Şimdi Ara

Evde İngilizce

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
28
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yaz ingilizcemi geliştirmek istiyorum seviyem temel seviye önerebileceğiniz bir kaynak veya youtube kanalı var mıdır veya başka bir çalışma tekniği ? teşekkürler

• Grammar in use serisine başla direk çok kaliteli kitap setidir. Birde YouTube'dan yabancı kanalları takip et türk kanallarda vakit kaybetme. İngilizceyi Türkçe anlatımla öğrenemezsin bunu bil, olabildiğince Türkçe kaynaklardan (sözlük hariç) uzak durmata çalış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam tam olarak bilginizi bilmiyorum temel seviyeden kastınız ney onu anlamadım ama internette bedava six minutes english var bbc programı bunu düzenli takip edin günlük en az bir tane dinleme metnini dinleyin ingilizceniz fena halde gelişir ben böyle geliştirdim.Şimdi nasıl çalışmanız gerektiğini anlatayım.

1.Öncelikli dinleme metnini 5-6 kez dinliyoruz zaten 6 dk bir şey ve anlamaya çalışıyoruz.Türkçeye çevirmeyin kafanızda canlandırın gerekirse ama kesinlikle türkçeye çevirmeyin.

2.Metni okuyun.

3.Okuduktan sonra bir daha okuyun bu sefer anlamını bilmediğiniz yerleri anlamaya çalışın mümkünse bilmediğiniz kelimeleri ingilizce ingilizce bir sözlükten bakın cambridge sözlük tavsiyemdir.

4.Bu sefer dinleme metnini dinlerken aynı zamanda da metni okuyun göz gezdirin bakın nasıl telafuz ediliyor falan.

5.Metni tekrar 3-4 defa dinleyin bu sefer bilmediğiniz bir şey olmadığı için daha çok anlayacaksınız.

Ben böyle yaparak çok iyi geliştirdim.Anahtar kelime türkçeye çevirmemek.Eğer bu kaynak çok ağır gelirse daha basit kaynaklarda önerebilirim.İntermediate bir kaynaktır o yüzden ağır gelebilir.
  • ykssonuncusu Y kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle söylüyüm seviyem resmen ortaokul İngilizcesi o derece kötüyüm çok teşekkür ederim zamanınızı ayırdığınız için sizce ne yapmalıyım yine direkt metinlerle mi başlamalıyım?

• kıdemlimezun kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bir halt bilmiyordum böyle başladım bu işin başka bir yolu yok.Bekleyin ben size daha temelden alan kaynakları atayım o zaman.
    Sağ olun çok teşekkür ederim

• https://www.newsinlevels.com/
    https://breakingnewsenglish.com/
    https://learningenglish.voanews.com/

Hocam buralar basitten alır level 1 e bakın dediğim şekilde okuyun metinleri.Zaten metinlerin grammer yapısı simple present tense haber oldukları için simple present tense geniş zaman diye çevriliyor.Eğer isterseniz basit bir ingilizce grammer anlatım yazısı hazırlayayım.Kısa sürede ne ne anlarsınız sonra hep metin okuyarak gidin grammerle boşa zaman kaybetmeyin.Eğer derdiniz sınav falan değilse.Ben şuan ingilzce dizileri rahat rahat altyazısız bazen ingilizce altyazılı izleyebiliyorum.İstediğim metni okuyorum tabi bilmediğim kelimeler çıkıyor onlarıda sorun yaşamadan ingilizce ingilizce sözlükten anlamını öğrenebiliyorum.
    Hocam benim derdim sınav değil pek yani mesela karşıma biri gelince bir şeyler anlıyayim iki kelam laf edeyim diye öğrenmek istiyorum daha çok inceleyeceğim hocam attıklarınizi sağ olun

• Hocam bir süre sonra effortless english var daha çok konuşmaya yönelik malum ortamlarda podcast şeklinde var bunu da tavsiye eden çok.Biraz sıkıcı aynı şeyi defalarca dinliyorsunuz ama faydalı diyorlar.Eğer derdiniz sınav değilse iddaa ediyorum benim yolu en iyisi :).Düşünmeden türkçeden çevirmeden bir şeyler konuşuyorsunuz bazen kendi kendime konuşuyorum saçmalıyorum tabi üzerine çok düşmediğim için speaking writing çok iyi değil ama çevirmeden okumak dinlemek zevkli hatta bu yüzden pc mühendisliği yerine ingilizce öğretmenliğine gitmeyi bile düşünüyorum.
    merhaba, banada atma şansınız var mı 200-300kelima kadar bilgim var az çok bazı kelimelerden anlamarı yakalayabiliyorum ama onun dışında bir cacık yok. destek sağlarsanız sevinirim.teşekkürler
  • LeonEyes L kullanıcısına yanıt
    Hocam yukarı yöntemi yazdım kaynakları yazdım eğer grammer diyorsanız elimde yok şuan ama isterseniz basitten anlatırım zaten sınav falan düşünmüyorsanız grammeri çokta sallamayın :).
  • ororo tv güzeldir.yabancı filmleri,dizileri ingilizce alt yazılı veriyor ve mause yi bilmediğin kelimenin üstüne götürdüğünde türkçe anlamını veriyor.ücreti netflix gibi.ama işe yarar.
  • Aklıma gelmişken torrent indirin.Ardındanhttps://rutracker.net/forum/index.php şu siteden

1) Effortless english

2) Vocabulary in use

3) Grammar in use

4) English hot magazines elde edebilirsiniz :)
    şimdi newsinlevel e girince seviye testine girdim 1420 kelime bilgisi için pre-intermediet seviye 2 olduğunu söyledi, sınav falan derdim değil derdim konnekşın larda kendimi ifade edebilmek, işyerinde ingilizcem olduğunu ispatlayabilmek, ilerde çıkacak olası işlerde bir + olsun ama en önemlisi 1 dil 1 insan demek için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeonEyes

şimdi newsinlevel e girince seviye testine girdim 1420 kelime bilgisi için pre-intermediet seviye 2 olduğunu söyledi, sınav falan derdim değil derdim konnekşın larda kendimi ifade edebilmek, işyerinde ingilizcem olduğunu ispatlayabilmek, ilerde çıkacak olası işlerde bir + olsun ama en önemlisi 1 dil 1 insan demek için :)
    Bakın hocam eğer bu işi en iyi bbc six minutes tan öğrenirsiniz.Çünkü yavaş konuşmuyorlar normal hızda konuşuyorlar.Ona bakın bi eğer ağır gelirse diğerlerine bakın bbc sitesi bir derya durun siteyi atam :).
    https://www.bbc.co.uk/learningenglish/

Bu siteden bakın kurslar falan var seviye seviye tek sıkıntı hepsi ingilizce açın turengi tek tek bakın zamanla zaten gerek kalmaz cambridge sözlüğe geçersiniz.
  • mesajım bulunsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende baslayacağım ameliyattan sonra artık mecburuz. Ben Udemy'den kodla ücretsiz iki tane İngilizce kursu almıstım sizde varsa imkan indirim çok oluyor zsten 30 - 40 tl'ye alabilirsiniz ben çok beğenmistim içeriğini. Voscreen çok iyi anlama için. Onun yanında Duolingo ve Busuu 'da çok iyi ama Busuu premium olmadığın zaman eksik kalıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben başladım bile.Şu an çok güzel bir şekilde sınav açıklanana kadar çalışmayı düşünüyorum.Elimde grammar in use intermediate var.Oradan metinlerle ilerlerim arada bir de video izlerim radyo dinlerim.Seviyem çok kötü değil zaten.
    Peki sözlük önerisi olan var mı satın alacağım internetten de.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.