Şimdi Ara

Ev mi Araba mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
1
Favori
29.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç tercih kıyaslama bölümünde ilginç bir kıyaslama topic i açmak istedim. Bu sefer rakipler 2 araç değil, araba ve ev. Araba Eve göre daha ucuz belki genel olarak ama sonuçta, birini almak ötekini almayı yıllarca geciktiriyor.

Neyse efendim evin artıları

-Prim yapar, araba gibi değer kaybetmez, zaman geçtikçe değerlenir. Hem oturmak hem de yatırım aracı olarak kullanılabilir.

Arabanın artıları

-Konfor, prestij, özgürlük.

Hangisi öncelikli sizce?

Ben araba diyorum. Evi kiralayıp idare edersin.

• ben ev diyorum evin kirası bi yandan arabanın masfrafı bi yandan çok kötü koyuyo denedik bunu olmadı şimdi evimiz war ama arabamız yok inş yakında alıcaz araba
  • Her zaman ev alan kazanır..Karizma hiç bir şeydir ev herşey..Hadi karizmayı yaptın kızı tavladın nereye gidecen
  • eğer yaşamayı planlamadığınız bir şehirde yaşıyorsanız ozaman ev almanın bir anlamı yok.o halde araba
    ama tersi durumda ev diyecem ama arabasızda yaşanmazki orta yolu bulmak lazım:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: bito

Her zaman ev alan kazanır..Karizma hiç bir şeydir ev herşey..Hadi karizmayı yaptın kızı tavladın nereye gidecen

• bence komşu alın. hani ev alma komşu al demişler :D
  • Evin yoksa öncelikle ev tabii.
    Ama evi beylikdüzü, hadımköy, tuzla vs gibi şehir merkezine uzak yerlerden alacaksan araba şart..
  • yatırım amaçlı alınacaksa tabiki ev ama arabada bi ihtiyaçtır araba kazandırmaz ev kazandırır ev luks değildir araba lüksür
  • Mesela 100 milyar param olsa 80 ine ev alırım, 20 sine de 2. el şahane bi araba. Neyime yetmez
  • ne arabası ya tabi ki ev 1+1 olsun benim olsun
  • ev her zaman bütçene katkı sağlar kendi evinde oturuyorsan kira ödemezsin, kendi evini kiraya verdiysen kira kazancı elde etmiş olursun, araba ise her şart altında bütçene olumsuz etki eder kullanmasan bile masrafı mutlaka vardır. Onun için önce ev sonra araba ama arabasız da olmaz diyen arkadaşa katılıyorum, o zaman evini alırken üstte para arttıracaksın iyi kötü bir de araba alacaksın değil mi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horozerk -- 20 Ağustos 2007; 12:42:51 >
  • bende ev alırım araba kiralarım madem hem araba şart değil ama bence ev şart kişiye göre değişir ev prim yapar araba zarar
  • Bencede ev. Evi 2 sene sonra 1-2 katı fiyatı satarım 2 tane araba alırım Sonrada evden kovulurum arabalarımda yatarım..
  • Alabileceğiniz en iyi evi, binebileceğiniz arabayı alınız....

Ev alabilecekken tercihini arabadan yana kullanan adam, hesabını bilmiyor olacağı için yakında arabasını da satar; hem evsiz hem de arabasız kalmış olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 20 Ağustos 2007; 13:53:38 >
  • tabiki ev evin değeri her zaman artar arabanın değeri ise her zaman düşer bugün araba alacağınız parayı prim yapacak bir eve yatırın 3 yıl sonra aynı arabadan 4 tane alırsınız(2010 modeli)
  • Tabiki önce ev insanın önce kendini kiradan kurtarması lazım ilk evini alanlar genelde arkasından hemen arabada alıyorlar çünkü kira yükünden kurtulmak büyük bi nimet
  • ev
  • Tabiki ev.Önce başını bir çatının altına koyman lazım.Kira sana çok büyük engel olur.
    Araba alsan nolucak 3 sene sonra kasa değiştiricek değeri 20 -25 bin ytl düşcek.
    Ev alsan prim yapıcak(yerine göre,seçime göre)
    Otobüsle işe giderim ama eve geldim mi oh be insanın kendi evi gibisi yok derim
  • tabiki ev araba gibi değeri düşmez hatta artar gayrimenkul gibisi var mı bu devirde
  • ev alıcan önce sonra onun kirasıyla araba alırsın zaten taksitle.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.