Şimdi Ara

Ev mi Araba mı? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
1
Favori
29.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kim hortlattı bu konuyu yaw. tamamını baştan okudum. hey gidi günler cevap yazdığımda evimde arabamda yokmuş. ben 2008 yılında kredi ile tipo aldım. ev almam mümkün değildi. tamamı kredi ile arabayı ödedim. arabanın borcu birince ( 2010 yılında bitti :D ) aynı taksiti biriktirdim. ev sahibine kızdım kredi ile geçen temmuzda ev aldım. kendi evinde oturmak gibisi yok ama ev gerçekten zor ise araba hakikaten hayat kalitenizi çok artıran bi alet. bence ev alamıyorsanız masraf açmayacak bütçenize göre ( lada dan başlar) bi araba kesin şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: derbeder1982

kim hortlattı bu konuyu yaw. tamamını baştan okudum. hey gidi günler cevap yazdığımda evimde arabamda yokmuş. ben 2008 yılında kredi ile tipo aldım. ev almam mümkün değildi. tamamı kredi ile arabayı ödedim. arabanın borcu birince ( 2010 yılında bitti :D ) aynı taksiti biriktirdim. ev sahibine kızdım kredi ile geçen temmuzda ev aldım. kendi evinde oturmak gibisi yok ama ev gerçekten zor ise araba hakikaten hayat kalitenizi çok artıran bi alet. bence ev alamıyorsanız masraf açmayacak bütçenize göre ( lada dan başlar) bi araba kesin şart.

Hort bana ait ama ben 2 defa bastan okudum konuyu..
    Evi de krediyle alacak ve maaşının 2/3'unu verecek kisi bence önce araba alıp aradan çıkarmalı yoksa en az 3-4 sene bekler
    Kiradayim yeni evliyim ve boyle düşünüyorum açıkcası

Bu arada kiracısından dert yanan kardeşlere bir notum var her şey helal süt emmekle bitiyor ben girdiğim eve ev sahibini davet ettim kadın taniyamadi temizlik olsun bakım olsun masraf olsun ve Allah'a şükür kiram 15'inde ama hiç 15'i görmedim 5'i 6'si gider veririm

• quote:

Orijinalden alıntı: bito

Her zaman ev alan kazanır..Karizma hiç bir şeydir ev herşey..Hadi karizmayı yaptın kızı tavladın nereye gidecen

arabada 5 evde 15
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

quote:

Orjinalden alıntı: bito

Her zaman ev alan kazanır..Karizma hiç bir şeydir ev herşey..Hadi karizmayı yaptın kızı tavladın nereye gidecen

• kesinlikle araba derim, aynı şeyleri bende düşünüyordum kısa bir süre önce, çünkü ev almak, borcunu yıllarca bitirememek demek, fakat araba alırsan maksimum2-3 yılda borcunu bitirip ev alabilirsin
  • evinde masrafları oluyor

evi alıyosun kiraya veriyosun devlet kiradan vergi kesiyor

sonra gidip birde yıllık emlak vergisi ödüyosun

ne anladım bu işten
  • vw golf 7 çıkalıdan bu yana ev mi araba mı kafamı kurcalayıp duruyor baktım yine donanımhaberde bu konuyla ilgili topic var bayadır güncellenmemiş..

ben araç alıp sonra satip ev almak istiyorum.

Bu arada taksitle faizsiz olarak eminevimden ev alabiliyorsunuz hic arastirdinizmi bilmiyorum.

teşekkür ederim.
  • Arabaya ve eve göre değişir
  • Once ev al ne olursa olsun idarelik bi aracin varsa o kalsin . Evin yoksa kesinlikle ev almani oneririm . Arabanin masrafi arabayi almakla bitmiyor malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

evinde masrafları oluyor

evi alıyosun kiraya veriyosun devlet kiradan vergi kesiyor

sonra gidip birde yıllık emlak vergisi ödüyosun

ne anladım bu işten

Fakat evin geliri giderinden yuksek. Ve zaman gectikce prim yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: creative

vw golf 7 çıkalıdan bu yana ev mi araba mı kafamı kurcalayıp duruyor baktım yine donanımhaberde bu konuyla ilgili topic var bayadır güncellenmemiş..

Bu arada taksitle faizsiz olarak eminevimden ev alabiliyorsunuz hic arastirdinizmi bilmiyorum.

teşekkür ederim.

O sistemde evini alan kişiler henüz almayanlara yardım ediyor ve yine aynı parayı veriyor.

• ben ikisini birden aynı anda aldım = ) evin 1 senesi kaldı
  • Nacizane fikrimdir.Başlığı okuduktan sonra mesajınızı bile okumadım,itiraf ediyorum.
    Tercihim evden yana.
  • bence de ev alınır,
    araba sonradan da alınabilir ama bir ev parasını arabaya verirsen yazık olur,
    2 sene sonra arabayı satmaya kalkarsan çok değer kaybeder,
    ev her zaman kazandırır zarar etmezsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xenom

quote:

Orijinalden alıntı: creative

vw golf 7 çıkalıdan bu yana ev mi araba mı kafamı kurcalayıp duruyor baktım yine donanımhaberde bu konuyla ilgili topic var bayadır güncellenmemiş..

teşekkür ederim.

O sistemde evini alan kişiler henüz almayanlara yardım ediyor ve yine aynı parayı veriyor.

Merhaba

Xenon yapmış olduğum araştırmalar sonucunda organizasyon ücreti veriyorsun. kura ile ev sahibi oluyorsun kredi ile ev sahibi olmak ile bu sistem arasında çok fark var. alamayan kişilere yardım edildiği doğru her ay bir kişi ev sahibi oluyor ev sahibi olanlar kirada oturanlara yardım ettiği için ödemeleri artıyor.. bir arkadaşım bu şekilde 10 ay ödedikten sonra ev ona çıktı 138milyara ev aldı aylık ödemeleri 2.080tl civarında sabit. kiradaykan 1000tlden basladigini soyledi. sabit odemeli sistemde var hiç değişmiyor. bence kredi ile faiz ile sahip olmaktan ise faizsiz sistemlerle ev sahibi olmak daha doğru olsa gerek ayrıca faizle bir o kadarda alinan paranin faizine para veriliyor. benim düşüncem bu şekilde katılmayan olabilir.

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creative -- 3 Aralık 2012; 18:41:14 >

• Çok saçma bir konu

10 bine işini görcek araba alabilirsin, 10 bine işini görcek ev alamazsın.

Bence gayrimenküle yatırmak saçma, ama herkesin başını sokabilceği 1 tane evi olmalı, en iyi yatırım döneme göre değişir o kadar diyorum. Belediyelerde tanıdıklarınız varsa bu devir fırsatçıların devridir( kentsel dönüşüm)

Gidin anadolu şehirlerinden, doğu şehirlerden merkezde depreme dayanıksız evler filan alın, ilerde mutlaka yıkılcak, bu hükümet yeni iş kolu yaratmak için devamlı böyle projelerle geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kim Jong Un -- 3 Aralık 2012; 18:52:04 >
  • en üstte bundan 4 sene önce attığım mesajımı gördüm.
    o zaman bir arabam vardı sonradan iki tane daha oldu.
    şu an yok ev için gitti.

o zaman ev alabilmek hayalken bir anda önüme fırsat düştü.

dubleks en üst kat çatı katı kaloriferli içten merdivenli alt kat 3+1 üst kat 2 odalı teraslı vs. vs. sıfır daire bundan yaklaşık 2 sene önce kelepir fiyata düştü. (söylemesi ayıptır 75 bin tl) arabayı sattım gerisi kredi ile ödüyorum.

o zaman 1 çocuk vardı şimdi 2. tek memur maaşıyla zor oluyor ama idare ediyoruz.

ama hayat geçiyor.
    bazen pişmanlık yaşamıyor değilim.
    gelirimin bir kısmını 5/2 sini krediye gerisini ise yaşamak için kullanıyorum.
    ekstraları unuttuk dört duvara bağladık hayatımızın en güzel yıllarını.
  • kirada olanlar cevaplasın bu konuyu.
  • tabi ki ev. de ev de 3 4 sene arabasizlik getiriyor.

• Ev herzaman degerlenir . ama son günlerde arabalar degerlenmeye başladı :D

2. el fiyatları sıfırdan pahalı bir ülkede yaşıyoruz
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.