Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.882
Cevap
107
Favori
209.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

T50B kapalı iken durumu gözlemleyin. Arada sorunu yaratan muhtemelen o gözüküyor. DHCP kapalı dediniz ama sanki arada o DHCP dağıtıyormuş gibi bir izlenim seziyorum.

Wifi sorunu ve ethernet sorunu var ise muhakkak ağ içinde çakışan birşeyler vardır özetle.

Sadece Extra DSL'i deneyin ve duruma göre T50B iade edeceğinizi okumuştum iade edip Keenetic bir router daha alıp Mesh sistemine geçin. Ve rahat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 7 Haziran 2021; 15:11:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

T50B kapalı iken durumu gözlemleyin. Arada sorunu yaratan muhtemelen o gözüküyor. DHCP kapalı dediniz ama sanki arada o DHCP dağıtıyormuş gibi bir izlenim seziyorum.

Wifi sorunu ve ethernet sorunu var ise muhakkak ağ içinde çakışan birşeyler vardır özetle.

Sadece Extra DSL'i deneyin ve duruma göre T50B iade edeceğinizi okumuştum iade edip Keenetic bir router daha alıp Mesh sistemine geçin. Ve rahat edin.

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

Hocam sistem tamamen bu şekildeydi. Önerdiğiniz şekilde T50B'yi söküp iade sürecini başlattım. Oda 1 ve Oda 2'deki masaüstü cihazlarda Wifi düşünmüyorum, kesinlikle Ethernet bağlantısı ile bağlanacaklar. Fakat salondaki Wifi, Oda 1'de 1-2 çizgi, Oda 2 ve Oda 3'te ise hiç çekmiyor. Telefonlar için Wifi çekim gücünü yükseltmek istiyorum. İadeden sonra nasıl bir cihaz alıp sorunu çözmemi tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoraySogut35 -- 7 Haziran 2021; 15:58:7 >

• Arkadaşlar 35Mbit internet var. Speedtest'te Wifi hızı telefonda 32-33'lere çıkıyor. Ethernet ile bağlı olan bilgisayarda 9Mbit çıkıyor. Ne sıkıntı var acaba, nasıl düzeltebilirim?

• KoraySogut35 K kullanıcısına yanıt
    Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

Kırmızı yere hol duvarına mümkünse Keenetic Extra ile çözümünüz sorunsuz olur.

Hem kablosuz hem kablolu olarak standartınız artar.

• Ayrıca kablolarınızın sıkıntısız olduğundan emin misiniz?

• quote:

Ayrıca kablolarınızın sıkıntısız olduğundan emin misiniz?

Hocam şöyle bir problemim var:

2. Bilgisayar Zyxel'i söktükten sonra 10Mbit olmaya başladı. Diğerleri 100Mbit, problem yok. Modemin arkasında Port 1 ve Port 2'nin yerini değiştirsem dahi 2. Bilgisayar 10Mbit kalıyor. Modemin portlarında bir sorun yok.

Modemden gelen o aynı kabloyu laptopa takınca hız 30Mbit'leri görüyor. Kabloda da bir problem yok. Keenetic teknik desteği de aradım onlar da çözemedi. Bilgisayarda ne gibi bir problem oluşmuş olabilir, nasıl çözebiliriz?

Muhtemelen kablo ucunda temazsızlık var. Her söküp taktığınızda bir tel oynuyor gibi bir ilenim verdi. Başka kablo ile deneyin.

Merhaba KoraySogut35,

Ethernet kartı ayarlarınızda 10 Mbps seçilmiş olabilir bu sebeple ilgili cihazın Ethernet kardı özelliklerine girip aşağıdaki resimde bulunan ayarı kontrol ediniz. Gerekirse ilgili cihazınızın ethernet kartını tamamen silip günce sürücü ile yeniden kurunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEENETIC -- 7 Haziran 2021; 17:14:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KEENETIC

Merhaba KoraySogut35,

Ethernet kartı ayarlarınızda 10 Mbps seçilmiş olabilir bu sebeple ilgili cihazın Ethernet kardı özelliklerine girip aşağıdaki resimde bulunan ayarı kontrol ediniz. Gerekirse ilgili cihazınızın ethernet kartını tamamen silip günce sürücü ile yeniden kurunuz.

Hocam sürücüyü güncelledim durum aynı. Windows ağ ayarlarını sıfırladım durum yine aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoraySogut35 -- 7 Haziran 2021; 17:59:23 >

• quote:

Muhtemelen kablo ucunda temazsızlık var. Her söküp taktığınızda bir tel oynuyor gibi bir ilenim verdi. Başka kablo ile deneyin.

Başka bir kabloyla deneme şansım pek yok hocam. Çünkü modem salonda masaüstü bilgisayar odada, arada çok mesafe var, öyle bir kablo elimde yok. Fakat aynı kabloyu laptopa takınca 100Mbit hız sağlandı. Ama bu bilgisayarda 10Mbit gözüküyor, speedtest de 8-9 Mbit veriyor.

bir kaç dakika ikisini yanyana getirip başka kablo ile deneyiniz.

• quote:

bir kaç dakika ikisini yanyana getirip başka kablo ile deneyiniz.

Hocam teşekkürler sorun çözüldü. Kablonun renk sıralaması yanlış yapılmış o düzeltilip ucu yenilendi sorun kalmadı.

• quote:

Kırmızı yere hol duvarına mümkünse Keenetic Extra ile çözümünüz sorunsuz olur.

Hem kablosuz hem kablolu olarak standartınız artar.

Hocam o cihaz ana modem olan Keenetic Extra DSL'e Ethernet kablosu ile mi bağlanacak yoksa Wifi üzerinden mi?

İkinci bir sorum da salondaki modem ve antredeki modem 2 farklı wifi ağı yayını mı yapıcak, yoksa tek bir ağ mı olacak?

Kablo imkanınız var ise ana cihaza kablo ile bağlanti yapabilirsiniz. Kablosuz da olabilir.

Her şekilde de hem kablolu hem kablosuz kullanırsınız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Kablo imkanınız var ise ana cihaza kablo ile bağlanti yapabilirsiniz. Kablosuz da olabilir.

Her şekilde de hem kablolu hem kablosuz kullanırsınız.

Oda 1 yazan yerde modemden gelen Ethernet kablosu var. O kabloyu yeni cihaza takıp extra bir Ethernet kablosu ile yeni cihazdan bilgisayara ethernet kablosu çekebilceksem o şekilde bağlayabilirim.

Peki bu şekilde evin içinde tek bir kablosuz ağ mı olacak yoksa salon tarafında ayrı bir kablosuz ağ, odalar tarafında da ayrı bir ağ mı olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoraySogut35 -- 9 Haziran 2021; 1:9:3 >
    Evet mesh ağı olarak yapacaksınız. Tek bir ağ olacak. Yönetimi ana modemden olacak.

Evet extra dsl den PC nize gelen kabloyu 2. Routera takip o yeni router üzerinden PC nize tekrar kablo takacaksiniz.

• Vodafone Modem kullanıyorum 2 yıldır.HG255S modeli.Fiber hat ve hızımı yeni 100 yaptım.Memnunum ama kopmalar var.Bu kopmalar neden falan tam kesin olarak bilmiyorum.Ayrıca masaüstü bilgisayar bağlantısı için TPLİNK Menzil arttıcı aldım.Bu sayede ethernet ile bağlantı oluyor modemden uzakta.

Keenetic Extra DSL AC1200 düşünüyorum.İnternete bağlı olan mobil cihazlar bilgisayarlar 5 tane cihaz var.2 tanesi kablolu bağlantı. Ek olarak menzil artıcı kablolu bağlantı var.Ama bunu saymayayım.5 Ghz ve 2.5Ghz ayrı ayrı hızlara göre ayarlama yapıyorum.

Keenetic alsam Tp link menzil artıcı cihaza ihtiyaç duyar mıyım merak ediyorum ? Yani mesh ağı kurmak ile bu kablolu performansını telafi edebilir miyim ? Keenetic modemin 5G performansı nasıl ? VPN ekstra güvenlik gibi özellikleri ne derece etkili farkediyor acaba merak ediyorum .

• eyoruk E kullanıcısına yanıt

HG255s wifi hatalar ürettiği için memnun kalmıyorsunuz.

Fiber altyapı ile Extra DSL yerine aynı rakam bütçesinde Keenetic Viva alın. Modeme ihtiyacınız yok. DSL modulasyonuna ihtiyacınız yok.

Mesh için tüm cihazların Keenetic olması gerekir. Ev büyüklüğü ve engellere göre 2. cihaz ihtiyacınızı belirlersiniz.

Genel olarak ev için ~75 metrekareye bir cihaz en az kör nokta deneyimini sunacaktır.

• quote:

HG255s wifi hatalar ürettiği için memnun kalmıyorsunuz.

Fiber altyapı ile Extra DSL yerine aynı rakam bütçesinde Keenetic Viva alın. Modeme ihtiyacınız yok. DSL modulasyonuna ihtiyacınız yok.

Mesh için tüm cihazların Keenetic olması gerekir. Ev büyüklüğü ve engellere göre 2. cihaz ihtiyacınızı belirlersiniz.

Genel olarak ev için ~75 metrekareye bir cihaz en az kör nokta deneyimini sunacaktır.

Hemen bakayım.Teşekkürler.Zaten sormamın nedeni buydu çok fazla özellikli modem bu.Yani doğrudan hiç araştırma yapmadan görünce şaşırdım kaldım.Wifi Mesh bağlantısı -aynı zamanda Router olması ile doğrudan ilgimi çekti.Amacım kullandığım TPLink geliştiriciyi iptal edebilmek aslında.Ona gerek kalmıyor olsa iyi olur. Fiber Mesh Wi Fi Router ile bunu sağlar mıyım sormak isterim.Yani aslında keenetic alanlar 2-3 katlı evler hariç modem yanında menzil artıcıya ihtiyaç duyuyor mu acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Bakınız Keenetic cihazları yasal uyumluluklar altinda wifi yayını yapmaktadır. Önceki mesajım kullanım alışkanlıkları ve ortalama gözlemlerime göredir. 2-3 katlı evlerde tek cihaz ile kör noktasız kullanıyorum diyen çok doğru söylemiyordur.

Bu arada Superonline ile TV+ çalışma durumu %49-%51 iken voip hizmetiniz var ise Superonline routeri olmadan çalışmayacagini da bahsetmek isterim.

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.