Şimdi Ara

ev yapımı lazer silahı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
32.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar işte video izleyin görün

ev yapımı lazer

bu videodaki bazı parçaları bn anlamış değiliim neyin ney olduğunu sölüyecek biri varsa lutfen söylesin

Saygılar;

• Malzemeler

Dvd-rw'nin içindeki lazer göz
    İki adet AA Pil
    El feneri

Yapılışı

El fenerinin içindeki ampulu çıkartın yerine lazer gözü bağlayın ve pilleri takın.

Not : Oyuncak değildir canlıların gözüne tutmayınız. Kibrit, sigara, mum vs. yakmakta kullanabilirsiniz.

Bu kadar Bu mesajdaki anlatım bana aittir
  • Instructables isimli siteye üye olun, her hafta buna benzer projeler emailinize gelsin

Orada nasıl yapılacağı da anlatılıyor güzel bir şekilde. Ben çok severim kendilerini, her hafta gezerim.

edit: bu adam niye yazmış bunları derseniz, bu proje Instructablesda yayınlandı. Tam metnini orada bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 14 Ağustos 2007; 21:22:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ReFReSH

Malzemeler

Dvd-rw'nin içindeki lazer göz
    İki adet AA Pil
    El feneri

Yapılışı

El fenerinin içindeki ampulu çıkartın yerine lazer gözü bağlayın ve pilleri takın.

Not : Oyuncak değildir canlıların gözüne tutmayınız. Kibrit, sigara, mum vs. yakmakta kullanabilirsiniz.

Bu kadar Bu mesajdaki anlatım bana aittir

Kardeş mutlaka DVD-RW mi olması lazım yoksa normal CD-ROM veya CD-RW lerde olurmu?

Büyük ihtimalle CD-ROM olmaz bu işin CD ye yazma işiyle alakası var galiba yani illa " RW " olması lazım ama DVD-RW veya CD-RW olması farkeder mi?

Konu ilgimi çektide biraz
  • dostum orda resimlerde gösterdiği aparatlar birisi RW işlemi gören lazerin tamamen sökülmüş hali diğeri ise fenerin elektirik kablolarının ve ampulü tutan duy sisteminin kendisi yapmak için gerekli şey sadece bir fener (ki bu mobil olması için direk pile bağlasanda olur) ve rw özelliği olan bir lazer

cd rw veya dwd rw olması bişiyi değiştirmez zaten dwd rw ile cd rw arasındaki fark dwd den gelen kodlama sistemini okuyan entegreye sahip olması
  • quote:

Orjinalden alıntı: mayis12

dostum orda resimlerde gösterdiği aparatlar birisi RW işlemi gören lazerin tamamen sökülmüş hali diğeri ise fenerin elektirik kablolarının ve ampulü tutan duy sisteminin kendisi yapmak için gerekli şey sadece bir fener (ki bu mobil olması için direk pile bağlasanda olur) ve rw özelliği olan bir lazer

cd rw veya dwd rw olması bişiyi değiştirmez zaten dwd rw ile cd rw arasındaki fark dwd den gelen kodlama sistemini okuyan entegreye sahip olması

O zaman elime eski bi CD-RW geçer geçmez bunu bi yapmayı denicem bakalım..

(DVD-RW ye yazı olur, onlar daha pahalı aletler onun için sordumda.....)
  • yamaha cdrw mi söküp yaptım lazer çalışıyordu fakat ısığı tatmin edici değildi zayıf gibi geldi o yüzden psu nun 5v kablolarına bağladım ve lazer yandı yanı bozuldu tüh deneyemeden gitti. şimdi lg 52 x cdrw mi sökmeye haazırlanıyorum
  • birde arkadaşlar şu 1 ytlye lazer pointer satıyorlar ya ondan lazım lazerin önüne koymak gerekiyor anladığım kadarıyla
  • quote:

Orjinalinden Alntı: mayis12

dostum orda resimlerde gösterdiği aparatlar birisi RW işlemi gören lazerin tamamen sökülmüş hali diğeri ise fenerin elektirik kablolarının ve ampulü tutan duy sisteminin kendisi yapmak için gerekli şey sadece bir fener (ki bu mobil olması için direk pile bağlasanda olur) ve rw özelliği olan bir lazer

Lazerin CD-RW veya DVD-RW olması çok şey değiştirir çünkü CD-RW kodlama sisteminden farklı olarak Infrared (Kızılötesi) dalgaboyunda çalışan ve ışığı gözle görülemeyen bir lazer kullanır. DVD-RW ise görünür ışık dalgaboyunda çok daha güçlü kırmızı renkli bir lazer kullanır.
  • eet arkadaşlar gzl bişi ama rw biraz güçlü olsunda bişilere yarsın güçlü oluncada yaparken dikkatli oln videodaki adam yapmadan önce eline jel fln sürmüş güçlü rw ile yapıyorsanız dikkatlioln bi kaza olmasın

Saygılar;
  • hımm cd rw nin kini denediğimde o yüzden istediğim parlaklıkta şiddette sonuç alamadım. sebebini emcyaman açıklamış bilgi eksikliğim warmış. e ozmn arızalı bir dwd rw bulmak gerekiyor.
  • Bununla pcb delebilir miyiz
  • Bu DVD-RW lazeri elektronikçilerde bulunmaz mı?
  • Mlsf arkadaşım bulunmayabilir yani ben öyle tahmin ediyorum çünkü öyle bir şey olsaydı o zaman çoğu sayıda DBD-RW tamir edilirdi ben bir bilgisayarcı olarak şunu söyleyebilirim tamir edilmiyor.daha doğrusu etmiyoruz edemiyoruz.
    Ama Bilgisayarcılara sorarsan ellerine bozuk DVD_RWler olabilior.
  • iyiymıs bea

de niye optıgımın ıcıne edeyımkı
  • quote:

Orjinalden alıntı: OfKeE

Mlsf arkadaşım bulunmayabilir yani ben öyle tahmin ediyorum çünkü öyle bir şey olsaydı o zaman çoğu sayıda DBD-RW tamir edilirdi ben bir bilgisayarcı olarak şunu söyleyebilirim tamir edilmiyor.daha doğrusu etmiyoruz edemiyoruz.
    Ama Bilgisayarcılara sorarsan ellerine bozuk DVD_RWler olabilior.

Ben sordum, yok, Garantiye gönderiyoruz diyolar,geri gelmiyormuş:)
  • ben yaptım fakat ışık gerçekten az hatta görünmüyor bile acaba pil mi yeterince güç vermedi dedim yeni açılmış 2 tane duracell pili bağladım ve ışık aynı fakat bu sefer de laserden dumanlar çıkmaya başladı ben beceremedm sanırım yapabilen varsa resimleri görmek istiyorum bakalım nasıl oluyo??
  • valla yapılsa cok süper olur ya bi tane kendime yapabilirim cok sekil bi cakmak olur rüzgarda falan süper etkili zippodan daha performanslı faln
  • Bir bilgisayarcı war tanıdık freeden format falan atıyorlar onlarda bozuk dvd-rw çok war.Onları alırım.İsteyene kargoyla gönderirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.