DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
EVDE SAKSIDA SEBZE YETİŞTİRMEK İSTEYENLER TOPLANIN !!!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Bahçe ve Tarım >> EVDE SAKSIDA SEBZE YETİŞTİRMEK İSTEYENLER TOPLANIN !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      3 Mesaj
      01 Mart 2017 10:14:26 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar,

Çoğu kişinin amacına ulaşamadığı bir konudur evde saksıda sebze yetiştirmek. Bunun 2 tane sebebi vardır aslında.

1- Saksının yeterli özellikleri taşımaması

2- Bitkinin yeterli beslenememesi.

Bu iki meseleye özen gösteren balkonunda(güneş gören) evinin yazın kahvaltılık sebze ihtiyacını çok rahat karşılar.

Saksı her bitki için en az 7 litre hacme sahip olmalı . Altı delik olmalıki suladığınızda su birikmesin. Toprak değilde mümkünse daha hafif bünyeli olan torf veya torf-perlit karışımı kullanılmalı.

Besin ise başlı başına ayrı bir bilimdir. Bu konuda sizlere yardımcı olabilirim. Facebook EVDE TOPRAKSIZ TARIM grubuma beklerim herkesi. https://www.facebook.co...944709502315454/?fref=ts

Resimlerin hepsi kendi hazırladığım besin eriyiği ile yetişmiş ürünler ve balkonda yetişmiş ürünlerdir. Şimdiden yetiştiricilik yapmayı düşünen herkese bol verimli sezonlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe446 -- 1 Mart 2017; 10:16:11 >

Skoda Octavia 1.6i elegance
    • Binbaşı
      1994 Mesaj
      05 Mart 2017 23:47:35
      Ellerine sağlık. Bende dünden beri araştırıyorum konuyu. Tesadüfen gördüm konunu. Ben başlangıç olarak, 8-10 fide ile başlamayı düşünüyorum. Domates biber. Kendim sulayacağım. Sizce besin eriyiği ile kendim sulamam ile otomatik pompa ile sulama arasında verimde fazla fark olur mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      242 Mesaj
      20 Mart 2017 21:19:43
      Guzel konu eyvallah

• Teğmen
      242 Mesaj
      20 Mart 2017 21:25:20
      Tostum büyük bir balkon var evde ama bu işlerden hic anlamiyorum hangi saksiyi almaliyim yardimci olrsan tşk ederim

• Teğmen
      147 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Merso V12

23 Mart 2017 00:28:56
      Güzel konu. Teşekkürler.

Das Beste oder nichts.
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      23 Mart 2017 02:11:46
      geçen sene yaptım domates biber salatalık vs fakat beceremedım yandı hepsi gunesten bu sene bahçeye yapmayı dusunuyorum :)

• Çavuş
      60 Mesaj
      21 Nisan 2017 09:53:12
      quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

Ellerine sağlık. Bende dünden beri araştırıyorum konuyu. Tesadüfen gördüm konunu. Ben başlangıç olarak, 8-10 fide ile başlamayı düşünüyorum. Domates biber. Kendim sulayacağım. Sizce besin eriyiği ile kendim sulamam ile otomatik pompa ile sulama arasında verimde fazla fark olur mu.

hocam yapabilirsiniz ama tek bir ürün ile başlamanızı tavsiye ederim . bende yeni başladım ekipmanlarım hazır fideleri bekliyorum.
      Domates ve biberin besin eriyiği farklıdır bu nedenle tek bir havuzda farklı ihtiyaçları olan ürünleri yetiştirmenizi tavsiye etmem çünkü verimli olmaz. Önemli olan suyun ec ve ph değerlerinin stabil olarak tutturulmasıdır gerisi kolay zaten.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.