Şimdi Ara

EVDE VÜCUT GELİŞİR VİDEOLU ANLATIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selam ve iyi sporlar,

Yaklaşık 2 senedir düzenli olarak evde egzersiz yapıyorum. 1.71 boyunda 33 yaşındayım.
    94 kilo şişman bir adamdan 75 kiloluk define bir adama dönüştüm.
    Daha önce p90x, body beast vs.. yaptım, sonunda kendi programımı kendim yazdım.
    Yaptığım egzersizleri videolu olarak youtube'a yükledim. 2 adet dambıl yeterli.
    Üşenmez göz atarsanız sevinirim.
    Belki antrenman programınıza ekleyebileceğiniz değişik bir egzersiz keşfedersiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCm2akanSpz5_RdPeChqMFvQ

• Bu konuda herhangi bir eğitiminiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhamnet kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hayır dediğim gibi 2 yıldır araştırıyorum ve uyguluyorum. Birçok programı defalarca yaptım ve içlerinden gerçekten işe yaradığını hissettiğim ve sonuç aldığım egzersizleri paylaştım. Egzersizlerin yapılışları ve formları ile ilgili şüphen olmasın. Ayrıca dediğim gibi değişimi ve gelişimi aynada görebiliyorum ve bu beni mutlu ediyor. Daha önce salona gitmiş biri zaten videolara bakınca kendi programını rahatlıkla oluşturabilir iyi sporlar.
  • arada fizyoterapist açıklamalarını da incelemekte fayda var.sakatlık olsun istemeyiz.mesela çok sık yaplan bir hata gözüme çarptı.omuz için yaygın kullanılan "Dumbbell Upright Row" aslında eklemler için sakıncalı bir harekettir.güzel bir tarif şu videoda var.athleanx'in anlatımlarına genel olarak göz atmanızı öneririm.onun yerine arka omzu "shoulder face pull" ile güçlendirebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=Sw3r2lytys8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 18 Mayıs 2016; 10:41:05 >
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    bu egzersizler evde yapıldığı ve düşük ağırlıklar kullanıldığı için sorun yaratacağını zannetmiyorum ancak mutlaka inceleyeceğim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: layneischains

bu egzersizler evde yapıldığı ve düşük ağırlıklar kullanıldığı için sorun yaratacağını zannetmiyorum ancak mutlaka inceleyeceğim teşekkürler.

o hareket tekrarlandıkça ağırlıktan kaynaklı kas sakatlığı değil de omuz başı eklemde sakatlığa yol açıyor.hani kontrolüsüz kuş kafesi bile kaldırırken bel sakatlığı oluyorya onun gibi.kolları o açıda kaldırırken omuz başı her seferinde köprücük kemiğine baskı yapıyor.o da omuzlarda tahribat yapıyor.ben de birkaç sene öncesine kadar bilmeden yapıyordum ve sakatlık yaşamadım ama riske girmeye gerek yok diye hereketi değiştirdim.sonuçta amacımız önce sağlık,sonra estetik.rica ederim.
    Bilgi için tekrar teşekkür ederim sanırım ben de bu egzersizi antrenman programımdan çıkarmayı düşünmeliyim.
  • layneischains kullanıcısına yanıt
    yine aynı bölgeyi çalıştıran hareketler yerine konabilir.mesela sandalyede otururken öne eğilerek dambılları iki yana açmak da yine arka omzu çalıştırıyor.aynı hareket isteğe bağlı ayakta da yapılabilir

EVDE VÜCUT GELİŞİR VİDEOLU ANLATIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 18 Mayıs 2016; 13:51:09 >

Ben bunu yaparken bacağıma kramp giriyor.
  • evet bu hareketi de videolar arasına eklemek lazım :)
  • Hocam fitnessa gitseydiniz daha da hızlı yapardınız çünkü evde sadece dambıl var ama body ye göğüs sırt trapez omuz her türlü bölgeyi çalıştırabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkanenes kullanıcısına yanıt
    Kanalıma girip bakarsan evde neler başarabileceğini görürsün :) Ayrıca tabi ki 2 tane dambılım yok, yaklaşık 12 tane var farklı ağırlıklarda. Salonda yapabileceğin herşeyi evde de yapabilirsin. Doğru ağırlık ve tekrar sayısıyla tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

Ben bunu yaparken bacağıma kramp giriyor.

Masa basinda cok vakit geciriyorsaniz arka bacak kaslariniz kisalmistir.duzeltmezseniz bel fitigina kadar gider.ozellikle egzersiz sonrasi duzenli olarak bacaklari ve beli esnetin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    bu uyarı için geç kaldın hocam... :(

bel fıtığı başlangıcı zaten vardı. geçen aydan beri yeni bir atak geçirdim. egzersizlerle bel ağrım bayağı azaldı ama sol bacağımda siyatik ağrılar oluştu. egzersizlere devam ediyorum inşallah geçer...

önereceğiniz egzersiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

bu uyarı için geç kaldın hocam... :(

bel fıtığı başlangıcı zaten vardı. geçen aydan beri yeni bir atak geçirdim. egzersizlerle bel ağrım bayağı azaldı ama sol bacağımda siyatik ağrılar oluştu. egzersizlere devam ediyorum inşallah geçer...

önereceğiniz egzersiz var mı?

Cok gecmis olsun.Fizyoterapist guclendirme amacli fizik tedavi verebilir.mantik olarak kas zayif kaldikca ekleme yuk biner.beli kuvvetli tutmak ve esneklik kazandirmak lazim.duzenli yuzmek de faydali olabilir.fazla kilodan uzak durun.gobekte yaglanma agirlik yapar ve yine bele dengesiz yuk bindirir.bel ve karni dusuk agirlikla yuksek tekrar mantiginda calistirin bence.normal agirlik kaldirirken de mumkun oldugunca beli biryere dayayarak(oturarak ve ya yatarak) calisin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.