Şimdi Ara

Evden para kazanmak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar üniversite öğrencisiyim , hazırlık sınıfındayım henüz. Bilgisayar mühendisliği okuyacağım bu yüzden de şimdiden biraz biraz başladım bir şeyler yapmaya python'da kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama size asıl sorum , nasıl para kazanabilirim? Python üzerinden örneğin kazanmam olası mı? Yoksa tavsiye ettiğiniz başka şeyler var mı? Kendimi geliştirebiliceğim katma değer sağlıcak tavsiyeleriniz varsa bunlara da açığım. Herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 4 Nisan 2018; 2:19:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çiflikbank vardı bro 1 koyuyon 3 veriyorlar, pc yada telden ineklere yem veriyordun ama dış mihraklar kapattı onu
    şaka bir yana yazılım konusunda deneyimde varmış, biraz site kurma işlerine bak, yada çevrende firmaların bilişim işlerine bakan firmalarla görüşüp part-time iş bulabilirsin (yazıcım çalışmıyor diye çağırırlar bakarsın yazıcı açık değil bir tuşa basar halledersin, nereleri gördü bu gözler )
    ama evden yapacağın işler sınırlı ya kendi siteni kuracaksın site yapacaksın.. ya youtuber olacaksın reklamdan ve youtubeden para kasacan (ki uzun vadeli bir iş öyle ha diyince olmaz)... çalışmak, evde para kazanmaktan daha kolay.. diğer şeylere para kaptırma anketmiş, tanıtım ürünüymüş vs
  • İngilizce biliyorsan çeviri işi alabilirsin, freelance programlama işleri falan alabilirsin, android için bazı mobil appler yapıp şansını deneyebilirsin.
  • r10.net sitesinden ilan panosunu takip edebilirsin. en rahatı ingilizce çeviri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

İngilizce biliyorsan çeviri işi alabilirsin, freelance programlama işleri falan alabilirsin, android için bazı mobil appler yapıp şansını deneyebilirsin.

çeviri işi hammalıktan başka birşey değil,
  • Python ile kazanır mıyım sorun mantıksız.

Senden insanlar python kullanmanı istemeyecekler, bir problemi çözmeni isteyecekler.

Örneğin bizim dükkana bir web sitesi yap dediklerinde senin bunu python ile yapıp son teknolojileri kullanman onlar için hiçbir anlam ifade etmeyecek çünkü adamların istediği sadece basit bir web sitesi olacak.

İnsanlar senin neyi kullandığını umursamıyor. İşi ne kadar çabuk ve ucuz bir şekilde yaptığına bakıyorlar. Önce demek istediklerimi iyice anla ve sonra ne kullanman gerektiğini anlarsın zaten.
  • çiflikbank vardı bro 1 koyuyon 3 veriyorlar, pc yada telden ineklere yem veriyordun ama dış mihraklar kapattı onu
    şaka bir yana yazılım konusunda deneyimde varmış, biraz site kurma işlerine bak, yada çevrende firmaların bilişim işlerine bakan firmalarla görüşüp part-time iş bulabilirsin (yazıcım çalışmıyor diye çağırırlar bakarsın yazıcı açık değil bir tuşa basar halledersin, nereleri gördü bu gözler )
    ama evden yapacağın işler sınırlı ya kendi siteni kuracaksın site yapacaksın.. ya youtuber olacaksın reklamdan ve youtubeden para kasacan (ki uzun vadeli bir iş öyle ha diyince olmaz)... çalışmak, evde para kazanmaktan daha kolay.. diğer şeylere para kaptırma anketmiş, tanıtım ürünüymüş vs

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Python ile kazanır mıyım sorun mantıksız.

Senden insanlar python kullanmanı istemeyecekler, bir problemi çözmeni isteyecekler.

Örneğin bizim dükkana bir web sitesi yap dediklerinde senin bunu python ile yapıp son teknolojileri kullanman onlar için hiçbir anlam ifade etmeyecek çünkü adamların istediği sadece basit bir web sitesi olacak.

İnsanlar senin neyi kullandığını umursamıyor. İşi ne kadar çabuk ve ucuz bir şekilde yaptığına bakıyorlar. Önce demek istediklerimi iyice anla ve sonra ne kullanman gerektiğini anlarsın zaten.

Teşekkür ediyorum vermek istediğiniz mantığı anladım.

• Sosyal medya üzerinden oto bakım ürünü satış yaparak para kazanmak isterseniz dm atın.
  • Evden güzel para kazandıran bir meslek var Türkiye de nedir?

Eskortluk. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absence In Entity -- 4 Nisan 2018; 12:31:3 >
  • Yaw onlarda %100 gerçek resim yazıyor hiç biri gerçek değil sahtekarların
    ama deli para kazanıyorlar haaa, benim 1 yılda kazandığımı heralde 1 ayda kazanıyorlar
  • kuzgun_ kullanıcısına yanıt
    Çünkü bir çoğu evli yada üniversite okuyan kadınlar. Yada senşn benim gibi gündüzleri normal işlerde çalışıyorlar. İfşa olmak istemeyen çok.

Yada abazaları kandırmak için manken resimleri atıyorlar.

• Bir yazılım dilinde/bölümünde gerçekten para kazanmaya başlamak için o dil üzerinde 2-3 sene çalışıp, kendini bayağı ileri noktaya getirmen lazım. Daha bir dil hakkında temel bir bilgi sahibi dahi olmadan "para kazanmak" fikrini düşünmen çok saçma ve aceleci bir tavra neden olacaktır. Zaten bu 2-3 senelik dilimde, neyin ne işe yaradığını anladıktan sonra, nasıl para kazanacağını kendin çok rahat bir şekilde anlayabilirsin.

• Online oyunlarda ticaret yapabilirsin veya internet üzerinden satışlarda aracı olarak komisyon alabilirsin tabi biraz referans lazım.Bir oyundan 3 ayda 4000 tl yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: riaz

quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

İngilizce biliyorsan çeviri işi alabilirsin, freelance programlama işleri falan alabilirsin, android için bazı mobil appler yapıp şansını deneyebilirsin.

çeviri işi hammalıktan başka birşey değil,

Adam nasıl evden para kazanabilirim demiş, bu da bu yaşta birinin yapabileceği birkaç şeyden biri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Storm

Bir yazılım dilinde/bölümünde gerçekten para kazanmaya başlamak için o dil üzerinde 2-3 sene çalışıp, kendini bayağı ileri noktaya getirmen lazım. Daha bir dil hakkında temel bir bilgi sahibi dahi olmadan "para kazanmak" fikrini düşünmen çok saçma ve aceleci bir tavra neden olacaktır. Zaten bu 2-3 senelik dilimde, neyin ne işe yaradığını anladıktan sonra, nasıl para kazanacağını kendin çok rahat bir şekilde anlayabilirsin.

teşekkür ederim çok değerli bir bilgi benim için , unutmayacağım dediğinizi.

• quote:

Bir yazılım dilinde/bölümünde gerçekten para kazanmaya başlamak için o dil üzerinde 2-3 sene çalışıp, kendini bayağı ileri noktaya getirmen lazım. Daha bir dil hakkında temel bir bilgi sahibi dahi olmadan "para kazanmak" fikrini düşünmen çok saçma ve aceleci bir tavra neden olacaktır. Zaten bu 2-3 senelik dilimde, neyin ne işe yaradığını anladıktan sonra, nasıl para kazanacağını kendin çok rahat bir şekilde anlayabilirsin.

Hocam peki size şunu sormak istiyorum bir app yapsam hani yaklaşık 10k sürekli kullanıcısı olsa nasıl bir geliri oluyor tahmini olarak bu konuda bir fikriniz var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: garmen

quote:

Hocam peki size şunu sormak istiyorum bir app yapsam hani yaklaşık 10k sürekli kullanıcısı olsa nasıl bir geliri oluyor tahmini olarak bu konuda bir fikriniz var mı acaba?

Bu ücret, yaptığın uygulamaya, kullanıcıların uygulamayı kullanma sürelerine, reklam firmasına vs. göre değişken bir durum. Kesin bir şey söylemek zor fakat 10k aktif kullanıcı ortalama her gün bu uygulamaya girerse yaklaşık olarak 2500-3000 TL gibi bir meblağ elde edebilirsin.

Tabii belirttiğim gibi, bu değer uygulamanın niteliğine göre artabilir de azalabilir de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.