Şimdi Ara

Ev yapımı 30 Liralık Laptop Soğutucu! Mükemmel Soğutma! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
15
Favori
32.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 220 lik fan gerçekten çok iyi olmuş.
  • Çok güzel olmuş çok beğendim. Fakat ben farklı bir soru soracağım..
    Almaya karar vermiştim. Sonra fiyattan dolayı yapmaya karar vermiştim sonra hava kalıyor ya. Oyun oynarken elin havada kalması durumundan dolayı her şeyden vazgeçtim zaten ne kadar oynuyorum ki ya diye. :D
    Bu açıdan sorun olmuyor mu ya ? :D
  • Beyler fan öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meSutPiskin

Beyler fan öneriniz var mı?

ben bunlardan aldım.Sesi çok az hocam http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/xigmatek-clf-f8251-clf-serisi-80mm-mavi-led-fan/productdetails.aspx?I_ID=45705
  • Eyw. hocam sağol
  • arkadaşlar benim laptop'ım dell inspiron 5110 ve acayip şekilde ısınıyor yani pc normalde iken bile 80-90 derecede çalışıyor oyunlarda zaten 100dereceyi geçiyor ve verim almadan kasarak oynanıyor benim sizden cevabını istediğim soru şu acaba bu soğutucuyu yapıyım mı yoksa garantisi dolmadı henüz teknik servise mi göndereyim?

EKLEME: Arkadaşlar şuanki soğutucumu da size göstereyim ona rağmen boyle
    xigmatek d1611 tituli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enhackwolf -- 15 Temmuz 2013; 5:55:58 >
  • Eline sağlık
  • Hocam 15.6", değil mi?
  • hocam sizdeki fanın marka modelini yazarsanız bizde yapsak bi tane işlemcinin üstünde yumurta pişcek az sonra .BİDE UNUTMADAN HAFİFTEN !HORT!
  • Gerçekten çok yararlı konu olmuş
  • hocam çok hoşta bide bunu diz üstünde durabilecek şekilde tasarlayacak bi babayiğit varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Dig

Arkadaşlar merhaba öncelikle, yaz aylarının gelmesiyle oyun oynama olayları arttı, malum laptoplar doğal olarak çok ısınıyor soğutma işlemi yetersiz kalıyor. Bunun için bazı arkadaşların laptop macunu değiştirme işlemi uyguladığını gördüm, laptopu açmaya kıyamadım. Soğutucu alıyım dedim iyi birşey için 200 lira vermek gerekiyor ki onada kıyamadım. En sonunda kendim yapmak istedim, araştırdım taraştırdım. 220lik 2 tane fan aldım. 12x12 cm boyutlarında ve direk fiş ile çalışıyor (USB den kat kat iyi). Sonra bu fanları bir MDF üzerine montalamak için bi marangozdan yardım aldım. Bu arada fanların maliyeti 15x2 den 30 liraya geldi. Zaten bundan başka para harcamadım, siz daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Marangoz sağolsun ücret almadan ilgilendi benimle, 40x30 cm boyutunda bi mdf üzerine işlemci ve diğer tarafa denk gelicek biçimde fan yuvarlağının çapında delikler açtık. Sonra bu fanları alttan somonlu vida ile tutturduk. MDF arkasına 10cm, önüne 5cm olmak üzere köşelere 4 adet ayak çiviledik. Bu ayakların altına musluk contası taktım ve dengeyi sağladım. Ayrıca contalar kaymayı engelledi. Sonra üstüne laptopu 1cm havada tutacak şekilde contalar yerleştirdim. Ardından fanların elektrik tesisatını bağladım. Sonunda mükemmel bir sonuca ulaştım. Daha da geliştiricem, tahtanın altına gün ışığı veren ledler yerleştiricem masaya ışık vericek ve hoş bir görüntü olucak. Ardından fişe anahtar takıp istedğim zaman tekli fan kullanabilicem. Zamanla bunların fotolarında paylaşırım..

Ev yapımı 30 Liralık Laptop Soğutucu! Mükemmel Soğutma!

2 dakikalık bir laptop soğutma işleminden sonra sıcaklık değerleri; (Normalde fansız bu çalışmada sıcaklık 60 dan aşağı düşmüyor)

Hocam kaç devirle dönüyor fanlar?

• Arkadaşlar sorularınızın çoğunu cevaplayamadım kusuruma bakmayın okul işlerinden fırsat bulamadım DH'e girmeye. Bundan sonra mümkün olduğunca soruları cevaplamaya çalışacağım, diz üstü için tasarlanabilir tabi ki bu, altına bir terzinin yardımıyla singer gibi bir maddeden güzel bir destek yapılıp bir şekilde fanların hava alması sağlanırsa neden olmasın. Yorumlarınız için çok sağolun bu arada bende fanı artık kullanmıyorum, oyun işlerinden sıkıldım oyunda oynamaz oldum fazla, duruyor öyle laptopun altında gerektiği zaman takıyorum ve halen sorunsuz çalışıyor hiçbir sorun çıkarmadı.
  • Güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle helalsin usta diyeyim süper olmuş bir sorum olacak kullandığınız laptop lenovo g580 8 gb mi link burada

http://www.pcdepo.com/lenovo-essential-g580-59360951-8gb-notebook-urun9636.html
  • enhackwolf E kullanıcısına yanıt
    Kardes madem garantisi duruyor gonder bkalim hem bir bakim gorur icini temizlerler gelince batin olmadi yaparsin sogutucu

• The Dig T kullanıcısına yanıt
    Abi 220 volta takinca nasil patlamdi o fanlar bi anlatirmisin hayret etdim nasil dum dum etdi

• Beyler sakın yanlış birşey yapmayın. BU FANLAR 220V' LUK FANLAR OLDUĞU İÇİN DİREK PRİZE BAĞLANIYOR. SAĞDAN SOLDAN BULDUĞUNUZ FANLARI DİREK 220 V' A BAĞLAMAYIN !!!

@The Dig

Kardeş sen de ilk mesaja bu şekilde bir açıklama yazar mısın? Hevesli arkadaşlar yanlış bir şey yaparlar mazallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaRanTuLa_MY

Beyler sakın yanlış birşey yapmayın. BU FANLAR 220V' LUK FANLAR OLDUĞU İÇİN DİREK PRİZE BAĞLANIYOR. SAĞDAN SOLDAN BULDUĞUNUZ FANLARI DİREK 220 V' A BAĞLAMAYIN !!!

@The Dig

Kardeş sen de ilk mesaja bu şekilde bir açıklama yazar mısın? Hevesli arkadaşlar yanlış bir şey yaparlar mazallah.

Haklı.
    Ben de bunun gibi bir şey planlıyorum.
    Fatura konusuna gelince günde ortalama 5er saat çalıştıklarda 2200watt çekerler. Ki türkiye de 1kw 22krştu galiba. 66x22=1452krş yani 14.5TL. Fazla değil değer

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.