ulkemizi kalkındırıp muasir medeniyetler seviyesine çıkarcak olan, ithalat ve ihracatta adından söz ettiren ,egitim ve vizyon konusunda önde gelen İstanbul Ankara İzmir Antalya Adana gibi sehirlerimiz hayır derken kahvelerde okey atıp facebooktan kiz düsürecegim derdinde olan aksam eve geldiginde haniiim yemegi koy reis balkon konusmasi yapacak diyen sehirlerdeki insanlar evet demistir . Zaten fazla söze gerek yok... elbet ülke bilgiye ulasabilme durumuyla doğru orantili olarak daha da bilinclenecek siyaset ile diger faktörler arasina sınir cekebilcek kapasiteye ulasacaktir o zaman gorcem bu secimi futbol macı sanıp iğaaaa koyduk mu diyen andavalları...

• quote:

Orijinalden alıntı: gümüs maral

Türkiyenin konusmak yerine icraat yapan ,ulkemizi kalkındırıp muasir medeniyetler seviyesine çıkarcak olan, ithalat ve ihracatta adından söz ettiren ,egitim ve vizyon konusunda önde gelen İstanbul Ankara İzmir Antalya Adana gibi sehirlerimiz hayır derken kahvelerde okey atıp facebooktan kiz düsürecegim derdinde olan aksam eve geldiginde haniiim yemegi koy reis balkon konusmasi yapacak diyen sehirlerdeki insanlar evet demistir . Zaten fazla söze gerek yok... elbet ülke bilgiye ulasabilme durumuyla doğru orantili olarak daha da bilinclenecek siyaset ile diger faktörler arasina sınir cekebilcek kapasiteye ulasacaktir o zaman gorcem bu secimi futbol macı sanıp iğaaaa koyduk mu diyen andavalları...

Bu kadar emin bir genelleme yapmak ne kadar doğru peki?

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.