Şimdi Ara

-----

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutcan2234 -- 26 Mayıs 2021; 22:11:48 >

• Öncelikle yardımcı olmak isterim. İnterneti sadece siz mi kullanacaksınız yoksa ailecek mi?

Kaç kişi kullanacak?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba hocam, ailecek kullanacağız.Ailede 5 kişiyiz.3 kişi öğrenci olduğu(ben dahil) için biz daha aktif olarak kullanacağız.İlginiz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutcan2234 -- 6 Mayıs 2021; 3:53:21 >
  • Gerçekten zor durum umarım çözebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umutcan2234 U kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, estağfurullah. Hocam şimdi Türk Telekom bölgenizde iyi midir?

4.5G şebekesi olarak kaç mbps hız veriyor?

• Eğer Türk Telekom şebekesi iyi ise Türk Telekom'un da Superbox kampanyası var. Ama maximum 200 GB kotası var. 200 GB kotalı altyapısız internet 140 lira. Herşey dahil, eğer yetmez ise başka bir çözüm yazacağım.

• Çok üst düzey olmasa da 10 20mbps arası hızlar alıyorum hocam.

200 GB kota yeter mi peki aylık size?

• 200gb kota maalesef yetmez hocam genelde derslerden dolayı canlı yayın izlemek durumunda kalıyoruz.Aylık ortalama kullanımımız 300-400gb idi İnternet var iken.

Hocam tek yol kaldı size. Mecbur komşudan internet alacaksınız ama yapacağınız şey şu. Kendinize bir cat6 kablo alın ve bir router alın. Komşunun modemine takın cat6'nın ucunu, diğer ucunuda kendi routerınıza takın. Komşunun interneti sanki sizin internetiniz olmuş gibi olur. Ama komşunuz ile mesafeniz de önemli. 10 metrelik mesafe varsa siz 20 metre alın garanti olsun.

• Ya da herkes kendi tarifesini alacak. Mesela siz Türk Telekom Selfy Yeni Sosyal kampanyasına katılın ayda 74 lira 2 yıl taahütlü. İçeriği şu,

40 GB internet
    750 dk
    250 sms

Youtube, Facebook, Twitter, İnstagram internetinizden yemez limitsizdir.

• Evet hocam haklısınız ama komşularımız da haklı olarak evlerinde düşük hızla bağlantı kurdukları için paylaşamadıklarını belirttiler.Biraz sıkıntılı durum tek çözüm bu altyapının düzelmesi sanırım baya araştırdım ama bir şey bulamadım.BTKya vs her yere şikayet yazdım son olarak buraya yazdım belki bu tarz bir sorunla karşılaşan vardır diye.

Hocam siz Vodafone ile Turkcell'in hızlarını evinizde ölçtünüz mü kaç çıktı?

Eğer en az 10 çıktıysa gidip başka yakınınızın evine kurdurup kendi evinize getirtebilirsiniz.

Superbox, Redbox için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 6 Mayıs 2021; 3:22:59 >
  • Hocam Vodafone hiç çekmiyor cama çıkıp telefonu kullanmak gerekiyor.Turkcell biraz daha iyi ama sadece ön odada cama yakın olan kısımda çekiyor.Zaten çekim gücünden dolayı biz ailecek Turktelekom'a geçiş yapmıştık.

Ek olarak evde herkesin internet paketi var faturalı ama dediğim gibi yetersiz kalıyor.Örnek benim 30gb paketim vardı ve şu an son 7-8 GB kaldı.

• Hocam böyle durumlarda port yok problemi yaşamamak için mevcut aboneliğinizi sonlandırmadan abonelik taşıma yolunu seçseydiniz böyle bir problem yaşamazdınız sanırım.

• Evet haklısınız hocam fakat yapada olduğum için iptal etmeden vaeye geçiş yapılamıyor.Port sorunu mu artık bilemiyorum ama umarım port sorunu değildir çünkü ben iptal etmeden önce hiçbir yerde port ya da altyapı yok diye belirtmediler müşteri hizmetleri de aynı şekilde sorun olmadan bağlatırsınız demişti.

Hocam ailece bimcell'e geçin. Bimcell Türk Telekom altyapısı kullanıp, düşük fiyata paket satıyor.

25+20 GB + 750 dk 50 TL.
    20 GB + 750 dk 42 TL.
    12 GB + 750 dk 32 TL.
    8 GB + 750 dk 28 TL.
    4 GB + 750 dk 23 TL.

• Arkadaşlar altyapıya bir çözüm bulmam gerekiyor.Alternatif olarak mobil operatör paketlerine bende baktım ama herkesin taahhütü var ve zaten evde öğrenciler olduğu için bu alternatifler yetersiz kalıyor.İstanbul gibi büyükşehirde bu tarz olayları yaşamak gerçekten çok üzücü :(

• Sorun çözüldü.İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Hayirli olsun, guzel gunlerde kullanmaniz dilegiyle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.