Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
107
Favori
209.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet görünen de bir problem yok. Pekala semptom tam olarak nedir?

Yeniden başlattıktan sonra modemi, PC de bağlantı simgesi mi geç geliyor?

Böyle ise o sırada yine de bir internet erişimi var mı? Denediniz mi?

Ethernet sürücüleriniz güncel ve varsayılan ayarlarında mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Evet görünen de bir problem yok. Pekala semptom tam olarak nedir?

Yeniden başlattıktan sonra modemi, PC de bağlantı simgesi mi geç geliyor?

Böyle ise o sırada yine de bir internet erişimi var mı? Denediniz mi?

Ethernet sürücüleriniz güncel ve varsayılan ayarlarında mı?

Bilgisayar ilk açıldığında internet geç geliyor. Bağlantı simgesi oluyor fakat internet erişiminin gelmesi 3-5dk sürüyor.

Bazen de interneti kullanırken, herhangi bir sorun yokken gidiyor, 2-3 dk kesik kalıyor, ya sorun gider yapıyorum düzeliyo ya da kendiliğinden geliyor.

Ethernet sürücüsünün versiyonunu güncelliğini nereden kontrol edebilirim? Aygıt Yöneticisinde ne diye geçiyor göremedim?

Edit: Hocam Zyxel T50B modemin Wifi'ından memnun değildim. O modemi çıkartıp bunu taktım. Bilgisayarlar aynı, sürücüler aynı. Onda Ethernet problemi yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoraySogut35 -- 6 Haziran 2021; 14:4:3 >

• Keenetic Omni DSL N300 cihazı kullanıyorum. Bulunduğum yazlık bölgede internet çekimi çok iyi değil. ADSL kullanıyorum. VDsl ye geçmem beni rahatlatır mı, buradan yardımcı olacak bir yetkili arkadaş var mıdır? Teşekkürler.

Yer İzmir-KÜçükbahçe mevki

• KoraySogut35 K kullanıcısına yanıt

iobit driver booster gibi bir program ile rahatça kontrol edebilirsiniz.

Cihazınızdaki semptomu log kayıtlarından bakar mısınız? Ethernete bağlı cihazınız aslında ip almış oluyor mu? DSL bağlantınız sağlanmada uzun sürdüğü sırada mı yaşıyorsunuz?

• onat kullanıcısına yanıt

ADSL hız sınırı olduğunu düşünürsek VDSL ile daha yüksek hızlar alacaksınız. Altyapınız destekliyor ve bütçenizde elveriyorsa ADSL'de kalmanın bir anlamı yok.

• quote:

iobit driver booster gibi bir program ile rahatça kontrol edebilirsiniz.

Cihazınızdaki semptomu log kayıtlarından bakar mısınız? Ethernete bağlı cihazınız aslında ip almış oluyor mu? DSL bağlantınız sağlanmada uzun sürdüğü sırada mı yaşıyorsunuz?

Hocam o dediginizi nerden nasil kontrol edebilirim? Detaylo bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sürücü güncelleme programı kendisi. Çeşitli sitelerde ilacli olarak muhakkak bulunur.

• quote:

Sürücü güncelleme programı kendisi. Çeşitli sitelerde ilacli olarak muhakkak bulunur.

Yok hocam program degil de diger bakmam gereken kismi kastettim.

Tanılama > Sistem Günlüğü

Merhaba KoraySogut35,

Uzak bağlantı ile yaşadığınız durumu incelemek isteriz. Cihazınızın yanındayken bizleri Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.
  • onat kullanıcısına yanıt
    Merhaba onat,

VDSL alt yapısı ADSL alt yapısına göre daha yeni teknoloji olup daha yüksek hızlara ulaşmaktadır. OMNI DSL cihazımız ADSL2+ ve VDSL 2 alt yapılarını desteklemekte olup VDSL alt yapısında sorunsuzca kullanabilirsiniz.
  • quote:

Tanılama > Sistem Günlüğü

Dediğiniz yeri gerçekten bulamadım :) Sorun gider yaptığımda şunlar çıkıyor:

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI
    Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

192.168.1.1 yani modem arayüzünde Tanılama > Sistem Günlüğü

• quote:

192.168.1.1 yani modem arayüzünde Tanılama > Sistem Günlüğü

Mac'leri kapatıp gönderiyorum hocam:

Pc açık ve modemi yeniden başlatın.

Arayüzüde wifiden ulaştıktan sonra gözlemleyin. Birde hangi IP kablolu bağlı bilgisayarınız ise o satıra bakınız.

• quote:

Pc açık ve modemi yeniden başlatın.

Arayüzüde wifiden ulaştıktan sonra gözlemleyin. Birde hangi IP kablolu bağlı bilgisayarınız ise o satıra bakınız.

Hocam bilgisayarı henüz yeni açmıştım. Resimde en alt 4 satır kablo ile bağlı olan bilgisayara ait. Onlar bir şey ifade etmiyorsa dediğinizi yapıp tekrar bir resim gönderebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoraySogut35 -- 7 Haziran 2021; 14:1:54 >

Herhangi bir yerde (modem arayüzünde yada pc nin ethernet ayarlarında) statik ip tanımladınız mı?

• Oyle bir ayar girmedim hocam

• Herhangi başka bir access point takılı mı ağda?

• quote:

Herhangi başka bir access point takılı mı ağda?

Evet takili hocam. Detayli olarak bahsedersem: Keenetic modem salonda, modemden odalara 2 tane ethernet kablosu cekilmis durumda. Bir tane bilgisayar direkt olarak modemden gelen kabloyla internete giriyor. Digerinin yaninda Zyxel T50B var, ethernet kablosu onun lan portuna giriyor, yine baska bir Ethernet kablosu da onun lan portundan bilgisayara takiliyor. Zyxel'de DHCP kapali ve Bridge modunda calisiyor. Fakat onun kablosuz interneti de cok sorunlu. Disardan eve geldigimde baglanmiyor. Bazen salona gidip odaya donunce yine baglanmiyor. Aslinda baglaniyor fakat internet yok diyo. Bazen bir telefonda internet olurken, digerinde olamayabiliyor. Ethernet olarak da modemden direkt baglanti alan bilgisayar da, t50b'den kablo cekilen pc de sorunlu. Yani anlicaginiz internet komple sorunlu ama bari ethernet tarafini cozeyim dedim.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.