Şimdi Ara

Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
0
Favori
34.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bir fotosu var mı

dudullu şubesinde her hafta alkol reyonunu detaylı incelemeden geçmem ama hiç dikatimi çekmedi

ama yazın antalya şubede görmüştüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    kardeş görevliye sor, bazen koli şeklinde kenara köşeye koyuyorlar, belki de ellerinde kalmamıştır. şubeler ellerinde kalanları satabiliyor 31 marta kadar.

mesela migroslarda çoğunlukla bitmiş durumda.

metrolarda hangi şubede olduğunu filan yine alkol reyonlarında çalışanlara soracaksınız. neyin resmini atayım bildiği su görünümlü cam şişede üzerinde tarımsal kökenli etil alkol yazıyor üstünde.

ayrıca etil alkolü nasıl rakı veya votka yapacağınıza dair videoları youtube da izleyip o şekilde yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Devlet olmak bunu gerektirir.

Dünyadaki medeni ülkelerde örneği var mı? Merak ettim.

• Evde yapmayın günah dışardan alın maddesinide ekleseydiniz
  • Sorsan din derler ama tek dertleri vergi gelirinin azalması.
    Bu sene satışlar düştüğü için sigaraya zam gelmedi. Yoksa her ocak ayında zammı yapıştırırlar. İçki satılmasa görürsünüz vergisi düşer.
  • Uyuşturucunun bu kadar yayınlaşmasının nedeni alkol fiyatlarıdır.

• REV0 R kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı çıkış harcını tekrar koyarlar, bu sefer Euro üzerinden mesela 100€.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

alkol o kadar ucuza mal olan bir madde ki.

mesela bizim yeni rakının fabrikaya maliyeti abartısız 5 lirayı geçmez. işçiliği ekipmanı vergisi 10 lira de.

bizim markamız yeni rakının almanyada litresi 22 bizde 140 lira. amerikada yine 20 küsura satılıyor.

yahu hadi de ki biz o ülkeler kadar gelişmiş ülke değiliz hadi bizde 30 olsun hadi 40 olsun 140 nedir be kardeşim?

şimdilerde insanlar evlerinde tencereden imbikler yapıp resmen alkol yapıyorlar ki hiçte zor değildir. sen suudide iranda ne yaptıklarını sanıyorsun.

ulan milleti kimyager de yaptınız ya ne diyeyim size

Ben de evde alkol imalatına kafayı taktım bir süredir. Distile içki üretmiyorum ama genel kültür açısından özellikle yabancı kaynaklardan hepsini araştırıyorum.

Geçen Amerikadaki viski tarihini araştırdım biraz. Amerika içkilerden vergi almaya başlayınca viski üreticileri isyan başlatmış. Vergi için arazisine giren devlet görevlilerini öldürmüşler falan. Sonra devletle baş edememişler ve pes etmişler. Ancak vergi vermeye hala niyetleri yokmuş. Gizli olarak üretip gizli olarak satmaya başlamışlar. Genelde ıssız ormanlarda ve gece vakti yapıldığından ismi de moonshine olarak kalmış. Bu kadar olaylı olunca bunlarda da çok yüksek vergi alındığını düşündüm. Ancak alınan vergi %80 alkollü bir içkinin 70 cl'si için 2,5$ kadarmış. 70'lik çok yüksek alkollü bir içkide 2,5$. Bizde %45 alkollü içkide 80 liraya yakın vergi var. Adamlar 2,5$ vergi vermemek için yapmadık şey bırakmamış. Burada yaşıyor olsalar ülkeye ateşe verirlerdi herhalde.

Discoveryde belgeseli var bunun.

• Magnetic Power kullanıcısına yanıt
    Tabi ki de olmaz mı?

Bak Mesela bizzat Avrupa Birliği kendisi uyguluyor:

https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/excise-duties-alcohol-tobacco-energy/excise-duties-alcohol/alcohol-not-human-consumption_en

Zaten bizimkiler de buradan gördü ve kendi keyfi uygulamaları değil, sorsan Avrupa Birliği Uyum Yasası derler, ama maalesef gördüğün gibi de haklılar. Avrupa birliğinde olan bir uygulama bu. Uygulamanın mantığı da aynı, evde üretimi denetim, konrtol, caydırma.
  • bunlarla uğraşılacağına .yediğimiz ictiğimizde kansere neden olan maddelerle uğraşılmalı.kanser cok arttı ülkemizde.yediğimiz içtiğimizde bolca var.doğal organik tarıma yönlendirilmeli.bunlarla uğraşılmalı.
  • migrosta yeni ambalajında ve 55 ₺

Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

migrosta yeni ambalajında ve 55 ₺

Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi

denedinizmi siz bunu.? buğdaydanmış, mart sonuna kadar mevcut dedi çalışan, stok yapmak lazım..
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Magnetic Power kullanıcısına yanıt
    Merakınızı giderebilim mi acaba? İngilizce yoksa çeviride yardım edeyim, yada google çeviriden baksaydın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Şu alkol ile uğraştıkları kadar çocuk istismarına kafa yorsalar binlerce hayatı kurataracaklar.

Eee, biri para getiriyor. Diğeri ise götürüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayvan eti Yiyen

quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

migrosta yeni ambalajında ve 55 ₺

denedinizmi siz bunu.? buğdaydanmış, mart sonuna kadar mevcut dedi çalışan, stok yapmak lazım..

yok denemedim
  • Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi

h.içi fiyat düşüyor

yeni ibrikli kapağı beğendim

• haydaa, ben dün aldım o fiyata. yedik kazığı:(

:@ hangi migros orası hocam, olmadı aldıklarımı iade edeyim, 7 tl fark az değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayvan eti Yiyen -- 20 Şubat 2018; 21:19:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvan eti Yiyen

haydaa, ben dün aldım o fiyata. yedik kazığı:(

:@ hangi migros orası hocam, olmadı aldıklarımı iade edeyim, 7 tl fark az değil.

ümraniye meyden avm deki 5m migros
  • Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi
  • buğdaydan yapılması mı anlamadım ama %96 lık saf alkolü direkt kokteyl yapıp içtim eski şişedeki gibi kafa yapmıyor
    eski şişedekini çok az katınca çabuk cilalıyordu bunda daha fazla koymak gerekiyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.