Şimdi Ara

Evde araba nasıl yapılır? (GÜNCELLEME MOTOR BÖLÜMÜ-1)) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
39
Favori
23.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Favorilere ekledim çalışmanızı yakından takip edeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ie36 kullanıcısına yanıt
    meslek olarak bu işi yapmıyorum, özel bir firmada beyaz yaka olarak çalışıyorum ama otomotiv mezunuyum.
  • Tipsiz_Tatlı_Karakter kullanıcısına yanıt
    hocam yapar tabi ya bende normal bir insanım bloğumu detaylı incelerseniz nasıl yapılacağı ile ilgili konulara da değiniyorum.
  • Bir çırpıda okudum. Yazı yarıda bitmiş ama tam moduma girmiştim halbuki
    Güncellenmesini bekliyoruz hocam. Bu yazı birçok insana cesaret verir nitelikte aslında...
    Ancak ileri derece mekanik bilgisi lazım gibi...
  • Terracide kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, zaman geçtikçe bloğumu güncelleyeceğim. yakın zaman da aracın motorunu indireceğim.
  • Böyle eski tarz araçları toplamaya çok merakım var. Konuyu baştan sona okudum. Devamı gelsin lütfen. Özet geçme. Uzun uzun detaylı yaz. Aynı şekil anlattığın şeylerin fotosunu çek. Kumpasin o kadar detaylı olduğunu bilmiyordum mesela. Ben manuel kumpas en ince mm leri olcemiyor diye dijital kumpas almıştım. Meğerse o özelliği de varmış.

• YARDIRIYORSUN KING

TAKİP
  • sabır, çalışma, azim sonucu başarı. tebrik ederim. ayrıca ilham kaynağı oluyorsunuz. yeriniz olması büyük avantaj. ülkede bu imkanı isteyen insan sayısı o kadar fazlaki sanayideki iş bilmezler yüzünden.
  • aagökhan kullanıcısına yanıt
    Merakla bekliyoruz hocam. Birde işiniz nedir? Bu bilgi birikimi nereden geliyor? Makine ile alakalı birşey mi okudunuz tamirci misiniz? Bende makine teknikerliği okuyorum kumpas mikrometre vsvs. biliyorumda yok o-ring miş segmanmış çok yüzeysel bizde.
  • Çok teşekkür ederim, bloğumu aracımı yaptıkça güncelleyecek detaylandıracağım.
  • Elimde takım taklavat olsa ben de projelik bir 1.8t a4 yapıcam da olmayınca olmuyor işte

Sizin konuyu takipteyim, ayrıca yedek parçacıyız. Bulamadığınız parça olursa pm atabilirsiniz stoklara bakarız hocam.
  • Linke bakmadım. Aracı bir kaç yılda bitirseniz dahi trafiğe çıkış için izin nasıl alacaksın?

Verdiğin para ve emeğe değecek mi sence?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Merhaba linklere bakmanızı öneriyorum, aracımın şu an hali hazırda tüm belgeleri hazırdır trafiğe çıkışlıdır 2019 sonuna kadar muayenesi vardır.

• adam harbi araba yapıyor lan
  • Hayırlı olsun hocam, D-Max vs gibi imrenerek izlediğimiz programlardaki şeyleri siz kendiniz yapıyorsunuz, çok iyi. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah
  • Terracide kullanıcısına yanıt
    Ben 2 yıl otomotiv okudum, ciddi anlamda çok iyi bir ustanın yanında küçük yaşlarımda torna, taşlama öğrendim. Ancak her iki işi de yapmıyorum, özel bir fabrika da beyaz yaka olarak çalışıyorum.
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Amin çok teşekkür ederim.
  • Çok güzel böyle bir şeyi denemenize dahi sevinirdim, oto cenneti olmayan bir ülkede masraflı. Güzel işçilik elinize sağlık, umarım istediğiniz sonuç olur.

Ama ben sarının tonunu yakıştıramadım hocam buda ufak bir eleştiri olsun, belki çok seviyor olabilirsiniz ama, tonu.. bir garip kapı içlerinde nasıl duracak öyle o içime sindiremedim, siz beğeniyorsanız diyecek bir şey yok tabi ki.
  • Kesinlikle tebrikler. Özellikle emektar takımlarınıza mücevher gibi bakmanızdan anlaşılıyor keyfiniz. Hani parasıyla da olsa bugünün koşullarında böylesine bir restorasyon rastgele bir atölyede bir ustayla mümkün değil gibi geliyor bana ya da en azından ticari açıdan karlı değil. Çünkü bence bu bir restorasyon projesi ve restorasyon maliyetleri bazen arabanın toplam maliyetini geçiyor. Bir de aklıma takıldı, tabii ki zevkler tartışılmaz ama sarı renk olmasa mıydı kaplamalarda? :) Keyifli restorasyonlar. Devamını bekliyoruz.

Sanırım sadece ben değilim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slowfood -- 27 Mayıs 2019; 20:9:39 >
  • Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sarı tonu tam olarak hardal sarısı aslında resimlerde çok cırtlak duruyor normalde bu kadar parlak sarı değil, maalesef ki mekanikten ve işçilikten ne kadar anlıyorsam, renk kombinasyonundan da bir o kadar anlamıyorum, bu nedenle çevremde ki çoğu kişiye sordum ve öyle karar verdim karar vermek zorunda kaldım. Bitince bakarız artık hoşumuza gitmezse rengi değiştiririz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aagökhan -- 27 Mayıs 2019; 20:24:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.