Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
107
Favori
209.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba programmer_onur,

Bütün Keenetic modellerinde (Router/Access Point/Range Extender/Client Adapter) mod desteği bulunmaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lamborghini61

Merhaba KEENETIC Bey/Hanım,

Sizden bir kaç bir şey öğrenmek istiyorum.

Benim modemim Asus DSL-N16. Ara sıra arıza, sıkıntı çıkardığı oluyor(Operatörün verdiği dandik modemlerle sıkıntı yaşamadım mesela ilginçtir.). Bir kaç gün önce wifi ayarlarında değişiklik yaptım ve wifi ile alakalı olarak ping sorunu(jitter) ortaya çıktı. Kablo ile bağladığımda sorun yok. Ben de yeni bir modem arayışına girdim yavaş yavaş. Keenetic Extra DSL düşünüyorum açıkçası. Ancak burada bir kaç sorum var. Benim anladığım kadarıyla wifi modemlerde. 3 farklı çip/işlemci var. Biri bütün modemi kontrol eden çip, biri wifi kontrol eden, diğeri de dsl modülasyon çipi. Benim öğrenmek istediğim Türkiye'deki altyapı sebebi ile en iyi uyumluluk adına Broadcom çipli modem kullanmak daha mı doğrudur? Bahsetmiş olduğum Keenetic modelinde modülasyon çipi ve wifi çipi nedir? Keenetic modem yazılımı uygulama kurulumunu destekliyor mu?(adblock vs.) Türkiye'ye Wifi6(Wifiax) wifi modem getirmeyi düşünüyor musunuz? Bahsettiğim modelde antenler değiştirilebiliyor mu?

İyi akşamlar.

Buraya mesaj yazmıştım , birileri işine gelmeyince habersizce kaldırmış. Mesajımda kural dışı bir şey mi vardı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Celonfix kullanıcısına yanıt

Hocam mesajınızı gördüm cevap yazacaktım, silinmiş. Şimdi yazayım. DSL-N16 da Mediatek işlemci var. Biri ana işlemci diğeri wifi'a bakan. Ama dsl işlemcisi Broadcom. Yine de sorun çıkarıyor. İnternet sorununu anladım. O biraz da iç tesisat ile alakalı onu biraz olsun halledebiliyorum. Ama wifi da hakikaten bir sıkıntı var. Bu cihaz 2015 yılı çıkışlı o zamana göre en dandik Mediatek'leri kullanmış olma ihtimalleri var. Keenetic'in bu modelinde de çok daha iyi bir model var. Ancak dsl işlemcisi konusunda Mediatek'lerin bu kadar sorun çıkaracağını pek sanmıyorum. Türk Telekom yanlış hatırlamıyorsam Çinli üreticilerin donanımlarını sıklıkla tercih ediyor. Bilemedim şimdi...

• KEENETIC kullanıcısına yanıt

Merhabalar, Ac1200 modemin arkasında fiberden gelen cat kablosu uymuyor. Normal telefon kablosu yeri var sadece nasıl yapacağım?

• Keenetic Ultra AC2600

bu modemi alacağım da bir indirim yok mu sayın @KEENETIC ?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Evet var 

• Celonfix kullanıcısına yanıt

Mesajını görmedim ama, Keenetic in Lamborgin e cevabına bakınca, yine broadcom ile ilgili anladığım kadarıyla... Bu çipset işine gelince geçmişte çok tartışma yaşandı bu forumda, bazen o kadar absürt yanlış bir idda atılıyorki , anlamsız bir sürü tartışma çıkıyor, dağılmaması için herkes şikayet edebilir, benim de bıkıp şikayet ettiğim oldu, silindi, benim de silindi. Micro77 nin gurubunda çok oluyordu. Ondandır. Genelde Sanki Broadcom trolleri vardı eskiden. tek çalışan çip broadcom gibi reklam vardı. broadcomda hem çip çok güçsüz 400mhz lerde hem telekomun tüm alt yapısında çok farklı çipler var, tümüyle tam uyumlu olması imkansız. burada paylaşanlar oluyordu, braodcom un da çalışmadığı hatlar var, yada Mediatedch in çalışıp boracom un çalışmadığı . Keenetic yine açıklamış farklılıkları, yazılım vs güncellemeleri. Burada keenetic sorunları tek tek ele alıp düzenli yazılım güncelleyerek büyük iş yapıyor, en uyumlu denebilir 

• boogiee90 kullanıcısına yanıt

Ben de bu aralar laptop alacağım yok indirim, elektronikte fiyatlar genelde dondu gibi. dolar 7 ye çıkıp 5 e düştüğünde de etkilememişti. Ballı satıcı Apple bile çok zarar ettik demişti ve kuru 5 lerdeyken 7 ye kitlemişti. Cook bile açıklama yapmıştı bizim için. Dünyadan dolar bazında daha pahalıya apple ürünleri bizde satıldı bir zaman. 8 lerden sonra Dolarda biraz aşağı iniş oldu ama domates salatalıkta bile yansımadı. Kimse doların düşmesine inanmamış yada dolar zıplarken pek çıkmamamışlar ki değiştiremiyorlar. Keenetic ürünleri genelde stabil görünüyor Dolar artınca da pek yansıtmamışlar.

Yalnız ultrada baya indirim olmuş görünüyor kaçırma bence.

https://www.cimri.com/router/en-ucuz-keenetic-ultra-kn-1810-ac2600-wi-fi-kablosuz-gigabit-fiber-sfp-portlu-router-fiyatlari,328169016

• biryeregitmiyoruz2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba biryeregitmiyoruz2,

İnternet alt yapınız fiber (Ethernet Kablosu ile geliyorsa) Aşağıdaki makalemizden yararlanarak cihaz üzerinde bulunan LAN portlarından herhangi birini WAN portu olarak atayabilirsiniz. Aşağıdaki makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000968939-Ethernet-Portlar%C4%B1n%C4%B1n-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma-modunu-ve-g%C3%B6revini-de%C4%9Fi%C5%9Ftirme
  • boogiee90 kullanıcısına yanıt
    Merhaba boogiee90,

Öncelikle firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Son kullanıcıya satışımız bulunmamaktadır. Ürünlerimize güvenilir Online Alış veriş sitelerinden erişip satın alabilirsiniz. Ürün satışı yapan mağazalar bazı zamanlarda model bazlı kampanyalar düzenlemektedirler en uygun fiyat ve kampanya takibi için ürünlerimizi satan mağazaları takip etmenizi öneririz.
  • Merhaba,

Komut satırı arayüzü- Command-line interface adlı kısımda yer alan alttaki makaleye ulaşamıyorum yardımcı olabilir misiniz ? @KEENETIC

'' NOTE: Önemli! Eğer bilgisayarınızın işletim sistemi Windows Vista/7/8/10 ise, 'Windows Vista/7/8/10 için TELNET ve TFTP servislerini etkinleştirme' makalesini inceleyerek servisin nasıl etkinleştirildiğini öğrenebilirsiniz (Windows 2000/XP için bu servis varsayılandır). ''

• srtc39 kullanıcısına yanıt
    Merhaba srtc39,

Sistemlerimize açmış olduğunuz kayıt üzerinden sizlere cevabımızı ilettik takip edebilirsiniz.
  • KEENETIC kullanıcısına yanıt

Türk telekom fiber tilgin modemi ile değişiklik yapılabiliyor mu?

Yapılabiliyorsa ev için hangi modemi önerirsiniz?

İstediğim özellikler: anlık data trafik izleme ve belirli saatlerde modemin otomatik kapanması

ve herhangi bir kesinti hız kaybı olmaması..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berk -- 25 Ocak 2021; 14:58:38 >
  • Berk kullanıcısına yanıt
    Merhaba Berk,

Öncelikle firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İnternet bağlantınız Ethernet kablosuz (RJ45) ile geliyorsa internet hattınıza ait kullanıcı adı- şifrenizi ve hattınızın kullandığı VLAN ID değerini biliyorsanız Ultra - Viva - Giga model Router cihazlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Cihazlarımzın hepsinde anlık trafik izlenmesi hem mobil uygulama hemde web arayüzde yapabilirsiniz. Cihazın kapatılıp yeniden açılması için bir takvim belirlenemez fakat Wi-Fi sinyalleri - Led ışıklar için takvim oluşturabilirsiniz. Hız kaybı, kesinti vb. durumlar internet hat kalitesi, kablolama, internete bağlanan cihazlar gibi bir çok farklı modem / Router bağımsız dış etkenlerden kaynaklanabilir bu sebeple net bir cevap vermemiz doğru olmayacaktır.

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-ultra

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-giga

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-viva

https://keenetic.com.tr/tr/compare/routers?products=keenetic-ultra,keenetic-viva,keenetic-giga

• quote:

Orijinalden alıntı: KEENETIC

Merhaba Berk,

Öncelikle firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İnternet bağlantınız Ethernet kablosuz (RJ45) ile geliyorsa internet hattınıza ait kullanıcı adı- şifrenizi ve hattınızın kullandığı VLAN ID değerini biliyorsanız Ultra - Viva - Giga model Router cihazlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Cihazlarımzın hepsinde anlık trafik izlenmesi hem mobil uygulama hemde web arayüzde yapabilirsiniz. Cihazın kapatılıp yeniden açılması için bir takvim belirlenemez fakat Wi-Fi sinyalleri - Led ışıklar için takvim oluşturabilirsiniz. Hız kaybı, kesinti vb. durumlar internet hat kalitesi, kablolama, internete bağlanan cihazlar gibi bir çok farklı modem / Router bağımsız dış etkenlerden kaynaklanabilir bu sebeple net bir cevap vermemiz doğru olmayacaktır.

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-ultra

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-giga

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-viva

https://keenetic.com.tr/tr/compare/routers?products=keenetic-ultra,keenetic-viva,keenetic-giga

Yani bu tipteki modemle türk telekom tilgin modem değiştirilebiliyor. Doğru mu anladım?

Halbuki tp link müşteri hizmetleri türk telekom un kendi modemleri dışında fiber için izin vermediğini söylemişti.

Yani vlan id ile eski tilgin modemi cikartip sizin modemi taktigimizda tamam oluyor degil mi?

Eger oyleyse neden extra dsl ya da omni dsl onermediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berk -- 26 Ocak 2021; 0:45:14 >

• 6 ay kadar önce 469 liraya Keenetic Extra DSL AC1200 modem aldım çok memnunum.

şimdiye kadar tek sorun yaşamadım.

he aklıma geldi sorun denirse bunada

modemin nasıl resetlendiğini bilmiyorum. Wifi kapatcaksam modemin içinden kapıyorum.

modem resetleyeceksem fişini çekip 10 saniye sonra falan geri takıyorum.

Hala bilmiyorum hiç bakma gereğide duymadım :)

• Extra DSL + City kullanıyorum. efsane memnunum . bu kadar geç tanışmış olmak ben üzüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Naganzo

6 ay kadar önce 469 liraya Keenetic Extra DSL AC1200 modem aldım çok memnunum.

şimdiye kadar tek sorun yaşamadım.

he aklıma geldi sorun denirse bunada

modemin nasıl resetlendiğini bilmiyorum. Wifi kapatcaksam modemin içinden kapıyorum.

modem resetleyeceksem fişini çekip 10 saniye sonra falan geri takıyorum.

Hala bilmiyorum hiç bakma gereğide duymadım :)

Türk telekom mu kullanıyosunuz?

Peki yeni router a nasıl geçtiniz?

Türk telekom kullanıyorum ama fiber değil benimki

özel birşey yapmadım :) modemi taktım id şifre girdim çalıştı.

bir kere internetim gittiğinde aramıştım bölgede genel bi sorun vardı modeminizi göremiyoruz demişlerdi sistemde

modemin ip alamadığını falan söylediler. Az önce internetteydim ne alaka falan dedim sonra modemin içinden dsl bağlantısı bölümüne girdim

ip yapılandırması diye bi bölüm vardı otomatik yaptım karşıdaki modemi görmeye başlamıştı.

seninki fiberse başkadır olayları belki bilmiyorum. Hiç fiberim olmadı :)

Merhaba Berk,

Türk Telekom Fiber hattı kullanan kullanıcılarımız mevcut, hattınıza ait Kullanıcı adı / Şifre ve VLAN ID değerini biliyorsanız hattınıza ait isp firmanızda özel bir kısıtlama yoksa kullanabilirsiniz.

Hattınız Fiber ( EtherWAN ) olduğu için DSL destekli modemlerimiz yerine Router modellerimizi önerdik ileride DSL alt yapısına geçmeyi planlıyorsanız mevcut hattınızda da ExtraDSL ve OmniDSL model cihazlarımızı ( Lan portunu Wan portu olarak yapılandırıp ) kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.