Şimdi Ara

ev sahibi kendim oturcam deyip kiraya verirse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ev sahibi kendim oturacağim diye ihtar çekti.bizde çıkacağımızı bildirdik ama eminizki kendi oturmayacak kurnazlık yapıyor.eğer başka birine kiraya verirse nasıl bir yol izleyebiliriz?

• son kira yılında ödenmiş olan kira bedelinden az olmamak üzere tazminat ödemekle yükümlüdür

• Kendi rızanizla tahliye ederseniz her hangi bir hakkınız olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sertosman S kullanıcısına yanıt

Kendi oturacagina dair ihtarname cekildi.

• hukuk1453 H kullanıcısına yanıt

Peki baskasina kiraya verdigini resmi olarak nasil kanitlayabiliriz

• diablosvelos D kullanıcısına yanıt

İhtarname, tazminat talep etmeniz için yeterli değil

Daha sonrasi icin tazminat ve 3 yil kiralanamaz karari alinmasi icin hangi yol izlenmeli?

• hem dairenin kiralanmamasını istiyorsunuz hem de ev sahibine daireden çıkağınızı söylüyorsunuz, bu bir çelişkidir.

• bourne10 B kullanıcısına yanıt

Siz yanlis anladiniz sanirim,biz evden cikmak istemiyoruz.ev sahibi kendi oturacagi bahanesiyle bizden cikmamizi istiyor,ve bu nedenden cikmak zorundayiz.fakat ben onun oturmayacagina eminim bu konuda yasal olarak neler yapabilecegimizi ogrenmek istiyorum

Yargıtay, tazminata hükmedilmesi için tahliyenin mahkeme kararı sebebiyle olmasını arıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertosman -- 23 Mayıs 2022; 10:2:56 >

Illa dava sonucunda mi tahliye edilmesi gerekiyor?ihtarname yeterli degilmidir?

Yargıtay yeterli değil diyor

Ev sahibine evi boşaltacağınızı söylemişsiniz ancak aslında boşaltmak istemiyorsunuz, bir yerden hakkınızı aramaya başlamak istiyorsanız önce ev sahibinize isteğinin haksız olduğunu söylemelisiniz

• Peki bize yollanan ihtarnameye ev sahibi oturmasi icin evi bosaltiyorum fakat baska bir kisiye kiralanirsa dava hakkim sakli kalmak sartiyla diye cevap donsek ilerde bize tazminat davasi konusunda yarari olurmu?

1-Kesif
    2-Abonelik bilgileri, internet, telefon, su, elektrik.Firmalara müzekkere yazılarak söz konusu adrese ait abonelik bilgileri istenir.
    3-MERNİS üzerinden de o adreste kimin kayıtlı olduğuna bakılır.
    4-İlce Seçim kuruluna müzekkere yapılıp o adresteki seçmen kayıtları istenebilir.
    5- Şahit
    6-Apartmandaki çöp kutusu karıştırılır, dairede oturan kişi adına gelen çöpe atılmış boş kargo paketi, kolisi falan bulunursa, bunlar mahkemeye sunulur.

Aklını kullanırsa kullanırsan delil çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 11 Haziran 2022; 17:21:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.