DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
EVDE SAKSIDA SEBZE YETİŞTİRMEK İSTEYENLER TOPLANIN !!!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
132
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Bahçe ve Tarım >> EVDE SAKSIDA SEBZE YETİŞTİRMEK İSTEYENLER TOPLANIN !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      3 Mesaj
      01 Mart 2017 10:14:26
      Merhaba arkadaşlar,

Çoğu kişinin amacına ulaşamadığı bir konudur evde saksıda sebze yetiştirmek. Bunun 2 tane sebebi vardır aslında.

1- Saksının yeterli özellikleri taşımaması

2- Bitkinin yeterli beslenememesi.

Bu iki meseleye özen gösteren balkonunda(güneş gören) evinin yazın kahvaltılık sebze ihtiyacını çok rahat karşılar.

Saksı her bitki için en az 7 litre hacme sahip olmalı . Altı delik olmalıki suladığınızda su birikmesin. Toprak değilde mümkünse daha hafif bünyeli olan torf veya torf-perlit karışımı kullanılmalı.

Besin ise başlı başına ayrı bir bilimdir. Bu konuda sizlere yardımcı olabilirim. Facebook EVDE TOPRAKSIZ TARIM grubuma beklerim herkesi. https://www.facebook.co...944709502315454/?fref=ts

Resimlerin hepsi kendi hazırladığım besin eriyiği ile yetişmiş ürünler ve balkonda yetişmiş ürünlerdir. Şimdiden yetiştiricilik yapmayı düşünen herkese bol verimli sezonlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe446 -- 1 Mart 2017; 10:16:11 >

Skoda Octavia 1.6i elegance
    • Binbaşı
      1992 Mesaj
      05 Mart 2017 23:47:35
      Ellerine sağlık. Bende dünden beri araştırıyorum konuyu. Tesadüfen gördüm konunu. Ben başlangıç olarak, 8-10 fide ile başlamayı düşünüyorum. Domates biber. Kendim sulayacağım. Sizce besin eriyiği ile kendim sulamam ile otomatik pompa ile sulama arasında verimde fazla fark olur mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      208 Mesaj
      20 Mart 2017 21:19:43
      Guzel konu eyvallah

• Teğmen
      208 Mesaj
      20 Mart 2017 21:25:20
      Tostum büyük bir balkon var evde ama bu işlerden hic anlamiyorum hangi saksiyi almaliyim yardimci olrsan tşk ederim

• Uzaklaştırılmış 12 gün cezanın, 11 gün 9 saat 4 dakika kadarı kaldı.
      23 Mart 2017 00:28:56
      Güzel konu. Teşekkürler.

Das Beste oder nichts.
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      23 Mart 2017 02:11:46
      geçen sene yaptım domates biber salatalık vs fakat beceremedım yandı hepsi gunesten bu sene bahçeye yapmayı dusunuyorum :)

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.