Şimdi Ara

EV İNTERNETİ MILLENICOM’DAN ALINIR! AYNI ALTYAPI AYNI FİBER AYDA SADECE 79,90!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: e_bekir , Ramses87 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (3 Mobil) - 7 Masaüstü4 Mobil
5 sn
1.039
Cevap
15
Favori
131.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 494
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 81
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
  • Favoriye Eklediklerim 15
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • millenicom (81 mesaj) LEAME (30 mesaj) Echonight83 (23 mesaj) vitriol (17 mesaj) Kernel Panic (15 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (608 mesaj) Mobil (303 mesaj) Mini (37 mesaj) Uygulama (91 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Millenicom >> EV İNTERNETİ MILLENICOM’DAN ALINIR! AYNI ALTYAPI AYNI FİBER AYDA SADECE 79,90!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1003 Mesaj
    Şu 15-16ms pingle hatta 30ms pingle oynayan arkadaşlar nasıl oynuyorlar bu değerlerle bir anlatıversin ya. Yurtdışı sunuculara bu değerlerle bağlanmak bana çok inandırıcı gelmiyor. 100mb sol fiber altyapısını kullanıyorum. Battlefield 5 oyun içi ping değerim sabit 45-50 oluyor. Oyun için gayet yeterli lakin 15ms görmek için sanırım sunucu ile aynı ülkede olmanız lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

PSN: imamoglu_34
  • Yüzbaşı
    973 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Şu 15-16ms pingle hatta 30ms pingle oynayan arkadaşlar nasıl oynuyorlar bu değerlerle bir anlatıversin ya. Yurtdışı sunuculara bu değerlerle bağlanmak bana çok inandırıcı gelmiyor. 100mb sol fiber altyapısını kullanıyorum. Battlefield 5 oyun içi ping değerim sabit 45-50 oluyor. Oyun için gayet yeterli lakin 15ms görmek için sanırım sunucu ile aynı ülkede olmanız lazım.
    Bahsi geçen oyunlar riot gamesin oyunları genelde hocam. League of legend, LoR, valorant tarzı oyunlar yani. Telekomda iken ben de 12 13 ping ile oynuyordum. (millenicomda 25-30 arası ping alıyorum). Çünkü sunucuları birkaç sene önce türkiyeye getirdiler. Ha sunucular yurtdışında iken 70-80 ping ile oynuyorduk. Ama yine de oynanışa uçuk düzeyde farketmiyordu. Yani yurtdışı sunucuları olan cs go, bf5 gibi oyunları 20 pingin altında zaten oynayamazsınız. Dediğiniz gibi sunucuya yakın olmanız lazım bunun için

• Binbaşı
    1003 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LEAME

Bahsi geçen oyunlar riot gamesin oyunları genelde hocam. League of legend, LoR, valorant tarzı oyunlar yani. Telekomda iken ben de 12 13 ping ile oynuyordum. (millenicomda 25-30 arası ping alıyorum). Çünkü sunucuları birkaç sene önce türkiyeye getirdiler. Ha sunucular yurtdışında iken 70-80 ping ile oynuyorduk. Ama yine de oynanışa uçuk düzeyde farketmiyordu. Yani yurtdışı sunucuları olan cs go, bf5 gibi oyunları 20 pingin altında zaten oynayamazsınız. Dediğiniz gibi sunucuya yakın olmanız lazım bunun için

Alıntıları Göster
    Anladım hocam. Yoksa dediğşniz gibi cs go, bf gibi oyunlarda çok mümkün gözükmüyor. Ben sabit 45 ms ile bağlanıyorum. İyi olduğunu düşünüyorum değerin.

|
    |

PSN: imamoglu_34

• Hh

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj
    milenicom a geçtim 19.06.2020 de ama türk telekom faturalama yapmaya devam ediyor otomatik iptal olması gerekmiyor muydu?
    |
    |
    389 Mesaj
    İyi günler binamda Türk telekoma ait internet kutusu mevcut milenicom a geçmek istiyorum mümkün müdür acaba ?
    |
    |
    Tek kurtuluş ATATÜRK &amp;#39; tür öyleydi öyle kalacak .
  • Yüzbaşı
    828 Mesaj

Yazınız benim gibi taahhütü bitecek ve yeni iss arayışında olanlar için faydalı bir yazı.
    Şuan tt den memnunum ancak 2 ay sonra şuan kullandığım hizmet için yüksek fiyat çekecekler bende kabul etmiyorum daha düşüğüne de geçmek istemiyorum oyüzden iss arayışındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Perturbator -- 22 Haziran 2020; 14:2:1 >
    |
    |
    LEAME kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Perturbator

Yazınız benim gibi taahhütü bitecek ve yeni iss arayışında olanlar için faydalı bir yazı.
    Şuan tt den memnunum ancak 2 ay sonra şuan kullandığım hizmet için yüksek fiyat çekecekler bende kabul etmiyorum daha düşüğüne de geçmek istemiyorum oyüzden iss arayışındayım.
    Vallahi hocam download yaptığım zamanlar haricinde bende kötü bir izlenim oluşturdu firma. Bulunduğum bölgede telekom altyapısına sahip tüm firmalara aynı ekip bakıyor. Netspeedde sorun yaşadığımda ekipler aynı gün geliyordu. Millenicomda bir kez müşteri hizmetlerine ulaşıp şikayet kaydı oluşturuyorsunuz, sonra müşteri hizmetlerine ulaşamıyorsunuz zaten. Aynı ekip millenicomda bıraktığım şikayete 48 saatten fazla sürede geldi anca. O sürede telefon faturam şişti tabi ki projelerimi yetiştireceğim diye. Yani geçişimin 2.gününde bana 100 liranın üstünde bir telefon faturasına sebep oldu bu firma.

Dediğim gibi tesisatım nispeten yeni. Benim hızımın 90 mbpsin altına düşmemesi gerekirken, gün içinde birkaç kez 90 üstüne çıkıyor sadece. Ping kendini çok net bir şekilde hissettiriyor. Sosyal medyada gezinirken yan komşunun 16 mbpslik internetine bağlandığımda bile fotoğraf ve videolar daha erken açılıyor. Bunlar belki 4 5 saniyelik gecikmeler, bunları mı sorun ediyorsun diye düşünebilirsiniz. Ama önceki iss de bunları yaşamayınca yemişim 100 mbpsini diyorsunuz bi yerden sonra.

Youtube da videoların takılması normal mi allah aşkına? 2020 yılında fiber internet kullanıcısı olarak takıla takıla ilerleyen 720p video izleyeceksem ben neden fiber internet kullanıyorum?

Netspeedin konusuna girerseniz orda da internette donma sorunu olduğunu görürsünüz. Online oyun oynarken oyundan atıyor sizi. Ama oyun harici herhangi bir sorun yaşamadım ve 2 senede internetimin yarım saatten fazla koptuğu olmadı. Sorun yaşadığınızda müşteri hizmetleri daha bilgili, bunu farkediyorsunuz.

Kısacası sorunsuz firma yok evet, ama soruna ne kadar sürede ve nasıl çözümler üreten firmalar var onlara bakmak gerek diye düşünüyorum. Ve 'bence' millenicom bu konudaki en başarısız firmalarda başı çekiyor

|
    |

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 12 saat 18 dakika kadarı kaldı.

Seneye uydulardan internete giricez reyis ne gerek var şimdi? Elon reyis can sıkıntısından mı çalışıyor?

|
    |
    ONUR.U kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2. Sistem:MSI g41m-p33 combo - Xeon E5450 - 750tiOc - 4*2Ddr3 1333 MHz (longlife) ram - 240Sandisk+320 GB HDD

3. Sistem: Intel n3050 - 4Gb ram - 500Gb HDD
  • Yüzbaşı
    435 Mesaj

Başvuru yaptıktan sonra interneti bağlarlarsa şanslı say kendini 14 gün oldu hala ne giden var ne gelen bende başka ISS arayışındayım

|
    |
    Perturbator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Size ozelden attigim mesaji kontrol edermisiniz lutfen. Sadece konuya atilan sikayet mesajlarina mi bakiyorsunuz ilgili gozukebilmek icin? Aboneligim ile ilgili mesaj attim size.

Bu arkadaşlara ben geçiş öncesinde defalarca sordum, dedim ki kesinti yaşayacak mıyım. Çünkü ben evden çalışıyorum ve bilgisayar mühendisiyim yazılım geliştiriyorum. İnternetin olmaması demek benim için çok büyük problem. Sırf bu yüzden defalarca sordum hepsinde de aynı cevabı aldım, kesinti olmayacak. Okey dedim başlatalım işlemleri geçeyim Millenicom'a.

Dedikleri gibi geçiş esnasında internetim kesilmedi, çok pürüzsüz geçti. 24 Nisan itibariyle geçtim bu arada. 2 aydır da kullanıyorum çok iyi olmasa da fena değildi internet. Dün sabah bir uyandım internetim yok. 5 kere aradım, günün sonunda bana söylenen şu: "TurkNet telefon hattınızı yeni kapatmış, taşınma olmuyomuş. İnternet hizmetimi telefonlu değil yalına çevirmeleri gerekiyomuş bu da 7 iş günü içinde olacakmış". Böyle bir saçmalık olamaz.

Birincisi bunu bana ilk başta söyleseler zaten geçmezdim 7 iş günü benim için çok büyük bir kayıp ayrıca saçmalık o kadar sürecek nasıl bir işlem olabilir.
    İkincisi bununla ilgili yapacak bişeyimiz yok diyip duruyorlar. Sorunun sebebi sanki benmişim gibi davranıyorlar. TurkNet böyle bir prosedür uyguluyosa ve Millenicom olarak senin elinden bir şey gelmiyorsa bunu müşterine bildirmen gerek. Ayrıca bunu çözmek yine senin sorunun, benim değil.
    Son olarak bugün türk telekomdan ekip gelip bağlantıyı yaptı, şimdi aradım tekrar müşteri hizmetlerini, bana dediği sisteme düşmemiş 7 iş günü içince açılacak, size haber verilecek. 6 görüşmemdi bu hepsinde aynı şey dendi ve beni daha hiç kimse aramadı.

Kısacası, millenicom geçiyorsanız başka şirketten bu tarz amatör davranışlara, ilgilenmemeye, size geri dönülmemesine vs. hazır olun.

Not: İstanbul/Ümraniye'de oturuyorum ve normalde 100mbit alıyorum. Dağ başında bir evde değilim, epey merkezi yerdeyim; bu yaşadığım sorunların bu tarz lokasyon bazlı bir şeyle alakası yok.
    |
    |

• Teğmen
    152 Mesaj
    Konu başlığı yalan. İnanmayın.
    Önce mh arayıp arıza kaydı oluşturdum.
    Sonrasında hattım interleaved modda mı yoksa fast path üzerinde mi sorusunu yönelttiğimde MH yanıt veremedi, ping bizden değil sizin kullandığınız uygulamalardan kaynaklı olduğu için böyle bir işlem sağlanamamaktadır dedi. Komik. Eski sağlayıcımda 50ms aldığım IPler millenide 80ms alıyor. Benden kaynaklı tabii, iss değiştiren benim :) çok yazık.

|
    |

Speedtest, nperf gibi sitelerde test yapınca, sonuçlar mükemmel çıkıyor. İnternetim ne kadar iyi deyip mutlu oluyorsunuz.Ama iş interneti kullanmaya gelince sonuçlar gerçekten vasat.

Özellikle firmada çok büyük bir ping sorunu var ve bunu asla çözemiyorlar.

Twittera giriyosunuz, fotoğrafların yüklenmesi için fotoğraflara 2 3 kez tıklıyorsunuz anca geliyor.

İnstagrama giriyorsunuz, videolar donarak ilerliyor.

YouTubedan bahsetmiyorum bile. Vodafoneun rezil mobil şebekesiyle bile daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Video otomatikteyse 360p, 480p arasında değişip duruyor. 1080p ye aldığınızda ise takıla takıla ilerliyor. Çok nadir anlarda sorunsuz kullanıyorsunuz sosyal medyayı.

Ulan benim internetim fiber 100 mbps değil miydi diye düşünüyorsunuz.

Hal böyle olunca yine speedteste giriyorsunuz ama o da ne?

https://store.donanimhaber.com/8c/46/bb/8c46bb2cf8837f16303b58d883695110.jpeg

Kısacası her ay düzenli olarak terabayt boyutunda 'download' yapmıyorsanız başka firmalara bakın. Dikkat edin aylık internet harcamanızdan bahsetmiyorum. İzlediğiniz videolarda, oynadığınız oyunlarda harcadığınız internet değil demek istediğim. Direkt olarak işiniz 'download' değilse diyorum.

Bu firmanın 100 mbpsi düşük fiyata verdiğine bakmayın. 35 mbpslik, 50 mbpslik paketleri araştırıp farklı firmadan alın. Daha az yorulur,daha kaliteli bir internet kullanırsınız.

|
    |

• Teğmen
    236 Mesaj

15 günden beri, internetin baglanmasini bekliyoruz, diger ISS den geçiş yapmak istedik, telefonlu vdsl'imi yalin vdsl vermişler, 15 gün oldu, telefonlu vdsl'e geçiş yapamadilar, defalarca aradım geri dönüş yapılacak dediler ama hikaye. Ben kendi arkadaşıma karşı mahçup oldum. Millenicom a geçmekten vazgeçecek arkadaşım. Ayiptir. 15 gündür insanlar bu kadar madur edilemez. Forumdan, whatsapp'dan ozel mesajlara dahi, cagri merkezi dahi hiç birsey yapmiyor hep ayni hikaye.

Hocam bağırıyoruz yıllardır Millenicom'da müşteri hizmeti yok, bir arıza çıkarsa aylarca uğraşırsınız diye, 6 aydan önce çözülmez sorununuz, kimse ilgilenmiyor şu an emin olabilirsiniz. Başka bir xDSL tercihen Türknet'e geçin, 2-3 güne bağlanır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Rodimus01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    Arkadaşlar kendime uygun bir türlü tyt fen programı oluşturamıyorum. Çok acil bana tyt fen programı atabilecek birileri var mı? Lütfen...

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Sohbet
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,338
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.