Şimdi Ara

ev tasarım programı - hobi amaçlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
4
Favori
14.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ev tasarımı yapabilceğim bi program var mı bildiğiniz tavsiye edebilceğiniz.
    İç tasarım olarakta olur ama asıl istediğim evi bina halinde yapabilceğim bi program,pencere kapıları kafama göre yapabilceğim,işte ev rengi yapabilceğim.
    Ne önerirsiniz ,parası önemli değil çok abartı olmadıkça?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ectilase -- 29 Mayıs 2011; 12:42:54 >

• güncel
  • güncel
  • Sims oyna.
  • Google SketchUp bunla yapabilirsin oldukça basit.
  • Paint
  • Hiiiç Kolay Değil Ama 3D Studio Max :) Autocad Daha Kolaydır Ama.
  • çocukken doğru sims'te yapardık,ciddi manada sormuştum.
    Paint çok uğraştırmaz mı hocam ?
    Google sketchup programını kullandım ama ilk çıktığı zamanlarda biraz hatalar vardı,şimdi nasıl ki?
    Hocam dediklerinizi biliyorum ama profesyonel programlar,onkar için eğitim almak gerekir yada başında çok vakit geçirmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_katliam

çocukken doğru sims'te yapardık,ciddi manada sormuştum.
    Paint çok uğraştırmaz mı hocam ?
    Google sketchup programını kullandım ama ilk çıktığı zamanlarda biraz hatalar vardı,şimdi nasıl ki?
    Hocam dediklerinizi biliyorum ama profesyonel programlar,onkar için eğitim almak gerekir yada başında çok vakit geçirmek lazım.

Başında Baya Vakit Geçirmek Lazım Autocadda Kendi Bağ evimin Planını Çiziyorum Musait Oldukça. Autocad Kolaydır Maxta Bir o Kadar Zordur Açıkcası :) Kolay Gelsin Sanada
  • quote:

Günaydın herkese.

Ev tasarımı yapabilceğim bi program var mı bildiğiniz tavsiye edebilceğiniz.
    İç tasarım olarakta olur ama asıl istediğim evi bina halinde yapabilceğim bi program,pencere kapıları kafama göre yapabilceğim,işte ev rengi yapabilceğim.
    Ne önerirsiniz ,parası önemli değil çok abartı olmadıkça?

Home Design Software diye aratırsanız birçok yazılım karşınıza çıkacaktır.Bunların değişik tür sürümlerini nereden bulacağınızı söylememe gerek yok sanırım. :)
  • çok basit bir program vardıda şimdi hatırlayamadım bi türlü.
  • Autocad + 3ds max 3dsmax arkadaşların dediği gibi zor bir program ama gerçekçi görüntü istiyorsan zor olanı başarman gerek

3ds maxte yaptığım örnek bir çalışma ( renklerin girilmemiş hali ) :
    http://i1105.hizliresim.com/2011/5/29/14436.jpg

edit: resmin boyutu büyük olduğu için link olarak verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabiyik222 -- 30 Mayıs 2011; 0:02:35 >

• Sadece mimari için ise kesinlikle Revit
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocabiyik222
    Autocad + 3ds max 3dsmax arkadaşların dediği gibi zor bir program ama gerçekçi görüntü istiyorsan zor olanı başarman gerek

işte kafamda olan görüntü birebir bu
    Ozaman 3dsmax mı çalışmam gerekicek yani bütün yaz?

Google'da home design program yazınca çıkıyor biliyorum,burda sorma amacım kullanıp memnun kaldığınız varsa o programa yöneleyim,boş uğraşlarla geçirmym vaktimi.

3dsmax programını,autocad programını ve tekrar denemelik google sketchup programının isimlerini yazdım kenarıya,öneri veren arkadaşlara teşekkürler,varsa daha tavsiyesi olanlar bekliyorum.

Edit:3dsmax ile araba tasarımı yapabilir miyiz ki acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ectilase -- 30 Mayıs 2011; 0:13:40 >

• quote:

quote:

Autocad + 3ds max 3dsmax arkadaşların dediği gibi zor bir program ama gerçekçi görüntü istiyorsan zor olanı başarman gerek

işte kafamda olan görüntü birebir bu
    Ozaman 3dsmax mı çalışmam gerekicek yani bütün yaz?

Google'da home design program yazınca çıkıyor biliyorum,burda sorma amacım kullanıp memnun kaldığınız varsa o programa yöneleyim,boş uğraşlarla geçirmym vaktimi.

3dsmax programını ve tekrar denemelik google sketchup programının isimlerini yazdım kenarıya,öneri veren arkadaşlara teşekkürler,varsa daha tavsiyesi olanlar bekliyorum.

Edit:3dsmax ile araba tasarımı yapabilir miyiz ki acaba?

evet yapabilirsin nette eğitimleri bile var , google dan 3dsmax araba çizimi yazarsan örnekler çıkacaktır karşına . ama önce ev çizimine yoğunlaş bence

• Bence Sims3 yükle, çok daha iyi.
  • quote:

zeminde problemi mi var

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

zeminde problemi mi var

hayır eğimli arazi öyle denemesine koyduğum bişe gri görüntü alırken bina havada kalmasın diye

• 3ds Max derim. Sketchup başlangıçta kolay gibi gelsede, Max'e alışınca emin ol herşey daha rahat olacak. Ben de amatör olarak takılıyorum şimdilik, final zamanı pek kasamıyorum ama finaller bitince acayip kasacağım. Özellikle Zbrush kasacağım.

Benden de birkaç çalışma...

ev tasarım programı - hobi amaçlı ev tasarım programı - hobi amaçlı ev tasarım programı - hobi amaçlı

• REzerve
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.