Şimdi Ara

Ev satıyorum, adamın biri böyle mesaj atmış, ne demek bu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. sahibinden de 2+1 ev satıyorum bodrum katta. fiyat 300.000 lira.

bugün bir adamdan şöyle bir mesaj geldi ama anlamlandıramadım pek. ne dersiniz? bilen anlayan var mı bu işlerden? bit yeniği var gibime geldi benim. size danışmak istedim.

" Merhaba,satılık gayrimenkulünüz ile ilgileniyoruz.Biz gayrimenkul yatırım danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.Mülkünüzü yarısı nakit yarısı barter ceki karşılığında hızlı bir şekilde satışını tamamlayabiliriz. BARTER CEKİ firmaların ve şahısların bir araya gelerek kullandıkları ürün değişim cekidir cekin karşılığı mal mülk ve hizmettir.Barter cekinin vade tarihi yoktur hesabınıza gectiği an kullanabilirsiniz yani sizde aynı sartlarda baska bir yerden arsa daire bina dükkan alabilirsiniz teklifimiz sizin içinde uygunsa görüşebiliriz Hayırlı satışlar dilerim.Saygılarımla İLETİŞİM. (telefon numarasını yazmış) "

• Cevaplar verilmiş ama en kısasından ben yazayım;

BULAŞMAYIN!

Uzun açıklaması ise;

Barter (Takas) yöntemi ve bu yönteme ait çektir. Söz konusu takasta çeklerin tutarı %100 karşılanmaz. Hatta genel bir yasal düzenleme olmadığı için elinize geçen nakit paranın haricinde birşey alabileceğinizi düşünmeyin. Tabii o aşamada da bir hikaye olmazsa.
  • Hiç güven vermiyor böyle şeyler bana. Sizin yerinizde olsam bulaşmazdım. Çek dediğin, barter çeki değil banka çeki olur, o da güvenilir biri kestiyse. Hatta yine bana kalsa çek falan da almam en güzeli "parayı ver, evi al, işlem tamam".

• Bodrum kata 300 bin veriyorlarsa iyi para.Bankalara sorun araştırın sakat bir yanı yoksa satın.

• Cevaplar verilmiş ama en kısasından ben yazayım;

BULAŞMAYIN!

Uzun açıklaması ise;

Barter (Takas) yöntemi ve bu yönteme ait çektir. Söz konusu takasta çeklerin tutarı %100 karşılanmaz. Hatta genel bir yasal düzenleme olmadığı için elinize geçen nakit paranın haricinde birşey alabileceğinizi düşünmeyin. Tabii o aşamada da bir hikaye olmazsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her krizle birlikte yeni dolandırıcılık yöntemleri üretiliyor.

Tebrik etmek lazım.

• Çekin karşılığı olmadığına kalıbımı basarım.

• dolandırıcılık

• bu kisiler size kisaca soyunun yari fiyatina kazik gelioo

demisler 

• Ne gerek var böyle şeylere. Nakit harici hiçbir işe girme.

• Bodrum kat 2 oda daire için 150.000TL nakit çok çok iyi para, bence kaçırmayın.

• Turkiye`de cek diyorsa, %99.9 dolandiricilik isi cikiyor. Belki bu %0.01`lik gruptadir.

• Emlakçılar bizim daireyi satalım filan diye yazıyorda böyle saçma bir şey yok çek mek asla bulaşılmaz burada

• Resmi senet ve çekler tahsil edilemiyor.

Senet ve Çek için hapis cezasını da kaldırdılar.

Millet artık resmi senet ve çek ten bile korkmaz oldu.

İcraya versen üzerine birşey yoksa avucunu yalıyorsun.

Borçluya hiç bir şey yapamıyorusun.

Maalesef adalet düzeni borçluyu koruyor.

• mailin ekinde virüs var açma . ya milleti punduna getirip zarar ettirmek için türlü naneler . sen nakit istiyorsun adam sana evini ver üstüne daha ucuz fiyatlı s. boktan bi ev pazarlıyalım diyor . hem elimizdekini iyi fiyata çıkarmış oluruz hem nakitten kurtuluruz . nakitten şaşma . yada gitsin bankaya yatırsın .

• 150.000 TL'lik milli piyango al daha garant.i en azından kazanma şansın var!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezgiiin -- 9 Şubat 2021; 23:28:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.