Şimdi Ara

Evden kaçmak istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
35.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar o kadar bunaldım ki, ailemden, arkadaşlarımdan, maddi ve manevi durumumdan.. herşeyden.. Alıp başımı evden 1-2 gün kaçmak istiyorum, annemin babamın bu duyarsız tavırlarına belki bir çözüm olur. Herşeyi bağrış çağrışla çözmeye çalışıyorlar, hiç oturupta oğlum bunu yap şunu yap, sen bilirsin gibi bişey dedikleri olmuyor, sürekli kavga var. Hiç birşeyimi onaylamıyorlar, ne fikirlerimi, düşüncelerimi, nede isteklerimi. Herşeyi çok iyi biliyorlar, ben kuklaymışım gibi davranıyorlar. Ben şuan lise 3. sınıftayım, son 4 senedir dersleri, okul hayatımı, ahlakımı, saygımı, ve utangaçlığımı çöpe attım denebilir. Eskiden böyle değildim, bunaldım..

• Dil öğren vizayı kap dışarı ülkelerden bir okula git.
  • bence hemen antalya otogarinda bi internet kafeden dh ye gir.
  • Boşver kaçıp napıcan.Takıl işte.
  • Prison break hesabı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImYourLife

bence hemen antalya otogarinda bi internet kafeden dh ye gir.

Maziye döndüm.
  • aynı durumdayız
  • Biraz mantıklı düşün, kaçacan da nereye? gideceğin yer evinden ailenden iyi bi yerse banada haber ver beraber kaçalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Right_
    Prison break hesabı

alaka?
  • Kır zincirlerini...

• quote:

Orijinalden alıntı: ImYourLife

quote:

Orijinalden alıntı: _Right_
    Prison break hesabı

alaka?

Hapishaneden kaçış evden kaçış benzerlik yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: k Maj.

Arkadaşlar o kadar bunaldım ki, ailemden, arkadaşlarımdan, maddi ve manevi durumumdan.. herşeyden.. Alıp başımı evden 1-2 gün kaçmak istiyorum, annemin babamın bu duyarsız tavırlarına belki bir çözüm olur. Herşeyi bağrış çağrışla çözmeye çalışıyorlar, hiç oturupta oğlum bunu yap şunu yap, sen bilirsin gibi bişey dedikleri olmuyor, sürekli kavga var. Hiç birşeyimi onaylamıyorlar, ne fikirlerimi, düşüncelerimi, nede isteklerimi. Herşeyi çok iyi biliyorlar, ben kuklaymışım gibi davranıyorlar. Ben şuan lise 3. sınıftayım, son 4 senedir dersleri, okul hayatımı, ahlakımı, saygımı, ve utangaçlığımı çöpe attım denebilir. Eskiden böyle değildim, bunaldım..

bu kadar olur Sanki ben yazmışım gibi hissettim , tüm herşey aynı lise 3. sınıfa gitmemiz bile :D Bilemiorum belkide bu dönemlerde oluyordur ama çok sıkıyorlar ya pff ...

Bazen düşünüyorum böyle kaçıp 1-2 gün haberleri olmayacağı bi yere gitsem , meraklansınlar azıcık akılları başlarına gelsin ama hem nereye kaçıcan ? Akrabalar olsa hemen haber alınır, arkadaşada ben sizde kalcm denmez.Üstelik polise haber felan verilirse arkadşında başı belaya girer.

Bir diğer neden ise geldikten sonra laf olması var, akrabalarının komşularının gözünde kötü çocuk olmak var.

Ama bir arkadş doğru demiş ben 1 senedir onun için çalışıyorum mesela, öğren ingilizceyi git oku 4 sene yurtdışında hem kendin özle aileni rahat et biraz , hem onlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: domainci_

Biraz mantıklı düşün, kaçacan da nereye? gideceğin yer evinden ailenden iyi bi yerse banada haber ver beraber kaçalım...

Yaşadığım psikolojik buhrandansa, sokaklarda yatmayı tercih ederim. Ben özgürlüğüme düşkünüm, o yüzden üzerimde baskı olunca gerçekten asileşiyorum, ama bu asilik kesinlikle dışa vurmuyor, sürekli içime attığım için, birikiyor. Yeterince cesaretimde var, korkmak bence saçma. 1-2 gün bir yer ayarladım orda kalmayı düşünüyorum. Ben aynı durumda olan arkadaşların düşüncelerini bekliyorum. Çözüm buldularsa nasıl buldular... 12 yaşındaki çocukların salak smileylerle dolu mesajlarını istemiyorum.
  • Onlara bu durumunu anlatmaya çalış. Eğer yine anlamıyorlarsa o zaman tekrar konu aç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vandal59

quote:

Orijinalden alıntı: k Maj.

Arkadaşlar o kadar bunaldım ki, ailemden, arkadaşlarımdan, maddi ve manevi durumumdan.. herşeyden.. Alıp başımı evden 1-2 gün kaçmak istiyorum, annemin babamın bu duyarsız tavırlarına belki bir çözüm olur. Herşeyi bağrış çağrışla çözmeye çalışıyorlar, hiç oturupta oğlum bunu yap şunu yap, sen bilirsin gibi bişey dedikleri olmuyor, sürekli kavga var. Hiç birşeyimi onaylamıyorlar, ne fikirlerimi, düşüncelerimi, nede isteklerimi. Herşeyi çok iyi biliyorlar, ben kuklaymışım gibi davranıyorlar. Ben şuan lise 3. sınıftayım, son 4 senedir dersleri, okul hayatımı, ahlakımı, saygımı, ve utangaçlığımı çöpe attım denebilir. Eskiden böyle değildim, bunaldım..

bu kadar olur Sanki ben yazmışım gibi hissettim , tüm herşey aynı lise 3. sınıfa gitmemiz bile :D Bilemiorum belkide bu dönemlerde oluyordur ama çok sıkıyorlar ya pff ...

Bazen düşünüyorum böyle kaçıp 1-2 gün haberleri olmayacağı bi yere gitsem , meraklansınlar azıcık akılları başlarına gelsin ama hem nereye kaçıcan ? Akrabalar olsa hemen haber alınır, arkadaşada ben sizde kalcm denmez.Üstelik polise haber felan verilirse arkadşında başı belaya girer.

Bir diğer neden ise geldikten sonra laf olması var, akrabalarının komşularının gözünde kötü çocuk olmak var.

Ama bir arkadş doğru demiş ben 1 senedir onun için çalışıyorum mesela, öğren ingilizceyi git oku 4 sene yurtdışında hem kendin özle aileni rahat et biraz , hem onlar.

Sanırım bu tür konularda korkusuz olmak en iyisi, başkalarının nasıl düşündüğü önemli değil benim için, benim kendimi nasıl hissettiğim. Korku yüzünden yeniliyoruz hep... Ben artık korkmuyorum... Buna "büyümek" denebilir.
  • Kaçma la af çıkacak

Siz bırakın ben atlarım
  • yaş olarak sizden büyüğüm
    güzel bi işim var
    sadece hayatımda kızlar yok(bu cümle biraz gay koktu ama neyse)
    yani ben onları istemediğimden değil onlar beni istemediğinden
    neyse
    ailevi problemler zaten herkeste var
    bende her gece yatınca düşünüyorum kaçıp gideyim diye(parada var)
    ama olmuyo işte

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-D-Luffy -- 15 Şubat 2010; 22:33:08 >
  • Kaçıp gitmekle olmuyor çünkü yaptığınıza kaçmak denilmiyor sadece ertelemek olacak şeyleri...Akıl sağlığını korumak adına bir kaç gün aileden uzak dinlenilebilir bu arada oldukça yoğun düşünülür sonrasında karar verilir ve uygulanır.Kaçmak diye tabir ettiğin olayı gerçeleştirebilecek cesaretin var ise aileni karşına alıp oturtturacaksın ve hissettiğin bütün duygularını kontrol ederek bağırıp çağırmadan söyleyeceksin ve karşılık olarak sakin bir tepki alamaycağını anladığın anda evden bir kaç gün daha uzaklaşarak onların karar vermesini bekleyeceksin.sonra döndüğünde muhtemelen işlerin yoluna girdiğini aslında konuşmanın çok büyük faydası olduğunu ertelemenin ise yaptığın en kötü şey olduğunu anlayacaksın.
  • house break yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelihFenman

house break yap

house break yap
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.