Şimdi Ara

Evde fiber modemin yerini değiştirebilir miyim? [fotoğraflı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar, kardeşimin tanıdığı elektrikçiden yardım alarak durumu hallettim. RJ11 prizi söküp, ethernet kablosunu kesip içindeki telleri uygun yerlere bağladı ve halletti. "Telefon prizi takmışlar, data prizi (RJ45) takmaları gerekirdi" diye de söyledi.

Merhaba arkadaşlar. Evde çocuk odasındaki bilgisayarı ve modemi salona götürmek istiyorum. Duvarda internet panelinin yanında bir de fiber kablo geçiyor sanırım tam hakim değilim bu konulara. Salondaki aynı girişe yine cat5 kabloyu bu şekilde bağlayabilir miyim? Daha önce modemin yerini değiştirmiş arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Bir de hatırladığım kadarıyla; sanırım interneti bağlattığımda gelen ekipler duvardaki elektrik panelinin yanındaki panelden kablo ittirdiler şu anki modemin bulunduğu çıkışa. Sanırım aşağıda fotoğrafta göreceğiniz panelin içindeki kalın beyaz kablo fiber. Kendim yapabilir miyim? Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Hattın şuanki fotoğrafını aşağıda gösteriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STEIN -- 23 Aralık 2019; 10:48:21 >

• fiber göremedim ben fotoda. kablo bakırsa ucundaki jak ı kes. ek yap nereye götürmek istiyosan götür. aynı şekilde modeme gir.
  • CRhackSH kullanıcısına yanıt
    Fiber hat, cat5 kablonun bağlandığı o kalın beyaz kablo değil mi hocam?
  • değil. fiber internet yeşil jacklı olur. media convertere girer. media converterdan da modeme girer. sizdeki belki fiber hızında internet olabilir. o kablonun modem kısmını çekip yollarsanız belli olur.
  • CRhackSH kullanıcısına yanıt
    Modemin WAN kısmına giriyor o duvardan çıkan cat5 kablo.

Salondaki hat çıkışı daha ufak kare ebatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STEIN -- 11 Aralık 2019; 11:43:10 >

• hocam hiç uğraşma al bi tane powerline adaptör kullan.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edebileceğiniz marka/model var mı? Bilgisayarı salona götüreceğim için modemi de götürecektim. Böyle bir şey alırsam ethernet kablosu ile adaptore ve kasaya bağladığımda şu an aldığım 35mbps hızı almaya devam edebilecek miyim sorunsuz ve pingsiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: STEIN

Tavsiye edebileceğiniz marka/model var mı? Bilgisayarı salona götüreceğim için modemi de götürecektim. Böyle bir şey alırsam ethernet kablosu ile adaptore ve kasaya bağladığımda şu an aldığım 35mbps hızı almaya devam edebilecek miyim sorunsuz ve pingsiz?
    tp lin filan alabilirsiniz.

hızda sorun olmaz ama bazen powerline adaptörler şişiyor fişten 2 saniye çıkarıp takman lazım.
    aynı durum modemdede var gerçi ama yinede bilgi vereyim.
  • "Şişiyor" derken hocam?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.