Şimdi Ara

Evde oturarak değişim beklemek. (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
14
Favori
37.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
336 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emlakçı, büyük firmalarda satış temsilcisi olacaksa elbette sorarlar. Sanayiye gitsin bakalım, bir işveren paspal giyiniyor diye işe almamazlık yapıyor mu?
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Gönderdim hocam, ilginize teşekkürler.
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Kitap Kardeşliği :)
    Kitap Yoldaşlığı
    Kitap Kafalar
    KİTAP DÜŞKÜNLERİ
    Nietzsche-Dostoyevski-Atay-Bukowski-Kafka-Freud-Sabahattin Ali

Takıldığım gruplar bunlar. İkinci sıradaki özellikle nezih bir ortama sahip.
  • ploff kullanıcısına yanıt
    Şu an okuduğum okuldan dolayı Halk Eğitim Merkezleri'nden faydalanamıyorum. Yine de teşekkür ederim.
  • x3po X kullanıcısına yanıt
    Belirttiğiniz alanları araştıracağım gün içerisinde. Teşekkür ederim. Matematik-yazılım ilişkisi nedir?
  • BLZBLST kullanıcısına yanıt
    Dönüş yaptım hocam, teşekkür ederim ilginize.
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Böyle sert ama seviyeli ithamlara bayılıyorum. Teşekkür ederim, çok haklısınız hocam.
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    Askerden sonra birkaç ay çalıştıktan sonra evet, evde idim. Aşçılık okuyorum ama, bu konuda ne kadar istekliyim bilmiyorum. Verecek bilgim yok ki vereyim. Bomboş geçirdim işte.
  • Otakutr kullanıcısına yanıt
    Yalnızlığa alışığım. Yalnız olmak bana koymaz, hatta dürüstçe konuşayım gamsız biriyimdir de.
    Edebiyata düşkünlüğüm var aslında biraz. Kendimce bir şeyler yazıyorum. Yazılım dışında ona yönelebilirim.

Kesinlikle güzel tespit. Zaten başarı sahibi olmadığım için kendime yeterli saygı duymuyorum. Ben kendime saygı göstermedikçe de, etrafımdakiler saygı göstermiyor. Doğru orantılı aslında bu.

Yurt dışına gitmemin mümkünatı yok, en azından şimdilik. Çünkü ailemin sağlık sorunları var.

Düşüncelerimiz hemen hemen aynı. Gösterdiğiniz ilgi alaka için minnettarım. Teşekkür ederim. Umarım hayatınızın geri kalanında çok daha başarılı olursunuz. Hoşça kalın.
  • Yukarıda bazı mesajlarda yazılımın muhabbeti geçmiş bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisi olarak ve az çok staj/iş kovalamaya çalışan birisi olarak kafamda oluşan şeyler şu şekilde.

Yerel bazda gördüğüm kadarıyla yazılımcıya talep var fakat çoğu yer ciddiyetsiz, uygun fiyata ve fullstack(yazılımın her alanında) çalıştırabileceği bir yeni yetme elemanlar arıyor.

Üniversite bitirmek yazılımın bir çok alanında gereksiz gibi duruyor çünkü kamp, meetup, workshop tarzı etkinliklerde iyi kötü bir yerlere gelmiş -liseden beri uğraşıp- üniversite 1. 2. sınıf öğrencileri, bilgisayar mühendisliği v.b. ile ilgili alakalı bir bölüm okumamış. hatta doğrudan üniversitenin kapısına adım atmamış ya da yarıda bırakmış insanlar azımsanmayacak kadar fazla.

Yazılım temelde kendinizi geliştirmenize ve öğrenmeyi öğrenebilme kabiliyetinize, zamanınızı verimli kullanabilmenize ve biraz da sabırlı olmayı gerektiriyor gibi (çıkardığım sonuçlar neticesinde).

Eğer ki yazılıma başlamayı düşünürseniz sizin için geç mi? Bence pek sayılmaz. Sonuçta oop, mvc, bir tane web üzerine backend dili, html, css, js dillerini bildiğiniz taktirde bir yerden başlamak için bir şansınız olabilir (en azından yerel bir şirkette asgari maaşa yakın bir ücretle). html css js üçlüsü frontend tarafı oluyor ve tasarımsal kısım olarak nitelendirilebilir. öğrenmesi 2 3 ay en fazla alır. oop mvc ve bir tane de backend dili temel düzeyde 2 3 ayda halledilebilir. totalde 5 6 ayda yazılım için bir yerden başlayabilir hale gelebilirsiniz. İyi güzel bu dediğim şeyler için gereken kaynaklara nereden ulaşacağım? Udemy'de uygun fiyatlara bu yazdığım şeyler için çokça türkçe kaynak bulmanız mümkün. para vermek istemiyorum derseniz youtube, medium makaleleri, örnek github projeleri, yazdığım dillerin kendine ait ingilizce dökümantasyonları mevcut. en basit ve işler karışmadan udemy'den türkçe dersler satın alarak başlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak eğer bu alanda yapılan etkinliklere katılmanızı bu alanda iş yapan insanların fikirlerini almanızı öneririm. Bunların da katkısı büyük oluyor. Mesala birkaç yıl önce linux yaz kampı web güvenliği kampına katılmıştım. yanlış hatırlamıyorsam sağlık alanından bir abimiz vardı. Yurtdışına çıkmak istiyordu bu yüzden dolayı da sağlık alanı haricinde başka bir alan ile daha ilgilenmek istiyordu bu yüzden katılmıştı etkinliğe.

Son olarak bir sorum olacak hocam. Bu yaşınıza kadar ne ile ilgilendiniz?
  • Aynı durumdan bende de var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Afedersin ama yumurta totoya dayandı mi değişim mecbur kendiliğinden geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıl meslek yüksek okulu oku devlette atanmaya çalış zor da olsa kardeş en kötü mesleğin hakkında bilgin, tecrüben olur o 2 yılda yine ne yapacaksan dışarda onu yaparsın. Pimapencilikle hayat mı geçer, seni ezim ezim ezerler, sırtına basarak zengin olurken insanlar sen çocuğunun istediği çikolatayı bile alamayacak kadar sefalet içinde bir hayat sürersin. Bunun vebalini kaldırabilecek misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pejuhide

Bir işte çalışmak için tipe ihtiyaç olduğunu sanmıyorum.
    İş başvurularına gitmesem bu dediğinize katılabilirdim. Ama özellikle hizmet sektöründe tipin gerçekten de önemi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

İş başvurularına gitmesem bu dediğinize katılabilirdim. Ama özellikle hizmet sektöründe tipin gerçekten de önemi var.

Alıntıları Göster
    işine bağlı tabiki servis/hizmet sektöründe baya önemli olsa gerek ama o da tipten çok bakımlı ve beyaz olmakla alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 21 Ocak 2019; 18:34:45 >
  • Valentino V kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 yıllık okuyup atanmak o kadar kolay değil en az bir 95 almak gerek.

• T-E-K- kullanıcısına yanıt
    Sen sus lan

• Pejuhide kullanıcısına yanıt
    Allah yardımcın olsun kardeşim
  • Eğer okumadıysan , koluna bilezik denecek sekilde bir mesleği ögrenmen lazım. Şantiyelerde elektrik çıraklığı yap , en kotü asgari ücret alırsın 2 bin TL. Nasıl bulacağın konusuna gelirsek , şantiyelere gidip elektrik firmalarının konteynerlarını , ofislerini vs bulabilirsin. Genelde de bu sirkülasyon çok olur. O yüzden iş ararken maaş ödeme sorunları olup olmadığına da dikkat etmen gerekir.

Başka fikrin varsa o ayrı mesele. Ama genelde şantiyelerde sirkülasyon çok olur. Giren çıkan vs. Maaş ödeme düzenleri en çok dikkat etmen gereken konu şantiye işlerinde. Çünkü çalışma şartları ve maaş ödeme düzeni en büyük problem oluyor genelde.

• hocam aynı senin durumundayım açıköğretimden okula başladım kütüphaneye kayıt oldum kişisel gelişim kitapları okumaya çalış ve açıköğretime mutlaka yazıl bu yaşımdan sonra ne yapacağım deme okul oku kitap oku illa ki geçinirsin asgari ücretle geçinirim falan diye düşünme aşırı ağır ve leş gibi işler var en iyisi açıköğretim oku ve git güzel bir meslek edin
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.