Şimdi Ara

Ev mi Araba mı? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
1
Favori
29.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Belli bir yaşa kadar insan arabada araba diyor. Ama zaman ilerledikçe evin önemini daha iyi anlıyorsunuz. Ben bu A fikrinden B fikrine arabamın modelini yuksetmek için araştirma yaparken geçtim. Ev sahibi denen varlığa teşekkür ediyorum. Yoksa ev alma olayını bir 5-6 yıl daha erteleyecektim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır araba yerine idare edecek Bi araç +ev almak daha mantıklı.
    Evlenirsem arabanın yüzüne bakmam gitsin yeter derim.
    Fakat bekarken aldığım aracı da sattıramazlar ev için.
    Yani aslında ev ağır basıyor ama araba da ihtiyaç artık.
    bekar=araba
    evli =ev

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca ev fiyatları da fahiş araba fiyatları da.
    İnsanlar Bi ev Bi Araba alayım derken yaş 40 oluyor.
    Ekonomimiz süper Allahtan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba vardi sattım. Üzerine kredi ile para ekleyip ev aldım. Ayagimizi yerden kessin diye 94 model hyundai excel aldım. Bugün Aöf sinavi vardı sabahtan ama bir haftadır havalar çok soğuk olduğu için araba sabah calismadi. Rezil oldum. Arkadaştan aracini ödünç alip güç bela sinava yetiştim.

• Babamin bir lafi vardir "araba her zaman alinir" diye. Babama katiliyorum, eviniz yokken araba sahibi olmak bana mantiksiz geliyor.

Her ay 500 600TL verip kira odemektense (gerci bu devirde 500 600tl ye kiralik ev bulmakta zor) ev alinir, daha sonra kredi ile araba alinir, kira oder gibi. Borcu bittigi zamanda hem eviniz hemde arabanis olur.

• Hayat görüşüne göre değişir,herkes kar yapmayı, tasarruf yapmayı seçmez.
    Bazıları hayattan zevk almayı,gençliğin tadını çıkarmayı seçer.
  • Bekarsaniz araba evliyseniz ev. Tek maasla alinabilecek bisey degil ev. Hem esinozle mutlu mesut.gecinip evinizi de odersiniz

• Insanin baslica ihtiyaclarindan olan barinmadir. O nedenle once evini al sonra kapinin onune arabani cek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

quote:

Orjinalden alıntı: _Maxy_

tabiki ev evin değeri her zaman artar arabanın değeri ise her zaman düşer bugün araba alacağınız parayı prim yapacak bir eve yatırın 3 yıl sonra aynı arabadan 4 tane alırsınız(2010 modeli)

Aynen beni tarif etmişsin
    4 tane değil 5 tane alırsın.

Bak benim 3 yıl içinde yaptıklarım.
    -Benim 2000 model Honda Accord'um vardı
    Dünyadaki tek malvarlığım oydu. Bir de maaşım.

-2004 yılında Accod'u 22 milyara sattım.
    -Üzerine biraz para koyup (sağdan, soldan, arkadaştan, akrabadan borç + annemi 5 milyar dolandırdım + 5 milyar banka kredisi) 40 milyara Bakırköyden 40 yıllık eski bir ev aldım.

-1 yıl sonra evlerin prim yapması sebebiyle evi 80 milyara sattım.

-2005 yılında bankadan 40 milyar kredi çekerek 120 milyara, istanbulun geleceği parlak yeni ve popüler yerleşim bölgesinde 0 daire aldım.

-Şimdi 2007 yılında evin değeri 320 milyarın üstünde

Sonuçlar:
    2004 yılında Accord'u sattığım zaman dolar 1.400 idi. Halen de o civarda.
    2000 Accord'un piyasası şu anda ne kadar bilmiyorum.
    Fakat varlığımı 20 milyardan 320 milyara getirdim + bir de ayağımı yerden kessin diye sıfır Getz aldım

Accord' u satmayıp kirada oturmaya devam etseydim:

1- kiraya verdiğim paranın hepsi uçup gidecekti..
    2- Biriktirerek asla ne ev ne de araba alacak kadar param olmayacaktı
    Para biriktirerek değil borçlanarak çoğaltılır. En iyi borçlanma şekli ev a veya arsa alınarak yapılan borçlanmadır.

3- Çalışsarak para kazanılmaz. Alım-satım yapılarak kazanılır.
    4- Şu anda 5 tane sıfır Accord alabilirim. Hatta biraz sıkarsam Ferrari bilem alırım

Yatırımcı ruhu diye ben buna derim. Kişi bence her zaman geleceği düşünmeli anlık keyfe bakmamalı. Bu 320.000TL ile şimdi güzel bi araba yanınada bi ev çekersiniz.

• Araba

• Ev yokken ev alabilecek durumdayken zevk için araba alınmaz. He alınmaz derken aklı başında biri tarafından alınmaz :)

• Bende ev diyeceğim. 15-20.000 tl ye ihtiyaç görecek bir araç da alırsınız daha sonra
  • Araba delikli kumbaradir aylik 500 tl para ister

Ev dersen sana bakar en olmadi kisin soguk gunlerde kafani sokacak yerin olur :)

Yani bu iki secenek buyuk tezat

Sahin vs m5 olmus

• Ev

• fasher kullanıcısına yanıt
    bende sana katılıyorum hocam, bizde denedik olmadı,
    ev aldık şimdi 10 sene borçlandık :)
    umarım sizin gibi yakında bende yeniden bir araç alabilirim
  • Zamaninda araba yerine ev alsaydik suan...

Bu nedenle ev diyorum. Hatta 2 adet evim ve bir yazligim olmadan 100bin ustu arac almam

• Zamanında adamın biri babası ölünce babasından kalan tek bir daireyi satıp cillop gibi mercedes aldı. Artan paraylada caddede lüks bir ofis kiralayıp yanına çıtır bir sekreter ile bir avukat aldı. Mercedes ve avukat ile cillop gibi yerlerden bir dünya kat karşılığı yer aldı. Mercedesi ve lüks ofisi gören arsa sahipleri gözü kapalı arsaları kat karşılığı vermişti:)) Ama adamın cepte binaları yapacak kuruşu kalmamıştı. Sonra adam bir çok müteahhit ile ortak olup inşaatlara başladı.ortaklara bende para yok benim daireler satılıncaya kadar parayı siz harcarsınız şeklinde anlaşmada yaptı. Arsalar cillop gibi yerde olunca orti müteahhitler bu teklifi kabul etti. Aynı anda 20 ye takın yerde insaatı 20 tane ortagı ve cebinde kuruş parası yoktu taki daireleri satılmaya başlayıncaya kadar. Bu kişi bunu 80 li yıllarda yaptı. Şimdi holdingi var tek başına binlerce konut yapıyor.. Ben olsam babadan kalan tek daireyi cesaret edip satamazdım sanırım sanırım biraz gözü kara olmak lazım.

• Ev

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İkiside :D

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.