Şimdi Ara

Evcil hayvan önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar uzun süredir akvaryum hobisi ile uğraşıyorum ama artık yetmiyor kısa zaman içinde 500 lt akvaryum alıp daha prof hobiye devam edeceğim ama canım farklı bir canlıda beslemek istiyor kedi,köpek,kuş dışında.

Aklımda su kaplumbağası hamster yada sürüngen tarzı bir şey var çok kararsızım siz ne önerirsiniz.

• Ben su kaplumbağasi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamster ya da semender besle bence hamster çok fazla ekonomiyi zorlamaz sahibinden.com'da bedavaya veriyolar.bi tek kafesini alıcaksın.

semenderi bugün eminönünde gördüm 20 litrelik bi akvaryumda 50-60 tane vardı çok ilgimi çekti açıkcası 5 tl'ydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arthemis12

hamster ya da semender besle bence hamster çok fazla ekonomiyi zorlamaz sahibinden.com'da bedavaya veriyolar.bi tek kafesini alıcaksın.

semenderi bugün eminönünde gördüm 20 litrelik bi akvaryumda 50-60 tane vardı çok ilgimi çekti açıkcası 5 tl'ydi

Hocam siz deyince baktım da hiç sevilecek bi şeye benzemiyor ya

• Su kaplumbağası işi zor hocam.Aman araştırmadan girme.

Öncelikle 1 kaplumbağa için en az 100 litreyi gözden çıkaracaksın ki eziyet çekmeden yaşayacak.İçine dış filtresi, ısıtıcısı, kuru alanı, uv-b lamba, ısıtıcı lamba şart.

Unutma kaplumbağalar 30 seneye yakın akvaryumda yaşayabiliyorlar.Doğal ekosistemimizin bir parçası olmadıkları için doğaya saldığında ölenlerin yanında bir çoğu adapte olup kendi yerli türlerimizin yaşam alanlarını tehtid ediyorlar.

Eğer ki kaplumbağa konusunda ısrarcı olursanız tek almanızı şiddetle öneririm.Çünkü sosyal hayvanlar değiller ve büyüdükleri zaman kendi türlerine bile tahammülleri olmuyor. 2 tane alsanız da ileride ayırıp ayrı akvaryumlar kurmayı göze almalısınız.

Dediğim gibi kaplumbağa işi zor ve pahalı bir iş.
  • Bugün aldım bakalım kaplumbagami. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Diclonius

Bugün aldım bakalım kaplumbagami. :)

Aşağı yukarı ne kadar harcama yaptınız? Herşey dahil olarak fiyatı söylerseniz sevinirim.

• Kesinlikle TARANTULA beslemelisin beslemeyi düşünürsen pm at yardımcı olurum :)
  • Arkadaşlar 80 litrelik akvaryumum var bitkili sistem salonda duruyor şimdi odama kurmayı düşünüyorum hamster diye düşünüyorum koku yapıyorlarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neilel

Su kaplumbağası işi zor hocam.Aman araştırmadan girme.

Öncelikle 1 kaplumbağa için en az 100 litreyi gözden çıkaracaksın ki eziyet çekmeden yaşayacak.İçine dış filtresi, ısıtıcısı, kuru alanı, uv-b lamba, ısıtıcı lamba şart.

Unutma kaplumbağalar 30 seneye yakın akvaryumda yaşayabiliyorlar.Doğal ekosistemimizin bir parçası olmadıkları için doğaya saldığında ölenlerin yanında bir çoğu adapte olup kendi yerli türlerimizin yaşam alanlarını tehtid ediyorlar.

Eğer ki kaplumbağa konusunda ısrarcı olursanız tek almanızı şiddetle öneririm.Çünkü sosyal hayvanlar değiller ve büyüdükleri zaman kendi türlerine bile tahammülleri olmuyor. 2 tane alsanız da ileride ayırıp ayrı akvaryumlar kurmayı göze almalısınız.

Dediğim gibi kaplumbağa işi zor ve pahalı bir iş.

Hocam merhaba su kaplumbağası için güzel bir akvaryumum mevcut ben şöyle istiyorum içine yarım çay bardağı su atılanalrdan değil yarısı sı ile kağlı yarısı kum vs içine girip yüzen kaplumbağalar oluyor. Onlardan nerede bulabiliriz ve daha detaylı bilgilendirir misin beni

• Sizin anlattiginiz zaten olmasi gereken kaplumbaga akvaryumuna yakin. Ancak kaplumbaga akvaryimunda cok fazla dekorasyon sansiniz yok. Cunku kumu yuzerken tek kenara toplayarak veya kazarak tabani alt ust ediyorlar.
    Ulkemizde kirmizi yanak su kaplumbagasi olarak bilinen red eared slider turu kaplumbagalar satiliyor.
    Bu ara ise yellow belly sari yanak ve karinli turlerde mevcut.
    Paludaryum tarzi bir akvaryum dusunuyorsaniz bu tur kaplumbagalar ile zor.

• ha kaplumbağa ha akvaryumda tavuk inek bakmışsınız aynı şeye giriyor bence cok pis hayvandır kamlumbağa
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolcu

ha kaplumbağa ha akvaryumda tavuk inek bakmışsınız aynı şeye giriyor bence cok pis hayvandır kamlumbağa

Kaplumbağa pis değildir, kaplumbağaların bakamayan insanların elinde düştüğü durum pistir.
  • arkadaşlar semender ve su kaplumbağası etcildir yemleri pahalıdır haberiniz olsun

özellikle semender i sık sık tavuk ile beslemeniz gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

arkadaşlar semender ve su kaplumbağası etcildir yemleri pahalıdır haberiniz olsun

2 Haftadır semender besliyorum dişi ve erkek onlara özel akvaryum yaptım. Şimdilik karides ile besliyorum.
  • Hocam BenYıllarca Pirana Besledim En Sonki Piranam 3 Yaşındaydı. 1 Yaşına Girince Kücük Akvaryuma Sıgmadığı İçin gittim 600 lt Tank Aldım Ve Muhteşem Birsey Tavsiyem Pirana Al. Balıktan Sıkıldım Demişsin Ama Pirana Sana Bir Balıktan daha Fazlasını Sunuyor Bundan Emin Olabilirsin. Ülkemizde Otculları Satılıyor Dier Balıklarla Uyum İçerisinde Ama Ete Alıstırırsan Akvaryumda BAlık Bırakmıyor :) BEn O Hatayı Yaptım 3 Gün Et/Un Kurdu Gibi BEsinler Verdim Cok Az Ama 3 Gün Aksamına Akvaryumda Balık Bırakmamıştı 6 tane Balığımı Yemişti :):) Ondan Sonra Yıllarca Tek Dolaştı Ama Muhtesem Bi Balık Tavuk Butunu Atıyordum Cok Kısa Sürede Sadece Kemiği Kalıyordu :) Öümüzdeki Ay Alıcam Tekrar Büyük Bi tank Atıcam İçine Bi Düzine :) Ben Çiftini 10 Liraya Almıştım 3-5 cm bişeylerdi Dişi ilk HAfta Öldü Erkek 3 sene Yaşadı. 3 Yaşındayken Gören Şoka Giriyodu :):) 300-350 Lira Verenler Cok Oldu Satmadım Balığımı İnsan Satamıyor İnan Öle Bi Balığı Cok Güzeldi Tavsiyem Besle Ama Balık Kesinlikle Olmaz Dersen İguana Felan Boş Al Bi Leopard Gecko veya Madagaskar day Gecko Muhtesem Sürüngenler Öle Dısardan 3-5 Liraya Sürüngen Alma Sorunlar YAsarsın Biraz PAraya Kıyacaksın Bunlar İçin Hamsterın Bakımı Sıkıntı Talaş Değiştir Felan ama Geckolar Ayrı Güzel Alısırsa Elden Yemi Bırak Dudaklarınla Yemi Tut Yiyorlar :):) Canlı Yem Sorunu YAsamazsın Evde Ufak Caplı Bi Un Kurdu Yetiştirirsin Yeter Ona O :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lTUBORGl -- 26 Mayıs 2013; 14:20:22 >

• iguana iyidir alanlarda güzel dönütler alıyorum.
    not: pet shop sahibi değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.R.A.V.E.G.O

quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

arkadaşlar semender ve su kaplumbağası etcildir yemleri pahalıdır haberiniz olsun

2 Haftadır semender besliyorum dişi ve erkek onlara özel akvaryum yaptım. Şimdilik karides ile besliyorum.

Ben de semender aldım. Akvaryumda 10cm dernlik ve ortada bir kaya ile kuru zemin bir ortam var. Hangi hayvanlar ile geçinir balık yengeç vs
    tecrubeleriniz hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 1 Şubat 2014; 13:30:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çinçilla alabilirsin ben 2 aydır besliyorum kokusu bir şeyi yok tüyü de yumusacık cok güzel hayvanlar.
  • en iyisi balık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.