Şimdi Ara

Ev Sinema Sistemleri ile ilgili temel bilgiler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
24
Favori
163.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ellerine sağlık arkadaşım.güzel bir çalışma olmuş.
    bende vestal 5+1 var.3 yıldır kullanıyorum.çoooook memnunum.herkese tavsiye ederim.
    senin anlattığın şekilde yerleştirmiştim.süpper verim alıyorum.sesi ancak 1/4 kapasite ile
    kullanabiliyorum.komşular rahatsız oluyorlar.malum apartman olayı.
    teşekkürler.iyi çalışmalar.
  • bizim evde bir 5.1 var.markası technics süper ses veriyor
  • meraba arkadaslar bende DIANA KA-4200 5.1 War Güzel Alet Ama Mesela Buffer'ın Başka Bi Yerinde Dursam Harika bass Geliyor Ama Farklı Bi yere qeçtiğimde Bass 4te1 denilecek kadar az qeliyor Bundan Yakınıyorum Yoksa GüzeL Alet Gercekten Ama Logitech Z5500 Cok Hosuma qitti Fakat Cok Para bnm Yasımda Hele Bide Öğrenci Birinin Alması Düsük Bi Mesele :( Ben Diyorum Ki SU bnm Buffer ı Duvar Köşesine Koysam Nasıl olur En Köseye Dah İyi mi qelir ses Yoksa Neresi İste Bisey Söylerseniz Memnun Olurum Yada Bana Önerebileceğiniz Ses Sistemleri Var mı 5.1 ? :)

100-200 YTL Civarları Ama :( :D
  • Arkadaşlar tüm yorumları okudum. Şöyle bir soru sormak istiyorum. Elimde Vestel divx5500 var. Gidip herhangi bir 5.1 ses sistemi alsam ve bunu playere bağlasam; surround ses için dekoder mi lazım? Yani dekoder olmadan bağlarsam dvd playere dvd ve divxleri surround olmadan her hoparlörden ayrı ses alamadan mı izlemiş olurum?
  • Bir soru sordum topic kurudu valla.
  • Dts ve Dolby Digital dekoderli bir anfi alırsan sorun olmaz. Ancak dekoder içermeyen ve digital girişi olmayan sıradan bir A/V anfi alırsan analogdan bağlarsın 5 kablo ile. DTS ve Dolby digital değil AC3 olarak dinlersin.

Saygılar...
  • Bende LCD tv'nin karşısındaki duvara dayalı bir L koltuk olacak. Yani bi duvarda LCD 4 mt. karşısındaki duvara dayalı bir L koltuk düşünün.

Sistem de 5.1 olacak ve ayaklı bir model (yani 4 hoparlör ayaklar üzerinde)

Buna göre yerleşim nasıl olmalıdır sizce?

Not : Sağ ön sol arka; sol ön sağ arkadan çizilecek çizgilerin kesiştiği yerde oturmam olanaksız ve L koltuğun arkasına da Subwoofer'i koyamam. O yüzden fikirlerinizi almak istedim.
  • Hemen uyarayım. Ayaklık kullanmadan duvara as bence arka kolonlarını. Yoksa en ufak bir şeyde el çarpması ile bile devrilip zarar görebilir hoparlörlerin. Hiç pratik olmuyor. Bilgin olsun.

Saygılar...

Bu arada unutmadan şunu da söyleyeyim. Subwoofer'ini zaten koltuğun arkasına koyma! Doğru bir yerleşim değil çünkü.

quote:

Orjinalden alıntı: mareden

Bende LCD tv'nin karşısındaki duvara dayalı bir L koltuk olacak. Yani bi duvarda LCD 4 mt. karşısındaki duvara dayalı bir L koltuk düşünün.

Sistem de 5.1 olacak ve ayaklı bir model (yani 4 hoparlör ayaklar üzerinde)

Buna göre yerleşim nasıl olmalıdır sizce?

Not : Sağ ön sol arka; sol ön sağ arkadan çizilecek çizgilerin kesiştiği yerde oturmam olanaksız ve L koltuğun arkasına da Subwoofer'i koyamam. O yüzden fikirlerinizi almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 10 Nisan 2007; 0:07:09 >

• Arkadaşlar çok güzel bilgiler Ellerinize sağlık.
  • Ben Panasonic SC-HT 870 modelinden almayı düşünüyorum.900-950 civarı tutuyor.
    İyi midir bu model ?
    Uyduruk mudur yoksa benim gibi bir amatör için yeterlimidir ?
    Subwoofer'ı nasıldır ?
    Bu ürünü bilen veya kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim ?
  • merhaba.arkadaşlar kısa veöz müzik istiyorsan ve bu evde dinlenilecekse stero maximum +2 surround ,amaç sinema ise 5.1/6,1/7,1 gibi ve şuna inanın klasik müzik ile rock müziğin bile anfi ve ses aparatları farklı saygılar...!!!!!
  • tamamen katılıyorum arkadaşa
  • arkadaşlar ev sinema sistemimi nasıl bilgisayarda 5+1 kartıma takacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: derkin

arkadaşlar ev sinema sistemimi nasıl bilgisayarda 5+1 kartıma takacağım.

ses kartının çıkışlarına ve ses sisteminin girişlerine bağlı. bunları yazarsan yardımcı olabiliriz. en azından marka ve modellerini yazabilirsin.
  • haklısın dostum aceleye geldi biraz.
    Ses sisteminin çıkışları bildiğimiz 3,5 mmlik jack değil.anten girişi gibi.softline marka.
    http://www.softline.com.tr/urunler.asp?ID=3
    quote:

Orjinalden alıntı: arapyavuz

quote:

Orjinalden alıntı: derkin

arkadaşlar ev sinema sistemimi nasıl bilgisayarda 5+1 kartıma takacağım.

ses kartının çıkışlarına ve ses sisteminin girişlerine bağlı. bunları yazarsan yardımcı olabiliriz. en azından marka ve modellerini yazabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derkin -- 18 Mayıs 2007; 2:26:36 >

• derkin,
    ses kartında da 3.5 mm çıkışlar vardır. bir ucu 3.5 mm diğer ucu 2xrca kablodan 3 adet alman gerekiyor. örnek olsun diye bir link vereyim
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110270674&CS_Category=_SBA_697_1992_711_2478&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_KABLOLAR697
    bu kablolar ile bağlantı yapabilirsin. ses kartının çıkışlarında sub ile center çıkışı aynı fişte olur. ses sistemine girişlerini yaparken dikkat et.
    işin bittikten sonra oturup keyfini çıkar

• saolasın.Sanırım yapacağım tek şey o çeviriciden alıp normal 5+1 gibi kullanmak...Saolasın.
    quote:

Orjinalden alıntı: arapyavuz

derkin,
    ses kartında da 3.5 mm çıkışlar vardır. bir ucu 3.5 mm diğer ucu 2xrca kablodan 3 adet alman gerekiyor. örnek olsun diye bir link vereyim
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110270674&CS_Category=_SBA_697_1992_711_2478&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_KABLOLAR697
    bu kablolar ile bağlantı yapabilirsin. ses kartının çıkışlarında sub ile center çıkışı aynı fişte olur. ses sistemine girişlerini yaparken dikkat et.
    işin bittikten sonra oturup keyfini çıkar

• quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

BÖLÜM I - EV SİNEMASI

Klasik bir 5.1 sistem aşağıda yer alan bir şekilde yerleştirilir ve kullanılır,

/>

Not: Yazılanların tamamamı alıntıdır.Kaynağını bildiklerimin altına kaynaklarını ekledim.

merhabalar

sub'ın yerinin nerde olması verimini artırır
    arkada mı yoksa ön köşede mi?

• sana göre verim en iyi nerde alınıosa orada
  • arkadaşlar ben kendi ev sinema sistemimi yapmayı düşünüyorum. baya zor olacak ama ortaya hiper bi ses çıkacana garanti veriyorum. ama iyi ses ama kötü ses. ama mutlaka çooooooooook ses...
    bitince size bunu anlatacağım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.