Şimdi Ara

EVDEN HIRSIZLIĞA ÖNLEMLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
83
Cevap
1
Favori
7.596
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> EVDEN HIRSIZLIĞA ÖNLEMLER
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1499 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kulak_kiri

şundan 3-4 tane al kapıya pencereye kur ve kapı açılır açılmaz kulak tırmalayıcı iğrenç bi ötüşü var.

tek kötü yanı her evden çıkışında yanındaki on/off tuşunu ayarlaman gerekir(pencereler içinde aynı)

bi milyoncularda hırdavatçılarda bulunuyordu bi aralar

Evden çıkarken bunları nasıl açmayı düşünüyorsun ? Dışarı çıkarken kapıyı açtığında öter bunlar.
    |
    |
    http://www.batangemi.com/firsatlar/caydirici-sahte-kamera-222.html
    Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı. İkide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkartma. Eğer biri sana saati sorarsa söylersin, ama her saat başında sorulmadan saat kulesi gibi ötme.
    Lord Chesterfield
  • Yüzbaşı
    474 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rockclimber

Caydırıcı birşeyler kullanılabilir sahte kamera gibi
    http://www.batangemi.com/firsatlar/caydirici-sahte-kamera-222.html

ahhah süper
    |
    |

Orijinalden alıntı: Unreminical

Ben kendi yaptigim laserli alarmi kuruyorum. Aynalar ile cogaltip evin her yerini kapliyorum. Amfi ye bagli alarm. Adam alarmi kestigi an ev hopluyor. Yani ldr yi koydum alarma. Ldr de lazer kesilince alarm calisiyor. Isteyene basit anlatim yapayim :)

bi basit anlat bahalım hacı
    |
    |
  • Binbaşı
    1461 Mesaj
    abimin çalıştığı dükkanda bi güvenlik sistemi var geçen gün dükkanın camı açılmış içeri az bi rüzgar esmiş o rüzgarda perdeyi kımıldatmış anında ötmeye başlamış ve hemen abimin telefonunu arıyorlar iyi geceler xxxxx bey xxxx kişiye ulaşamadık size haber veriyoruz şu şu şu adresdeki evde x bölgesinde güvenlik tedbiri oluşmuş önce polise sonra size haber verdik iyi geceler dediler ve kapattılar telefonu.
    |
    |

Ben kendi yaptigim laserli alarmi kuruyorum. Aynalar ile cogaltip evin her yerini kapliyorum. Amfi ye bagli alarm. Adam alarmi kestigi an ev hopluyor. Yani ldr yi koydum alarma. Ldr de lazer kesilince alarm calisiyor. Isteyene basit anlatim yapayim :)

Kardeş bi anlatsana.
    |
    |

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=218
    |
    |

• Yüzbaşı
    703 Mesaj
    ''Keep your hands to yourself sneak thief.'' derim hırsıza.
    |
    |

|
    |

sonra da fotokopicide bir sticker yaptir

Bu Konut Sektirmez Guvenlik Sistemlerinin Korumasina Tabidir.
    Direktor : Necip SEKTIRMEZ

diye ve yapistir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: denixex

bizim camlar demirli bir kere hırsız girmişti(biz evde yokken) ondan sonra demir taktırdık kapıda çelik kapı + pimapen var girişte + ışık var yani birisi pimapeni açınca otomatik ışık yanıyor. zaten evdeyken giremezler yatağımın yanında bezbol sopası var ama genede belli olmaz. biraz daha sağlamlaştırmak lazım.

yatağının yanında ki beyzbol sopasını kullanabileceğini mi düşünüyorsun?

Adamlar eve ilk girdiklerinde ilk yaptıkları iş suratına gaz sıkmak. Bu gaz sayesinde mışıl mışıl uyuyorsun. Sabah 8 de uyanman gerekirken gece 12 de anca uyanabiliyorsun. Yani sen uyandığında onlar çok çok uzaklarda oluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samplus -- 17 Ocak 2012; 21:12:03 >

• Binbaşı
    1950 Mesaj
    hırsıza önlem alma isterse girer dua et sen içerdeyken girsin
    |
    |

Orijinalden alıntı: samplus

quote:

Orijinalden alıntı: denixex

bizim camlar demirli bir kere hırsız girmişti(biz evde yokken) ondan sonra demir taktırdık kapıda çelik kapı + pimapen var girişte + ışık var yani birisi pimapeni açınca otomatik ışık yanıyor. zaten evdeyken giremezler yatağımın yanında bezbol sopası var ama genede belli olmaz. biraz daha sağlamlaştırmak lazım.

yatağının yanında ki beyzbol sopasını kullanabileceğini mi düşünüyorsun?

Adamlar eve ilk girdiklerinde ilk yaptıkları iş suratına gaz sıkmak. Bu gaz sayesinde mışıl mışıl uyuyorsun. Sabah 8 de uyanman gerekirken gece 12 de anca uyanabiliyorsun. Yani sen uyandığında onlar çok çok uzaklarda oluyorlar.

yatmadan önce gelirlerse ama eğer geldiklerinde uyuyorsam
    birde aklıma takıldı hiç kadın hırsız olur mu diye yani eve gelen hırsızlardan kadın olur mu
    |
    |

• Yarbay
    2224 Mesaj

Aslında şu lazer sistemine bi bayıltıcı gaz falan takılsa tadından yenmez.

Gelen uyuyor, gelen uyuyor
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: by_MuKa

tam fiyat hatırlamıyorum ama pronet ayda 50-60 lira civarı eve gelip keşif yapıyor alarm sistemini kuruyor ve gidiyor bazı güvenlik şirketlerinde kampanya falan oluyo yanında yangın gaz alarm sistemi falan kuruyolar iki sene tahattüt istiyolar
    sistem güzel calısıyor ama eve polislerin gelmesi epey uzun sürüyo hele bide ihbarda ev olarak geciyosa pek takmıyolar
    kendim kurarım diyorsanızda kablosuz ve kablolu olmak üzere iki cesit alarm sistemi var büyük marketlerde bulabilirsiniz caydırıcı özellikleri yuksektir

Pronet'de Çalışıyorum Hiçde Senin Dediğin Gibi Uzun Sürede Gelmiyor Polis. Tecrübe İle Sabittir. Lütfen Yanlış Yönlendirmeyelim. Pronet Alarm Sistemi Demek 7/24 İzleme Merkezinde Eviniz Kontrol Altında Demek. Eve Veya İş Yerine Kurulan Alarm Sistemi Çaldığı Anda Telefon Veya GPRS Sistemi Üzerinden Alınan Sinyaller Pronet Alarm Merkezine Düşer. Düşen Sinyal Doğrultusunda Ya Müşteri Aranır Yada Polis. Ve Pronet Güvenlik Polis İle Anlaşmalıdır. En Yakın Ekibi Direk Alarm Çalan İşyerine Veya Eve Yönlendirir. Bu Süre Max 7 Dakikadır. Haber Vermek İse 10 Saniye. Buna İlaveten Ambulans Ve İtfaiye Gibi Birimlerde Sisteme Dahildir.

мoonяoмαпicisм"
    Aranızdan yarınızı, arzuladığımın yarısı kadar anıyorum.Diğer yarınızı da hakeiğinin yarısı kadar seviyorum!

• Yarbay
    2103 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KuzuXx

quote:

tam fiyat hatırlamıyorum ama pronet ayda 50-60 lira civarı eve gelip keşif yapıyor alarm sistemini kuruyor ve gidiyor bazı güvenlik şirketlerinde kampanya falan oluyo yanında yangın gaz alarm sistemi falan kuruyolar iki sene tahattüt istiyolar
    sistem güzel calısıyor ama eve polislerin gelmesi epey uzun sürüyo hele bide ihbarda ev olarak geciyosa pek takmıyolar
    kendim kurarım diyorsanızda kablosuz ve kablolu olmak üzere iki cesit alarm sistemi var büyük marketlerde bulabilirsiniz caydırıcı özellikleri yuksektir

Pronet'de Çalışıyorum Hiçde Senin Dediğin Gibi Uzun Sürede Gelmiyor Polis. Tecrübe İle Sabittir. Lütfen Yanlış Yönlendirmeyelim. Pronet Alarm Sistemi Demek 7/24 İzleme Merkezinde Eviniz Kontrol Altında Demek. Eve Veya İş Yerine Kurulan Alarm Sistemi Çaldığı Anda Telefon Veya GPRS Sistemi Üzerinden Alınan Sinyaller Pronet Alarm Merkezine Düşer. Düşen Sinyal Doğrultusunda Ya Müşteri Aranır Yada Polis. Ve Pronet Güvenlik Polis İle Anlaşmalıdır. En Yakın Ekibi Direk Alarm Çalan İşyerine Veya Eve Yönlendirir. Bu Süre Max 7 Dakikadır. Haber Vermek İse 10 Saniye. Buna İlaveten Ambulans Ve İtfaiye Gibi Birimlerde Sisteme Dahildir.

ben pronetin yada diger güvenlik sistem merkezlerinin yavaslıgından bahsetmiyorum polisin gec gelmsinden bahsediyorum dikkatli okursan anlarsın yazdıgım yazıyı karakola 200 metredeki bir binaya alarm calmasından tam yarım saat sonra geligini gördüm polisin yada bunun gibi bir ton örnek verebilrim buda tecrübeyle sabittir

• Yüzbaşı
    974 Mesaj
    alarm falan yalan arkadaş, odanın kapısının arkasına kürek koy hırsız girerse ağzına vurursun
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: KuzuXx

quote:

ben pronetin yada diger güvenlik sistem merkezlerinin yavaslıgından bahsetmiyorum polisin gec gelmsinden bahsediyorum dikkatli okursan anlarsın yazdıgım yazıyı karakola 200 metredeki bir binaya alarm calmasından tam yarım saat sonra geligini gördüm polisin yada bunun gibi bir ton örnek verebilrim buda tecrübeyle sabittir

Eğer İstanbuldan Edindiysen Tecrübeyi Normaldir. Ambulans Bile Trafikten Dolayı Yanlış Park Sonuçlarından Adrese Zamanında Ulaşamıyor. Bu Geç Gelme Sorununu Sadece Polise Bağlamamak Lazım.

мoonяoмαпicisм"
    Aranızdan yarınızı, arzuladığımın yarısı kadar anıyorum.Diğer yarınızı da hakeiğinin yarısı kadar seviyorum!

• Yüzbaşı
    872 Mesaj
    kangal koy apartman önünesokağı unutur
    |
    |
Reklamlar
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.