Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.591.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O dediklerinin hepsi açık zaten hocam ama olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mavi ışık filtresi ve ekran modu ozelliklerinin uzeri sönük bu sorunu yasayan varmi
  • SamsungWA'daki 100 TL çekler ne durumda arkadaşlar?

Bana herhangi bir şey gelmedi.

• Arkadaşlar Emaar dan koruma için kaplama yaptıran varmı şunu merak ediyorum film üzerinde kalemle yazı yazarken iz bırakıyormu? Yaptıran arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim.

• sarpuli kullanıcısına yanıt
    merhaba
    benimda 16 eylüldü dün telefonda ekimin 2.haftası ama gelir gelmez arıcaz dediler,olsun önemi yok note 8 in tadını çıkarıyorum,yarın da izinliyim istinye parkta 6-28 ekim note 8 tanıtımı yani eğitimi varmış,tansu bey türkiye lansmanında oraya geliceğini söyledi gelirse mutlaka tanışmak istiyorum note aşığı olarak bu arada istinye park taraflarında epey yakın bilice börekçisi var şiddetle tavsiye ederim,muhteşem lezzet
    bu arada bataryası şu anda mükemmel gidiyor ilk 2gün üzüldüm ama sonrasına sabah 6 dan akşam 11 e bitiremiyorum
    geçen bein connecte (ama hala tam ekran yapamadım)ama bein connect note 8 e göre güncelleme yapıcaktır lig maçlarını tam ekran seyretmek güzel olur youtube daki gibi tam ekran olsa fenamı olur gs-fb derbiside yaklaşıyor digitürk yetkililerine buradan sesleniyorum tam ekran güncellemesini istiyoruz,çok zor da değil vodafone tv bile note 8 de tam ekran,bu arada bixby ile ingilizce denemeler yapıyorum Türkçe güncellemesi gelince note 8 hayatımızda bir çok şeyi değiştirecek her şey daha kolay olacak yarın istinye parka gelicek arkadaşlarlada tanışmak isterim,herkese iyi geceler notedaşlarım

• Samsung Türkiye'den kenarlardaki ışık sızması konusu için bilgi talep etmiştim ve bugün tarafıma gelen cevap aşağıdadır.
    Kuvvetle muhtemel Tansu beyin de teknik bilgi ile geri dönüş yapacağı yazı bu olacaktır.

Saygılarımla...

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 6 Ekim 2017; 0:24:53 >
  • ugur_tasar U kullanıcısına yanıt
    Mat ön kaplamada ilk anlarda çok hafif kaldı gibi gözükse de kalıcı bir iz bırakması yok kullandığım kadarı ile.
    Parlak ön kaplama için bir fikrim yok maalesef.

Saygılarımla...
  • ugur_tasar U kullanıcısına yanıt
    merhaba
    ben yaptırdım emaarda kalem hassasiyetini etkiliyor ama ben alıştım kaplamasız 5000 tl lik telefonlada dolaşamam açıkçası ön-arka yaptırdım saat gelince onada yaptırmayı düşünüyorum emaarda,bu arada orkid gri telefonuma https://www.spigen.com.tr/Galaxy-Note-8-Kilif-Spigen-Crystal-Hybrid-Orchid-Gray,PR-3026.html bunu taktım fakat 2 gün bekledim yoksa kaplama kalkıyor s7 edge den biliyorum ama bu kılıf kesinlikle kaldırmadı emaar samsungda yapılan kaplamayı ve orkid gri de bu kılıfta çok şık oldu ayrıca standı da çok şık

• quote:

Orijinalden alıntı: fener16

merhaba
    benimda 16 eylüldü dün telefonda ekimin 2.haftası ama gelir gelmez arıcaz dediler,olsun önemi yok note 8 in tadını çıkarıyorum,yarın da izinliyim istinye parkta 6-28 ekim note 8 tanıtımı yani eğitimi varmış,tansu bey türkiye lansmanında oraya geliceğini söyledi gelirse mutlaka tanışmak istiyorum note aşığı olarak bu arada istinye park taraflarında epey yakın bilice börekçisi var şiddetle tavsiye ederim,muhteşem lezzet
    bu arada bataryası şu anda mükemmel gidiyor ilk 2gün üzüldüm ama sonrasına sabah 6 dan akşam 11 e bitiremiyorum
    geçen bein connecte (ama hala tam ekran yapamadım)ama bein connect note 8 e göre güncelleme yapıcaktır lig maçlarını tam ekran seyretmek güzel olur youtube daki gibi tam ekran olsa fenamı olur gs-fb derbiside yaklaşıyor digitürk yetkililerine buradan sesleniyorum tam ekran güncellemesini istiyoruz,çok zor da değil vodafone tv bile note 8 de tam ekran,bu arada bixby ile ingilizce denemeler yapıyorum Türkçe güncellemesi gelince note 8 hayatımızda bir çok şeyi değiştirecek her şey daha kolay olacak yarın istinye parka gelicek arkadaşlarlada tanışmak isterim,herkese iyi geceler notedaşlarım

Pilden şu an memnunum, lansman da 2 sene sonunda pil %95 den aşağıya düşmeyecek dediler, ben 95 istemiyorum %80 de kalsın bana yeter zira note 5 2 sene dolmadan %50lere inmişti...

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Samsung Türkiye'den kenarlardaki ışık sızması konusu için bilgi talep etmiştim ve bugün tarafıma gelen cevap aşağıdadır.
    Kuvvetle muhtemel Tansu beyin de teknik bilgi ile geri dönüş yapacağı yazı bu olacaktır.

Saygılarımla...

Tahmin ettiğim gibi Hocam. Note 4 konusunda birfiil yaşadım servis, saçma açıklamalar vs. Su almıyorsa benim açımdan sorun yok, hatta yazılması forumda görmem ve takmazdim bile ama bazı telefonlada olupta bazısında olmaması bu tezi çürütüyor malesef, varsa yansıma hepsinde olur.

• lvnt38 L kullanıcısına yanıt
    Her cihazda olmadığı, sizinde belirttiğiniz gibi kullanıcı yorumlarından aşikar.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 6 Ekim 2017; 0:47:23 >
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Mattan memnun musunuz?
    İnsanların portakal kabugu olarak tarif ettigi şeyi çok iyi anlıyorum suan. Parlakta baya baya iz kalıyor..
  • Emirism kullanıcısına yanıt
    Açıkçası memnunum.
    Ben normalde de ekran ışığının aşırısını seven biri değilim ve ekranın canlılığı biraz gidiyor doğru ama ben böyle seviyorum.
    Özetle; Mat kaplama herkesin seveceği bir tarz değil. Yaptırmadan görmenizde fayda var bence.

Saygılarımla...
  • S8 S8 Plus larda da vardi. Samsung inkar edecektir ama eminim birsonraki seri uretimde revizyona ya gider ya da S9 da belki gerekli tedbirleri almak icin tasarimi gozden gecirebilir de ...

Olay bence isik sizdirmasi degil olay cerceve sizmasiveya cerceve metal kasa oturtulamamasi .

Bendeki Note8 de hicbir tarafinda da yok.

Sanirim sorun cam kismin egimli yapilmasi safhasinda uretim hatasi olsa gerek .

Peki bu halde ne olabilir en onemli sorun budur ?

IP68 setifikasi kasa acikligi olan Note8 lerde mi yapilmistir ( su ve toza karsi korunma seviyesi ) ???

Bu kasa acikligindan isik sizmasi ile beklenmedik kisimlardan sivi alacaktir. Zamanla da kullanici hatasi denilebilir ...

Sizlere tavsiyem cihazinizi 1 metre suyun altinda 30 dk degilde 29 dk test edin. Eminim bu acikliga sahip Note8 ler bozulacaktir.

IP68 ozelligini kaybetmis bir cihazin bedeli daha da ucuz olmalidir yani donemsel indirim seyrinden ek olarak en az ek olarak ayrica birkac yuz TL daha da dusuk fiyata satilmali ozellikle kasasi sorunlu olanlara ve o kullanicilara da IP68 sertifikasi yeterliligini kaybetmistir diye de alacak tuketiciler belirtilmelidir ...

Sonucta Samsung Turkiye bu olayda kozmetiksel ! sorun dese de kimseyi yaniltamazlar! sonucta bendeki Note8 gibi hicbir sizmasi olmayan da var ... Ne yani bizde niye acik yok diye bizdeki kasasi saglam olanlar mi yoksa bozuk oldu

Ayrica bu kasa acikligindna oturu isik sizmasi suana kadar gorduugm kadariyla Turkiye dekiler dahil cihazin heryerinde farkli farkli yerlerde ... Bu da sorunun egimli cam uretimi tutarsiz oldugu anlasilmqktadir.

Yazik olan S8 ve S8 Plus ta da vardi sahsen bilseydim tuketiciye haber verirdim lakin ben Note serisi kullanicisiyim ...

S8 ve S8 Plus Ana Konu sahibi de pek takilmiyor sayfasina ....

Tansu Yegen bence Samsung Avrupa nin merkezi sandigim veya cok onem verdikleri Hollanda dan uzman teknikerleri ni cagirsin ...

Bu olay once Teknik Uzmanlarin incelemesine bagli bir karardir.

Tanu Yegen ise bugune kadar gordugum kadariyla tokezleyen Samsung Turkiye deki sorunlari cozmede birseyler yapiyor veya tatli dille icraat ettigini ifade ediyor olsa da bazi tuketicilere hizmet olarak hicbirsey yapmiyor da. Bu baslikta Tansu Bey ile sosyal aglardan yazismalarini paylasanlar var... Takip edenler hatirlayabilir veya geriye donuk bakilabilir de ...

Unutmayin bu cihazin parca ve montaj amliyeti en fazla 260$ civaridir ( diger giderler haric elbette )

Odedigimiz mebla zaten rahatlikla yeni bir cihazi karsilayacak seviyededir . Olaya tum musterileri olarak ele alirsak benim gibi saglam cihaz sahiplerin degisim gerekmemesi ( simdilik suana kadar sorun yok... ) vesilesi ile Samsung Turkiye veya Samsung Global NET ZARARDA olmaz olsa olsa karda dusus olur .

Kisacasi sorun yaygin diye NORMALDIR ARIZALI DEGILDIR denilemez ! Mantik zihniyet hatasisidir denilir ...

Egerki Samsung bu kadar para odedik diye degisim vermeyecekse Turkiye garantili cihaz almanin da bir anlami kalmaz ...

Yabanci ulkelerden sizlere bir kaynak :

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/help/light-bleed-t3670247

Bir baska sorun da var Turkiye de kimse dikkatini cekmemis ! :

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/chip-binning-t3673750

Chip Binning

http://androidcreations.weebly.com/cpu-binning-explained.html

Her bir cihaz ayni performansi vermez! Esit sartlarda ( uygulamalar mekan ortam isisi vs hersey ayni olsa birebir olsa bile )

Bazi cihazlar daha performansli olacakken bazilari vasat ...

Binning in gazabina ugradiginizda RAM islemci GPU daha dusuk performasn verecektir . Bunun ilk belirgin anlamli dezavantaji ise fotograf ve video kalitesinde ciddi kalite farkliliklar olusturmasidir.

Eminim Samsung editorlere inceleme yapacaklara performansi dusuk modellerden yollamazlar .

Olay yazilimsal degildir uretimle alakali ...

Ayni sey Exynos S8 ler icin de konusu acilmsi :

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/how-to/exynos-chip-binning-t3596434

Bendekı Note8 deki Chip Binning durum ıse soyle:

DID kismi cihaz kimlik bilginizdir bir tur IMEI gibi dusunun ... O kismi sansurlemeyi unutmayin.

• Bu tansu yegeni fazla abartmiyormusunuz. Cihazda eski serilerinde olan ama not 8 de olmayan 1-2 tane özellik söyledim ki mutlaka bence olması gerekiyor mesela eyleme bağla seçenegi gibi, bana yazdığı cevap ben arkadaşlara söyledim yaparlar mı bilmiyorum oldu. SEn Samsung Türkiye Başkan yardımcısı isen baski yapip bu seride olmayan bir ozelligi yaptıracaksın arkadaş yaparlar mı bilmiyorum diyorsan bence sen yetkisiz ve etkisiz bir elemansın .. call centerdaki çocuklardan ne farkın var tansu yegen

Not: bana bu ozelligi sonradan , eski versiondan yukle, burdan indir yazmayin .. Cunki eski surumde degil yeni surumde olmali,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Samsung Türkiye'den kenarlardaki ışık sızması konusu için bilgi talep etmiştim ve bugün tarafıma gelen cevap aşağıdadır.

Saygılarımla...

Selamlar

Yaziyi okudum. Benim fikrim üretimde hata olmuş olabileceği yönünde. Çünkü onların yazmış oldugu gibi olsaydı tüm cihazlarda bu sorunun olmuş olması gerekirdi diye düşünüyorum. Neden sadece belli başlı birkaç cihazda var

• 2 tane note 8 den iki tane 300 TL hediye ceki verdiler

1 tane gear fit 2 pro

1 tanede kablosuz hizli sarj standi aldim.. aksam bir tanesi kargoya cikmis ama hangisi bilmiyorum

• Carpediem_33 C kullanıcısına yanıt
    Aynı menüde en altta gelişmiş ayarlar var o kısımdan genişliği arttırın. Varsayılan olarak en incede duruyor kılıf vs. kullanıyorsanız farketmemiş olabilirsiniz.
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Hocam yabancı forumlarda bulduğum bir mesajı kopyalıyorum. Şu konu abartılmadan biter umarım.

What the OP described is a 'non problem'. the phenomena debated is caused by natural light refraction at the edge of the glass screen where it fits the body. It will vary from device to device. What is described will have zero affect on water resistance. EVERY edge since the S6 Edge has had this situation, I have owned all of them and they have not proved to be a problem. I initially discussed this with the Samsung rep and was given a perfect explanation that I will repeat.
    Glass cannot be glued directly to metal due to the physics of temperature on the metal frame, expansion and contraction. To that end a membrane is glued between glass and metal so the glass will not break as the metal body expands and contracts. Where the glass ends and is sealed to the said membrane some light may on times, due to refraction, escape the sides. The level of refraction will depend on the temperature of said mobile. Normal.

See, storm in a teacup.
    I hope this puts your mind at rest. Enjoy your mobile.

Ryland

• 0ceanS 0 kullanıcısına yanıt
    Bende de s8 var. Ön kameranın üstünde 2 tane ayrık ayrık ışık sızması var.

Hocam son durumu iletirseniz bende ona göre servise gönderiyim

Ileride su geçirse kesinlikle suç bize atılır veya kasa oradan bir düşme sonucu ayrılır.

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.