DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Evde Gitar Çalmayı Nasıl Öğrenebilirim
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
56
Cevap
4
Favori
34.143
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Evde Gitar Çalmayı Nasıl Öğrenebilirim
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3734 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:24:45 Konu Sahibi
      Elektro gitar var ama çalmayı bilmiyorum.Kursada vericek para yok
      İnternetten bedava dersler v.b varmı bildiğiniz?

Yennefer of Vengerberg
    • Yüzbaşı
      302 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:26:15
      Youtube ' da Selim Işık adlı bir 18 yıldır müzikle uğraşan bir insan çok güzel bir şekilde ders anlatıyor.Türkçe'side gayet düzgün şahsen ben ordan çalışıyorum.Para vererek gidilen kurslardan daha iyi anlatıyor.

• Yüzbaşı
      329 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:27:07
      youtube = selim ışık gitar dersleri

• Yüzbaşı
      296 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:27:21
      selim ışık ,msjım bulunsun

BnDRM
    • Yarbay
      6015 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:32:13
      ben elektro gitarı aldırtamıyorumki kendim öğreneyim

AgitoPlays (Mizah, Gaming, Montaj kanali):
    • Yarbay
      3734 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:32:54 Konu Sahibi
      Çok teşekkürler arkadaşlar
      selim ışık bu geceden itibaren başlıyorum

Yennefer of Vengerberg
    • Binbaşı
      1402 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:34:02
      Mesajım bulunsun.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

• Yarbay
      3723 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:36:35
      quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__

Mesajım bulunsun.

MacBook Pro Retina Display: Mid 2015 - 2.5 GHz i7 HW- 16 GB RAM - Radeon R9 M370X 2GB - 512 GB SSD- Force Touch
      MacBook Pro: 2011 - 2.0 GHz i7 SB - 8 GB RAM - Radeon HD6490M - 120 GB SSD - 500 GB HDD - Thunderbolt
      Kasa: AMD Phenom 9550 Quad 2.20 GHz - 5 GB RAM - ATI HD4830- 160+320 GB HDD - Win 7 Ultimate
      iPhone 6S 64GB, iPad Wi-Fi 64 GB, SAMSUNG 55ES6140 LED, Pioneer VSX-921, Dali Zensor 7-1-Vokal, PS3 320 GB, Apple TV, Linksys WAG320N,
    • Yüzbaşı
      617 Mesaj
      19 Aralık 2009 00:36:53
      tablarla şarkı çalmaya başlayabilirsin ya da akorları ezberleyip akorlu parçaları rahatça çalabilirsin

Sen susta gözlerin konuşsun
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Aralık 2009 00:52:13
      mesut uğurelin yeni kitabı çıktı seviye 1 ve 2 için kendisi türkiyedeki en iyi gitaristlerden biridir ilk başta onu al derim orda elini hızlandırmaya çalış akorları gamları ogren ardından internetten guitarpro programını indir çok geniş bir müzik arşivi vardır her notayı ister nota olarak istersende tab olarak ekrana doker hangi seste neye basılması gerektiğini gosterir bunu da oneririm ben çok iddialı değilimdir ama hiç eğitim almamış biri olmama rağmen duyduğum çoğu şarkıyı çalarım ve çoğu eğitim alandan da kat be kat daha iyiyim eğer ben bunu yapabildiysem sende dediğim yontemlerle yapabilirsin çünkü ben bu yolları izledim şimdiden kolay gelsin

Yes, I'm Creeping Death!
      ferocious solo of the history
    • Binbaşı
      1489 Mesaj
      19 Aralık 2009 01:02:09
      Bak arkadaşım bende arkadaşların yazdığı gibi tab okumayı öğrendim akorları öğrendim bend di slide dı o suydu bu suydu öğrendim çalıyorum şimdi. ha güzel çalmıyor muyum kendimce evet. tabii abim müzik öğretmeni ondanda yardım aldım ama benim yaptığımı yapma, adam gibi nota okumasını öğren parmak alıştırmalarını yap her türlü çalarsın. abim şimdi bana bu kitapları aldı sanada tavsiye ederim. birde guitar pro yu araştır onunda çok yararı var egzersizlere falan bakarsın. bu kitaplarada çalışırsan kimse tutamaz seni.Ayrıca elimle çalayım falan deme direk penayla başla zorluk çeksende bırakmabirde kaç yaşındasın?

Kitaplar

Bu egzersizleri, gitarı ve penayı nasıl tutacağını,akorları,geçişleri vs gösteriyor ayrıca cd side var çok yararlı

http://www.mydukkan.com...detay.asp?id=716&gid=291

Bu da teknikleri gösteriyor en önemlisi yani hammer on,pull off , slide,bend gibi teknikler
      http://www.mydukkan.com...detay.asp?id=713&gid=291

Dediğim gibi bu kitaplara çalışırsan tutamaz kimse seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyfor -- 19 Aralık 2009; 1:04:24 >

• Yarbay
      3372 Mesaj
      19 Aralık 2009 01:07:11
      quote:

Mesajım bulunsun.

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN
    • Yarbay
      3734 Mesaj
      20 Aralık 2009 00:24:44 Konu Sahibi
      Gerçekten çok teşekkürler arkadaşlar selim ışığa bu sabah başladım gerçekten çok iyi anlatıyor.
      Kitaplarda kafama yattı gitara para verdik durumu biraz toparlıyım 1 aya kadar temin edicem onlarıda
      18 bitti 19un içindeyim.Bu yaştan sonra gitara başlanmaz diyorlar ama ben başlıyorum yoksa hayatım boyunca hep içimde kalıcak

Yennefer of Vengerberg
    • Yüzbaşı
      329 Mesaj
      20 Aralık 2009 08:32:10
      quote:

Orijinalden alıntı: PokerPeekFace

Gerçekten çok teşekkürler arkadaşlar selim ışığa bu sabah başladım gerçekten çok iyi anlatıyor.
      Kitaplarda kafama yattı gitara para verdik durumu biraz toparlıyım 1 aya kadar temin edicem onlarıda
      18 bitti 19un içindeyim.Bu yaştan sonra gitara başlanmaz diyorlar ama ben başlıyorum yoksa hayatım boyunca hep içimde kalıcak

21 yaşında gitara başlayıp şu anda dünyanın en iyi gruplarında çalanlar var fakat senin istedğin tarz almak istedğin ses çok önemlidir yani heavymi death mi alternatif mi jazz blues mu ?

bende yeni başladım ufak teefek bişeyler çalmaya başladım

• Yüzbaşı
      704 Mesaj
      20 Aralık 2009 08:47:10
      Azda olsa ingilizcen var ise Marty Schwartz ın dersleri inanılmaz yararlı yeni başlayanlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nunéth -- 20 Aralık 2009; 10:35:14 >

• Yarbay
      2388 Mesaj
      20 Aralık 2009 09:09:46
      Mesajım bulunsun

Iron Maiden , Testament , Death , Insomnium , Eluveitie , Ensiferum , Mötley Crüe , KISS , GnR , Led Zeppelin , Deep Purple Exodus , Anoreksi , Arch Enemy , Buckethead , Judas Priest , Quiet Riot , Rainbow , VanHalen , Disturbed , Draconian , Katatonia AudioSlave , Anathema , Trivium , HIM , Cradle Of Filth , Children of Bodom , Marilyn Manson , Immortal , Slayer ,
      Black Label Society , Ozzy Osbourne , A7X , Nightwish , John5 , Amorphis , Korpiklaani , Agathodaimon...
      "Hayatta aldatmayan tek aşktır gitar...Emek verince daima kazandırır......"
    • Binbaşı
      1810 Mesaj
      20 Aralık 2009 09:20:54
      Oğlum evinde bi klasik bi akustik bi elektro var çalamıyorsun ya

AMD FX X6 6100 SOKET AM3 3.3GHZ 14MB CACHE 32NM GSKILL 16GB (2X8GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM Asus R9 270X DirectCU II TOP 2GB GDDR5 Graphic card Asus M5A97 R2.0 Mainboard Kingston 120GB SSDNow V300 2,5” Sata 3 SSD - 1 TB Seagate Barracuda 7200 Samsung 226 CW 22"
    • Yarbay
      10601 Mesaj
      20 Aralık 2009 09:31:25
      quote:

Mesajım bulunsun.

Hay sizin mesajlarınızı

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Binbaşı
      1302 Mesaj
      20 Aralık 2009 09:53:26
      Evde gitar çalmayı öğrenebilmen için , evde gitar çalmak için çaba göstermelisin?

• Yarbay
      3064 Mesaj
      20 Aralık 2009 09:55:12
      quote:

Mesajım bulunsun.

uzaktan taş gelmez

gerçek işini kolaylaştırır

düşenin dostu ol
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.