Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Ev Networkunde Diger Makinelere Hız Limiti

8
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Ev Networkunde Diger Makinelere Hız Limiti
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      3 Mesaj
      18 Mart 2006 18:18:41 Konu Sahibi
      apartmanimizda alt kattaki ogrenci arkadaslara internet baglantimizi verdik fakat surekli download yapiyorlar bu yuzden online oyunlarda surekli laga giriyorum bu nedenle aşşağıdaki makinelere kota koymak istiyorum bunu yapan bir program var mı ?

|
      |
      18 Mart 2006 18:27:21 Konu Sahibi
      bu arada usb modem kullaniyorum hub uzerinden dagitiyorum.
      |
      |
      18 Mart 2006 19:32:13
      benim bildigim kadarıyla böle bi sınırlama yapılamıyor ancak netlimiter ile onların makinalarına bi sınır koyabilirsin tabi buda güven meselesi olur birazda
      |
      |
      18 Mart 2006 21:30:12
      benim bildiğim bu olay sırf domain e dahil olan bilgisayarlara uygulanabiliyor ve ISA serverla yapılıyor -ki çok zahmetli bir iş-
      |
      |
      19 Mart 2006 17:26:04 Konu Sahibi
      yani benim makinemin en azindan oynadigim ultima online oyununa en az 20 kb ayırma gibi bir durumu olabilir mi ?
      |
      |
      19 Mart 2006 22:55:07
      quote:

Orjinalden alıntı: kyardibi

benim bildigim kadarıyla böle bi sınırlama yapılamıyor ancak netlimiter ile onların makinalarına bi sınır koyabilirsin tabi buda güven meselesi olur birazda

Kulaktan dolma bilgilerle cevap yazmayalim arkadaslar. Net limiter sadece calistigi makinada uygulama bazli hız siniri koyabilen bir program. Diger makinaların calisan processlerini gorebiliyor musun ki net limiter ile sınır koyacaksın?
      |
      |
      1015 Mesaj
      29 Ağustos 2006 20:40:59
      zykel modemlerle oluyormuş...
      |
      |
    • Çavuş
      79 Mesaj
      29 Ağustos 2006 21:01:36
      quote:

Orjinalden alıntı: M@hFeL

quote:

Orjinalden alıntı: kyardibi

Kulaktan dolma bilgilerle cevap yazmayalim arkadaslar. Net limiter sadece calistigi makinada uygulama bazli hız siniri koyabilen bir program. Diger makinaların calisan processlerini gorebiliyor musun ki net limiter ile sınır koyacaksın?

Sanırım Kyardibi de güven meselesi derken,öğrenci arkadaşların makinalarına kurulacak olan Netlimiter'ın ayarlarıyla öğrencilerin oynamaması gerektiğini kast etmiş.
      Sanırım yapılması gereken öğrenci arkadaşlara rahatsızlığını belirtmen.İstediğin şeyi yapacak bi program duymadım çünkü ben.Ya da onlara giden kabloyu sök.İpler senin elinde nasılsa
      |
      |

• Teğmen
      222 Mesaj
      30 Ağustos 2006 09:45:23
      Burada en mantıklı şey kullandığın hub'ı değiştirmek. Hublar iki cinstir ucuz heryerde 6-7 dolarlara satılanlar unmanagable özelliktedir yani yönetilemezler. ama managable hublarda istersen her kişiye ayrı ayrı limit tanımlayabilirsin.
      |
      |
üniversite
Ankara Web Tasarım
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.