Şimdi Ara

#EvdeKal SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] Haziran guncellemesi bazi Avrupa ulkelerine yayinlanmistir

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
26.501
Cevap
267
Favori
1.447.586
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> #EvdeKal SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] Haziran guncellemesi bazi Avrupa ulkelerine yayinlanmistir
Giriş
    15135 Mesaj

Tabirici caizse afededersiiz ama OHA ! diyorum . Teknik servisler nasil olur da buna isik sizmasidir diyebiliyor YUH! yani...

Bariz o bolgede defo var

ben de vurgulamak icin sendekini kirmiza aldim cizdim :

.
    |
    |
    UrTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Birseyde tarafsan dogrulara, tarafsizsan gerceklere bakarsin
    https://terrapower.com/
  • Yarbay
    7804 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Tabirici caizse afededersiiz ama OHA ! diyorum . Teknik servisler nasil olur da buna isik sizmasidir diyebiliyor YUH! yani...

Bariz o bolgede defo var

ben de vurgulamak icin sendekini kirmiza aldim cizdim :

.

Bu resimdeki ise olay... orası defo hata kusur.

Resme gore Ses tuşlarının orda hafif isik sizmasi var oda benim esimin note 8 de de var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    850 Mesaj
    Başkanlar 3 farklı servise gitti cihaz üçünde de aynı olay bu bir sorun değildir deyipte geçiştirdiler. Sağ ve sol taraf boydan boya bu şekilde...
    |
    |
    Belli ki servistekiler onyargi ekran kavisliligi ile olusan isigin kirilmasini karistirip gormeden islerine gelene inanmislar !

Servis Raporlari ile beraber fotosunu cekip Tansu Yegen e sikayette bulunun o cozemezse Samsung Guney Kore ye irtibata gecilmeli.

Hangi servisler ayrica burada paylasir misin ? Bilelim de ...

• Emekli Yönetici
    9843 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: judasthewhite

Seçeneklerde "Kement" olacak; onunla denediniz mi?

Onunlada aynı. Tek seçim şansınız var. Mesela edge ekrana kısa yol eklemiştim, orda akıllı seçime bastığınızda, elle istediğiniz gibi büyütüp küçültebiliyorsunuz , siz ok i verince kırpıyor görüntüyü. Spen kısayolu dediğim şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

AVR / TV / MOBILE Onkyo TX-RZ 740 9.2 Thx Avr
    / Sony 75XE9005 4k Tv / Iphone 11 128gb
    GAMING PC Intel i9 9900k / 32gb G.Skill Trident-Z Rgb / Gigabyte Z390 Aorus Pro / NZXT Kraken X62 / Msi Rtx 2080ti Duke / Acer Predator X34 Gsync
  • Binbaşı
    1244 Mesaj

İşte böyle hocam sorgulama düşünme apple senin yerine en iyisini düşünür karar verir zaten. Sana verdiği tüm özellikler gerekli ve hatta sihirlidir. Vermedikleri henüz olgunlaşmamıştır ya da senin zaten ihtiyacın yoktur. Sen var olduğu yanılgısı içindesindir sadece, ama ikna olırsun bir süre sonra .

Ne güzel kafa bu

Android de adam bilinmeyen kaynaktan yükleme diye seçenek eklemiş geliştirici seçeneklerine. Canın istiyorsa, riski alıyorsan ne istersen yükle, istersen çökert isterden virüs bulaştır diyor. Apple amca yok ben karar verdim sen böyle şeyler yapma bozarsın bırak stabil kalsın sistem diyor. Yersen

|
    |
    boramat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1244 Mesaj

Yalnız hocam sen ışık sızmasını yanlış anlamışsın. Bir kere görebilmek için karanlık/loş bir ortam lazım. Yani mağazanın ışıklarını söndürtmediysen zaten demo cihazlarda fark etmen çok zor.

Işık sızması budur ve senin gönderdiğin resimde yok.

Ekleme: resmi büyütüp bakarsan kasa ile ekran birleşme noktasındaki çok ince beyaz çizgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 17 Aralık 2017; 16:54:16 >
    |
    |

başkan olay artık mahkemeye taşındı. Ben samsung un hatasız cihaz temin edeceğine inandığım için 3 servis gezdirdim telefonu.
    |
    |
    smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Attığım fotoğrafa dikkatli bakarsanız aynı durum bende de var. bixby ekranında ortada beyaz amblem olan yerin solunda beyaz gözüküyor kalan yerlerde mavi gözüküyor. ekran testi yaptığında vs benim telefonda spot ışık altında bile belli oluyor. Mağazalardakinlerde yoktu bu olay. Tüm mağazalardakilere sordum böyle bir şikayetten kimsenin kendilerine başvurmadığını belirttiler ve ekranda bunları görenler şok oldular
    |
    |
    greentooth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam o durumun şifreleme ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

Wifi mobil veri arasındaki geçişi açtığımdan beri bende de çıkmaya başladı.

Sanırım bilinen/güvenilen bir ağ olduğu fakat çekim gücü yeterli olmadığında çıkıyor.

Konudan bağımsız olarak en alttaki seçeneği kullanmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 17 Aralık 2017; 17:7:6 >
    |
    |
    TurboBoosted kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O işaretlediğin yer değil işte :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 17 Aralık 2017; 17:5:51 >
    |
    |

aynen hacım boydan boya olan ışık sızması onu anlatmaya çalışıyorum =)

iki tarafta da var gece kullanımında insanı pişman ediyor malesef =(

o işaretlemeyi ben yapmadım =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UrTR -- 17 Aralık 2017; 17:7:29 >
    |
    |

Bı hemen tüm cihazlarda var hocam. Ben olmayanını görmedim açıkçası.

Olmayan arkadaş varsa karanlık bir ortamda çektiğim gibi bir fotoğraf çekip paylaşırsa sevinirim ben de. :)

Geçmiş sayfalarda bu konuda mm da 3 cihaz açtırıp hepsinin aynı olduğunu gören ve değişim yaptırıp gelen cihazın da aynı olduğunu fark eden arkadaşların mesajları var.

Bu konuyu çok rahatsız edici bulup iade eden arkadaşlar da olmuştu.

Çok rahatsız edici ise bastırırsanız iade alacaklardır diye düşünüyorum.

|
    |
    kıvrık ekran bence yazı yazmayı zorlaştırıyor kalemle keşke note7 ayarında falan kalsaymış yada note5.Birde samsung klavyede el yazısını açamıyorum foruma yazarken nasıl açılıyor bilen varmı acaba.

Aynı fikirdeyim hocam edge ekranı hiş sevmiyorum.

Sorunun cevabı şu şekilde.

|
    |
    tnrskr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1244 Mesaj

|
    |

Orijinalden alıntı: UrTR

quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

quote:

Orijinalden alıntı: UrTR

26.11.2017 tarihinde İzmir Bornova Vatan Bilgisayar mağazasından Galaxy Note8 akıllı telefon adım. Akşam evde loş ortamda telefonu kurcalarken ekranın iki yanında da olmaması gereken ışık kaçırmaları vardı. Ertesi günü Destech Bilişim ismindeki yetkili servise telefonu verdim ama Samsung'un bunu bir arıza / kusur olarak kabul etmediğini belirttiler. Daha sonra Samsung müşteri hizmetlerinin yönlendirmesiyle İzmir'de CTB servisine telefonu bıraktım ve onlarda bunun performansı etkilemeyecek bir durum olduğundan değişimini reddettiler. Son olarak çankaya da Aren blişim servisine bıraktım ve oradadan da değişim çıkmadı.

Bir telefona 4250 TL para vermişken bu şekilde kozmetik kusurlu şekilde kullanmak istemiyorum. Araştırmalarımda her telefonda böyle şeylerin olmadığı az sayıda mevcut olduğunu öğrendim. Note7 patladı, Note8 ışık kaçırıyor, Note9'da nasıl bir sorun olacak merakla bekliyorum.

Samsung sıkı bir müşteri kaybetmiş oldu Note9 çıkınca onu da alacaktım ama vazgeçtim...

Tüketici mahkemesine başvurdum artık olay yasal mercilerde inşallah hayırlısı olur...

Hocam tam olarak resmini çektiniz mi?

Kenarların ışığı dik şekilde vermesi normal, ekran kıvrık olduğu için. Benim cihazım da öyle herhalde 4 5 tane note8 inceledim hepsi öyle bu cihazın tasarımı kaynaklı normal bir durum değil mi?

Işık sızması lcd ekranlarda siyah ekranda kenarlardan beyaz ışık görülmesi şeklinde oluyordu merak ettim farklı bir durum mu vardı cihazınızda acaba?

Başkan İzmir / Aliağa da vodafone + turkcell + teknosa bayilerine gittim hiçbirindeki demo cihazlarda yok. Aldığım vatan bilgisayar mağazasındaki demolarda yok. Bayraklı adliye nin yakınındaki samsung bayisindeki demo cihazlarda yok. İnternette aratırsanız Üretilen note8 lerin hepsinde olmayan bir durum. Eğer hepsinde olsaydı derim ki tamam kabul edilebilir fakat tüm cihazlarda yok. Eğer normal birşey olsaydı ya tüm cihazlarda olurdu yada hiçbirisinde olmazdı. Nette biraz araştırırsanız eğer bu şikayetten cihazı değiştirilen insanlar olduğunu görebilirsiniz...

benim telefonumun 2 tarafında birden var, başkasının sadece bir tarafında var ama büyük çoğunluğun telefonunda böyle bir durum yok. kaldı ki bu kadar para verip aldığımız üst düzey bir cihazda bu tarz bir şey kesinlikle kabul edilemez

Fotoğrafta göreceğiniz üzere ciddi şekilde rahatsız ediyor. Fotoğraf aldığım günün ertesi günü vatan bilgisayar mağazası müşteri hizmetleri bölümünde öğlen 12.30da falan çekildi. Öğlen bu kadar rahatsız ediyorsa loş veya karanlık ortamda nasıl rahatsız edeceğini bir düşünün........

Bence hakkınızı arayın böyle bir görüntüye katlanma mecburiyetiniz yok değişmesi gerekir.

• Yarbay
    15235 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Hocam o durumun şifreleme ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

Wifi mobil veri arasındaki geçişi açtığımdan beri bende de çıkmaya başladı.

Sanırım bilinen/güvenilen bir ağ olduğu fakat çekim gücü yeterli olmadığında çıkıyor.

Konudan bağımsız olarak en alttaki seçeneği kullanmanızı tavsiye ederim.

En alttaki olan secili kardesim sagol.

Buradan gecenlerde oyle demislerdi. Bende o yuzden bir sorayim dedim. Tksler cvp icin.

Kirmiziya aldigim yer icin birsey demedin de . Yani o kirmiziya alinna noktadan birsey yok diyorsun oyle mi ?

Ekran AMOLED olunca sorunu anca o koselerdeki pikseller siyah olmadiginda belirmesidir IPS panel olsaydi surekli sizinti olacakti o zaman sorunlu kabul edilecekti. Edge aydinlatma da aktiflenmisse bu rezalet daha da vurgulanir.

Red edilmesi kabul edilemez sonucta herkeste yoktur! ...

Olmayanlarinki mi arizali acaba diyesim var ! Samsung o derecede sen ve senin gibilerindeki sorunsuz Note8 lilere ...

Ayrica Note serisinde kavisli cam yapsin ama ekran kismi kavisli olmasin! Kavisli ekranda secme kullanma tam bir iskence ve cok zor .

Bu sorunu IphoneX teki centik meselesine denk hatta daha vahim olarak gormekteyim.

Kavisli olmasi ekrani daraltiyor pratikte ki kotu . Cam Note2 de ilk gordugumuz kavisli olabilir hem ekrani cam ile bitmediginden S-Pen Note2 de sorunsuzdu. Note Edge de ise olay daha vahimdi ...
    |
    |

• Yarbay
    5824 Mesaj

Bende o kısım yok işte.

|
    |
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,777
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.