Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.590.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iyi siz kusur aramaya , servis peşinde koşmaya, müşt hiz arayıp durmaya, aldığınız cihazları iade etmeye, dünyayı araştırmaya vs devam edin ne diyim bu da ayrı bir zevk olsa gerek vaktiniz bol sanırım

bendeki cihazda ışık sızması var mı bilmiyorum, bakmadım bile, umrumda da değil!!!

dikkatimi çeken, beni rahatsız eden hiçbir şey yok

bari alın mkroskop altında inceleyin:)

bu mantıkla her cihazda bir şeyler bulursunuz zaten birileri illaki bir şeyler buluyor bu forumlarda gördüğüm kadarı ile

benim o kadar vaktim yok, ciddi bir problem yoksa alırım kullanırım

3-5 kez iade vs bunlarla uğraşılır mı yaw ...
  • en ucuz note 8 herhalde bu galiba pasaport kayıtlı vede sıfır açılmamış kutu 3550 tl sahibinden sitesinde güvenilir mi dir bilmiyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-samsung-galaxy-note-8-64gb-sifir-kapali-kutu-489177321/detay
  • orcun93 kullanıcısına yanıt
    evet doğru söylediniz ama ekrana o simge yerleşmiyor yani görünmüyor sizde nasıl acaba
  • orcun93 kullanıcısına yanıt
    bi görsel paylaştım gördünüzmü s8 resmi orda ekranda altta duruyor simge
  • note8'in gear s3 kampanyasını hala devam ettiren samsung bayii var mı acaba, istanbul'da?
    teşekkürler
  • fener1979 F kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla AOD ekranında anasayfa tuşu gözükmüyor sizde. Ayarlar/Kilit Ekranı ve Güvenlik/Always on Display/Gösterilecek içerik kısmından "Anasayfa tuşu ve saat veya bilgiler" seçeneğini seçin düzelecektir.
  • SliTheRiNN S kullanıcısına yanıt
    HAY SENDEN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ŞİMDİ YAPTIM OLDU O KADAR DA BAKMIŞTIM BULAMADIM TEŞEKKÜR EDERİM
  • Mesaj gelince üst kısımda mesaj içeriği gözüküyordu artık gözükmüyor. Nasıl düzeltebilirim? Kilit ekranı değil ekran açıkken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    fener1979 F kullanıcısına yanıt
    @smart1978

Hocam üstteki resmin kesinlikle kasa açıklığı ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Tamamen ışığın yansıması ile alakalı. 100 kez de iade etseniz hiçbir şey değişmez, aldığınız cihaz yine aynı olacaktır. Karanlık ortamda ekranda parlak bir içerik açıkken, uygun açıda baktığınızda ekrandaki kıvrım nedeniyle tüm note 8 cihazlarda bunu görebilirsiniz. Belki S8/S8+ cihazlarında edge ekran eğimi farklı olduğundan olmayabilir. Note 8 de kasa açıklığı sorunu vardır veya yoktur, o konuda bir iddaam yok fakat söz konusu resmin kesinlikle kasa açıklığı ile bir bağı yok.

@enes5441

Normal usb kablo ile otg kablonun elektriksel bağlantıları farklı dostum usb2-3-a-b-c farketmez fakat muhtemelen type-c>micro usb dönüştürücüde otg özelliği yok. Kutudan çıkan type-c>usb aparatını denemedim ama onda otg desteği olduğunu duymuştum, direkt onunla bağlamayı deneyebilirsiniz.

@fener1979

Rica ederim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SliTheRiNN -- 6 Ekim 2017; 15:42:8 >

• Herkese istinye park tan selamlar

Tansu bey yok yarın yani ctsi gelecekmiş tanışmak kısmet olmadı ama note 8 ile alakalı bilmediğim özellikleri öğrendim özellikle emaar samsung dan tanıdığım abdullah beyin arkadaşı metin bey ile çok uzun sohbet ettik sağolsun çok önemli bilgiler aldım kendisinden note 8 ile alakalı 28 ekime kadar sürecekmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fener16 kullanıcısına yanıt
    Ankara da böyle bir tanıtım var mı acaba.
  • İzmirde alsancak teknotelde kaplama yaptırdım wrapsol marka, 130 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boramat kullanıcısına yanıt
    Bendekinde kusur olsa yollardim servise ...

Samsung bu konuda uzman tekniker ve bilimsel bir aciklamasi ne Turkiye de ne de diger ulkelerdeki Samsung yetkililerinden yapilmadi .

Ben sadece sorunlu iken servise gotururum.

Sense sanirim oyle olmasina razi olursun IP68 setifikasina gore de kullanmaya kalkisirsan cihaz bozulursa da Samsung u anarsin kesinlikle . Beni anacak degilsin elbette ...

Mikroskopluk bir durum degil. Gun isiginda bile basbayi belli olmakta ...

Emin olun IP68 testleri o kasasi aralikli yani isik da sizdiran heryerinden veya belli yerlerindne veya tek bir yerinden olan Note8 lere gore degildir.

Yoksa bendeki gibi bircok kiside de sorunsuz olanlar mi sorunludur demeye getiriyorsun...

Demogoji yapmasan artik... Mikroskobik seviyede inceleme yoktur . Pratiksel acaba sorun cikartirsa tedbiri bilinci vardir .

Sen bunlari kaygili endiseli olarak algiliyorsan ben de derim ki servis var neden kaygi kuruntu derdinde olasin ki ? Soyle de olabilir bazilari paralel ithalat veya firma garantili cihazlarinda boyle bir sorunda hizmet alamayacaklari icin kaygilanma homurdanma SIKINTILAR olusabilir .

Belki forumu dikkatli takip etmemissindir cihazi EMAAR Samsung tan onsiparisli olarak alanlardanim. Benim acidan sorun yok ama bu demek degildir ki varsa bir sorun umursamamak gerekir de dogru degildir ...

Rahatsiz eden hicbirsey yoktur diye yazman bariz uyumsuz . Bayagi rahatsiz oldugun seyler var malesef :/

Benim icin Sen O vs degil fikirler ve sistemleri elestiririm.

Samsung elbette bu isi ortbas edecektir S8 ve S8 Plus larda basarmisa benziyor ! ... Note8 de benim gibiler varken bu biraz zor ... Tabiki tuketici bilinci olursa ve icraatlerini yaparsa ...

Sonucta asilsiz abarti vs. birsey yok aksine ustu ortulmek istenmekte ... Sistematik te olabilir ...

Sorunlu bir cihazda 3. kez ayni sorun devam ederse zaten para iadesi hakki dogmakta sanirim hediyeler bu halde korunuyor sanirim ... Kimseye de 4. kez ayni sorundan oturu servislik olmaz ! Servisler boyle bir gaflete dusemezler ... Tabiki tuketici bu tur onemli detaylari da biliyorsa ...

Merak etme : 3. ariza da otomatikman para iadesi hakki dogmakta bu durum 30 gun gecse de dahildir ...

Servise birakmak vakit almaz ...

Servise biraktigin cihazla sen de her kademede basinda beklemiyorsun ki vaktini alsin ?

Servis yedek denk telefon vermek zorunda tabiki tamir sureci biraz uzarsa bazi servis noktalari hemen denk cihaz da veriyor ... Yani pratikte bir sorun yoktur vakit ve cihazsiz kalma acisindan. Olsa olsa servis cihaz vermez o da o servisin eksikligidir . Ben olsam baska servis noktasina giderim en kotu ihtimalle .

Forumlarda paylastiklarim sahsiniza ozel degildir ortayadir . Sorun etmeyen umursamayan bir tuketici iseniz sonuclarina da katlanirsiniz elbette .

Burasi forumdur ; bilgi paylasimi amaci yapici olmak bilincli olmak yardimlasmak baskalarinda da farkindalik olusturmak, kus olmamaktir ... Ben de bircok seyi forumlardan da ogreniyorsam benim de direk olmasa da dolayli katkilarim olacaktir.

Dikkat edilirse benden cok baskalarin tecrubelerini de paylasiyorum kaynakli olarak ...

Beni elestirmekle aslinda baskalarini ve gercekleri elestirmilmektedir ki buna bayagi aymazlik denir... Aymazligin daniskasi ...

• arkadaşlar samsunglarda gmail uygulaması sorunu devam ediyor sanırım gmail adresime gelen mailler ikonun üztünde bildirim sayısı görünmüyor bilgisi olan varmı ???
  • Merhaba arkadaslar.İki adet note 8'i ön siparis ile aldim. Ancak cihazlarin birinde kırmızı ekran problemi var.Her iki cihazida formatlayip kiyasladim ve resimlerini cektim.Gorselleri ekledim arkadaslar.Cihazlarin kirmizi ekran problemi olanini Samsung Diyarbakir servisine degisim icin gonderdim.Ama ön siparis verip note 8 kullanacam derken telefonsuz kalmak insanin canini gercekten cok sıkıyor.Telefon ile genel merkezden cok bir bilgi alamadim.Muhattap bulamadim.Degisim islemlerini hizlandirmak icin baska nasil bir yol izleyebilirim.Samsungun numarasi ya da online canli yardim harici nereler ile gorusebilirim.Burayi okuyan Samsung yetkilisi var mi acaba forumda?Gelismelerden sizleri haberdar edecegim arkadaslar.Umarim degisimi cabucak yaparlar.

• SliTheRiNN S kullanıcısına yanıt
    Malesef bayagi onyargilisin :/ .. Neden mi : Pesinen kabullenmissiniz. Sonucta saglam olanlar da var bendeki gibi....

Egerki hepsi boyle ise o zaman mutlak kroniktir ayrica .

Yeni partililer eger duzeltilirse veya donanimsal revizyona gidilirse o yeni duzeltmis oldugu da teyit edilirse anca o zaman yenisi kutulu ile degisim yapilir ...

Samsung revizyona sessiz sedasiz yapsa da bircogu forumlarda vs. donanimsal duzeltmeleri kanitlayan gorseller mevcuttur .

Note5 de kalemi ters takilmasi fiyaskosu ile kisa surede Note5 in ic yapisi kolay kirilmayacak bir mekanik duzenleme yapilmisti ve birileri bunu gorselleri ile paylasmisti ...

Benzer sekilde Note4 te A1 diye ilk seri bataryalar sorunlu iken anca servise gonderilenler sikayetci olmasa da bataryalar degisitirilmesi gibi hizmet vermekteler ..

Simdi Samsung bunu ilan ederse imaji da zedelenir ...

Bu durum her marka icin de gecerli . Sadece mobil aleminde degil diger sektorlerde de gecerlidir ...

Kasa acikligi olmadan o cikinti veya metal kasanin ice cokmuslugu ile olusan aradaki aralik sonuc itibariyle gorsel olarak ayrica da rahatsiz etmektedir. Sorun sadece gorsel kozmetiksel boyutundan ibare degil .

Sonucta Samsung normalden daha kalin bir cam kullanmis olamaz veya normalden daha ince metal kasa da kullanamaz ...

Bence sorun : Ekranin bukulmesi tam istenen seviyede olmamis . Bu tur hatalar herzaman her sektorde olur...

Kalite kontrol sureci ile alakali . Japonlarin JIT ( Just In Time ) kalite kontrol sistemini de uygulamalarini bekleyemeyiz malum urun tamamlanma sureci uzamaktadir ama hata payi neredeyse yok gibi olmaktadir.

Mevcut yaygin kalite kontroller soyledir : Cihaz her bir bileseni kontrol ve geri bildirim yerine tamamlanmis halde test edilmektedir !

Ekrandaki bu tur hatalara karsi Samsung belli ki S8 lerden beri ( S7 ler de olabilir ) kalite kontrol sureci yuzeysel kalmis ...

Sonucta dananin kuyrugu nerede kopar :

1- Sorunsuz cihazlar varken kabullenmek sindirmek her yigidin harci degildir.
    2- Cihaz IP68 sertifikasini kaybetmedigini neye gore kanitlanacak ?
    3- Cihaz bozulursa servise gonderildiginde kullanici hatasi denilmeyecegi veya kullanici ekranda aciklik vardi ! Demesi durumunda niye zamaninda servise cihazi teslim etmediniz gibi cevaplarla red edilebilme ihtimalini de dusunun pesinen onceden derim ...
    4- Sonucta parasini odedik ve varsa da bir sorun paramizla garanti kapsaminda 2 yil boyunca hizmet vermek zorundalar ...

Ben burada sorun oldugunu argumanlarimla ifade ettim fakat sen veya senin gibiler herhangi bir arguman sunamamislardir .

Yorumlarin yorumu uzerinden baska birsey yok.

Bu mesele IP68 sertifikasini saglayip saglamadiig ile alakali kanitlanmasi gerekir.

Daha dogrusu herkeste farkli yerlerde farkli sekillerde acikliklar var bazilarinda kesik kesik bazilarinda boydan boya bazilarinda ust tarafta bazilarinda altta bazilarinda birden fazla tarafta.

Yani tek tip bir sorun da yok ki hepsini kapsayacak bir RED edilme mazeret " ikna " filan Samsung tan cevap gelsin .

Bundan sonra sadec uzman bagimsiz bir tekniker ele alabilir. Bu da zordur cunku herkeste farkli yerlerde farkli sekillerde ve olayin detayi daha da farkli olabilir ...

Kisacasi genel bir duyuru ile red edilmesi kabul edilemez.

Eskiden Note4 lerde de kasa acikligi coktu Samsung bunun normal oldugunu soylemisti ama bu sefer olay baska cunku ortada IP68 sertifikasi var . Bu sertifika uretim hatali bir cihazda sorun teskil etmesi kacinilmazdir.

Sony telefonlarindan bircok kisi sivi korumadan oturu neden magdur oldu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 6 Ekim 2017; 17:44:54 >

• Daha önce yazan oldumu bilmiyorum yada farkeden oldu mu sizde de wahtsaptan gelen fotoları açınca whatsapp içinde ilk açıldığında fotolar biraz zoom lu mu açılıyor her defasında fotoyu küçültmem gerekiyor

• saskia182 kullanıcısına yanıt
    Bendeki degerler soyle :

CL0 tasarruflu cekirdekler : 6
    CL1 performasnli cekirdekler: 6
    G3D mobil GPU ( grafik karti : 3

Sendeki de bu sekilde mi siralamistin ?

Eger oyle ise sirf kendi aramizdakinde bile farkli performans cihazlari var . Gerci xda-developers sitesinde oylama aktif acik ve ordaki dagilima gore de cesit cesit Note8 Exynos lular var ...

15 e yakin olmasi performansinin hakkini verirken batarya dusmani diye bir TEZ varsa da herkeste farkli hizlarda donanimsal olarak sabitlenmis oldugu kesinlikle ifade edilebilir .

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/chip-binning-t3673750

• sa_vas S kullanıcısına yanıt
    Bende de ayni . Gerci ben Whatsapp Beta katildim hep oyle takiliyorum.

Sorunun kaynagi Samsung degil Whatsapp a rapor etmek gerekir .
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.