Şimdi Ara

Everest kalitesi(!) ile yine şaşırttı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
8.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Everest 381A model kasamın önündeki USB 3.0 portunun USB 2.0 olarak çalıştığını fark ettim. Ben de sorununun anakartta mi kabloda mi olduğunu anlamak için kabloyu kasadan söktüm. Ön USB 3.0 portu sağlam olan bir anakarta takıp denedim. Orda da USB 2.0 hızında çalışıyordu.

Ben de kabloyu eve götürdüm. Multimetre ile buzzer modunda USB 3.0'ın ön taraftaki pinleri ile anakarta takılan uç arasında bağlantı testi yaptım. Şaşırtıcı bir şekilde portun on tarafında bulunan beş adet USB 3 data pinlerinin hiç biri sinyal vermedi.

Ben de iyice meraklanıp USB portunun etrafındaki siyah plastiği maket bıçağıyla keserek konektörün arkasındaki bağlantı terminallerini açığa çıkardım.

Aman tanrım o da ne?
    9 adet tel yerine 4 adet tel olduğunu gördüm. Çok şaşırmıştım. USB 3.0 soketinin arkasındaki 9 adet terminalden sadece 4'u bağlıydı, diğerleri boştu.

Kasa bu:
    https://www.segment.com.tr/tr/urun/everest-381a-peak-300w-usb-3-0-1-0-2-sata-20-4-pin-kasa

Ben sadece ön panele USB 3.0 portu eklemelerini istemiştim. Firma tarafından ön panelin değişimi yapıldı. Sıfır ön panel gönderildi. Benim kasanın ön paneli daha önce kargoda hasar aldığı için kırıktı, koli bandı ile bir arada duruyordu. Kırık ön panel yerine sıfır sağlam ön panel göndermeleri güzel oldu. Ön panelin kendi USB 3.0 portunu çalışan bir USB 3.0 portu ile değiştirmişler. USB 3.0'ı çalışıyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 7 Aralık 2022; 16:22:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• A4 tech'in hakkı yenmemeli, o listedekilerle yan yana durmamalı bence. Kullandığım her ürünü belli bir süre idare etti fiyatına göre.

Everestten klasik bekleyeceğim şeylerden biri. Sırf yedek klavye dursun diye everestten 2 klavye aldım. Size abartmıyorum klavyenin köşesini baş parmağımla kırdım :d Plastik kalitesini siz anlayın. 30 liralık klavye diyip geçtim ama bu kadar da kötü olamazdı :)

Yaşım 37 yıllardır bilgisayarlar ile iç içeyim.

Çocukluğumdan beri bilgisayarım vardı.

Şu an benim oğlumda benim gençliğim gibi, sokakta top oynayacağına robot süpürge, yazıcı, laptop, tablet evdeki kamera vs teknolojik şeylerle uğraşıyor.

Neyse diyeceğim o ki.

Everest, Piranha, A4Tech, Hi-Level, Axen, Sunny, Goldmaster, Sinbo vs gibi markalar bana kesinlikle ve kesinlikle güven vermiyor hatta marka ismini duyunca ögghh diyesim geliyor.

2 senedir arabamda araç kamerası kullanıyorum kaliteli sağlam bir marka genel geçer görmüş herkes tarafından kullanılan incelemelerden geçen puan alan bir model.

Arkadaşım banada alalım dedi fiyatına baktık 1.800 lira civarı oo pahalıymış yaw, daha geçen gün ibo A101'den 199 liraya Piranha kamera aldı oda çekiyo buda çekiyo dedi. İyi kardeşim git ondan al dedim, yok yok ucuz etin yahnisi boşver alalım dedi aldık.

1 hafta sonra 199 liralık kameradan alan arkadaşla buluştuk siz salaksınız 199 liralık kameraya 1800 lira vermişsiniz diyor.

He gardaş, he bir akıllı sensin kesinlikle biz salağız he gardaş dedim.

Bindiği araba şu an ki sıfır fiyatı 750 bin lira ama 1800 lira kameraya para verince biz salak oluyoruz 750 bin liralık arabaya 199 liralık kamera alınca o akıllı oluyor.

İnanılır gibi değil.

• bunları tespit edip CE ve TSE standartları gümrük bakanlığına firmaları bildirecek ve direk markaya yüklü ceza kesip 3 ay 6 ay ithalatını yasaklayacak bakın sonra nasıl adam olurlar

• Bu tarz markaları övenler bile vardı forumda Everest kalitesi(!) ile yine şaşırttı. 

• Vay be, ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Everest, piranha , hi level vs. vs..

• Teneke sacı, 4 yerinden bükünce kasa yaptığını zanneden firmalar

• Fakir neden fakir biliyor musunuz? Kalitesiz mala para verdiği için.

• senged kullanıcısına yanıt
    Hayır, ben bu kasaya para vermedim. Bana hediye olarak gelmişti.

• denn.zent D kullanıcısına yanıt
    Malesef böyle memleket.birkac yıl önce 30 ton mandalini Ukrayna gumruğu sağliğa uygun değil diye iade etmisti.tabi o iade edilen mandalini ulkece yedik.yani Ukrayna bile aldığı malın kalitesine,sağlığa uygunluguna bakıyor.bizde o işler yok.

• Yaşım 37 yıllardır bilgisayarlar ile iç içeyim.

Çocukluğumdan beri bilgisayarım vardı.

Şu an benim oğlumda benim gençliğim gibi, sokakta top oynayacağına robot süpürge, yazıcı, laptop, tablet evdeki kamera vs teknolojik şeylerle uğraşıyor.

Neyse diyeceğim o ki.

Everest, Piranha, A4Tech, Hi-Level, Axen, Sunny, Goldmaster, Sinbo vs gibi markalar bana kesinlikle ve kesinlikle güven vermiyor hatta marka ismini duyunca ögghh diyesim geliyor.

2 senedir arabamda araç kamerası kullanıyorum kaliteli sağlam bir marka genel geçer görmüş herkes tarafından kullanılan incelemelerden geçen puan alan bir model.

Arkadaşım banada alalım dedi fiyatına baktık 1.800 lira civarı oo pahalıymış yaw, daha geçen gün ibo A101'den 199 liraya Piranha kamera aldı oda çekiyo buda çekiyo dedi. İyi kardeşim git ondan al dedim, yok yok ucuz etin yahnisi boşver alalım dedi aldık.

1 hafta sonra 199 liralık kameradan alan arkadaşla buluştuk siz salaksınız 199 liralık kameraya 1800 lira vermişsiniz diyor.

He gardaş, he bir akıllı sensin kesinlikle biz salağız he gardaş dedim.

Bindiği araba şu an ki sıfır fiyatı 750 bin lira ama 1800 lira kameraya para verince biz salak oluyoruz 750 bin liralık arabaya 199 liralık kamera alınca o akıllı oluyor.

İnanılır gibi değil.

• Arkadaşlar işte bu yüzden olabildiğince öneri tavsiye verirken şu markaları yazmayın. Bazı kişilerin aklı basmıyor maalesef.

Markayı kötülemek için yazmıyorum ama adam tavsiye psu tavsiyesi istiyor ve yazmış bütçesini de , daha iyisini alabilecek bütçesi var. İnatla Sharkoon everest falan tavsiye ediyolar. Arkadaş yazsana FSP , Coolermaster , Thermaltake adamın bu ürünlere parası yetiyor yaz işte. Ne istifçi kafalardayız ya..

500 liralık şeyin muadilini 300 liraya alınca akıllı sanarız kendimizi, aynı parça 3 kere bozulur yenisini alırız.

• Ürün gizli ayıba girdiği için istediğin zaman iade edebilir paranı alabilirsin. Bunun bir zaman süresi bulunmuyor. Tavsiyem ürünün değişimi ellerinde yoksa üst modelini vermeleri.

Konuyla pek alakalı olmayabilir ama 450 liraya 1 tane kazak almıştım. Geçen F*****a diye bir markada 130 liraya görünce 2 tane alayım dedik.

Kazak geldi birinin omzu delik, diğerinin önünde farklı renkte dokuma iplik var.

Silikon vadisi terminoloji ile bitirelim. Ucuz malın yongası ...

• Öncesinde Segment Bilgisayar'a hem twitter'dan hem de whatsapp iletişim hatlarından yazdım, cevap bile vermediler.
    Ben de tüketici hakem heyetine başvuru yaptım.

Kasanın kendi içinde gelen Everest PSU'yu çok ses yapıyor diye değiştirmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 16 Kasım 2022; 12:9:42 >
  • Çok sasırdım everesti neden kötüledikleri belli oldu.Kendimde kullanmış biriyim ama hiçbi sorun yaşamadım.Everest kalitesi(!) ile yine şaşırttı. Everest kalitesi(!) ile yine şaşırttı. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erikgame -- 16 Kasım 2022; 12:7:56 >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt

Umarım başvurunda para iadesi istememişsindir. Ellerinde model olmadığı için yenisini yani üst modelini taktim etmek zorunda kalacaklar. Gizlenmiş ayıplı ürün olduğu için kazanma şansları %0

• Celikpena kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz onarım istemiştim.

• Everestse normaldir Everest kalitesi(!) ile yine şaşırttı. 

Arada bi bitpazarına giderim.Algıda seçicilik olunca ilgi alanımdaki ürünlere de göz atarım.

Everest markayı bolca görürüm.Mesela, masaüstü bilgisayarımda fsp marka psu vardır en az 15 yıllık hala kullanırım, bitpazarında daha hiç denk gelmedi ne hurdası ne çalışanı ama everest psu'lar kakılı.

• A4 tech'in hakkı yenmemeli, o listedekilerle yan yana durmamalı bence. Kullandığım her ürünü belli bir süre idare etti fiyatına göre.

Everestten klasik bekleyeceğim şeylerden biri. Sırf yedek klavye dursun diye everestten 2 klavye aldım. Size abartmıyorum klavyenin köşesini baş parmağımla kırdım :d Plastik kalitesini siz anlayın. 30 liralık klavye diyip geçtim ama bu kadar da kötü olamazdı :)

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Genelde bu tiplerden çok var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.