Şimdi Ara

EVDE İNGLİZCE ÖĞRENME YÖNTEMLERİ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
23
Cevap
8
Favori
1.008
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> EVDE İNGLİZCE ÖĞRENME YÖNTEMLERİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    0 Mesaj
    tAVSiyelerinizi bekliyorum brolar

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
    ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
  • Er
    1 Mesaj
    Advanced seviye İngilizce bilen biri olarak ana dili İngilizce olmayanlarla saatlerce konuşabilirim. Fakat takıldığım konu gramer vs. değil. Temel gramere çalış işte zamanlardır falan, sonra tamamen kelime ezberle. Günde 10 kelime ezberlesen ayda 300 kelime eder. Basit kelimelerle de kendini kandırma, alanında en çok kullanılabilecek kelimeler üzerine yoğunlaş.

Bu kadar yani İngilizce öğrenmenin çok ekstrem zorluğu falan yok hatta dünyanın en basit dilidir. Seni Fransızca çalışmaya davet ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam öğremim sürecinde izlediğin videolar-Kurslar oldu mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    acerturk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cambridge'ın English Grammer in Use kitaplarından faydalandım. Bu kadar.

Harici olarak verebileceğim taktik, çok pratik yapmak. Ben aylarca gramer çalıştım, hiçbir ilerleme kaydedemedim, ama yalnızca 1-2 hafta yabancı arkadaşlarımla sesli yazılı konuştuk ve ilerleyişe ben dahi şaşırdım. Teorik bilgiyi pratiğe dökmeden hiçbir yabancı dil maalesef olmuyor. Yurt dışından insanlarla yabancı dilde konuşabileceğin ücretli uygulamalar var. Göz atabilirsin bence. Ondan sonrası sadece biraz zaman :)
    |
    |
    |
    |
    oxford yayınlarının ingilizce kitaplarını okuyun, bu sizin hem okuma hem okuduğunuzu anlama kabiliyetinizi güçlendirecek hem de kelime dağarcığınızı genişletecektir. Kitaplar seviye seviye olduğu için aşama aşama ilerleyebilirsiniz bunun yanında ingilizce altyazılı diziler, filmler izleyebilirsiniz görsel olarak olayın farkında olup dil açısından bu olay nasıl ifade ediliyormuş bu konuda size avantaj sağlayacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj

Dostum 8. sınıfın sonuna kadar ingilizcem berbattı teogda iki sınavda toplam 11 yanlışım vardı , 5 tanesi İngilizceydi. İyi gibi görünebilir ama bunu ingilizceye çok çalışarak yaptım.

O sıralar da ingilizce dizi izlemeye başlamıştım. 10. sınıfın belli bir dönemine kadar tabiri caizse hayvan gibi dizi izledim (tr altyazılı). 9gag reddit gibi yerlerde sürekli çevire çevire takıldım. Bunları yaparken aklımda ingilizce çalışmak yoktu.Öyle nette takılıyor dizi izliyordum yani.

Sonra bir gün şu ingilizceye çalışmak lazım diye amerikan kültüre gittim.Sınav vesaire derken oradaki kişiyle yaptığımız ingilizce sohbetin ardındam b2 olduğumu söyledi. Writing de vs hiç zorlanmamıştım ama speaking de tekliyordum çünkü bu süreçte sadece yazılı ve sözlü içerik tüketmiştim , biriyle konuşma fırsatım olmamıştı.Amerikan kültürde her hafta 2-3 saat sadece ingilizce konuşunca her şey rayına oturmaya başladı. 1 yıl sonra saldım.

Bugün nette bi poh bilmeyen native speakerlara artistlik taslıyorum . Hala gelişmeye ihtiyacım var ama şu an iyi hissediyorum.

Eels hem mf de hemde dilde çok iyi derece elde etmiş biri.Kendisinin mesajlarını dikkate alıyorum oldukça. O da yardımcı olabilir bu konuda.
    |
    |
    Bahsedilenler: Eels

• Onbaşı
    20 Mesaj
    Günlük gazete okumak baya iyi geliştiriyor.

Onun haricinde video eğitim Haluk hocanin 300 kusur eğitim videosu var o da iyi.

Bir de ,Mesela Türkçe bir cümle yazıp İngilizceye çevirmeye çalışıyorum.

|
    |

|
    |
    Bir ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür Avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki çanlar kimin için çalıyor diye sorma; çanlar senin için çalıyor.
  • Yarbay
    4686 Mesaj
    Rosetta stone

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1505 Mesaj

Çok iyi tavsiyeler verilmiş, bir arkadaş etiketlediği için ben de tavsiyelerimi yazmadan geçmek istemedim.

Öncelikle kelime haznenizi günlük şu kadar ezberle, sözlükten şu kadar oku vb. yöntemlerle geliştirmeye çalışmayın, kelime öğrenirsiniz ama boşta kalır.
    Kelimeler ancak doğal konuşma durumlarında, bağlamıyla beraber duyularak öğrenildiğinde doğru ve etkin bir biçimde kullanımları sağlanır, sonuçta hepimiz ana dilimizi etrafımızda konuşulanlardan bir şeyler duyarak öğrendik. Tavsiye ettiğim şey kendinizi en fazla oranda İngilizce içeriğe maruz bırakarak cümleleri tarayın, kelimelerin nasıl kullanıldığına bakın, henüz bilmediğiniz kelimeler çok ise açıp sözlükten öğrenmeye çalışmayın, kelimeler tekrar tekrar karşınıza çıkmaya başladıkça mesela altyazılı dizi izlerken zaten anlamının ne olduğunu anlayacaksınız. Bunun dışında seviyeniz yeterli bir noktaya geldiğinde reddit, quora gibi tartışma sitelerini okuyarak dile aşina hale gelebilirsiniz. Eğer zamanınız bol ve genel olarak dil öğrenmek adına yapıyorsanız bu dediklerimi uygulayın, İngilizce izleyin, okuyun, oynayın. Herhangi bir sınav için kısa bir sürede geçme çalışması yapıyorsanız ona odaklı çalışmanız daha iyi olucaktır.

Tavsiye edebileceğim hızlı diyaloglu diziler; Mad Men, The Newsroom, The Mentalist ya da sevdiğiniz her neyse ama bunlar zaten zevkli baya.
    Bir de dili öğrendikçe konuşun, yeni bir kelime gördükçe sesli okuyun, telaffuz edin, Allah aşkına bu adamlar nasıl konuşuyor diye bir bakın kelimeleri düzgün telaffuz edin, başlangıçtan alışırsanız aksanınız olmadan doğal bir konuşmacı gibi konuşabilirsiniz en büyük tavsiyem bu olur. İngilizceyi en üst seviye bilebilirsiniz ama hala şu değişik Türk aksanından kurtulmadıysanız çok ciddiye alınamayabilirsiniz. Kötülemek amaçlı değil ancak ODTÜ, Bilkent gibi üniversitelerin online derslerine bir bakın Youtube'dan, yıllarını Amerika'da vb. geçirmiş tecrübeli profesörler, her ne kadar İngilizce bilgisine sahip olsalar da telaffuzları içler acısı olabiliyor, hepsi böyle demiyorum ama bunu engellemenin yolu baştan bu işi sağlam tutmaktır.

Şimdilik tavsiyelerim bunlar umarım faydalı olmuştur, merak ettiğiniz bir şey olursa özelden ya da burdan sorabilirsiniz arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eels -- 18 Ağustos 2018; 20:36:14 >
    |
    |
    Bahsedilenler: batu,..

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ - 2018 GİRİŞLİLER 

• Binbaşı
    1424 Mesaj
    lingusta kullanan varmı ?
    |
    |
    Guest-195851A27

Kelime için memrise çok iyidir

|
    |

Orijinalden alıntı: Eels

Çok iyi tavsiyeler verilmiş, bir arkadaş etiketlediği için ben de tavsiyelerimi yazmadan geçmek istemedim.

Öncelikle kelime haznenizi günlük şu kadar ezberle, sözlükten şu kadar oku vb. yöntemlerle geliştirmeye çalışmayın, kelime öğrenirsiniz ama boşta kalır.
    Kelimeler ancak doğal konuşma durumlarında, bağlamıyla beraber duyularak öğrenildiğinde doğru ve etkin bir biçimde kullanımları sağlanır, sonuçta hepimiz ana dilimizi etrafımızda konuşulanlardan bir şeyler duyarak öğrendik. Tavsiye ettiğim şey kendinizi en fazla oranda İngilizce içeriğe maruz bırakarak cümleleri tarayın, kelimelerin nasıl kullanıldığına bakın, henüz bilmediğiniz kelimeler çok ise açıp sözlükten öğrenmeye çalışmayın, kelimeler tekrar tekrar karşınıza çıkmaya başladıkça mesela altyazılı dizi izlerken zaten anlamının ne olduğunu anlayacaksınız. Bunun dışında seviyeniz yeterli bir noktaya geldiğinde reddit, quora gibi tartışma sitelerini okuyarak dile aşina hale gelebilirsiniz. Eğer zamanınız bol ve genel olarak dil öğrenmek adına yapıyorsanız bu dediklerimi uygulayın, İngilizce izleyin, okuyun, oynayın. Herhangi bir sınav için kısa bir sürede geçme çalışması yapıyorsanız ona odaklı çalışmanız daha iyi olucaktır.

Tavsiye edebileceğim hızlı diyaloglu diziler; Mad Men, The Newsroom, The Mentalist ya da sevdiğiniz her neyse ama bunlar zaten zevkli baya.
    Bir de dili öğrendikçe konuşun, yeni bir kelime gördükçe sesli okuyun, telaffuz edin, Allah aşkına bu adamlar nasıl konuşuyor diye bir bakın kelimeleri düzgün telaffuz edin, başlangıçtan alışırsanız aksanınız olmadan doğal bir konuşmacı gibi konuşabilirsiniz en büyük tavsiyem bu olur. İngilizceyi en üst seviye bilebilirsiniz ama hala şu değişik Türk aksanından kurtulmadıysanız çok ciddiye alınamayabilirsiniz. Kötülemek amaçlı değil ancak ODTÜ, Bilkent gibi üniversitelerin online derslerine bir bakın Youtube'dan, yıllarını Amerika'da vb. geçirmiş tecrübeli profesörler, her ne kadar İngilizce bilgisine sahip olsalar da telaffuzları içler acısı olabiliyor, hepsi böyle demiyorum ama bunu engellemenin yolu baştan bu işi sağlam tutmaktır.

Şimdilik tavsiyelerim bunlar umarım faydalı olmuştur, merak ettiğiniz bir şey olursa özelden ya da burdan sorabilirsiniz arkadaşlar
    hocam hazırlık sınavı için tavsiyen nedir seviyem a2

• Binbaşı
    1655 Mesaj
    grammeri bir düzeye çıkardıktan sonra ingilizce kitap okuyabilirsin
    |
    |

Orijinalden alıntı: Kamilinsanadayi

hocam hazırlık sınavı için tavsiyen nedir seviyem a2

Alıntıları Göster
    Hazırlığı okuman :)

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ - 2018 GİRİŞLİLER 
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.