Şimdi Ara

Evde parti için ses yalıtımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba tabi genciz kanımız kaynıyor sürekli partiler müzikler istiyor insan ama nereye gitsek kovulduk hangi arkadaşın evinde parti yapsak ev sahibiyse polise şikayet edildik kiracı ise evden çıkarıldık en son dedim benim eve güzelce ses yalıtımı yapayım rahat rahat açarız müziği bu ses stüdyoları falan dışarı ses vermiyormuş sanırım hiç onun gibi maliyeti ucuz olacak birşey kaça patlar bizlere yani yaptırır yaptırmaz hepinize partilere davet edicem

bu arada discoya clublere falan gidin diyecekler varsa buldugumuz şehirde ne disco ne clup ne bar ne birahane hiçbirşey yok şu yaltıtımı yapsakta komşu gelcek hay polis gelcek hay sesten şikayet olcak korkusundan vazgeçsek

Evde parti için ses yalıtımı

• Kac mt
    Kac lira butce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • normal salon kadar bir oda sanırım 40-50 mt2 en fazla maksimum ve minimum ne kadar tutar
  • hocam kendi eviniz olmadığı sürece uraşmaya değmez dreim
  • Yumurta kartonu furyası bitmis sanirim :) normal müzik sesini bir nebzede olsa kesersin ama bass seslerini kesmen icin neredeyse bir ev parasi kadar belki daha fazla masraf yapman lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Yumurta kartonu furyası bitmis sanirim :) normal müzik sesini bir nebzede olsa kesersin ama bass seslerini kesmen icin neredeyse bir ev parasi kadar belki daha fazla masraf yapman lazim.

120 mt kare bir yeri sıfır sese çekmek 150 bin usd :)

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Ev degil şato parasiymis o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Yumurta kartonu furyası bitmis sanirim :) normal müzik sesini bir nebzede olsa kesersin ama bass seslerini kesmen icin neredeyse bir ev parasi kadar belki daha fazla masraf yapman lazim.

müstakil ev alırım o parayla açarım müziği karışan görüşen olmaz o neymiş yaaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: khuzarduil

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

müstakil ev alırım o parayla açarım müziği karışan görüşen olmaz o neymiş yaaaa

Oda bi tercih

• Ben de aynı şeyi düşünmüştüm zamanında fakat sonradan vazgeçmiştim. Gerçekten çok sıkıntı arkadaşlar geldiğinde vs çünkü açılmak isteniyor. Sana şöyle ucuz sayılabilecek bir çözüm söyleyebilirim ama hani ideal bir çözüm değil baştan diyeyim ve şu şartları sağlarsan:

-Sesi aşırı açmaman gerek xD Bilmiyorduk falan yani şöyle ses açık olacak ama oda içerisinde ses açıkken 1 metre uzağındaki ile sesini birazcık yükselttiğinde duyabilecek seviyeye kadar açarsanız.
    -Şimdi bass ve düşük frekanslı sesleri izole etmek çok zor, ve ne yazıkki bu frekanslardan feragat etmen lazım. Yani bir EQ ya da DSP tarzı bir program ile bu frekansları olabildiğince 0 layacaksın. O zaman ama sizin için ne kadar eğlenceli olur bilemem. 150hz Şahsen ben idare ederdim ama.
    -Binanda ses ne kadar geçiyor bu çok önemli, çok çeşitli evler gördüm ve bazılarında ses gerçekten daha az gidiyor. Ama ortalama olarak salonun duvarlarından 15cm kaybetmen gerekecek xD. Yerden de 6cm falandı galiba tam aklımda kalmadı ama zaten değişken ama tavan sıkıtnı oluyor oraya da gene akustik ped pamuk koyman lazım.
    -Pencereler sıkıntıdır eğer pencere yerine klima gibi birşey var dersen orayı da komple kapaman mantıklı hani ışık falan gelmeyecek.

Ama ideal bir çözüm değil ne yazık ben o zaman hesaplamıştım sana 3,000 e falan geliyordu. tahta akustik ped halı flex panel ve tutturaçları falan oluyor civataları oluyor sesi daha az ileten yaylar oluyor onları duvara matkaplayıp o sisteme bağlaman lazım panelleri mesela ama yaklaşık 3000 e hallolur max diye düşüünyorum ve dediğim gibi yaparsan ses çok az geçer max 250hz'nin aşağısını sıfırlarsın ama 0 a yakın ses geçer dans ederkenki adım sesleri bile gitmez. Ha bu arada senin bayaaa bi uğraşman lazım sipariştir takılmasıdır :/

xD Aklıma sonradan geldi ya da şey yap herkes kulaklık takıyor bir aplikasyon ile tamamını yönetebiliyordun slient disco muydu neydi hiç ses çıkmıyor ama herkes dans ediyor xD.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.