Şimdi Ara

Evde rap kayıt almak için gerekli olanlar?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
29.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bulunduğum yere stüdyo çok uzak olduğu için evimde kayıt almayı planlıyorum artık bunun için neler gerekli ve şöyle bi baktığınızda kabaca ne kadar para gerekli?

• mikrofon lazım qardesh
  • Ciddi olamazsın.Tamam.
  • evet, mikrofon şart
  • Stüdyo Kulaklığı. Sezgin noldu rap'e mi başlayacaksın ? Yeni bir Eminem doğuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Stüdyo Kulaklığı. Sezgin noldu rap'e mi başlayacaksın ? Yeni bir Eminem doğuyor

2 senedir yapıyorum zaten.Stüdyo çok uzakta olduğu için gidip gelmek yoruyor.Evde alacağım kayıtlarımı para biriktirmeye çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İtalian Stallion*

quote:

2 senedir yapıyorum zaten.Stüdyo çok uzakta olduğu için gidip gelmek yoruyor.Evde alacağım kayıtlarımı para biriktirmeye çalışıyorum.

Ev işi zor bana kalırsa senin gibi bir arkadaşım var benimde bu işlerle uğraşıyor ev çok donanımlı olması lazım anlayacağın.Bu arada makaraya vurdumda alınmıyorsun dimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 16 Ocak 2012; 15:39:32 >

• quote:

quote:

quote:

Ev işi zor bana kalırsa senin gibi bir arkadaşım var benimde bu işlerle uğraşıyor ev çok donanımlı olması lazım anlayacağın.Bu arada makaraya vurdumda alınmıyorsun dimi ?

Yok ya ne alınacağım böyle şeylere merak etme.Baya para gerekiyor pro studio için zaten evde onlara nasıl yer bulacağım o da belli değil.Belki birkaç sene sonra arkadaşımla ortak bi stüdyo açarız öyle düşünüyorum.

• Microfon Rode Nt1-a
    Ses Kartı M-Audio Fast Track USB II
    Kulaklık Audiotechnica Ath - T300
    Orjinal Rode Pop Filter
    Orjinal Rode Shockmount
    Orjinal Rode 6 Mt Rode Xlr Cable

bunları öneririm.

Edit: bunları kullanıyordum 2010'un en bomba sistemlerindendi. 600-700 liraya malolmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Campeón -- 16 Ocak 2012; 15:58:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JDaniels

Microfon Rode Nt1-a
    Orjinal Rode Pop Filter
    Orjinal Rode Shockmount

bunları öneririm.

Edit: bunları kullanıyordum 2010'un en bomba sistemlerindendi. 600-700 liraya malolmuştu.

Sonunda adam gibi cevap geldi eyvallah kardeşim bakıyorum hemen bunlara.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok ya ne alınacağım böyle şeylere merak etme.Baya para gerekiyor pro studio için zaten evde onlara nasıl yer bulacağım o da belli değil.Belki birkaç sene sonra arkadaşımla ortak bi stüdyo açarız öyle düşünüyorum.

Fikir güzelde Stüdyo açmak kolay bir iş değil tabiki de neyse sana bol şans diyorum 1-2 şarkı falan yaptıysan PM atta dinleyip bir yorum atayım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JDaniels

Microfon Rode Nt1-a
    Orjinal Rode Pop Filter
    Orjinal Rode Shockmount

bunları öneririm.

Sonunda adam gibi cevap geldi eyvallah kardeşim bakıyorum hemen bunlara.

Sıfır ürün alacaksan sadece kaliteli bi mikrofon 500-600 civarı tutar. Ama sıfır ürüne gerek var mı orası sana kalmış. Bütçene uygun sağdan soldan ev için güzel bir sistem kurabilirsin hocam. Yani ev için yeterli olur bunlar, kaldıki stüdyo kalitesinden pek farkı yok eksiksiz alırsan.

• eve stüdyo açmak öyle zor bişey değil öncelikle tek kanal kayıt yapacağın için mikseri boşver.Ayrıca home stüdyo olduğundan yalıtıma gerek yok. M-audio fasttrack usb 2 ses kartı kullanıyorum ben ve harika bişey :D sonra bide mikrofon var tabi oda behringer c1 condenser. ayaklık pop filtre falan bunları bulursun zaten kabloları ben 20 tl ye aldım daha iyileride var kötüleride mikrofonla ses kartı uyumlu 2sindede +48 phontom power özelliği var ses çok temiz oluyor.bunları öneririm

• 1-)M-AUDİO USB SES KARTI ( yanında pro tools 9 )
    2-)Rode NT1-A Mikrofon
    3-)Behringer HPS5000 kulaklık alacağım

Sorularım:
    1-)Beatler hazır internetten indirdim pro tools ile kayıt yapmak zor mu?
    2-)ses kaydı yaparken hoparlörden yani dışarıdan ses kaydına gerek yok demi?
    3-)windows 8 kullanıyorum pro tool uyar mı genelde uyumluluk sorunu veriyor 8 çünkü?
    4-)adobe auditiın da sanırımkayıt daha kolay ama kalite pro tools gibi olmaz

lütfen yardımcı olun evde rap yapmak istiyorum kaliteli tabiki arabesk rap değil

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu üstteki guestin sırrı nedir ?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mikrofon yeterli.Bağlamayın hatta pcye falan
  • İsterseniz telefon kulaklığının mikrofonuyla bile telefonunuzda ücretsiz ses kayıt aplikasyonlarıyla kaydedebilirsiniz. ama endüstri standartlarında ekipmanlarıyla kayıt yapan böyle bir stüdyo var. Google yorumları gayet başarılı.

https://www.kadikoymodaplus.com/istanbul-rap-kayit-studyosu//

• Bu mikrofona göz atabilirsiniz, bir eski modeli olan 990 ile hem pop hem rap çok rahat kaydedebildim, 770 daha yeni bir model.

Ses kartı olarak yine fiyat performans EVO4 öneririm.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.