Şimdi Ara

Eve yeni gelen jako

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi akşamlar 2 sene önce amazon cinsi bir papağan aldım eve geldi 2 gün sonra alıştı ve şu an her sey çok güzel ancak 4 gün önce petshopta bir jako gördüm birden kanım ısındı aldım çıktım ve bende bir jako sahibi oldum, ancak eğitimi hiç yok ve evde öylece oturuyor hiç bir şey yemiyor internetten araştırdım eve alışması için 2 3 hafta geçmesi lazım diye bir yazı okudum alışması için salona koyduk geceleri hariç sürekli yanındayız üstüne çok gitmiyoruz. alışma sürecini öyle yada böyle beklerim o sorun değil ama yememe olayı beni düşündürüyor hasta olmasında korkuyorum. elimle fıstık meyve verıyorum almasıyla sağa sola fırlatması bir oluyor bunu görünce karnı tok, gece biz olmayınca bi seyler yiyior heralde diyorum ne gibi bir yol izlemeliyim kendi halinemi bırakmalıyım çoğu kişi gibi kuşu alıp eğitimi yok, bundan bi sey olmaz diyerek geri vermek değil amacım sonuna kadar ilgilenmek istiyorum bu yüzden jakolardan anlayanların cevapları benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim

• jako hakkında hiç bilgim yok ama burdan fazlada bilgi bulamazsınız ama bence kusunuz büyük olabilir bu nedenle yer değişikliği alıstıgı yerden ayrılması onu daha fazla etkilemiştir zamanla alısır diye düsünüyorum yem yemese ölür zaten illaki siz görmeden yiyordur
  • yok yaşlı değil kuş şu an düzeldi çok şükür elimdende yemeye başladı sırtından sevdiriyor falan daha iyi olcak inşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brunhild

iyi akşamlar 2 sene önce amazon cinsi bir papağan aldım eve geldi 2 gün sonra alıştı ve şu an her sey çok güzel ancak 4 gün önce petshopta bir jako gördüm birden kanım ısındı aldım çıktım ve bende bir jako sahibi oldum, ancak eğitimi hiç yok ve evde öylece oturuyor hiç bir şey yemiyor internetten araştırdım eve alışması için 2 3 hafta geçmesi lazım diye bir yazı okudum alışması için salona koyduk geceleri hariç sürekli yanındayız üstüne çok gitmiyoruz. alışma sürecini öyle yada böyle beklerim o sorun değil ama yememe olayı beni düşündürüyor hasta olmasında korkuyorum. elimle fıstık meyve verıyorum almasıyla sağa sola fırlatması bir oluyor bunu görünce karnı tok, gece biz olmayınca bi seyler yiyior heralde diyorum ne gibi bir yol izlemeliyim kendi halinemi bırakmalıyım çoğu kişi gibi kuşu alıp eğitimi yok, bundan bi sey olmaz diyerek geri vermek değil amacım sonuna kadar ilgilenmek istiyorum bu yüzden jakolardan anlayanların cevapları benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim

Merhaba ,

Eve alışması bazı jakoların huyuna göre 1 ay zaman bile alabilir , hayvan ortam değişikliği nedeniyle büyük ihtimal ile stres e girmiştir , ama korkulacak birşey yok , zamanla alışacaktır , bir de önemli bir ayrıntı , kuş hava akımında kalmayacak köşe yerlere koyun , ceyeran da kalırsa hasta olur , kafesin sabit bir yere olmasına dikkat edin , kafeste yem fıstık çekirdek olsun o çok açıktımı yer, jakoların bazıları biraz fazla sabır ister , ama alıştıkca evlat olur :)

Saygılar..

• cevabın için teşekkür ederim kaç gündür jako sitelerini hatim ettim valla :) şu an eve geliş zamanına göre gayet iyiyiz şimdiki amacım hırlamasını kökten kesmek o da baya azaldı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brunhild

cevabın için teşekkür ederim kaç gündür jako sitelerini hatim ettim valla :) şu an eve geliş zamanına göre gayet iyiyiz şimdiki amacım hırlamasını kökten kesmek o da baya azaldı :)

o hırlama baya daha devam eder hocam.. ama istemediği bir şey oldumu yapacaktır
  • merhaba.benim bi jakom var.2 haftadır evimizde ve bana alıştı.şuan gagasını okşamama ızın veriyor fakat tüylerini ellettirmiyor.ne yapmam gerekli?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.