Şimdi Ara

EV İNTERNETİ MILLENICOM’DAN ALINIR! AYNI ALTYAPI AYNI FİBER AYDA SADECE 79,90!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Squixse Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.044
Cevap
16
Favori
132.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 496
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 81
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
  • Favoriye Eklediklerim 17
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • millenicom (81 mesaj) LEAME (30 mesaj) Echonight83 (23 mesaj) vitriol (18 mesaj) Kernel Panic (15 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (613 mesaj) Mobil (303 mesaj) Mini (37 mesaj) Uygulama (91 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Millenicom >> EV İNTERNETİ MILLENICOM’DAN ALINIR! AYNI ALTYAPI AYNI FİBER AYDA SADECE 79,90!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    973 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

müşteri hizmetleri var deniyor ama kimseye ulaşılamıyor..hele whatsapp destek hattı tam komedi
    WhatsApp destek hattı bu şekilde çalışıyor hocam. Sanırım sadece kimlik numaramı merak etmişler
    Hani sorun nerdeymiş, ne yapılacak hiçbir bilgi yok. En kısa sürede işlem sağlanacak ama ne işlemi mesela? O da belli değil

Adamlar yalnızca insanları oyalamak için bir hat kurmuş. Gerçekten bunun için uğraşmak bile bir başarı. Bir de sonradan değerlendirmemi istemişler

https://store.donanimhaber.com/57/bc/d1/57bcd198ada89bf7518b23c59566cd36.png

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2653 Mesaj

komedi filmi gibi :) adam ben fatih diyor sonra abone no istiyor sonra kayboluyor...12 saat sonra biri bişe yazıyor geri kayboluyor.Böyle saçma sapan işler
    |
    |
    LEAME kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aylardırwww.youtube.com adresine bağlandığımda hız sorunu yaşıyorum. Yaptığım her işlemde hızım 70 mbps olarak gelirken bilgisayara, sadece YouTube üzerinden video açtığımda bilgisayara gelen hız duvar varmış gibi 6 mbps ile sınırlı kalıyor. 1080p video izlerken bile ileri sardığımda takılma yaşıyorum. 1080p üstünü ise 70 mbps internetim olduğu halde izleyemiyorum. Neden youtube üzerinden açtığım videolar 6 mbps ile oynatılıyor diğer her şeyde 70 mbps görebilirken? Aynı sorunu tüm cihazlarımda yaşıyorum ve bu sorunuma çözüm üretmiyorsunuz aylardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktron -- 26 Temmuz 2020; 10:33:4 >
  • Binbaşı
    1375 Mesaj
    Sentetik testlere bakarak abonelik alırsanız benim gibi Millenicom tarafından mağdur edilirsiniz. Testlerde görüldüğü gibi 110-120MBPS indirme- 10-15MBPS yükleme hızlarını görmeme rağmen YouTube ve Twitch'de hızım 6MBPS geçmiyor ve 4K'yı geçtim, FULL HD 1080P video bile izleyemiyorsunuz, sürekli takılıyor donuyor.

Steam, Origin, Uplay, Epic gibi servislerde 300MBPS bile gördüğüm oluyor anlık olarak, ortalama 110MBPS çok sık gördüğüm değerler fakat buna rağmen sonuç ortada, Youtube ve Twitch'in bant genişliğini daraltmışlar, Türk Telekom altyapısı üzerinden FTTH (Daireye kadar fiber) Millenicom 100/5MBPS paketi kullanıyorum.

|
    |

• Binbaşı
    1375 Mesaj

alt mesaja bak hocam aynı sorunu bende yaşıyorum ekran görüntülerinde görüldüğü gibi.
    |
    |
    jacktron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam, ben sadece youtube üzerinde yaşıyorum bu sorunu. Netflix’ten bir şey izlerken falan da 50-60 mbps oluyor hızım. Garip bir şekilde youtube üzerinde sınırlama uyguluyorlar ve bunu söylediğimde kabul etmiyorlar. Benim fikrim, insanlar evde kalıp video izlemeye yüklenince kendi sunucu baskılarını azaltmak için bant genişliğini kısıtlıyorlar haksız bir şekilde. Bunun mutlaka yasal karşılığı da olmalı. Bir de şu garip olay var ki eğer vpn kullanırsam bu sınırlama ortadan kalkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktron -- 26 Temmuz 2020; 10:38:19 >
    |
    |
    diemcizone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1375 Mesaj

Netflix sürekli olmuyor, bende dün 90MBPS ile film izledim fakat YouTube ve Twitch'de sürekli problem var ve malesef hız 6mbps ile sınırlandırılmış.
    Dediğiniz gibi VPN ile bağlanınca sorun ortadan kalkıyor, ama sürekli VPN açıp kapatmak ve 3. parti uygulama kullanmak sinir bozucu, bu yaptıkları iş yasal değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diemcizone -- 26 Temmuz 2020; 10:40:18 >
    |
    |

Kesinlikle haklısınız. Dün yarım saatten fazla konuştum telefonda. Ben derdimi anlatıyorum, bana diyorlar ki bölgenizde yoğunluk vardır o yüzden oluyordur. Ama ben diyorum ki neden yaptığım her şeyde 70 mbps kullanabilirken youtube 6 mbps ile oynuyor? Cevap veremiyor yine geveliyor.

Mantıklı düşünelim, bu sorun yoğunluktan olsa, bıçak kesiği gibi 6 mbps ile sınırlanır mı? Yeri gelir 3 olur yeri gelir 10 olur, oynar yani. Sabit 6 mbps olmaz. Ve yine yoğunluk olmadığını da şöyle ispatlıyorum, gece 3-4 gibi denediğimde de oluyor. Bu saatler de mi yoğun diyorum? Yine geveliyorlar.

Ben bu sorunu 2-3 aydır yaşıyorum ve hep diyordum ki insanlar evde kalıyor bu yüzden oluyordur. Ama dün şans eseri bu durumu gözle görünce çok sinirlendim. Her şey maksimum hızda çalışırken video servisinin ne hikmetse 6 mbps’i geç(e)memesi normal bir olay değil. Bu kesinlikle kasıtlı olarak yapılıyor ve bu sorunu çözmezlerse yasal haklarımı kullanmaktan çekinmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktron -- 26 Temmuz 2020; 10:47:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: millenicom, diemcizone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    494 Mesaj
    8 yıllık musterisiyim,100mps fiber altyapim var.
    Yeni müşteriye ne geçiriyorsa aynısı banada geçiriyor.
    Hatta uckagitcilar,yeni müşteriye taahhütsuz paket veriyorsunuz aynı fiyata bana taahhütlü
    Hiç buradan yazmayın,ayrıldım sizden.
    Superonline geçtim
    Sizden kat be kat iyi
    Böyle kendi müşterileriniz kaybetmeye devam edin bu kafayla olur mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1375 Mesaj

Hocam bende 3-4 aydır sorun yaşıyorum, ilkte bende sizin gibi herkeste oluyordur diye düşündüm daha sonra foruma bakmak aklıma geldi.
    Forumdahttps://forum.donanimhaber.com/millenicom-youtube-u-throttle-ediyor-hizini-kesiyor--144424988 bu konuyu görünce anladım ki bu sorun diğer kullanıcılarda da mevcut.

Steam, Origin, Uplay, Epic Games gibi platformlarında sabit 12-13MB (120MBPS Yaklaşık) hız ile oyun indirebiliyorsam o zaman sorun Millenicom'da değilse YouTube ve Twitch'de diye düşündüm ve bunu test etmek için VPN açtım fakat VPN açınca hızlar normale dönüyor, demek ki Millenicom'da sıkıntı.

Dükkanda da Millenicom kullanıyoruz, yine aynı sorunlar malesef dükkanda da yaşanıyor, benim tavsiyem ile geçen 6 arkadaşımda genel olarak paket hızlarını aldıklarını ve memnun olduklarını fakat YouTube'de çok donduğunu ve hızın ortalama 5.5MBPS'de kalmasından dolayı 1080P Yüksek bitrateli videoları ve 4K içerikleri izliyemediklerini, 1080/720P videoları ileri sardıklarında uzun süre beklediklerini ve bu sorunun pandemiden olduğunu sandıklarını söylediler.

Umarım bu hafta çözüm üretirler, ben şahsen Cimer, Btk şikayetlerimi yaptım bu hafta çözüm üretmezlerse ayıplı hizmet nediyle ayıp oranında bedel iadesi talep edeceğim ve Türk Telekom'a geçmeyi düşünüyorum.

Zaten Millenicom zam yapmış fiyatlara, 110 liralık internet olmuş 125 lira, Türk Telekom'da 20 lira fark verirsem 12 Ay taahhütlü pakete geçebiliyorum aynı hızda, en azından sorun yaşadığında müdürlük yardımcı oluyor ve kendi saha ekipleri olduğu için araya farklı firmalar girmiyor, önceden Taahhüt olayına öcü gibi bakıyordum fakat fiber altyapıya kavuşmam ve fiyatların sürekli artması, diğer operatörlerin fiyat/performans avantajlarını kaybetmesi nedeniyle fikrimi değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diemcizone -- 26 Temmuz 2020; 11:47:31 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    697 Mesaj

Hocam, bütün sorunlarımı siz de anlatmışsınız zaten. Ben de az önce btk ve cimer kanallarından şikayette bulundum. Muhtemelen bir şey çıkmayacak. Biz bu kurumu tüketici hakem heyetine de şikayet edebiliyor muyuz bunu araştırıyorum. Şikayet edebileceğim her yerden şikayet etmek istiyorum bu şirketi. Aynı paket diğer firmalarda çok pahalı. Fiyat farkı uçuk olmasa hemen geçeceğim ancak altyapım vdsl olduğu için 100 mbps olan hıza türk telekom 150, turkcell 210 tl fiyat veriyor. Bakalım çözülmezse tabi sorun, bu şark kurnazlarına para kazandırmaya gerek yok.

|
    |
  • Binbaşı
    1375 Mesaj

Tüketici Hakem Heyetine E-Devlet aracılığı ile ayıplı mal/hizmet sebebiyle ayıplı mal/hizmet tutarında indirim talep edebilirsiniz hocam. 25 Yaşının altındaysanız Türk Telekom Selfy ile 144 lira olması lazım 100MBPS paketin fiyatı. https://www.selfy.com.tr/evde-internet/selfyden-xlarge-evde-internet-kampanyasi linke tıklayıp Diğer Paketler Neler? seçeneğine tıkladığınızda 100 MBPS paketi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diemcizone -- 26 Temmuz 2020; 11:45:2 >
    |
    |

Hocam ben 25 yaşın altındayım bunu kullanabilirim açıkcası ama babamın engelli kartı olduğundan dolayı ona aldığımızda daha uygun oluyor. Normal tarife üzerinden %25 indirim uyguluyor firmalar. O zaman da 125 tl falan oluyor türk telekom. Şu an işte 85 TL ödüyoruz millenicoma. Bu fiyat farkını vermemek için çözülür mü diye umuyorum ama çözülmezse yapacak bir şey yok maalesef.

Tüketici hakem heyetine de başvurayım şimdi. Eğer sorunu çözmüyorlarsa haksız kazanmalarına da engel olmak istiyorum.

|
    |
  • Teğmen
    206 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    477ugur

1 Yıldır kullanıyorum (Daha önce 5 yıl boyunca Kablonet kullandım lakin taşındığım yerde altyapı yok maalesef) ilk aylarda bir problem yoktu 69.90' dan 79.90 oldu bir şey demedim ama sorunlar bu zamanlarda başladı ilk önceleri 5 Ghz kablosuz ağa bağlı telefonları (hepsinde aynı sorun var) atıyor ve telefonların desteklemesine rağmen 2.4 GHz de kullanabiliyoruz bu sorunların yenisi ise telefonumu değiştirmem ile başladı yine oturduğum lokasyon da şebeke zayıflığından dolayı Vowifi kullanarak arama gerçekleştirebiliyorum ama yine modemden kaynaklı gün içinde birden fazla vowifi kopması yaşıyorum 1 aydır modem değişim talebinde bulunmama rağmen modem değişimi yapılmıyor (Bu arada herkeste geçerli mi bilmiyorum ama Ağustos ayından itibaren 10 TL zam geliyor sırf bundan dolayı 2 yıl taahhüt verdim ama modem değişmezse aynı fiyata daha düşük hız bile olsa mecburen TT' ye geçeceğim)

• Yüzbaşı
    468 Mesaj
    2020 Türkiyesinde Bursa'nın ortasında mobil interneti kullanarak 5 gündür evden işlerimi hallediyorum. Çünkü 5 gün önce bakım yapacağız diye interneti kestiler şuan sadece power ışığı yanıyor modemde. En kısa sürede elveda demeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Müşteriyle ilgilenmeyip otomatik aynı cevabı yazan firmayla işim olmaz.

|
    |
    Ankara’dan bağlantı sorunu yaşayan var mı yoksa bu internet kesintisi bana mı özel modemin tüm ışıkları yanıyor ama internet bağlantısı yok

|
    |
    Arkadaşlar merhaba bir konuda yardımınızı bekliyorum 2007 sybolum var1.5 dizel rölantide hafifsilkeleme geçişleri ve bazen stop sorunu var enjektör temizlettim pompa arkasındaki mısırı degistirdim sorun aynı yardim istiyorum

|
    |
  • Yüzbaşı
    829 Mesaj

TT taahhütüm bitiyor 50mbps sınırsız 80TL veriyorum fiyatı çok yükseltecekleri için iss arayışındayım bu yazınız milleniye geçmemem için önemli bilgi verdi, youtube çok önemli 1080p de takılmaması ileriye aldığımda gecikmeden video devam etmesi gerek.

Hocam 50 mbps şu anda TT 110 liraya veriyor. Millenicomda da fiyat çok yakın. Bence işleyen düzeni bozmayın. Ben de yarın şubeye gidip geçiş işlemimi yapıcam tekrar türk telekoma. Çünkü millenicomun yaptığı şark kurnazlığından başka bir şey değil.

Gidip sunucu yatırımı yapmak yerine en çok veri çeken uzantıların bant genişliğini kısarak sunucularını işler şekilde tutmaya çalışıyorlar akıllarınca. Bunu da doğal olarak konuya ilgili olmayan müşteri fark etmiyor. Yoğunluk vardır diyip geçiyor. Fark eden müşteri şikayet edince de oralı olmuyorlar. Bu tarz küçük firmalar sorun çıkaran müşteriyle uğraşmazlar zaten masraf çıkartacağınız için. Sizin gitmeniz de onların işine geldiğinden umursamıyorlar. Umarım yaptıklarının bedeli çıkar ama bi yerden. Şikayet edebileceğim her yere ettim. Hakkım olan interneti benden izinsiz kısıtlayamaz sonuçta hiçbir firma.

Size de kesinlikle tavsiye etmiyorum hocam bu firmayı. Geçtiğimden beri tüm tanıdıklarıma tavsiye ederdim ama kendileri kaybettiler bu tutumlarıyla.

|
    |
    Perturbator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1038 Mesaj

Amacim hic vir firmayi yermek yada ovmek defil ama forumda bu ve bunun gibi 1000 lerce baslik acildi. Acikcasi begensenizde begenmesenizde ulkede tekbir operator var oda turk telekom zaten adamlarda bunu inkar etmiyor. Cunku ana hat fiberleri iydu ve uyduya cikis altyapisi santraller vs turk relekom diger firmalar turk telekomdan isletme hakkini alip sozum ona kendi karlarindan kisip turk telekomla ayni hizmeti daha ucuza veriyorlar. Fakat bu gercekte boyle degil aradaki ucret farki musteri hizmetleri alt yapi bakimi vb olarak bize olumsuz yonde yansiyor bir de bu firmalarla soryn yasadiginizda cok sansli oldugunuzu varsayarsak karsiniza 1 cagri merkezi elemani cikiyor ama soyledigi teksey biz hizmeti turk telekomdan aliyoruz onalrin hatlarinda aorun oldugundan size hizmet veremiyoruz diyorlar. Turk telekomu aradiginizda ise bizden hizmwt almiyorsunuz size yardimci olamayiz diyorlar. Sonunda siz acikta kaliyorsunuz. Fakat bu arada sizden aylik ucret alinmaya devam ediyor. Sonra sizi baska bir x firma airyor ve biz onlarin yapamadigini size daha ucuza veririz diyor inanin bu konu zaten onceden hazirlanmis tezgah sizde zaten eski firmadab bezmis olarak taahut cezasinida oderim cikarum diyorsunuz. O firma size 15 gun hizmet veriyor hersey o 15 gunde muke.mel sonra oda eski firman8z gibi oluyor cunku o 15 gun mukemmel olma sirri da eski musterilerinden kisarak size hizmet vermelerinden kaynaklanan kandirikcilik hizmeti. Evet turk telekom nekadar kalitelidir sabaha kadar tartisiriz soruna cozum odaklimidirlar sabaha kadar tartisiriz cok sacma sapan nedenlerle parasi odenmis internetimi kestiler ama sonucta araya tanidik sokarak olsada yeri geldiginde musteri hizmetlwrine saglam sovsemde bir sekilde hakliligim ispatlandi ne diyelim bilmiyorum biz 3. Dunya ulkesi gibi bir hizmet aliyoruz tt ise bu saglacilarin sadece yaldizli olani fiyati pahali ama ucuz diger operatorlari arkadaslarimintavsiyesiyle bende denedim ve 2 yilda cebimden cikan para tt nin neredeyse 2 katini buldu ama aldigim hizmet yarisi oldumu onu bilemem. Bunlar benim yasadiklarim. Herkesinki farkli yorum sizin.

|
    |
    Arisaka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
Ekonomi
Cancer Clinical Trials
Masal Oku
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,390
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.