Şimdi Ara

EV İNTERNETİ MILLENICOM’DAN ALINIR! AYNI ALTYAPI AYNI FİBER AYDA SADECE 79,90!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.036
Cevap
15
Favori
130.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 492
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 81
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
  • Favoriye Eklediklerim 15
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • millenicom (81 mesaj) LEAME (30 mesaj) Echonight83 (23 mesaj) vitriol (17 mesaj) Kernel Panic (15 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (606 mesaj) Mobil (302 mesaj) Mini (37 mesaj) Uygulama (91 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Millenicom >> EV İNTERNETİ MILLENICOM’DAN ALINIR! AYNI ALTYAPI AYNI FİBER AYDA SADECE 79,90!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1 Mesaj
    Bilgisayarimda siyah nokta var nasıl gider gittikçe büyüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LEAME

Türk telekomluk bir durum yok hocam. Direkt olarak millenicomla ilgili. Muhtemelen müşteri hizmetleri de bunun farkında. O yüzden bu sorun yüzünden aradığınızda suçluluk psikolojisinde gibi gereksiz abartılı bir savunmaya geçiyorlar. En son müşteriyi suçluyorlar

Neden türk telekomla alakalı değil diyorum, çünkü mevcut altyapım türk telekomdan sağlanıyor ve netspeedde iken hiç böyle sorunlar yaşamadım.

Bu cümlelerin aynısını müşteri hizmetlerindeki elemana kurduğumda sorun sizin modemden olabilir dedi. E 2 gün önce netspeedde sorun yoktu, size geçtikten 2 gün sonra başladı diyorum. Modem arızalanmış olabilir diyor. Tamam modemi değiştirelim parası neyse vereyim diyorum. Modeminize erişim sağladım, sorun gözükmüyor diyor

Böyle bir sonsuz döngüye giriyorsunuz.

https://mobile.donanimhaber.com/millenicom-youtube-u-throttle-ediyor-hizini-kesiyor--144424988-7#144796149

Şu konu üzerinden hız testlerine bakabilirsiniz. Sentetik testlerde sonuç mükemmel. 100 mbps üstü hız alıyorsunuz. Konu youtube twitch ve netflix olunca hızınız max 6 mbps oluyor. 720p üstü dediğim gibi dona dona izleniyor.

Kaliteyi otomatiğe alırsanız yer yer 144p de video ve yayın izlemek zorunda kalıyorsunuz. 100 mbps internette 144p yayın izlemek ayrı bir keyif veriyor. Üstelik sadece 125 tlye

Alıntıları Göster
    Konuyu çok iyi anladım :)

Usta peki netspeed'i neden değiştirdin orada sorun neydi ?

şuan arayış içindeyim Millenicom ve netspeed uygun fiyatlı ama farklı dezavantajları var sanırım, türk telekom daha stabil anladığım kadarıyla ama onunda fiyatı yüksek.

• Yüzbaşı
    973 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yankef

Konuyu çok iyi anladım :)

Usta peki netspeed'i neden değiştirdin orada sorun neydi ?

şuan arayış içindeyim Millenicom ve netspeed uygun fiyatlı ama farklı dezavantajları var sanırım, türk telekom daha stabil anladığım kadarıyla ama onunda fiyatı yüksek.

Alıntıları Göster
    Netspeedde çok üst düzey bir oyundan düşme problemi var.

Online oyunlarda pingler çok iyi. Millenicomda 30 40 ping alırken, netspeedde 15 pingde oynuyorsunuz. Ancak iş oyun oynamaya gelince son zamanlarda çok sık kopmalar yaşamaya başlamıştım. Kopma dediğim de saniyelik olarak internetin "donması".

Bunu ilk kez netspeedde yaşadım. Sorun benden sanıyordum ancak foruma girdiğimde benim gibi birçok insan olduğunu gördüm. Donma dediğimi de açıklayayım. Oyun oynamayan insan bişey farketmiyor. İnternet kesilmiyor. Ancak oyun oynayan adam oyundan kopuyor. Lol de defalarca kez son saniye oyunum kopunca oyunu kaybettim. Dolayısıyla yarım saatim boşa gitti. Aynı şekilde valorant, cs go gibi oyunlarda afk muamelesi görüyorsunuz. Bundan kötüsü dakikalarınızı, belki saatlerinizi verdiğiniz oyunun boş yere kaybedilmesi. İlk başlarda günde 1 2 kez oluyordu. Son zamanlarda her oyunda 1 2 kez olmaya başlayınca ben de millenicoma geçiş yaptım.

• Yüzbaşı
    309 Mesaj
    17 gündür nakil işlemini yapamadılar. Alırken iki kere düşünün

|
    |

Orijinalden alıntı: LEAME

Netspeedde çok üst düzey bir oyundan düşme problemi var.

Online oyunlarda pingler çok iyi. Millenicomda 30 40 ping alırken, netspeedde 15 pingde oynuyorsunuz. Ancak iş oyun oynamaya gelince son zamanlarda çok sık kopmalar yaşamaya başlamıştım. Kopma dediğim de saniyelik olarak internetin "donması".

Bunu ilk kez netspeedde yaşadım. Sorun benden sanıyordum ancak foruma girdiğimde benim gibi birçok insan olduğunu gördüm. Donma dediğimi de açıklayayım. Oyun oynamayan insan bişey farketmiyor. İnternet kesilmiyor. Ancak oyun oynayan adam oyundan kopuyor. Lol de defalarca kez son saniye oyunum kopunca oyunu kaybettim. Dolayısıyla yarım saatim boşa gitti. Aynı şekilde valorant, cs go gibi oyunlarda afk muamelesi görüyorsunuz. Bundan kötüsü dakikalarınızı, belki saatlerinizi verdiğiniz oyunun boş yere kaybedilmesi. İlk başlarda günde 1 2 kez oluyordu. Son zamanlarda her oyunda 1 2 kez olmaya başlayınca ben de millenicoma geçiş yaptım.

Alıntıları Göster
    Hocam oynarken cmdden ping vie.valve.net -t yapar misiniz? Birkac saat calissin. Bir de kabloyla baglisinizdir umarim. Durdurmak istediginizde ctrl c yapi duyur altta yazan ozeti buraya atin bakalim

|
    |

• Alt yapı yok burda mevlana mahlesi 98 nolu cadde no 82

|
    |
    |
    |
    Ağır çöp hizmet kesinlikle uzak durun, yetkili arkadaşa ve facebooktan kopma sorunu için yazdığımızda sorun görüntüleyemiyoruz diyorlar. Müşteri hizmetlerini de kapatmışlar telesekreter aradığın anda sorun varsa tespit ediyor yoksa mal gibi kalıyorsun. EE HANİ REKLAM YAPIYORDUNUZ BİZDE ROBOTLA DEĞİL İNSANLA KONUŞUYORSUNUZ SORUNLARINIZI ÇÖZMEK İÇİN DİYE NOLDU KARDEŞİM HAVANIZ MI SÖNDÜ ??
    2-3 günde bir gün boyunca dakikada bir internet kesilip tekrar geliyor, kablo ve modemde hiçbir sorun yok sapasağlam zaten sinyal değerlerinde de sıkıntı yok. Telesekreter kayıt oluşturdu, düzelmezse ya TTNET ya da Kablonet. Kendi altyapısını kullanmayan küçük ISS lerle uğraşıp 3-5 lira daha ucuz diye paranızı ve zamanınızı çöp etmeyin.
    |
    |
    "ioz" adlı kullanıcı ile asla alışveriş yapmayın, ne mal satın ne de mal alın. Kendisi eline gelen sağlam ürünlere zarar verip iade istemekte, normal olarak iade kabul etmeyen satıcılara da olumsuz referans verip satıcı profilini zedelemektedir. Kullanıcının profilinden daha önce başka kişiler hk açtığı benzer konulara da ulaşabilirsiniz. Sahibinden ve Sanalpazar üzerinden yüze yakın satışım olmuştur, görüldüğü üzere forum üzerinde yaptığım diğer satışlardan da aldığım referanslar mevcuttur. Alışveriş yaparken aklınızda şüphe kalmasın, iyi forumlar.
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Ben dondurmak istiyorum interneti 42 try ucreti var dedi MH. Acaba bu surec icerisinde modem icin bir ucret odemem gerekecek mi? 300 gun icin 42 try dedi. Taahhutum yok tamamen netide kapatmayi dusunebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stereo Palma -- 12 Ağustos 2020; 18:42:3 >
    |
    |
    turktelekomda taahhütüm gelecek ay bitecek. alternatif iss 'leri araştırıyorum bu firma iyi bişeye benziyor sanmıştım ancak görüyorum ki müşteri hizmetleri türktelekomun ttnet iken 1mbps paket dağıttığı sıralardakinden daha vahim. hiç 20yıl öncesine dönemem hiç olmazsa problemim turktelekomda 1 gün içerisinde çözülüyor gerçi problem hiç olmuyor ve aradığımda daima derdimi dinleyecek bir muhatap bulabiliyorum. hız konusunda iyileştirme yapsalar başka firma aramam doğrusu
    |
    |

Alt yapınıza , modem kalitenize göre hızınız değişir.
    Sanki alt yapı benim. "Sizin bölgenizdeki altyapımıza göre" ibaresi daha dürüst bir ifade olacaktır.

Şimdi sizin kullanıcıların arasından cımbızla çekip koyduğumuz değerlere karşı turknette 40mbps upload ı olan kullanıcının değerlerini koysa haklı değil mi ?

En yakın santralde ki bant genişliğini kullanan kullanıcı sayısı ne kadar az ise bağlantı hızı okadar yüksek olacaktır. Doğru olan budur.

|
    |
    Bahsedilenler: TurkNetDestek
    2 gündür modemin bütün ışıkları yanmasına rağmen internetim gidiyor. Az önce Instagram'a girdim internet gittiğinde onda dolasabildim. Hemen çıkıp Twitter Chrome vs denedim bağlantı hatası alıyorum. Noluyor millenicom ne saçmalıyorsun iyice?

Orijinalden alıntı: aykut..

2 gündür modemin bütün ışıkları yanmasına rağmen internetim gidiyor. Az önce Instagram'a girdim internet gittiğinde onda dolasabildim. Hemen çıkıp Twitter Chrome vs denedim bağlantı hatası alıyorum. Noluyor millenicom ne saçmalıyorsun iyice?
    Aynı sorun son 2 gündür bende de oluyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda sürekli aynı cevap "Bir sorun görünmemekte" bıktım şu internet sorunlarından.

Valla iptal etmesi benim için basit ofisleri hemen dibimde bakalım wpden yazdım bende ne yapacaklar.

|
    |
    tanerq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Statik ip'ye geçiş yaptım şimdilik sorun çözüldü. Millenicom statik ip için 25 tl alıyor, diğer servis sağlayıcılara göre çok yüksek fiyat.
    |
    |
    aykut.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: tanerq

Statik ip'ye geçiş yaptım şimdilik sorun çözüldü. Millenicom statik ip için 25 tl alıyor, diğer servis sağlayıcılara göre çok yüksek fiyat.
    O ne oluyor hocam biraz açar mısın

|
    |
    Sabit bir ip adresi tanımlanıyor. Diğer türlü bir çok kullanıcıya aynı ip havuzuna atanıyorsun, buda daha yüksek ping değerleri ve yoğun saatlerde daha kötü bir internet bağlantısına sebep oluyor.
    |
    |
    merhabalar. yeni taşınacağım evim için 12 ağustos çarşamba günü başvuruda bulundum, 13 ağustos perşembe günü türk telekom ekipleri kuruluma geldiler. fiber bağlantılarını yaptılar, sadece modemin fişini takmamışlar. aynı gün millenicomdan tarafıma kullanıcı adı ve şifre gönderilip, fiber internetimin kullanıma hazır olduguna dair mesajlar gönderildi.

14 ağustos cuma günü modemi fişe taktığımızda internet ışığının kırmızı yandığını gördük. millenicomu aradığımda tabiki bilgisiz ve ilgisiz çağrı merkezi çalışanları sayesinde hiçbir çözüme ulaşamadık. hepsi birbirinden farklı konuşuyor, biri kullanıcı adı ve şifre geldiyse modem arayüzünde onları girerseniz bağlanırsınız, sözleşme sadece prosedür diyor. diğeri sözleşme imzalamadan hattınız aktif edilmez diyor. ötekisi 3-7 gün bekleyin gelir diyor.

15 ağustos cumartesi günü modem arayüzündeki kolay kurulum menüsüne girdim. ttnet ile alakalı kullanıcı adı ve şifresi yazıyordu. ben de millenicom tarafından gönderilen kullanıcı adı ve şifreyi girdim. fakat maalesef çözüm olmadı, internet ışığı yine kırmızı.

bu arada tarafıma hiçbir başvuru formu, sözleşme vs gönderilmedi. zaten internet gelmediği sürece imzalamayı da düşünmüyorum. şikayetleri okuduğumda, sözleşmeyi imzaladığı halde bu problemi yaşayan bir sürü insan olduğunu gördüm. en iyisi bu kozu millenicom’un eline vermemek.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
SEO
Cancer Clinical Trials
Masal Oku
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.