Şimdi Ara

Ev Yapımı Pizza Tarifi (Resimli tabii ki) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
856
Cevap
140
Favori
1.731.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ellerine sağlık Eğer fazla vaktiniz yoksa daha kolayıda var.Bim'de satılan hazır lavaşlar var.Onun arasına istediğiniz malzemeler koyun.Yanmaz tavada pişirin.Üstüne tereyağı sürün sonra afiyetle yiyin.Pratik tariflerden 15dk bile sürmüyor lezzetide tek kelimeyle mükemmel bunun kadar diildir elbette
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kulspruta

quote:

Orjinalden alıntı: mrtbrc6378

Bundan 3 tepsi yesem yine de doymam...

Nasıl olsa doymıycaksın ver o 3 tepsiyi bana

kim hort yaptı bu konuya ya

• Evet mükemmel oldu, kesinlikle deneyin, benim salam sosis yoktu, sucuk, biber, domates, zeytin ağırlıklı oldu biraz, salça ev saçlası vardı onu ama çok güzel oldu hamuru yumuşak ve güzel pişti.

Bir dahaki sefere, Sucuk, salam, sosis, mısır, mantar ve zeytin koyarak yapacağım. Tavsiye olunur. Tarifi veren arkadaşa teşekkürler. 1 tepsiyi bitirdim 2. tepsiye başlıyorum ben.
  • afiyet olsun. tarifi veren arkadaşa ben de teşekkür ederim . hamur tam kıvamında oluyor. yarın yine pizza yapmayı düşünüyorum.
  • Bunlarda benim pizzaları daha önceden yapmıştım ama forumda konuyu görünce sizlerle paylaşmak istemdim.

Ev Yapımı Pizza Tarifi (Resimli tabii ki)

Ev Yapımı Pizza Tarifi (Resimli tabii ki)

Ama şunu söyliyim hiç bir ev yapımı pizza dominos extravaganzza gibi olmuyor sanırım içindeki Monosodyumglumat yüzüden midir nedir acayip bir pizzza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcus83 -- 13 Haziran 2008; 0:13:14 >

• ben pizza hakkında ciddi bir araştırma içindeyim... belki 200-250 sayfa yazı okumuşumdur bu konu hakkında..
    Herşeyin başlangıcıda bu başlık oldu diyebilirim...

Şuan yaptığım pizzalar extravaganzayı geçiyor... düne kadar pizza yaptıktan sonra diyordumki %90 oldu %95 oldu...

Dün dedim ki %500 oldu....
  • Vayy bende bi oldu diyebilsem tam süper olacak

Tarifini alabilirmiyiz kardeş bizde bi deneyelim bakalım becerebilecekmiyiz.
  • kaşarsız tavsiye edermisiniz çok fazla tat bozulur mu ?
  • Kaşarsız derken hiç mi peynir koymayacaksın

Peynirsiz pizza olmaz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcus83 -- 13 Haziran 2008; 1:04:05 >
  • işin sırrı pişirmede doğrusu.. yani çok iyi bir fırın olması gerekiyor.. ilk sayfada verilen tarif doğru sadece pizza boyutıuna göre oranlar değişebilir...
    Tekrar söylüyüm fırın yada pişirme yapılan ortam kilit nokta.. kullanılan peynirde çok önemli...

Ben şuan daha çok sos üzerinde uğraşıyorum... Gerçek italyan pizza sosunu yapmamızın imkanı ihtimali yok... sadece yaklaşabiliyoruz...
  • Amerikan pizza sitelerinde okuduğumda adamlar tek çeşit un kullanmıyorlar sanırım bence işin sırrı hamur.

www.pizzamaking.com dan ben çok faydalanmıştım belki sizlerinde işine yarayabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mllm

quote:

Orjinalden alıntı: punısher17
    hocam öle yaşanırmı.tamam sigarayı geç hormonlu sebzeyi geç ama kola onsuz olmuyor

En kolayı da kolayı bırakmak oldu. Hele kolaya rengini veren doğal maddenin ne olduğunu öğrendikten sonra

haklısın artık çok az içiom onu ogrendikten sonra evde gazoz yoksa su çok su içtiysem çok çok az kola
  • hamurla uğraşmana gerek yok.. yani hamurun kralını Türk'ler yapar.. bir pideciye, kebapçıya gitsen hamur istesen o bile olur... sakın fırından isteme ama... (ekmek hamuru başkadır)

pişirilen yer ve pişirme şekli ve pişirmede kullanılan herşey...
  • Pideciden hamur almak mantıklı aslında zaten extravaganzzanın hamuruda pide hamuruna benziyor yarın ilk iş gidip bir pideciden hamur alacağım bakalım nasıl olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: DEMİRCİEFE

ohhhhhhhhhhhhhh..çok guzel olmuş..yarsın inşallah...

Şimdi konuya baştan bakıyorumda arkadaş pizzayı 6 kere falan denemiş heralde.
    Denemekten vazgeçmiyor helal!
  • müthiş duruyo be aksam aksam canım acayip çekti
  • Ulan sabah yediğim yemekle duruyorum. Açlıktan bayılıcam yapmayın şunu.

• offf süper görünüyor
    peki hocam bişey sorcam o tepsiye yapişmiyor mu ya? bide kac dk pişirdin (kusura bakma her msji okumadim)

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GODIVA -- 13 Haziran 2008; 1:48:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: suree

hamur yapmayı bilmiyorum yoksa gerisini kolay

bi zamanlar bi ablamız vardı hiç gören oluyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.