Şimdi Ara

#EvdeKal Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] ONE UI 2.1 ve Haziran Guncellemesi geldi!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
17.586
Cevap
228
Favori
143.447
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> #EvdeKal Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] ONE UI 2.1 ve Haziran Guncellemesi geldi!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    452 Mesaj
    Bugün 2 Türkcell bayisine n9 sordum

Peşin fiyatına 12 ay taksit ile 1.09.2018 e kadar telefon alınabiliyor

Türkcell; telefonu taksit ile alırsanız iconx kulaklık vermiyoruz dedi, sadece peşin satın alırsanız iconx kulaklık hedıyesi alabilirsiniz , dediler,

512 gb model Türkcell de yokmuş (stoklatına 512 gb lık model daha gelmemiş )

Bir de ; Türkcell den taksit ile s9/s9+/n8/n9 almak isterseniz konuşma+internet paketiniz minimum 75 TL/ Ay olması gerekiyormuş (Türkcell yetkilisinin söylediğine göre)

N4 den n9 a geçiş yapıcam kısmetse bayram dönüşü (İstanbul/Anadolu yakasında ki Türkcell bayilerine bakıcam onlarda durum nedir diye)

Konuyu açan , tecrübe ve bilgileri paylaşan herkese Teşekkürler

Yeni telefonlarınızı kazasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

Cümleten Hayırlı Bayramlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3072 Mesaj
    Beyler selamlar,

Birşey sormak istiyorum telefon tuş kilidinde iken bildirimler geliyor ya ekrana düşüyor mail olsun whatsapp olsun onun şerit gibi çıkıyor o görünüm şeffaflığını yani belirginligini nereden açıp kisabiliyoruz bulamadım bir türlü kendiliğinde sordu bir ara çok şeffaf yapmışım onu düzeltmem gerekli bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Yarbay
    3756 Mesaj

Kilit ekranı, bildirimler.

Bulamadığım zamanlar ayarlara girip arama yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marty.McFLY -- 19 Ağustos 2018; 13:30:44 >
    |
    |
    shngzm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla MİLLİ MECLİSE davet etmedim. Herkes kararında hürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu kutsal davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepiniz gidebilirsiniz. ASKER MUSTAFA KEMAL mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağı alır, bu şekilde Elmadağı’na çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı müdafaa ederim. Kurşunlarım bitince bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanımı, kutsal bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. BEN BUNA AND İÇTİM.
  • Yarbay
    3072 Mesaj

Hocam çok teşekkür ederim, dediğin gibi arama kısmını kullanmak lazım:)

|
    |
    Marty.McFLY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Teğmen
    166 Mesaj
    Ekrana tam olarak yapışan ekran koruyucudan 5 adet getirtiyorum. Talep eden olursa bana haber verebilir. Bayram sonrası istanbulda elden teslim ederim. Whitestone domeglass diye geçiyor, youtube dan inceleyebilirsiniz. Ekranda hassasiyet kaybı vs olmuyor. Fiyatı tabi yüksek sağolsun döviz kuru :) ama ekranın kırılması riskini göze alamıyorum zira ekranlar 1200 TL civarında.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3691 Mesaj

Valla hocam taktıramadım ya. Daha çıkmamış. Spigen'in hybrid kılıfları var. Onlardan bir tane alacağım. Şimdilik telefonun üstünde gelen koruyucuyu çıkarmadan geziyorum ama doğru değil tabii.
    |
    |
    redsock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu da benim batarya durumu. İphone 8 plusdan geçtim. İphone ekran süresini halen vermeme uyanıklığına devam ettiği için kesin birşey söylemek zor ama muhtemelen 8 plus dan daha iyi gibi. Kullandığım tüm Note ve Galaxy serilerinin en iyisi dememe gerek yok zaten..

|
    |

Baseus temperli cam aldım n11 den baya hoşuma gitti ekran dokunmatiğinde sıkıntı yaratmadı resimde atayım görmüş olursun alacak olanada fikir olsun 89 tl ye aldım

Kılıf olmadığı için takıldığında edge kısımlar kalkar mı kalkmaz mı bilmiyorum spigenden sipariş vermiştim o geldiğinde yeniden yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    redsock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    960 Mesaj
    Arkadaşlar fortnite skinini alan var mı ben alamadım da?

Note8 cihazı bi sebepten dolayı sıfırlamam gerekiyordu. Whatsapp yedeğini drive da değil dahili depolamada tutuyordum . Whatsapp klasörünü olduğu gibi bilgisayara kopyaladım. Cihazı Sıfırladıktan sonra klasörü tekrar cihaza kopyaladım. Whatsapp kurulum yaptım ilkinde yedeği görmedi silip tekrar yükledim yine olmadı sadece drive yedeğini sorgulaması yapıyor. Dahili depolamayı görmüyor.

Biraz araştırma yaptım telefondan GOOGLE hesabını kaldırıp deneyin diyen olmuş 2017 tarihinde. Denedim o da olmadı sonra yedek bozul olabilir bir gün öncesini deneyin diye bilgi buldum 1 gün önemli değil diyerek denedim ama yine olmadı bu sonuçta denemelerin fazla olması sonucu şuan 12 saat yeni kod alamıyorum.

Sohbet yedeğini nasıl görecek bu Whatsapp başka bir yöntemi mı var?

Daha eskilerde yaptım bu şekilde kaç kez problem yaşamadım. Mesajların içeriği benim için çok çok çok önemli iş konuşmalarım var Gümrükçü ve Çin'deki iş arkadaşları ile olan konuşmalarım var ve muhakkak geri getirmem gerekiyor. Lütfen bilen bir arkadaşımız yardımcı olabilir mi ?

Bir işi ; Bilen yapar. Az bilen Akıl verir. Bilmeyen eleştirir. Yapamayan çamur atar.

• Yüzbaşı
    725 Mesaj
    Samsunglarda telefon ekranında kaydırarak arama ve mesaj seçeneklerini açıp kapatma sekmesi vardı. Kaldırıldı mı ben mi bulamıyorum? Hiç rahat değil onun yerine sağa sola kaydırıp kişiler - son aramalar arasında gidip geliyordum. Bakabilip yardımcı olabilecek var mı ?

quote:

Orijinalden alıntı: Cudana

Merhaba 😊

Kod bu

*#15987#

Note8 de Türkiye garantili cihazlarda deger 0'dı. İthalatçı garantili cihazlarda deger -9'du. Bir arkadaş gerçek beyaz degeri 0'dır demişti. Pekcok arkadaş degeri 0 yaptı.

Fakat ben tek tek denedim. 0'da ekranı pembemsi görüyorum. Bu nedenle - 9'da kullanıyorum... Hem gözü de hic yormuyor...

Ayrıca benimle aynı görüşte olan bir kaç arkadaş daha 0 da ekranın pembemsi oldugunu belirtmisti...
    Teşekkürler @Cudana
    |
    |
    Bahsedilenler: Cudana
    452 Mesaj

Hocam

Sizde işe yarar mı bilmiyorum, ben şu şekilde yapıyorum whatsapp işini;

Sd kartta, telefon hafızasındaki whatsapp klasörü kople yedek olarak ara ara güncelleyerek tutuyorum

Yeni rom veya telefonu formatladığım da ilk iş sd kartımda ki whatsapp klasörünü komple telefon hafızasına kopyalıyorum

Telefon hafızasında ki whatsapp kladöründe ;

/storage/emulated/0/WhatsApp/Databases/msgstore.db.crypt12 yedeği dışındaki diğer tüm .cryp12 uzatntılı datayı siliyorum (burda ki database yedeğinde tarih yazan .cryp12 uzantılıları siliyorum, tarih yazmayan .cryp12 uzantılı tek yedeği bırakıyorum)

Son olarak whatsapp açınca önce dığrulama istiyor sonrasında izinleri veriyosunuz, izinler sonrasında "konuşma yedeği bulundu geri yüklemek istemisiniz" diye size soruyor

Ben hep bu şekilde yapıyorum , 6 senelik konuşma arşivim duruyor telefonda (sadece önemli yazışmalarımın arşivini tutuyorum)

Umarım database klasörünüzde ki yedekleri silmemişiniz dir, silinmiş ise geri yüklenmiyor diye biliyorum

|
    |
    Engin.OK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    845 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: izzard

Samsunglarda telefon ekranında kaydırarak arama ve mesaj seçeneklerini açıp kapatma sekmesi vardı. Kaldırıldı mı ben mi bulamıyorum? Hiç rahat değil onun yerine sağa sola kaydırıp kişiler - son aramalar arasında gidip geliyordum. Bakabilip yardımcı olabilecek var mı ?
    Ayarlar / Erişilebilirlik / Tek dokunma modu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cudana -- 19 Ağustos 2018; 16:43:43 >

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için..

Database klasörünü silmedim tabiki asıl yedek orası zaten ancak bir türlü görmüyor sadece drive yedeklemesini arıyor oturum aç dediğim zaman.
    Database klasöründe 7 günlük yedek var.

Sizin demenize göre ben
    quote:

/storage/emulated/0/WhatsApp/Databases/msgstore.db.crypt12 yedeği dışındaki diğer tüm .cryp12 uzatntılı datayı siliyorum (burda ki database yedeğinde tarih yazan .cryp12 uzantılıları siliyorum, tarih yazmayan .cryp12 uzantılı tek yedeği bırakıyorum)

en son hariç diğerlerini silip yukarıdaki yöntemle mi deneyeyim ?

Bu şekilde kesin geri gelir mi diyorsunuz?

Siz şuan hangi cihazı kullanıyorsunuz ve bu işlemi kısa zaman önce yaptınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin.OK -- 19 Ağustos 2018; 17:8:28 >
    |
    |
    oakenfold_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir işi ; Bilen yapar. Az bilen Akıl verir. Bilmeyen eleştirir. Yapamayan çamur atar.

• Yarbay
    4201 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 9Tales

Arkadaşlar fortnite skinini alan var mı ben alamadım da?
    Epic Gamea forumlarinda okudum, bir kulaniciya yapimci tarafindan atilan mailde skin'in gecici olarak erisimden kaldırıldığı yazilmis, su an icin alabilen yok. Cihazin 24 Ağustos'taki resmi cikis tarihinin ardindan erisime acilacagi soyleniyor. Beklemek lazim, ayrica ABD disinda skin verilecek mi belli degil, hic alamayabiliriz de..

|
    |

Hayirli olsun hocam, kalkmadan kullanabilirsin umarim, sana zahmet link verebilir misin aldigin firmaya ait?

|
    |
    ilyason kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam , N8 de bu yöntem işe yarıdı (arkadaşımın telefonunda)

N9 şu an yok , henüz almadım

Şimdiye kadar ki tüm whatsapp yedeğimi bu şekilde sorunsuz yükledim

Sadece tarih yazmayan data dosyasını (.crpy12) bırakıp deneyin whatsapp yüklemeyi

|
    |
    Engin.OK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sanırım kamera tarafında açıklık yok.bu da özçekim yaparken kaliteyi büyük ölçüde düşürebilir ?
    |
    |
    ilyason kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.