Şimdi Ara

evde voltaj dengesizliği ve vızırdayan elektronik aletlere karşı regülatör?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Eskişehirde yaşıyorum. Geçen yıl buraya taşındığımdan beri istisnasız bütün elektronik aletlerde ara ara vızırdama sesi geliyor. Standby'da olmaları veya çalışmaları durumu değiştirmiyor.
    Projeksiyonum, hoparlörüm, hatta şarjdayken telefona kulaklığı taktığımda ondan bile geliyor. İnce frekanslı 30-40 saniye süren sonra kesilen ses. Öğleden sonra periyodu artıyor.
    Cihazların güç kaynaklarından geliyor ses ve cihazların devrelerini etkiliyor. Birinde başladığında diğerinde de başlıyor ses.

Bu sorun acaba evde voltaj dengesizliği mi var sorusunu getirdi aklıma. Panoyu baştan sona söküp baştansavma yapılmış bütün bağlantıları yeniledim ama sorun hala çözülmedi.
    1kw'lık bir voltaj regülatörü alıp oturma odasının şarteline direk bağlamak gibi bir fikir var aklımda.
    Daha önce böyle bir sorun yaşayan tecrbesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

• Vınlama sesi frekans değişikliğinden olur,regülator bu durumu düzeltemez
    Öte yandan şebekenin frekansı kolay kolay değişmez,ilginç,,emin olmak için frekans ölçen bir aletle ölçmek gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynı sıkıntı var bende çözemedim. Mesajım bulunsun.
  • Kompanzasyon kondansatörü işe yarar diye düşünüyorum, elektrik mühendisi veya işin ehli arkadaşlar daha net izah ederler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

Vınlama sesi frekans değişikliğinden olur,regülator bu durumu düzeltemez
    Öte yandan şebekenin frekansı kolay kolay değişmez,ilginç,,emin olmak için frekans ölçen bir aletle ölçmek gerek.

Multimetreler frekans ölçer mi hocam?

Olması gereken değer nedir? Bu şekilde sorunun o sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığını bulabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 2 Ekim 2017; 0:41:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Ucuz multimetreler ölçmez.En az orta kalite birşey lazım.
    Şebeke frekansı 50 Hz dir.En fazla %10 luk değişim kabul edilebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.