Şimdi Ara

Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
34.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alkolden alınan yüksek ücretler ve fahiş vergilerden bıkanlar kendi alkolünü kendisi yapmaya başlamıştı. Baktılar vergiler elden gidiyor, milletin evde yaptığı alkolüne de göz koydular artık.

Evde alkol üretimine düzenleme
    Yüksek vergi nedeniyle evlerde etil alkol ile üretimi yapılan alkollü içecek üretiminin artması üzerine, etil alkol üretim ve satışında düzenlemeye gidildi

Yüksek vergi nedeniyle evlerde etil alkol ile üretimi yapılan alkollü içecek üretiminin artması üzerine, etil alkol üretim ve satışında düzenlemeye gidildi. Piyasaya arz edilen etil alkol etiketinde "gıda amaçlı kullanılması uygun değildir" ifadesi yer alması zorunluluğu getirildi. Ayrıca piyasaya arz edilen etil alkolün içine belli oranda denatonyum benzoat katılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Etil Alkol ve Metanolün Üretimi ile İç ve Dış Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, evsel kullanım amaçlı etil alkoller, sadece etil alkol üretim tesisinde veya uygun distile alkollü içki üretim tesisinde 70 santilitre (cl) veya 1 litrelik cam şişelerde mutlak alkol miktarı üzerinden 100 litresine 1,2 gram denatonyum benzoat katılarak ambalajlanacak veya ambalajlı ithal edilecek.Piyasaya arz edilen etil alkol etiketinde "Gıda amaçlı kullanılması uygun değildir" ifadesi yer alması zorunluluğu getirildi.Söz konusu ifadenin yer almadığı ve daha önce satışı yapılmış etil alkol ürünleri 31 Mart 2018'e kadar piyasada bulunabilecek.

DENATONYUM BENZOAT NEDİR?
    Denatonyum benzoat (etil alkol ve parfüm üretiminde kullanılan, ticari adı bitreks olan madde) 10 ppm kadar küçük seyreltmeleri bile çoğu insan için dayanılmaz ölçüde acıdır. Yenmesi uygun olmayan maddelerin yenmesini önlemek için caydırıcı ajanlar olarak kullanılırlar. Denatonyum denatüre alkol, antifiriz, tırnak yeme önleyiciler, solunum maskeleri, hayvan kovucular, sıvı sabunlar ve şampuanlarda kullanılır.

Evde Alkol Yapımına Düzenleme: Etil Alkolün İçerisine Tat Bozucu Katılması Zorunlu Hale Getirildi

https://www.borsatek.com/evde-alkol-uretimine-duzenleme-31117h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 30 Aralık 2017; 15:49:29 >

• Bu konuyu bu kadar ayrıntılı düşünen, tarlada 100kuruştan çıkan soğanın pazara niye 800kuruşa geldiğini çok kolay bulur ve problemi yerli çiftçiye destek(veya aracıyı başka ülkeye) vererek çözer. Aksi taktirde ya süzme cahildir ya da art niyetli. İkisinin de böyle önemli pozisyonlarda yeri olmamalı.
    alkol o kadar ucuza mal olan bir madde ki.

mesela bizim yeni rakının fabrikaya maliyeti abartısız 5 lirayı geçmez. işçiliği ekipmanı vergisi 10 lira de.

bizim markamız yeni rakının almanyada litresi 22 bizde 140 lira. amerikada yine 20 küsura satılıyor.

yahu hadi de ki biz o ülkeler kadar gelişmiş ülke değiliz hadi bizde 30 olsun hadi 40 olsun 140 nedir be kardeşim?

şimdilerde insanlar evlerinde tencereden imbikler yapıp resmen alkol yapıyorlar ki hiçte zor değildir. sen suudide iranda ne yaptıklarını sanıyorsun.

ulan milleti kimyager de yaptınız ya ne diyeyim size
  • Gürcistandan alırım.Yine bana koymaz oy verenleri düşünsün bizden çok içiyorlar,tekrar söylüyorum.Kendi kendisine fantezi uygulatıyor bizim milletimiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçin olm için bol bol için kafayı bulun gelin forumda hükümeti eleştirip beğeni toplayın, böylesi daha iyi zararsız zararsız , kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be ! Adamların düşündüğü şeylere bak...Böyle bir düzenleme şeytanın aklına gelmez.

Adam alkolü alacak, üstüne malzrmeleri ekleyip kendi içkisini yapacak ( yapabilen varsa bravo ), üstüne devlet yapanlar olduğundan huylanıp, tat bozucu eklenmesini zorunlu kılacak! Pesss!

• Bu konuyu bu kadar ayrıntılı düşünen, tarlada 100kuruştan çıkan soğanın pazara niye 800kuruşa geldiğini çok kolay bulur ve problemi yerli çiftçiye destek(veya aracıyı başka ülkeye) vererek çözer. Aksi taktirde ya süzme cahildir ya da art niyetli. İkisinin de böyle önemli pozisyonlarda yeri olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 30 Aralık 2017; 16:9:57 >
  • İlk içki fabrikasını ecdat Sultan Abdulhamit Han kurdurmuştu zaten.Ne kadar içmesemde içende içer yani

Not: Yanlız maddeye iyi kafa yorulmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 30 Aralık 2017; 16:22:4 >
  • Alkol icmeyen biriyim icenide caydirmaya çalışırım ama burda gicik oldugum mesele para koparmak icin hukumetin yaptigi bu kurnazliklar.

• ilk saf etil alkol piyasaya çıktığında recep buna müsade etmez demiştim akıl var mantık var
    Oğlum zübük bacısını verir ama avantasını yedirtmeeez neyse evde etil alkol üretmeye devam ederler artık bu olaylardan haberi olmayan arkadaşlar için örnek link https://www.youtube.com/watch?v=so6ugg0qws4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 30 Aralık 2017; 17:0:6 >
  • Ulan..
  • Yakında un ve süt'ede birşeyler yapacaklarından endişeliyim.

Vay arkadaş devlete bak be!
  • allah belanızı versin. inadına içmeye devam

• Biz kimsenin hayatına karışmadık ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leto Atreides II

quote:

Orijinalden alıntı: grik3

İçin olm için bol bol için kafayı bulun gelin forumda hükümeti eleştirip beğeni toplayın, böylesi daha iyi zararsız zararsız , kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz

allahın çomarı

Alıntılamasaydın şu herifi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: Leto Atreides II

quote:

İçin olm için bol bol için kafayı bulun gelin forumda hükümeti eleştirip beğeni toplayın, böylesi daha iyi zararsız zararsız , kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz

allahın çomarı

Alıntılamasaydın şu herifi.

alıntıladıktan hemen sonra blokladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Şu alkol ile uğraştıkları kadar çocuk istismarına kafa yorsalar binlerce hayatı kurataracaklar.

Zeki çocuk her pisliğin başı alkoldür zaten adam içince akıl gittiği için çoluk çocuk dinlemiyor adam altına sıçsa haberi olmuyor içiyorsan bilirsin zaten

Not akp'den nefret ediyorum malum adamı görünce kusmam geliyor.

• quote:

Sizinkinden iyi değil mi; Sizde durum "Başkaları çalıyor, siz oynuyorsunuz" şeklinde olduğuna göre...
  • Ev yapımı alkol'den bile vergi alma derdine düşmüş hükümet.İste bunlar hep "ekonomi çoh eyi" olduğundan

Milleti kimyager yaptılar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan daha dün şu mesajı atmıştım. Hiç de yanıltmıyor beni köftehorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

Arkadaşlar bu alkol boşuna ucuz satılmıyor. Bu alkol kuyruk dediğimiz ilk fermentasyonun sonunda gelen kalitesiz alkol. Tadı ve kokusu kötüdür. Aktif karbondan geçirmeniz hatta yeniden damıtmanız bile bunu kaliteli bir alkole dönüştürmez. İçki içmek zevk işi ise gidin kendi alkolünüzü imal edin bu lezzetsiz şeyleri içeceğinize.

Ha zaten kısa süre içinde yasaklanacağını düşünüyorum. Çünkü çok fazla satılmaya başladı ve hökümet bunlardan diğer içkiler gibi vergi almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by-ko -- 30 Aralık 2017; 17:51:48 >
  • Evde 10-11 şişe stok vardı sabahtan beri 50 tane daha topladım. Beni 2 sene götürür.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.