Şimdi Ara

Ev Sinema Sistemleri ile ilgili temel bilgiler (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
24
Favori
163.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ustalar, şimdi benim lg nin 640s modeli var. yeni aldım. dts olduğu söyleniyor (tam emin değilim) . şimdi televizyon dts yi çözüyorsa dts desteklemeyen bir 5 + 1 dts ses verir mi?? yoksa illada dts destekli bir ses sistemi mi almak lazım?
  • eğer tv dts çözüyorsa ve optikle bağlayacaksan tv den sesi, sistem dts destekli olması gerek diye biliyorum eğer tv nin kulaklık girişinden bağlayacaksanda ses sisteminin matrix yada surround modu olması gerekir diye biliyorum... 5.1 alabilmek için ikinci yolda sesi dts kalitesinde alamazssın sanırım..
  • arkadaşlar bende bu konuda biraz bilgisizim, bir kaç sorum olacak arkadaşlara, lcd de daha çok media player vasıtasıyla hd film seyrediyorum, bir ses sistemi istiyorum, 5.1 düşünüyorum. Şimdi 5.1 hoparlör almam yeterli mi yoksa bunun için a/v reciever da gerekiyor mu? (ONKYO gibi) Eğer gerekmiyorsa uygun fiyatlı performanslı bir ses sistemi önerirmisiniz. z5500 ü çok istedim ancak o zaman mali durum uygun değildi şimdi de sıfırnı bulmak mümkün değil olsa bile yeni teknolojiler çıktı ne kadar mantıklı olur bilmiyorum. logitech in z906 sı ise ses için bişey diyemeyeceğim ancak malzeme kaltesi çok kötü ne önerirsiniz. Eğer av reciever da gerekli ise hepsi takım olarak bana kaça patlar, birde av reciever ile ses sisteminin uyumunu nasıl test edeceğim, böyle bir sorun oluşabilirmi. teşekkürler.
  • Arkadaslar,

DTS veya ustu ses alabilmeniz icin optik degil hdmi kablo ile sesi iletmelisiniz.

Optik kablo ile ancak ust sinir dolby digital 5.1 ses iletebilirsiniz.

@ ibrhmymn

5+1 ses sistei aldiginda recevier olmadan nereye baglicaksin bilemiyorum ama kesinlikle
    bir av recevier almani tavsiye ederim.

Ozellikle ( kullandigim icin ) onkyo serisinden birini tavsiye ederim.

Ve imkanin varsa iyi bir seri almalisin ki ust seviye sesleride destekleyebilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wharfedale

Arkadaslar,

DTS veya ustu ses alabilmeniz icin optik degil hdmi kablo ile sesi iletmelisiniz.

Optik kablo ile ancak ust sinir dolby digital 5.1 ses iletebilirsiniz.

@ ibrhmymn

5+1 ses sistei aldiginda recevier olmadan nereye baglicaksin bilemiyorum ama kesinlikle
    bir av recevier almani tavsiye ederim.

Ozellikle ( kullandigim icin ) onkyo serisinden birini tavsiye ederim.

Ve imkanin varsa iyi bir seri almalisin ki ust seviye sesleride destekleyebilsin.

Hocam onkyo nun tx-nr515 modeli var nasıldır önerirmisiniz veya sizin tavsiye edeceğiniz bir model varmıdır birde bu tip cihazları nerden almamı tavsiye edersiniz ikinci olarak bu av reviever ı aldığımı varsayarsak bununla uyumlu speaker olarak ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrhmymn -- 2 Mart 2013; 10:20:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ ibrhmymn

Arkadasim ben dubaide yasiyorum ve asagidaki sistemi yaklasik 2930 tl 12 taksit seklinde aldim.

O sirada soyle TR deki fiyatlara baktim ki sadece aldigim onkyo recevier liste fiyati 2850 tl :(

Malesef ulkem adina uzucu bir durum.

O yuzden olurda yurtdisi getirme imkanin varsa bir bak derim.
    Mesala benim recevier amazonda 350-400 dolar civari. ARadaki farki dusun

Birde su verdigim linkte daha net cevaplar alabilirsin almak istedigin sistem ile alakali.

Gonul isterki ust segment urun alalim ama oda asiri pahali onkyo 5010 mesala.

Ama suda var, odanin akustigi cok iyi degilse ( keza benim ev suan akustik olarak kotu ), iyi bir sistem alsan bile
    cok tatmin edici omuyor.

AMa yinede baslangic degilde orta segment bir urun almalisin ki uzun sire seni idare etsin.

Benim sistem

http://www.sharafdg.com/Resources/d8d63626-99d7-4aff-abe7-542ad705d083/Images/ProductImages/Large/11641625.jpg

Onkyo TX-NR 616 A/V recevier
    wharfedale 10.6 front speakers + wharfedale 10.1 surround speakers + wharfedale 10CS center speaker + wharfedale 10MX sub ( hepsi rosewood renginde )

Bu seti yaninda Ipad 4 16gb hediyesi ile birlikte TL ile yaklasik 2930 TL ye almis bulunmaktayim.

Bu linten onkyo ile alakali sorularini sorablirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_71127812/mpage_1/key_/tm.htm
  • bence ses sistemi alacaksanız kesinlikle lcd tv niz ile aynı markadan alın çünkü samsung ve lg tv lerde simplink özelliği var yani o an tv de ne izlerseniz simplink tuşuna bastığınızda çıkan sesi ses sistemine verebiliyorsunuz. manul tabii ki tüm markalarda açılır ama oturduğunuz yerden tek tuşla ses sistemini açmak keyif veriyor..
  • arkadaşlar merhaba,

bir sorum olacak. bende toshiba regza lcd tv var. 4 sene önce almıştım. şimdi ise philips hts3538 ses sistemi aldım. normal tv izlerken de tüm kolonlardan ses alabilmem için optik kablo ile bağlamam gerekiyormuş ancak ses sisteminde optik giriş var tv'de ise optik çıkış yok.

bu konuda ne yapabilirim fikri olan var mı? çevirici falan kullanan oldu mu hiç?
  • Tüm arkadaşlara cevapları için çok teşekkürler
    Bir çok bilgiyi almış oldum.

Rasit Tütüncü

https://www.facebook.com/rttasarim
    https://www.tutuncu.com
  • @gizzaarkadaslar mrblar elımde mınton hts 803 5+1 ses sıstemıı var ve tv olarakta samsung d7000 led tv var bu ses sıstemını tvye baglamak ıstıyrumm ama bır turlu yapamadım butun kabloları denedım ama malesef basarılı olammadım bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuzzz sımdıdıden cok tesekkur ederım
  • merhba arkadşlar creative inspire t6160 modelini aldm ancak bilgsyr jakım bozuk olduğu için sadece sol sesleri alabilyrm usb ses kartı almk istorum gittigidiyordan ucuz birşey buldm 7.1 usb ses kartı virtual sound die birşey, bilen kullanan varmı 5.1 i sorunsuz çalşıtrrmı?
  • Evde şimdilik var bi ev sistesimi o bana yetio zaten
  • Arkadaşlar konuya şöyle bir göz atayım dedim ses sistemi kullanan vede ilgi duyan biri olarak insanımız kendiside bilmeden arkadaşlarıda yanıltıyor maalesef.Mesela biri demişki optik çıkışla DTS alamazsın HDMI ile alırsın HDMI yokken de DTS vardı o zaman biz neyle dinliyoduk.Daha yeni bir DTS film izledim optikle mesela hemde harika.Gelelim sistemlere benim gibi sistemi kendisi kuranlar Sony,LG,Logitech,Samsung gibi hazır sistemlere bakmazlar bile,şöyle bir yanılgı vardır milletimizde çok ses çıksın bas vursun güm güm arkadaşlar iyi bir sistem kısık seste bile çok temiz ses verebilen sistemlerdir ve bunlar da zaten ses açtıkça sesi bozmazlar titremeler omaz baslardan lap lap diye ses çıkmaz.Stereo müzik dinlerken en ince tınıları bile duyarsınız vede çok zevklidir özellikle gecenin sessizliğinde kısık ses performansın tadına varan elindeki sistemi fırsatı oldukça yenilemek vede yükseltmek ister bir nevi hastalık gibidir.Mesela ben daha bu hafta Centerimi yeniledim JBL ES25c aldım 600Tl gibi bir rakama buda sistem yapmak isteyenlere ufak bir bilgi olsun.Öyle 250-500Tl ye 5+1 sistem öneriniz varmı diye soran arkadaşlara bilgi olsun o fiyatlara alacağınız sistemle ancak gürültü dinlersiniz.Nacizane tavsiyem sistem yapmak isteyen arkadaşlar bütçelerini zorlaya bildikleri kadar zorlasınlar acele etmeyip ön bilgi sahibi olup araştırarak dinleyerek yada yardım alarak güzel bir sistem sahibi olabilirler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

ustalar, şimdi benim lg nin 640s modeli var. yeni aldım. dts olduğu söyleniyor (tam emin değilim) . şimdi televizyon dts yi çözüyorsa dts desteklemeyen bir 5 + 1 dts ses verir mi?? yoksa illada dts destekli bir ses sistemi mi almak lazım?

DTS yayın yapan Tv kanalı varmıki TRTHD,BBC,N.GEO Teledünya HD yayınından izliyorum sadece bunlar DOLLBY 5+1,DTS şöyle dursun.DTS film bulmak bile zor oluyor arkadaşım..
  • arkadaşlar bir 5+1 bir ses sistemine en fazla kaç ek hoparlör bağlanır.yani 5 tanenin yanına ayrıyeten hoparlör artık kaç watt olursa (100-250-300-600)kaç tane ek bağlanır,bağlanırsada ne olur.
  • arkadaşlar ses sistemlerinde surround varya hani, müzik dinlerken surround lu mu dinlemek daha güzel ,yoksa surround suz mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

ustalar, şimdi benim lg nin 640s modeli var. yeni aldım. dts olduğu söyleniyor (tam emin değilim) . şimdi televizyon dts yi çözüyorsa dts desteklemeyen bir 5 + 1 dts ses verir mi?? yoksa illada dts destekli bir ses sistemi mi almak lazım?

DTS yayın yapan Tv kanalı varmıki TRTHD,BBC,N.GEO Teledünya HD yayınından izliyorum sadece bunlar DOLLBY 5+1,DTS şöyle dursun.DTS film bulmak bile zor oluyor arkadaşım..

yani illede hepsi dts olacak mı diyorsun. yayın + alıcı + ses sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsof1

arkadaşlar ses sistemlerinde surround varya hani, müzik dinlerken surround lu mu dinlemek daha güzel ,yoksa surround suz mu.

Müzik Stereo dinlenir.Yani ön frontlardan.İsteğe bağlı olarak artı woofer dan bas sesi alınır.çok iyi kalite müzük dinleyenlerin stereo amfileri vardır cinema amfisi kullanmazlar.Surround sistemler sinema içindir müzik dinlerken stereodan film seyrederken surround dan daha güzel verim alırsın müzik dinlemek için surround pek uygun değildir..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

yani illede hepsi dts olacak mı diyorsun. yayın + alıcı + ses sistemi

Bunlar birbiriyle bağlantılıdır şimdi senin elinde sistem var diyelim dts ama hiç bir kanalda dts yayın yok o zaman dts çalışmaz.Diyelimki elinde dts bir film var ama amfinde dts yok o zaman yine bir sonuç alamazsın.Yani elinde dts destekli bir amfin olacak 5+1 sistemin olacak vede elinde dts formatlı bir film olacak.Şimdi dts in zevkine varabilirsin.Bir kaç kere izlememe rağmen Uzak Ülke diye bir film dts olarak tekrar izledim harika hele bir yağmur sahnesi varki dts kendini iyice belli ediyor o sahnede izlemeni tavsiye ederim..
  • Arkadaslar ev sinema sistemi arastırmaktayım.Bu konuda oldukca cahilim ve birşey de anlamıyorum. Bluray oynatıcımı dvd oynatıcımı dlna nedir mkv nedir Alt yazı destegi kiminde vardır kiminde yoktur. NAsıl bir model almalıyım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. ben sony nin 690 modeli var onu 500 lira civarında olursa diye bakıyorum butcem 500 lira ayakllı hoparlor olmasını istiyorum. Bu konuda cok acemiyim. Nasıl hareket etmeli nelere dikaat etmeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Birkaç kafama takıln soru da uok degil. Öncelikle bluray oynatıcıda normal cd ve dvd oynatabilrimiyim. Bu blu ray denilen olay nedir? HArddsik baglayıp izleme imkanım var mı dvix ve benzeri formatları harddsikten izleyebilrimyiim .Yardımcı olursanız tekrardan cok sevinirim)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.