Şimdi Ara

ev klımasını aracta calıstırmak ıcın ne yapmak lazım_?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
16.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8000 btu seklınde yada en kucuk olarak bı klımayı aracımda calıstırmak ıstıyorum..arac ıcın 12-220 volt cevırıcıler var ve kendımde kullanıyorum..fakat klıma ne kadar elektrık harcar ve klımayı beslemek ıcın kac wat lık bı ınvertır almam lazım..bıde klımayı bagladıktan sonra cok sık sorun cıkartırmı..yada bu ıste bana yardımcı olabılıcek bırılerı olursa cok makbule gecer...

• Kardeş sen ne diyorsun? Olur mu hiç öyle şey?
  • araç kapalı kasa kamyonet olabilir,dış motor ünitesini nereye takmayı düşünüyorsunuz?hadi güçlü bir inverter buldunuz diyelim,yada başka amaçlamı kullanacaksınız?(gıda veya çiçek taşıma)
  • en az 3 KW ve sinüs çıkışlı bir ınvertör e ihtiyacın var
  • tam sinüs çıkışlı ortalama 1.5 kw gücünde sinüs invertöre ihtiyaç var ...

şimdi diceksiniz ki 8000 btu klima 1.5 kw mı çekecek yuh diceksiniz...evt çekecek ...
    besleme ünitesindeki motorun ilk kalkışı 2 kw a kadar çıkmaktadır anlık saniyelik bi durum motor devrini aldıktan sonra bu değer 600-700 watta inebilir ... bu ilk kalkışta korumaya geçmemesi için invertörün mesela 1000 wattlık alırsınız demeraj akımı bi kaç sn yelik 1500 watttır invertörün özelliklerinde yazar bu olabilir ..

tam sinüs almanız gerek motorlu cihaz çalıştıracaksınız sizin kullandıklarınız kare dalga üretmekteler .. .
  • :) ülkemin insanı...
  • araç nasıl bişey

• çok zor olur klima mekanik olarak monte edilse bile elektriksel açıdan çok zor olur,ayrıca inverter kullanmaktansa motora direkt bağlantılı 220 volt alternatör ve regülatör bağlanabilir.
  • biraz daha yapıcı olun araçlardaki klimalar elektrikle değil motorun hareketi ile çalışıyor sen elektrikle çalışan bir kompresör yerine motordan beslenen bir kompresör bağlarsan bu iş olur yok ben olduğu gibi çalıştırcam dersen söyleki

9000 btu luk klimalar 2000-2500w arasında güç çekmektedir ısıtma veya soğutma durumuna göre değişiyor soğuturken daha çok çekiyordu sanırım senin 2500w çeken bir klimayı çalıştırman için kayıplarıda hesaba katarsak 3kw lık tam sinüs bir invertör yada 3kw lık bir jenaratör alman gerekir ha invertörü buldun diyelim

araba aküsü tam performansta 14,4v olduğunu düşünürsek

2500/14,4v=178 küsur çıkıyor

standart bir araba aküsünün 72 amper olduğunu düşünürsek

72/178=0,40 küsur çıkıyor

60dak x 0,40=24 dakika çalıştırırsın klimanı tabi akünün sürekli verimliliği söz konusu olursa

umarım açıklayıcı olmuşumdur

• quote:

Orjinalden alıntı: utopiautopia

tam sinüs çıkışlı ortalama 1.5 kw gücünde sinüs invertöre ihtiyaç var ...

şimdi diceksiniz ki 8000 btu klima 1.5 kw mı çekecek yuh diceksiniz...evt çekecek ...
    besleme ünitesindeki motorun ilk kalkışı 2 kw a kadar çıkmaktadır anlık saniyelik bi durum motor devrini aldıktan sonra bu değer 600-700 watta inebilir ... bu ilk kalkışta korumaya geçmemesi için invertörün mesela 1000 wattlık alırsınız demeraj akımı bi kaç sn yelik 1500 watttır invertörün özelliklerinde yazar bu olabilir ..

tam sinüs almanız gerek motorlu cihaz çalıştıracaksınız sizin kullandıklarınız kare dalga üretmekteler .. .

1.5 kw yetmez
  • olur ,olur arkadaşlarımında belirtiği, gibi arkaya bir jeneratör , tamam işte olay bu, serin serin otur git
  • quote:

Orjinalden alıntı: onderdemirel

olur ,olur arkadaşlarımında belirtiği, gibi arkaya bir jeneratör , tamam işte olay bu, serin serin otur git

Herşey çözülse bile klimanın iç ünitesini koyacak yer yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpernbugra

quote:

olur ,olur arkadaşlarımında belirtiği, gibi arkaya bir jeneratör , tamam işte olay bu, serin serin otur git

ben dış üniteyi merak ediyorum daha çok

• quote:

Orjinalden alıntı: ASİL01

quote:

Orjinalden alıntı: alpernbugra

quote:

ben dış üniteyi merak ediyorum daha çok

O kolay tavana port bagaj gibi monte edilir

• bunun gibi birşey istiyorsun herhalde

• ülkem insanı ama en böle bişiyi aydın belediyesi sağlık hizmetleri otobüsünde görmüştüm 2 dış ünite otobusun arkasına takılıydı ama tahminim durdukları yerde şehir şebekesi beslemesi yapıyorlar...
  • ısınmak içinde evdeki kombiyi araca nasıl takarsınız onuda yazsaydın

• quote:

Orjinalden alıntı: ozan1995

bunun gibi birşey istiyorsun herhalde

Bu resmi arıyordum

• hocam hepınıze tesekkurler..ben munubuscuyum...su aralar ıstanbuldakı hava sıcaklıklarının farkındasınızdır...arabada adeta pısıyoruz...magurus a ozel klımalar var ama ortalama bı malıyetle 4 5 bın ytl yı buluyor..daha onceden ev aletlerını kullanmak ıcın bı ınvertır almıstım matkap sarj etmek acamaclı vs.. ıslemlerde kullandım...bunu klımaya uygulamayı dusunuyorum...tahmın edersınızkı elektrık konusunda o kadar bı bılgım yok..en akıllıcası sızlere sormak...bunu yapan varmı dersenız daha gecen gun bı karavanda ıkı tane klıma calısır vazıyette gordum adama nasıl yaptıgını soramadan kacırdım...bole bı fıkrın aklıma gelme sebebı odur...bu ıslemı yapabılmemın bı yolunu bılıyormusunuz?yada yardımcı olabılecek arkadaslar varmı tanıdıgınız?bıde dıs unıteyı aracın tavanına montelemeyı dusunuyorum...alan acısından bı sıkıntımız yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellchaosdead -- 30 Haziran 2009; 22:14:14 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hellchaosdead

hocam hepınıze tesekkurler..ben munubuscuyum...su aralar ıstanbuldakı hava sıcaklıklarının farkındasınızdır...arabada adeta pısıyoruz...magurus a ozel klımalar var ama ortalama bı malıyetle 4 5 bın ytl yı buluyor..daha onceden ev aletlerını kullanmak ıcın bı ınvertır almıstım matkap sarj etmek acamaclı vs.. ıslemlerde kullandım...bunu klımaya uygulamayı dusunuyorum...tahmın edersınızkı elektrık konusunda o kadar bı bılgım yok..en akıllıcası sızlere sormak...bunu yapan varmı dersenız daha gecen gun bı karavanda ıkı tane klıma calısır vazıyette gordum adama nasıl yaptıgını soramadan kacırdım...bole bı fıkrın aklıma gelme sebebı odur...bu ıslemı yapabılmemın bı yolunu bılıyormusunuz?yada yardımcı olabılecek arkadaslar varmı tanıdıgınız?bıde dıs unıteyı aracın tavanına montelemeyı dusunuyorum...alan acısından bı sıkıntımız yok...

Daha pahalıya geleceği ve sizi çok uğreaştıracağı düşüncesindeyimAyrıca harcadığınız paraya değmeyebilir.Eğer fazla para harcamak istemiyorsanız ikinci ele yönlenin(Söylediğiniz magirus klimalarında)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.