Şimdi Ara

Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
34.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ev yapımı bira için mevcut siteleri sosyal medya hesaplarını falan da kapatırlar yakında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kararı da destekliyorum.

• Yok artık

• quote:

Orijinalden alıntı: grik3

İçin olm için bol bol için kafayı bulun gelin forumda hükümeti eleştirip beğeni toplayın, böylesi daha iyi zararsız zararsız , kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz

Kolonya kafası mı bu?

• Maçanız yiyorsa tamamen yasaklayın da görelim. Vergicikler uçar gider yoksa değil mi?

• Direkt meyveden yapılan alkol daha iyi zaten.

Hava kilidi, damacana ve bir damıtmaya bakar. Milletçe hacker ve kimyager olacağız.

• Yakinda evde yapılan haramdır, devletin sattigi vergisi verilmiş icki caizdir diye fetva cikarirlarsa şaşırmam.

• bimin kimon kolonyasını gazoza katıp içiyoruz
    bize kor mu
  • Hala bi çözüm yolu var, kolonyanın içindeki limon aromasını ayırmanın bir yolunu bulmak lazım
  • fermente edilmiş hammadde'den küçük ölçekli bir geri akış kolonunda ev müştemilatta distile edilebildiği için iş bilen kişiler için sıkıntı yok,olması için de başta üzüm olmak üzere şeker içeriği yüksek ne kadar meyve ve nişasta kaynağı besin varsa hepsini yasaklamaları gerekir.Bir de sofrada kullandığımız pancar şekerini.
    şeker üretiminde yan atık olan melastan üretilip dandik filtrasyona uğramış ikinci hatta üçüncü kalite alkol ve anasonla gram alakası olmayan uyduruk yağ ve aromalardan rakı yapılmaz.Diğer distile içkiler için de aynısı geçerli çünkü vodka haricindeki distile içkilerde kendisinin üretildiği hammadde'nin fermantasyonu ile açığa çıkan esterlerin iz miktarda bulunması gerekir çünkü içkiye has aroma ve karakteri fermantasyon sürecinde açığa çıkan bu meyve/tahıl esterleri sağlar.
    biraz zaman ayırarak işin özü olan fermantasyon,distilasyon ve dinlendirme süreçlerini kendi çapınızda öğrenmeye bakın.ülke sınırları içindeki hazırcı çözümler uzun vadeli olmamakla birlikte hem pahalıya geliyor hem de çıkan ürün kaliteli olmuyor.

• Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi

Şimdiye kadar durum resimdeki gibiydi. Her ikisi de etil alkol.
    Soldaki içilebilir olması karşılığında litre başına alkollü içki kadar vergisi var 48 TL gibi şişesi.
    Kırmızı olan da tadı bozuk ama içsen öldürmez, kusturur. Ona karşılık fiyatı 10 TLnin altındaydı.

Eğer soldakine de acı eklenecekse kim alır ki 38TL boşa para verip.
    Cidden ispirto içen bile bunlar kadar beyinsiz olamaz.

• Avantasını alamadıkları her şeyi dinen haram görüyorlar

Neyse sorun yok ağam

Bıyık büküle büküle kaytan
    İnsan öpüle öpüle şeytan olurmuş

Ballı ihaleden alınan avantanın caiz olduğu bir dünyada
    Tek günahımız alkol olsun deriz

Meyveden üretir, şekerden üretir
    Yine rakımızı içeriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Handsome Family

Hala bi çözüm yolu var, kolonyanın içindeki limon aromasını ayırmanın bir yolunu bulmak lazım

Internette bir kimyadan anlayan vatandasin yorumuna gore buharlastirma yontemi ile alkolden bu madde ayristirilabiliyormus yani eskiden 5 dk imal edebilirken simdi 30 dk gibi bir surede imal edebileceksiniz tabi bu vatandasin yorumu artik youtube da bunun videolarını gorurmuyuz bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Yakinda evde yapılan haramdır, devletin sattigi vergisi verilmiş icki caizdir diye fetva cikarirlarsa şaşırmam.

Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme

• 1 litre etilin içine 100 gram su + bir yemek kaşığı kalsiyum ekleyip 2-3 kez damıtırsanız bitrexten eser kalmaz...
  • içki içmeyi savunuyor millet kafayı yemiş
    içki içince adam oldum zanneden tayfaya allah akıl fikir versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

quote:

Orijinalden alıntı: The Handsome Family

Hala bi çözüm yolu var, kolonyanın içindeki limon aromasını ayırmanın bir yolunu bulmak lazım

Internette bir kimyadan anlayan vatandasin yorumuna gore buharlastirma yontemi ile alkolden bu madde ayristirilabiliyormus yani eskiden 5 dk imal edebilirken simdi 30 dk gibi bir surede imal edebileceksiniz tabi bu vatandasin yorumu artik youtube da bunun videolarını gorurmuyuz bilmiyorum

bimin gazozuns katınca içilebiliyor

• İnanıyorum ki bu girişimler halkımızı kimyanın sınırlarını zorlamaya teşvik edecektir, inanıyorum ki bir yolu bulunacaktır.

Not: Evde alkol yapmıyorum.
  • alkol o kadar ucuza mal olan bir madde ki.

mesela bizim yeni rakının fabrikaya maliyeti abartısız 5 lirayı geçmez. işçiliği ekipmanı vergisi 10 lira de.

bizim markamız yeni rakının almanyada litresi 22 bizde 140 lira. amerikada yine 20 küsura satılıyor.

yahu hadi de ki biz o ülkeler kadar gelişmiş ülke değiliz hadi bizde 30 olsun hadi 40 olsun 140 nedir be kardeşim?

şimdilerde insanlar evlerinde tencereden imbikler yapıp resmen alkol yapıyorlar ki hiçte zor değildir. sen suudide iranda ne yaptıklarını sanıyorsun.

ulan milleti kimyager de yaptınız ya ne diyeyim size
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

alkol o kadar ucuza mal olan bir madde ki.

mesela bizim yeni rakının fabrikaya maliyeti abartısız 5 lirayı geçmez. işçiliği ekipmanı vergisi 10 lira de.

bizim markamız yeni rakının almanyada litresi 22 bizde 140 lira. amerikada yine 20 küsura satılıyor.

yahu hadi de ki biz o ülkeler kadar gelişmiş ülke değiliz hadi bizde 30 olsun hadi 40 olsun 140 nedir be kardeşim?

şimdilerde insanlar evlerinde tencereden imbikler yapıp resmen alkol yapıyorlar ki hiçte zor değildir. sen suudide iranda ne yaptıklarını sanıyorsun.

ulan milleti kimyager de yaptınız ya ne diyeyim size

Ben de evde alkol imalatına kafayı taktım bir süredir. Distile içki üretmiyorum ama genel kültür açısından özellikle yabancı kaynaklardan hepsini araştırıyorum.

Geçen Amerikadaki viski tarihini araştırdım biraz. Amerika içkilerden vergi almaya başlayınca viski üreticileri isyan başlatmış. Vergi için arazisine giren devlet görevlilerini öldürmüşler falan. Sonra devletle baş edememişler ve pes etmişler. Ancak vergi vermeye hala niyetleri yokmuş. Gizli olarak üretip gizli olarak satmaya başlamışlar. Genelde ıssız ormanlarda ve gece vakti yapıldığından ismi de moonshine olarak kalmış. Bu kadar olaylı olunca bunlarda da çok yüksek vergi alındığını düşündüm. Ancak alınan vergi %80 alkollü bir içkinin 70 cl'si için 2,5$ kadarmış. 70'lik çok yüksek alkollü bir içkide 2,5$. Bizde %45 alkollü içkide 80 liraya yakın vergi var. Adamlar 2,5$ vergi vermemek için yapmadık şey bırakmamış. Burada yaşıyor olsalar ülkeye ateşe verirlerdi herhalde.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.