DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
EVDE SAKSIDA SEBZE YETİŞTİRMEK İSTEYENLER TOPLANIN !!!
14
Cevap
3
Favori
497
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Bahçe ve Tarım >> EVDE SAKSIDA SEBZE YETİŞTİRMEK İSTEYENLER TOPLANIN !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      3 Mesaj
      01 Mart 2017 10:14:26 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar,

Çoğu kişinin amacına ulaşamadığı bir konudur evde saksıda sebze yetiştirmek. Bunun 2 tane sebebi vardır aslında.

1- Saksının yeterli özellikleri taşımaması

2- Bitkinin yeterli beslenememesi.

Bu iki meseleye özen gösteren balkonunda(güneş gören) evinin yazın kahvaltılık sebze ihtiyacını çok rahat karşılar.

Saksı her bitki için en az 7 litre hacme sahip olmalı . Altı delik olmalıki suladığınızda su birikmesin. Toprak değilde mümkünse daha hafif bünyeli olan torf veya torf-perlit karışımı kullanılmalı.

Besin ise başlı başına ayrı bir bilimdir. Bu konuda sizlere yardımcı olabilirim. Facebook EVDE TOPRAKSIZ TARIM grubuma beklerim herkesi. https://www.facebook.com/groups/944709502315454/?fref=ts

Resimlerin hepsi kendi hazırladığım besin eriyiği ile yetişmiş ürünler ve balkonda yetişmiş ürünlerdir. Şimdiden yetiştiricilik yapmayı düşünen herkese bol verimli sezonlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe446 -- 1 Mart 2017; 10:16:11 >

|
      |

Skoda Octavia 1.6i elegance
    • 05 Mart 2017 23:47:35
      Ellerine sağlık. Bende dünden beri araştırıyorum konuyu. Tesadüfen gördüm konunu. Ben başlangıç olarak, 8-10 fide ile başlamayı düşünüyorum. Domates biber. Kendim sulayacağım. Sizce besin eriyiği ile kendim sulamam ile otomatik pompa ile sulama arasında verimde fazla fark olur mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      265 Mesaj
      20 Mart 2017 21:19:43
      Guzel konu eyvallah

|
      |

"Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin" -Maide Suresi
    • Yüzbaşı
      265 Mesaj
      20 Mart 2017 21:25:20
      Tostum büyük bir balkon var evde ama bu işlerden hic anlamiyorum hangi saksiyi almaliyim yardimci olrsan tşk ederim

|
      |

"Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin" -Maide Suresi
    • Teğmen
      151 Mesaj
      23 Mart 2017 00:28:56
      Güzel konu. Teşekkürler.
      |
      |

Das Beste oder nichts.
    • Er
      14 Mesaj
      23 Mart 2017 02:11:46
      geçen sene yaptım domates biber salatalık vs fakat beceremedım yandı hepsi gunesten bu sene bahçeye yapmayı dusunuyorum :)
      |
      |

• Çavuş
      66 Mesaj
      21 Nisan 2017 09:53:12
      quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

Ellerine sağlık. Bende dünden beri araştırıyorum konuyu. Tesadüfen gördüm konunu. Ben başlangıç olarak, 8-10 fide ile başlamayı düşünüyorum. Domates biber. Kendim sulayacağım. Sizce besin eriyiği ile kendim sulamam ile otomatik pompa ile sulama arasında verimde fazla fark olur mu.

hocam yapabilirsiniz ama tek bir ürün ile başlamanızı tavsiye ederim . bende yeni başladım ekipmanlarım hazır fideleri bekliyorum.
      Domates ve biberin besin eriyiği farklıdır bu nedenle tek bir havuzda farklı ihtiyaçları olan ürünleri yetiştirmenizi tavsiye etmem çünkü verimli olmaz. Önemli olan suyun ec ve ph değerlerinin stabil olarak tutturulmasıdır gerisi kolay zaten.
      |
      |

• Yüzbaşı
      497 Mesaj
      06 Haziran 2017 12:57:21
      Hocam çok güel bir cennet bahçe kurmuşsunuz balkonunuza. Sizin kadar olmasa da ben de heves ettim ve orta boy saksıda 4 fide domates diktim. Bir saksıda da salatalık 🥒 diktim. Balkonda yarım gün güneş görüyor akşamları suluyorum. Vereceğiniz tavsiyeler varsa çok memnun olurum.

|
      |

Seyahatin önündeki en büyük engel, kapının eşiğidir..
    • Yüzbaşı
      375 Mesaj
      08 Haziran 2017 12:00:31
      adam konuyu açmış gitmiş, arada bak da belki soru falan vardır.

ne yazsam bilemedim.
    • Teğmen
      181 Mesaj
      10 Haziran 2017 08:37:52

Konuyu görünce benimde hoşuma gitti ama adam kayıplara karışmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      shotufuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      137 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      siyah_ördek

31 Temmuz 2017 19:11:13
      ben de şu an balkonumda salatalık yetiştiriyorum.bir sorum var gübre vermeli miyiz yoksa su yeterli midir?

• Teğmen
      181 Mesaj
      31 Temmuz 2017 19:29:30

Gübre verirseniz verimi arttırırsınız. Ne gübresi vereceksiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      siyah_ördek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      417 Mesaj
      01 Ağustos 2017 17:18:26
      Süper yahu.Bir gün ben de başlayacağım.
      |
      |

• Teğmen
      137 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      siyah_ördek

02 Ağustos 2017 12:52:05

hiç bir bilgim yok sadece gübrelemek şart mıdır diye merak ettim
      |
      |
      cinquanta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      184 Mesaj
      04 Ağustos 2017 15:55:27
      Güzel bir konu açmışssınız. Tarlalarda kullanılan orantısız kimyasallarla yetişen ve soframıza gelen plastik sebze meyvelerdense aslında bir balkonda bile kendimize yetecek kadar sebze veya meyve yetiştirebileceğimiz bilincine kavuşmak lazım.
      Balkonumuzda illa bir çiçek olacak değil. Neden mis gibi kokan domateslerimiz, biberlerimiz, çileklerimiz olmasın.
      Hatta bu bitkileri organik bir gübre ile gübrelediğinizde aslında en sağlıklı ürünleri kendiniz yetiştirebilirsiniz.
      Organik gübre organik tarımda kullanılan değil, organik içeriği olan gübredir.
      Size tavsiyem dar alanda yüksek verim yazınca çıkan en etkili organik gübre olan solucan gübresi kullanmanız.
      Türkiyede son yıllarda çok popüler olan bir organik gübre çeşidi. Tabii nasıl üretildiğine, bakanlık üretim izinli, organik sertifikalı olmasına dikkate etmek lazım alırken.
      Ben çok araştırdım. EkosolFarm tavsiye ederim. Kendi sayfalarından 10 kg. sipariş verdim. Çok da memnunum. Müşteriyle de gayet ilgililer. Hobi ürünleri de var.www.ekosol.net
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
izmir havalimanı transfer
modasor
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,404
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.