Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (882. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar WhatsApptan bildirim geldiğinde ekran açılsın istiyorum. Bir türlü bulamadım ayarını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • game launcher güncellendi.küçük basit "hazır oyun" diye bir şey eklenmiş.ayrıca arayüz değişmiş.

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

link:https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-game-launcher/samsung-game-launcher-4-3-01-1-release/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pure Evil -- 9 Temmuz 2020; 8:1:33 >

• Merhaba arkadaşlar,
    dün itibariyle ben de Note9 kullanmaya başladım.
    Öncelikle 2 konuda sorun yaşıyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

1* S Pen bağlanılamıyor hatası veriyor,
    2* Vodafone kullanıyorum VOLTE HD SES özelliği kapatamıyorum. bağlantılar mobil bağlantılarda çıkmıyor,

bunlar dışında sizin de kullanıma dair tavsiyeleriniz varsa yazın lütfen...
    Teşekkürler, iyi forumlar
  • agni_tr kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba :)

Oncelikle Android 10 ONE 2.1 li en son guncel surumlude oldugunuzu varsayiyorum. Degilse guncelletin.

Sonrasi :

Oncelikle aldiginiz cihaz orjinalligi kesin midir ? Ilk siz mi actiniz yoksa yenilenmis bir cihaz mi yoksa 2. el mi ? Bazen de SIFIR diye kullanilmis yani teshir cihazi veya kalemini satabiliyorlar. Samsung seal sticker /etiketi/bandrolu de yirtiksiz mi ? Bir de aliexpress gibi sitelerden tanesi kurus misali binlerce adetli siparis verip aslinda acilmis vs cihazlara bu sticker lari yapistirip SIFIR mis diye pazarlayanlar da vardir ...

Bunlara ragmen kalem veya teelfon orjinalse .

Ayarlardaki arama kisminda sunu aratin " Temassız işlemler " Cikan secenekte aktif secili olmalidir. Kalem cihazda takili iken otomatik algilamasi gerekir. Aksi halde S-Pen i baska bir cihazda da takmaya calisin. Olmazsa belki de ya S-Pen inizde veya telefonda donanimsal bir sorun olabilir. Servise yollamaniz gerekebilir ...

Vodafon i Note9 da kullanmiyorum hatta sahip olsam da :/ ama soyle bir ayar var Note9 dakine denk yeri bulmak gitmek zor olmasa gerek :

Bazen de Vodafone Cagri Merkezini arayip bizzat VoLTE HD SES icin devre disi biraktirma gibi taleplerinizi de olusturabilirsiniz.

Sahsen ben aksine aktiflestirmek icin destekli cihazlarimda yillardir ugrastim megerse GSM operatoru Turkcell inatla sucu Samsung a atiyordu.

• One UI 2.1 ile cihaziniza fabrika ayarlarina donme yani format atilmasi ile manuel kurarsaniz cihazdaki batarya performansi bariz artacaktir.

Bu konudaki ifadelerim yillardir aynidir.

One UI 2.1 uzerine bir batarya performans incelemesi ( Exynos Turkiye resmi varyanti icin )

ONE UI 2.1 yeni ozellikleri nelerdir hakkinda bir baska video :

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Tekrar merhaba :)

Oncelikle Android 10 ONE 2.1 li en son guncel surumlude oldugunuzu varsayiyorum. Degilse guncelletin.

Sonrasi :

Oncelikle aldiginiz cihaz orjinalligi kesin midir ? Ilk siz mi actiniz yoksa yenilenmis bir cihaz mi yoksa 2. el mi ? Bazen de SIFIR diye kullanilmis yani teshir cihazi veya kalemini satabiliyorlar. Samsung seal sticker /etiketi/bandrolu de yirtiksiz mi ? Bir de aliexpress gibi sitelerden tanesi kurus misali binlerce adetli siparis verip aslinda acilmis vs cihazlara bu sticker lari yapistirip SIFIR mis diye pazarlayanlar da vardir ...

Bunlara ragmen kalem veya teelfon orjinalse .

Ayarlardaki arama kisminda sunu aratin " Temassız işlemler " Cikan secenekte aktif secili olmalidir. Kalem cihazda takili iken otomatik algilamasi gerekir. Aksi halde S-Pen i baska bir cihazda da takmaya calisin. Olmazsa belki de ya S-Pen inizde veya telefonda donanimsal bir sorun olabilir. Servise yollamaniz gerekebilir ...

Vodafon i Note9 da kullanmiyorum hatta sahip olsam da :/ ama soyle bir ayar var Note9 dakine denk yeri bulmak gitmek zor olmasa gerek :

Bazen de Vodafone Cagri Merkezini arayip bizzat VoLTE HD SES icin devre disi biraktirma gibi taleplerinizi de olusturabilirsiniz.

Sahsen ben aksine aktiflestirmek icin destekli cihazlarimda yillardir ugrastim megerse GSM operatoru Turkcell inatla sucu Samsung a atiyordu.
    Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Cihazı yurt dısı ürünü olarak aldım. Android 9 yüklü üzerinde. Root lu cihaz. Bugun satıcı ile görüşüp iade etmeye karar verdim. Sanırım sorunlu bir cihaz. Emeğiniz için tekrar teşekkür ederim

• agni_tr kullanıcısına yanıt
    Root lu cihaz satin almak baska kendiniz rootlarsiniz kendi iradenizledir karisilmaz bambaska.

Yurtdisi cihazlarina da root yapilmasinin tek sebebi vardir o da IMEI degistirmek! Bu sekilde illegaldir yasal degildir.

Gerci rootsuz da IMEI degistiriliyor ama sahsen burada veya ozelden dahi detaylari bahsetmem ( ima ve tersinden kimse de anlamasin ! ) .

O haldeki cihazin kalemi bile kendi basina sorunlu olma ihtimali yuksektir. Bluetooth suz kalemler bile var. Veya kaliteli dahi olsa imitasyon/cakma lari bile vardir.
  • Temmuz güncellemesi Almanya DBT ye gelmiştir.

Home csc ile sorunsuz Türkiye cihazlarına da güncellenebilirsiniz.

Almanya artık ilk güncellemeleri alan ülke olmuştur olacaktır da.

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Ben yaptim bugun gorur gormez. Hayatimda hic bir sey degismedi :)

• tugsay T kullanıcısına yanıt
    Guvenlik Guncellemeleridir ve elbette sorunlarin duzeltilmesi/ iyilestirmelerini de barindirir.

Telefonun kendisi guncelledin diye hayatinda bir degisiklik yapmaz .

Peki yapmazsan guvenlik risklerinde oturu hayatinda bazi seyler degisebilir de ( olumsuz manada ) guvenlik acigi filan... Elbette yaptigin is vs ne kadar onemli ise riskin de o kadar fazla ...

Apple urunlerinde bile her ay yeni birsey cikartmiyor .

Ben de Google Pixel 2 XL 128 GB modeli de var. Onda bile her ay guncelleme aliyorken her ay yeni birsey sunmuyorlarken Samsung mu yeni seyler sunacak . Samsung 2 yil boyunca arayuz yenilikleri veriyor o kadar ...

Ama bazen de Samsung un sonradan yuklenebilir uygulamalari vardir Good Lock 2020 giib bunlardan oturu bazi yenilikler kazanimlar elde edebilirsin.

Ya da tema destegi ve tema magazasiile arayuz deneyiminde bir renk katabilirsin

:))
    Şu konu içinde, güvenlik güncellemelerini ilk çıktığı ülkeden indirerek kuran sayılı kişilerden olmama rağmen, şakayla karışık söylemimin ciddi bir cevaba yol açacağını düşünmemistim ama yine de teşekkür ediyorum.

• tugsay T kullanıcısına yanıt
    Kendi aramizdaki algilanistan cok baskalarinin bilinclenmesi icindi(r) :) .
  • pubg mobile de 2 saat oynamanın sonucunda telefon sıcaklığı 42-43 dereceye kadar çıkıyor normal mi sizde de öyle mi?
    edit: çıktığında aldım 1 hafta önce factory reset attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastyksbenderr -- 13 Temmuz 2020; 22:42:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    En doğrusunu yapiyorsunuz, forumlar zaten tam da her okuyanin bilgilenmesi icin var diye dusunenlerdenim ben de... :)

• selim-133 S kullanıcısına yanıt
    Mobilden girince anca gördüm:/ .

Güncellemeler sonrası her daim yazılımsal cihaz bakımını yapmanızı öneriyorum.

Esaslı güncellemelerde manuel yedekleme manuel geri yükleme. Uygulama ve oyunları yedeklemesi olmadan tek tek mağazalardan indirmek gerekir.

Bunlar bittikten sonra da ayarlardan cihaz bakımını yaparsınız.

İşlem bu kadar....

Yani amaç çakışmalar eskilerden kalan şeylerden arınmak.

Böylece batarya daha uzun ve ısınma daha az olması sağlanacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Tataroglu

Bu mesaj silindi.
    bence nazar değmesin diye dua et hocam..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni temam arkadaşlar Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • samsung dex açılıyken pc de herhangi bir uygulamayı açtıgımda neden cep telefonu ekranım açılıyor hemde ekran kilidi deseni veya parmak izi sormadan. bu sizde de böyle mi oluyor arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihjoe -- 17 Temmuz 2020; 10:50:46 >
  • melihjoe kullanıcısına yanıt
    Bende oyle birsey cikmiyor hic.

Kilid aktif ve bir kere kilidi actiktan sonra bilgisayar ile baglantili ise telefon ekrani o halde tekrardan kilitlesem bile Dex modun PC olarak kilitlemeye gecmeden devam ediyor.

Bir sorun yok bende.

Sizdeki sorun neyse nasil kurcalanmista o hale geldi kestiremedim :/ .

Taviyem once teelfon ayarlarina reset atin. Olmazsa full format . Manuel kurulum ile manuel yedeklerinizi geri yukleyin en son raddede.
  • 
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.